Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dělejte, dovnitř! Poslední trénink lvíčat v Rakousku končil lijákem

8 2015
Kaprun (od našeho zpravodaje) - Z extrému do extrému. Celý týden musela fotbalová jedenadvacítka v Rakousku trénovat ve velkému dusnu a pod žhnoucím sluncem, na závěr hráče naopak spláchl prudký liják. Na stadionu v Zell am See se Češi připravovali naposledy: v úterý tam ještě odehrají zápas proti Ukrajině a pak vyrazí domů.

Trenér Jakub Dovalil si před víkendem postěžoval, že už by místo velkého horka mohlo sprchnout. V pondělí se mu přání splnilo, ale asi víc, než by si představoval. „Dělejte, dovnitř,“ popoháněl hráče ze hřiště, když se chvíli po šesté hodině z nebe snášely provazy vody a zmoklí fotbalisté mířili do kabin. 

Tým přesto stačil odtrénoval hodinu a čtvrt, dlouho to totiž vypadalo, že obloha zůstane jen zatažená, aniž by začalo pršet. Pak ale nad alpskými vrcholky zahřmělo a Češi končili trénink v pořádně promáčených soupravách.

Z tribuny je pozorně sledoval i nečekaný host, majitel mistrovské Plzně Tomáš Paclík. Pod střechou stadionu s povídal s manažerem jedenadvacítky Jaromírem Šeterlem a pozorovatelem týmu Josefem Pešicem a sledoval mimo jiné i „svého“ stopera Jana Baránka.

Jiný střední obránce, Roman Polom, se do konečné nominace nevešel a i když s týmem zůstal, naplno netrénoval - s přetíženými zadními stehenními svaly se většinu času jen protahoval. „Má šetřící režim,“ prozradil fyzioterapeut Edwin Mahr.

Úlevy dál mají také záložníci Ondřej Petrák a Jiří Skalák, druhý jmenovaný se ale už v závěru zapojil do hry a možná by mohl v úterý proti Ukrajině nastoupit. Druhý zápas v řadě proti stejnému soupeři a zároveň poslední ostré utkání před startem domácího Eura odehrají Češi od 18:00. 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze