Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Uherské Hradiště během šampionátu na den pohltilo „žluté moře“

Fanoušci Švédska obsadili fanzónu na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti. Pili pivo a užívali si koncert skupiny ABBA revival. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

25 2015
Velkolepé loučení s mistrovstvím Evropy fotbalistů do 21 let zažilo Uherské Hradiště. Město zaplavila žlutá lavina v podání tisícovky švédských fanoušků. Přijeli, aby dotlačili svůj tým v závěrečném utkání moravské skupiny proti Portugalsku k postupu do semifinále, které se bude hrát v Olomouci a Praze.

Semifinále si nakonec po remíze 1:1 zahrají Portugalci i Švédové, naopak končí Itálie a Anglie, což znamená, že Hradiště v neděli od 18 hodin dodatečný duel o postup na olympiádu mezi českou reprezentací a třetím týmem moravské skupiny hostit nebude.

Středa ve slovácké metropoli patřila Švédům, kteří před zápasem obsadili hospody a kavárny kolem Masarykova náměstí. V tamní fanzóně jim čekání na večerní duel zpříjemnil příhodný koncert skupiny ABBA revival. Nesmrtelné hity legendárních Švédů rozparádily i řadu místních.

„Kapelu ABBA u nás samozřejmě milujeme, ale před zápasem bychom uvítali spíš prostor pro naše chorály, abychom se naladili na fotbal,“ povzdechla si Linda, šéfka Camp Sweden sdružujícího všechny švédské fotbalové fanoušky.

Seveřané měli vše perfektně zorganizováno. Než jejich tisícihlavý průvod vyrazil z náměstí ke stadionu, mohl v centru města využít také služeb několika obchodníků se švédskými fotbalovými suvenýry.

„Prodáváme švédské dresy a šály. Kupují si je i čeští fanoušci, v Olomouci o ně měli velký zájem i Angličané,“ vyprávěl třiapadesátiletý Peter ze Stockholmu. „Pobyt v Česku, to je nesmírně intenzivní zážitek. Už jsem ochutnal všechno - pivo, moravské víno i slivovici. To byla síla,“ smál se.

Žluté dresy, šály a vlajky byly vidět rovněž v hradišťském kostele, který si přišla prohlédnout čtveřice seniorů z jihu Švédska. „Fotbalu si užijeme dost na stadionu, kde budeme uprostřed našeho kotle,“ vysvětlila sedmdesátnice Gurbit.Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak
Alternativní, nebo přirozený? Normální porod chápe každý jinak

Chcete porod bez léků a věčného vyrušování, jenže lékaři vás označí za alternativní matku.

Najdete na iDNES.czmobilní verze