Někdejší irský reprezentant shrnul utkání pro britskou rozhlasovou stanici BBC a směrem k Portugalcům nešetřil superlativy.
„Viděl jsem hrát na turnaji všech osm celků a Portugalsko bylo ze všech zdaleka nejlepší,“ tvrdí Lawrenson.
MF DNES vybrala tři hráče, jejichž výkony z portugalského týmu vyčnívaly.
William Carvalho
Na šampionátu je 22letý rodák z Angoly v dobrém slova smyslu zjevením. A nejen kvůli své nepřehlédnutelné výšce 1,87 metru.
Angličané ho nedokázali obrat o míč, přes záložníka Sportingu Lisabon šly veškeré akce Portugalců, a pokud zkazil jednu přihrávku, bylo to moc. Když bylo potřeba, hru uklidnil, když viděl šanci na brejk, bleskově ji přenesl do volného prostoru.
„Vypadalo to, jako když hraje proti klukům, co se právě přišli učit do první třídy. Tak snadné to pro něho bylo,“ rozplýval se Lawrenson nad Carvalhem.
Není divu, že ho loni trenér portugalského áčka Bento vzal na světovým šampionát dospělých v Brazílii a že ho chce za každou cenu do svého týmu Arsenal a zajímá se o něho také Manchester United.
Ricardo
Perfektní zpracování levou nohou v plném běhu půl metru nad zemí s obráncem dýchajícím na záda? Tenhle cirkusový kousek Ricardo zvládá levou zadní.
Útočník FC Porto však v mači s Anglií udivoval něčím jiným. Byť měří jen 172 centimetrů, v hlavičkových soubojích s ním neměli o půl hlavy vyšší beci nárok. K tomu přidejte střelu do tyče a dvě drzé kličky ve vápně, kterými rozjel gólovou akci.
José Sá
Portugalští brankáři nemají ve světe zrovna vysoký kredit. Chasník s vizáží zarostlého loupežníka však kradl balony do rukavic s grácií.
Vyloženě nešťastný z něho byl vyhlášený šutér Tottenhamu Kane, dva bravurní zákroky málo známého gólmana chytajícího na Kanárských ostrovech mu zkazily čtvrteční hradišťský večer. „Měl jsem i štěstí,“ připustil José Sá.
To k dobrým brankářům patří.