Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jedenadvacítka vyrazila na soustředění. Skalák nechyběl, Vydra ano

NEODLETĚL. Matěj Vydra se zatím nepřipojil k reprezentaci do 21 let, která v pondělí odcestovala na soustředění do Rakouska. | foto: Petr JanečekMF DNES

1 2015
Bez útočníka Matěje Vydry odcestovali čeští fotbalisté do 21 let na soustředění před domácím mistrovstvím Evropy. Anglický druholigový Watford zatím svého střelce odmítá uvolnit, jeho start na šampionátu tedy nevypadá příliš pravděpodobně. Definitivně se má rozhodnout v úterý.

„Ještě to není zcela jasné, ale je to zvláštní, ještě jsem se s tím nesetkal,“ řekl novinářům trenér Jakub Dovalil. „Když si představím, že s anglickou jednadvacítkou jede brankář z Watfordu, byť jde o dvojku, tak to hází poněkud zvláštní světlo.“

Vydra Watfordu šestnácti góly pomohl k postupu do Premier League a původně bylo v plánu, že se po skončení sezony v Anglii bude trénovat s pražskou Duklou do chvíle, než jedenadvacítka vyrazí na soustředění do Rakouska.

Skalák doléčuje koleno, Euro na 70 procent stihne

Na soustředění do Rakouska odletěl s fotbalovou reprezentací do 21 let také záložník Jiří Skalák - přestože zatím teprve doléčuje nedávno operované koleno. Třiadvacetiletý hráč Mladé Boleslavi je přesvědčený, že šampionát, který v Česku odstartuje zhruba za dva týdny, stihne.

"Vypadá to dobře, už jezdím na kole a postupně začínám s rychlou chůzí a během. A když jsem mluvil s doktorem, co bych měl dělat na soustředění, tak bych měl dva, tři dny trénovat sám, pak už bych se měl pomalu zapojovat," řekl novinářům Skalák.

Že by kvůli zranění přišel o Euro, si prý vůbec nepřipouští. "Na začátku doktoři viděli moji účast padesát na padesát, ale teď jsou zprávy pozitivní a je to spíš sedmdesát na třicet," uvedl. "Ale uvidíme, jak to bude vypadat, až kopnu do balonu. Cítím se dobře, tak snad se nic nezmění.“

To se však nestalo, Watford nařídil Vydrovi individuální přípravu. A tak ani není příliš velkým překvapením, že ve výpravě, která v pondělí dopoledne odcestovala do rakouského Zell am See, útočník chyběl.  

Postoj Watfordu je pro Dovalila zklamáním. „Vždycky, když měli nějaké požadavky, tak jsme jim vyšli vstříc. Například když jsme v úterý hráli my a oni v pátek o postup do Premier League, tak jsme se bez problémů domluvili na časovém úseku, který Matěj odehraje,“ uvedl.

Reprezentační manažer Jaromír Šeterle se Vydrovy účasti na domácím šampionátu zatím nevzdává. „Na kongresu FIFA jsme oslovili šéfa anglické fotbalové asociace pan Dykea, aby se u Watfordu přimluvil, protože když nastupoval do funkce, chtěl omezit moc klubů a upřednostnit reprezentaci,“ řekl funkcionář.

„Oslovili jsme ho písemně a osobně s ním mluvil sekretář FAČR Rudolf Řepka i předseda Miroslav Pelta. Dyke slíbil, že intervenci provede, ale Anglie má svých starostí dost, takže nečekáme nějaké zázraky a nemusí to vyjít,“ uvedl Šeterle s tím, že rozhodnutí padne v úterý.

„Zítra jedu za týmem autem, a když v něm Matěj nebude, tak už to nebudeme řešit. Máme tady další hráče, kterým je potřeba důvěřovat. Uděláme za tím tlustou čáru a soustředíme se na mužstvo, které máme k dispozici a které chce hrát,“ prohlásil manažer jednadvacítky.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze