Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


O nominaci už mám téměř jasno, říká Dovalil. V Kaprunu by uvítal déšť

Trenér fotbalové jedenadvactíky Jakub Dovalil v Rakousku připravuje hráče na domácí Euro. | foto: Bořivoj ČernýMF DNES

5 2015
Kaprun (Od našeho zpravodaje) - Než začal odpovídat na otázky, dojedl moučník a usedl do stínu na lavičku v malém altánku. To aby se na chvíli ukryl před sluncem, které pod Rakouskými Alpami, na jejichž vrcholcích pořád leží sníh, peče jako o závod. Jakub Dovalil, trenér fotbalové reprezentace do 21 let, v rozpáleném Kaprunu připravuje svůj tým na domácí Euro.

A zatím si pobyt v hotelu St. Florian, který provozuje bývalý místopředseda svazu Vlastimil Košťál, pochvaluje. „Jsme tu spokojení, máme všechno, co potřebujeme,“ říká. „Ale mohl by už přijít nějaký déšť, chtělo by to tu trochu zkropit. Sice jsme v horách, ale teploty jsou vysoké.“

Jak hráči vedro zvládají?
Zatím všichni bez potíží. Co se týče zdravotního stavu, objevilo se jen pár drobností, které ale nikoho neomezují. Individuální režim má jen Jirka Skalák, který je po operaci kolene, dělá zatím postupné kroky. Ale vypadá to dobře, noha ho nezlobí, neotýká. Ale nechci to zakřiknout, protože ještě není v plné zátěži.

Mohl by se do ní zapojit už v Rakousku?
Spíš až od třináctého června, kdy se sejdeme doma v Česku. Zatím koleno reaguje dobře, ale musíme mít na paměti hlavně zdraví hráče. I kdyby byl sebelepší, tak nemá význam nic uspěchat.

Dáváte si nějaký termín, dokdy ohledně něj chcete mít jasno?
Jirka měl dobrou sezonu, takže jsme domluvení, že počkáme do poslední možné chvíle. Kdyby to vypadalo, že na Euro nepojede, můžeme donominovat někoho jiného.

Ostatní hráči žádné potíže nemají?
Nic vážného, opravdu. Někdo možná občas vynechá trénink, ale spíš z preventivních důvodů, aby byl stoprocentně zdravý.

Hráči asi přijeli v rozdílném rozpoložení. Někdo vyhrál titul, jiný sestoupil. Už hodili klubovou sezonu za hlavu?
Rozdíly v náladě jsem ani nepozoroval. A i kdyby: od toho to soustředění máme. Jsme tu pátý den, najeli jsme na určitý režim, kluci se oklepali a teď mají před sebou jediný cíl - domácí Euro. Nijak jsme s nimi nemuseli v tomhle ohledu pracovat, takové věci se vyřeší samy. Není čas myslet na to, co bylo, díváme se jen dopředu.

Máte už z větší části jasno o nominaci, kterou oznámíte v neděli?
Ještě nás čeká v sobotu jedno utkání, ve kterém by každý hráč měl odehrát poločas. Nějaké otazníky tam pořád jsou a během zápasu se může stát cokoli, třeba někdo překvapí. Ale v hlavě už mám pomalu jasno.

Dá se říct, na kterých postech ještě váháte?
Některé pozice jsou asi dané. Když jsou v nominaci hráči, kteří působí v áčku, tak u nich je účast jasná. Nechci ale konkrétně jmenovat nebo naznačovat, u koho zatím nominaci zvažujeme.

Účast Krejčího, Kadeřábka a Kadlece, kteří se teď připravují s áčkem, je už jistá?
Ti jsou jasní. Potvrdili zájem hrát, všechny strany jsou s tím srozuměné. A já už bych se tím vůbec nezabýval.

Kousek od vás se připravují Němci, které máte ve skupině. Nenapadlo vás, že byste jel jejich trénink okouknout?
Sledujeme je dlouhodobě. Ale myslím, že pro výkon není rozhodující, kde trénujete, jaký máte hotel, jaké máte možnosti. Jsme spokojení tady, oni jsou v Leogangu. Ve čtvrtek se na ně byl podívat pan Šeterle, navštívil hotel, ale oni zrovna neměli tréninkovou jednotku, byli jen v posilovně. Spíš se soustředíme sami na sebe. Najdete na iDNES.czmobilní verze