S portugalskou obranou se pere hvězda švédského výběru John Guidetti.

S portugalskou obranou se pere hvězda švédského výběru John Guidetti. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Portugalsko - Švédsko 1:1, drama v závěru, po remíze slavily oba týmy

• 14
Dlouho to vypadalo na nudnou bezgólovou remízu, až v závěru se zápas Portugalska se Švédskem na fotbalovém Euru do 21 let změnil v drama. Po vedoucím gólu Portugalců Švédové na chvíli ztratili postupovou jistotu, vrátil jim ji ale gól v poslední minutě.

Portugalci, kteří skupinu s pěti body vyhráli, se v sobotním semifinále utkají v Olomouci s Německem, Švédsko v Praze na Letné vyzve vítěze „české“ skupiny Dánsko.

Utkání sledujeme minutu po minutě

Do základní sestavy Portugalska se po zápase s Itálií (0:0) vrátili útočníci Ricardo a Cavaleiro. Na druhé straně dal kouč Ericson v obraně znovu příležitost Miloševičovi, jenž si odpykal jednozápasový trest po vyloučení v úvodním duelu s Itálií (2:1). Poprvé na turnaji se do sestavy skandinávského celku dostal záložník Mönchengladbachu Hrgota.

Přestože Portugalsku k jistému postupu stačila remíza, bylo od začátku aktivnějším týmem. V sedmé minutě se sám před brankářem Carlgrenem ocitl Carvalho, šanci otevřít skóre však nevyužil. Sérgio Oliveira i Ricardo následně nezakončili přesně, s dvěma pokusy Cavaleira si pak poradil gólman AIK Stockholm.

Na druhé straně v závěru poločasu vyzkoušel pozornost brankáře Sáa přízemní střelou z dálky Khalili. Po přestávce se po Guidettiho centru do zakončení dostal Kiese Thelin, hlavou však zamířil nepřesně.

Sedm tisíc diváků v Uherském Hradišti se dočkalo branky až v 82. minutě po spolupráci dvou střídajících portugalských hráčů. Medeiros přesně předložil míč Pacienciovi, který přízemní střelou k levé tyči poslal Jihoevropany do vedení.

Švédové i přesto dosáhli na kýženou remízu, když se znovu prosadil střídající hráč. Záložník nizozemského Groningenu Tibbling převzal míč v pokutovém území, s přispěním teče bránícího hráče vyrovnal a poslal svůj tým do boje o medaile. Portugalsko poprvé na turnaji inkasovalo.