Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Manýry? Jsou to opravdoví profesionálové, chválí švédské mladíky Lísal

Švédští fotbalisté do 21 let se chystají v Brně. | foto: Marie StránskáMAFRA

21 2015
Během sezony má „na starost“ prvoligové fotbalisty Zbrojovky Brno, teď dělá servis pro švédskou reprezentaci. Martin Lísal, tiskový mluvčí brněnského klubu, si spolupráci se Seveřany pochvaluje.

„Nevyskytl se s nimi žádný problém. Naopak drobné problémy byly z naší strany, kdy se nám něco nepovedlo úplně precizně. Ale Švédové to přijali s úsměvem,“ říká.

O co šlo?
Nebylo to naší vinou, ale neměli jsme seznamy novinářů, kteří chtěli za švédskou výpravou přijet. Bylo to dělané na koleni, ale nakonec se vše obešlo bez problémů.

Měli Švédové nějaké speciální požadavky?
Vanu plnou ledu na regeneraci. Ale žádné manýry jsem u nich nepozoroval. Velmi vychází vstříc novinářům. Je vidět, že si jich váží a na všem jsou schopni se domluvit. Také mají velmi dobře jazykově vybaveného tiskového mluvčího. Spolupracuje se s nimi skvěle.

Znamená jejich pobyt na Srbské pro Zbrojovku komplikace?
V zásadě pouze to, že A-tým trénuje v Uherském Brodě. Ale sám trenér Václav Kotal řekl, že to vítá. Juniorka bude zase ze začátku v Bosonohách, to také není žádná komplikace. Vnímáme to opravdu jako prestiž. Je fajn, že tu Švédy máme.

A jaké od nich máte ohlasy?
Jsou spokojení jak s kvalitou trávníku, tak se zázemím. Myslím, že se jim v Brně líbí.

Je pro vás stadion plný hráčů v modrožlutém velká změna?
Neřekl bych. Švédové jsou na svůj věk velmi disciplinovaní a chovají se příkladně. Jsou to skuteční profesionálové na všech úrovních.Najdete na iDNES.czmobilní verze