Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Trávník a Jugas živí naději na Euro. Je to padesát na padesát, vědí

Michal Trávník | foto: FAČR

26 2015
Během nedávného putování trofeje pro fotbalové mistry Evropy do 21 let Českem si ji oba zblízka prohlédli. V červnu si o nablýskaný pohár můžou Michal Trávník a Jakub Jugas na domácím šampionátu zahrát. Záložník Slovácka a odchovanec Zlína - toho času hostující v Brně - se podle očekávání vešli do předběžného výběru reprezentačního kouče Jakuba Dovalila.

„Teď jsem si to přečetl na internetu. Ani jsem nevěděl, kdy má trenér nominaci oznámit. Ale jsem rád, že tam jsem,“ prohodil Trávník.

„Že budu v širší nominaci, jsem čekal. Ale vidět tam svoje jméno mě potěšilo. Nic však není jistého,“ připomenul zadák Jugas, že stavitelé týmu lvíčat z kádru vyřadí ještě čtyři hráče.

Rozhodným dnem bude 7. červen, kdy se musí do sídla UEFA odeslat konečná soupiska. Předtím ještě absolvují vybraní hráči soustředění v Rakousku.

„Jen doufám, že už tam zůstanu,“ přeje si Trávník.

Jakub Jugas v dresu reprezentační jedenadvacítky

Jakub Jugas v dresu reprezentační jedenadvacítky

„Je to padesát na padesát,“ odhaduje svoje šance Jugas. „Konkurence v obraně je veliká na pravém bekovi i stoperovi, musím na soustředění máknout, abych trenéra přesvědčil.“

Fotbalové Euro do 21 let ve Zlínském kraji

Městský stadion v Uherském Hradišti bude hostit skupinu B. Všechny tři své duely odehraje na Slovácku reprezentace Portugalska - postupně se střetne s Anglií (18. června), Itálií (21. června) a se Švédskem (24. června). Zápasy začínají ve 20.45 hodin, Portugalci k nim budou vyrážet z Otrokovic. Tamní areál SK Baťov se stane jejich tréninkovým centrem.

Dovalil zahrnul do mužstva mimo jiných Kalase z anglického Middlesbrough nebo sparťana Kadeřábka, který už patří do reprezentačního kádru dospělých. Celkem pozval osm obránců, záložníků je dokonce o pět více.

Trenér Slovácka Svatopluk Habanec však vidí svého svěřence vysoko. „Michal si jde za postupnými cíli - zapracovat se do ligového kádru, dostat se do nominace jednadvacítky. Doufám, že nezůstane jen u toho a do šampionátu naplno zasáhne. Aktuálními výkony si říká o silnou pozici i v jednadvacítce,“ řekl Habanec na adresu Trávníka.

Byť je v čerstvých 20 letech v Dovalilově výběru druhým nejmladším, stal se z něho klíčový hráč uherskohradišťského týmu.

„Cítím se na hřišti dobře. Formu nějakou mám, jen je škoda, že to není vidět na lepších výsledcích týmu,“ mrzí Trávníka sešup Slovácka z lepší půlky prvoligové tabulky na aktuální 11. místo. „Po podzimu jsme všichni doufali, že to bude lepší, ale srazily nás hlavně domácí zápasy.“

Fotogalerie

Podobná slova uslyšíte také od Jugase: „Forma je docela slušná, ale výsledky tomu neodpovídají. Poslední dva duely se nám nepovedly, věřím, že generálka bude lepší.“

Ta bude pro oba zároveň derniérou letošní ligové sezony. Slovácko jede na stadion Slavie Praha, Brno přivítá Jablonec. A jak Trávník, tak i Jugas nechtějí zahálet. Žádné šetření před malým Eurem.

„Na Slavii s ním jednoznačně počítám, chceme tam nasadit to nejsilnější, co máme,“ potvrdil Habanec.

„Budu se cítit lépe na hřišti než v hledišti. Nejde myslet na to, že bych se mohl zranit,“ doplnil o dva roky starší Jugas, který je členem stříbrného týmu z evropského šampionátu do 19 let.

Kov z mistrovství vyšší věkové kategorie by byl cennější. Odměnou pro českou reprezentaci by byla kvalifikace na příští olympiádu.Najdete na iDNES.czmobilní verze