Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Máme dobrý mančaft, věří Nedvěd, který Česku vytáhl nechtěné Německo

FAVORIT. Pavel Nedvěd právě vylosoval Německo k českému týmu do základní skupiny mistrovství Evropy do 21 let. | foto:  Michal Šula, MAFRA

7 2014
Než šel na pódium, zástupci českého fotbalu ho prosili: „Hlavně ne Německo!“ Pak Pavel Nedvěd zamíchal v průhledné míse, vylovil jeden míček a... Ano, byl v něm lísteček s nápisem „Germany“. Česká reprezentace do 21 let dostala do základní skupiny mistrovství Evropy nejtěžšího možného soupeře.

Když jste Německo vylosoval, tak jste se usmál a omluvil jste se.
Než jsem šel na pódium, tak jsme se o tom se zástupci českého týmu bavili. Nikdo si Německo nepřál. Ale myslím, že ty skupiny jsou vyrovnané.

Česko má ve skupině ještě Dánsko a Srbsko. Je v této konkurenci Německo opravdu nejsilnější?
Dobře pracuje s mládeží, což je vidět i na německém áčku. Mají silné mládežnické celky, které dominují. Považuju je za favorita celého mistrovství. Ale nebál bych se toho.

Slušná jména mají ve svých týmech i Srbové a Dánové.
Taky to ukazuje, že na tom mistrovství hrajou hotoví hráči. Uvidíme skvělé fotbalisty, budoucí hvězdy.

Fotogalerie

Jaké má Česko šance?
Šance jsou vždycky. Pro ty kluky to bude obrovská motivace. Myslím, že máme dobrý mančaft a snad budeme mít i hráče z áčka. Bylo by dobré, kdyby ty zkušenosti prodali.

Vy pracujete ve vedení Juventusu Turín. Je mistrovství pro tyhle velkokluby zajímavé?
Nejenom pro nás, ale pro celou Evropu. Pro hráče, kteří se na tom turnaji ukážou, to může být dobrý odrazový můstek dál.

Také jste ambasadorem mistrovství. Jaká bude vaše role během turnaje?
To by mě také zajímalo, ale ještě je dost času. Určitě budu přítomen. Ale to bych byl, i kdybych ambasadorem nebyl. Tenhle turnaj opravdu zajímá celou Evropu.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze