Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Předprodej Eura pokračuje další vlnou lístků, pohár se přesune na Moravu

Pavel Horváth si dělá „selfie“ s pohárem pro mistry Evropy do 21 let. | foto: Fotbalová asociace ČR

23 2015
Fanoušci, kteří chtějí na vlastní oči vidět zápasy mistrovství Evropy do 21 let, mají další šanci koupit lístky. Byla zahájena nová vlna předprodeje, navíc pokračuje tak zvaná Trophy Tour, která se nyní z Čech přesouvá na Moravu.

O lístky na „malé“ Euro, které poprvé v historii pořádá Česko, je velký zájem a vstupenky na některého zápasy rychle ubývají. Už teď, dva měsíce před startem šampionátu, je jasné, že se utkání budou hrát před solidními návštěvami.

Organizátoři dávají lístky do prodeje ve vlnách, jak se uvolňují rezervace od partnerů nebo Evropské fotbalové unie. Zatím poslední vstupenky šly do prodeje ve středu večer.

Předprodej, který probíhá na internetových stránkách www.u21euro2015.cz a www.ticketportal.cz, odstartoval v únoru společně s oznámením ceny lístků. A ty jsou „lidové“... Zápasy základních skupin vyjdou na 100 a 200 korun, semifinále na 200 a 250 korun a finále na 250 či 350 korun.

Program mistrovství Evropy

Středa 17. června:
18:00, Eden: Česko - Dánsko
20:45, Letná: Německo - Srbsko

Čtvrtek 18. června:
18:00, Olomouc: Itálie - Švédsko
20:45, Uherské Hradiště: Anglie - Portugalsko

Sobota 20. června:
18:00, Letná: Srbsko - Česko
20:45, Eden: Německo - Dánsko

Neděle 21. června:
18:00, Olomouc: Švédsko - Anglie
20:45, Uherské Hradiště: Itálie - Portugalsko

Úterý 23. června:
20:45, Eden: Česko - Německo
20:45, Letná: Dánsko - Srbsko

Středa 24. června:
20:45, Olomouc: Anglie - Itálie
20:45, Uherské Hradiště: Portugalsko - Švédsko

Sobota 27. června:
18:00, Olomouc: vítěz skupiny B - druhý tým skupiny A (semifinále)
21:00, Letná: vítěz skupiny A - druhý tým skupiny B (semifinále)

Úterý 30. června:
20:45, Eden: finále

Poznámka: Ve skupině A jsou Česko, Německo, Dánsko a Srbsko. Ve skupině B Itálie, Anglie, Portugalsko a Švédsko.

„Sto a dvě stě korun? To je skvělé,“ pochválil ceny bývalý skvělý fotbalista a ambasador turnaje Pavel Nedvěd. „Bál jsem se, aby ceny nebyly moc vysoké, ale česká asociace to udělala skvěle. Teď se spíš bojím, abychom měli dost velké stadiony.“

Organizátoři chtějí pokořit dvousettisícovou návštěvnost (do prodeje jde 230 tisíc vstupenek). Tím by překonali i poslední mistrovství v roce 2013 v Izraeli, kde měli k dispozici větší stadiony než Česko.

Povést by se to mohlo. Vždyť fanoušci lístky v jednotlivých vlnách vždy rychle vyprodají. Obzvlášť české zápasy či utkání na Moravě.

Právě na Moravu se nyní přesune tak zvaná Trophy Tour, která doposud probíhala (až na jednu výjimku v Uherském Hradišti) jen v Praze a Plzni.

„Trophy Tour bývá ve světě nesmírně populární. Chceme tím červnové mistrovství, které pořádáme poprvé v historii, přiblížit fanouškům po celé České republice. Každý fanoušek se tak bude moci s trofejí seznámit zblízka,“ uvedl šéf organizačního výboru turnaje Petr Fousek při představování projektu.

Trophy Tour má devět zastávek a při každé z nich se fanoušci můžou vyfotit s pohárem pro šampiony či s podobiznou Pavla Nedvěda v životní velikosti.

Každá akce zahrnuje doprovodný program - třeba vystoupení footbagových mistrů světa, soutěže o suvenýry s tematikou Eura, vstupenky na zápasy a také autogramiády se známými fotbalisty.

Euro proběhne od 17. do 30. června v Praze (Eden a Letná), Olomouci a Uherském Hradišti. Česko se v základní skupině utká s Německem, Srbskem a Dánskem.

Trophy Tour
DatumMístoČasAutogramiáda
25. 4.zápas Slovácko - Liberec16:15-
26. 4.Galerie Šantovka Olomouc14:00Tomáš Ujfaluši
27. 4.Otrokovice15:00Zdeněk Grygera
Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze