Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Do prodeje jde další vlna vstupenek na fotbalové Euro do 21 let

Ladislav Krejčí (vpravo), na snímku v kvalifikačním utkání s Nizozemskem, je jedním z hráčů reprezentačního áčka, který věkově spadá do kategorie do 21 let. | foto:  Michal Šula, MAFRA

25 2015
Nesehnali jste vstupenky na mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let? Ve středu od 18.00 máte druhou možnost, jak je získat. Do prodeje jde druhá vlna lístků, k dispozici budou ve stanoveném množství na oficiálním webu šampionátu www.u21euro2015.cz.

Předprodej na šampionát, který od 17. do 30 června hostí Česko na stadionech v Praze, v Olomouci a v Uherském Hradišti, začal už 10. února.

V prvních hodinách fanoušci většinu uvolněných vstupenek, které na zápasy základní skupiny stojí od 100 do 200 korun, na semifinále až 250 korun a na finále až 350 korun, vykoupili. Další možnost omezeného počtu je k dispozici nyní na webu www.u21euro2015.cz.

„Od počátku prodeje je o vstupenky enormní zájem, což nás všechny samozřejmě mimořádně těší. Situace je taková, že na některé zápasy je poptávka po vstupenkách velmi vysoká a některá utkání - především v pražské skupině - zatím nabízejí jejich dostatečný počet,“ poznamenal Petr Fousek, šéf organizačního výboru turnaje.

V pražské skupině sice hrají domácí fotbalisté, jejichž zápasy nezájmem rozhodně netrpí. Ale vzhledem k vyšší kapacitě hlediště než u stadionů na Moravě, není problém na duely mezi Dánskem, Srbskem či Německem lístky sehnat.

„Ale i zápasy Dánska se Srbskem nabídnou představení mnoha vycházejících hvězd a diváci by si je také neměli nechat ujít. Mistrovství je tady pro fotbalové fanoušky jako jedna velká událost, Česko větší fotbalový turnaj hostit nemůže a všechna utkání stavíme na stejnou úroveň,“ zdůraznil Fousek.

„Vstupenek opravdu není málo, na řadu zápasů jich je k dispozici stále hodně a naším jednoznačným přáním je to, aby všechny souboje měly bez rozdílu skvělou kulisu. Vždyť tady budeme mít to nejlepší, co tato věková kategorie nabízí.“

Přáním organizátorů je logicky většinu utkání vyprodat. Spokojenost bude panovat, pokud celková návštěvnost dosáhne hranice 200 tisíc diváků, což by pak dalo průměr přibližně 13 tisic diváků na zápas. Do prodeje jde celkem 230 tisíc vstupenek.

Organizační výbor ME U21 2015 vkládá vstupenky do předprodeje postupně podle předem stanoveného klíče i s ohledem na kapacitní požadavky Evropské fotbalové unie UEFA, která je pořadatelem turnaje a faktickým držitelem vstupenek.

„I s ohledem na distribuci vstupenek na předchozí velké turnaje je velmi pravděpodobné, že se k nám postupně dostane řada vstupenek právě od UEFA například z jejích nevyzvednutých rezervací. Všechny tyto vstupenky budeme vzápětí uvolňovat do prodeje,“ upozornil Fousek.

Přípravy na mistrovství vrcholí. Organizátoři se nyní připravují na dosud největší inspekci Evropské fotbalové unie UEFA, která se uskuteční v březnu.

Program mistrovství Evropy

Středa 17. června:
18:00, Eden: Česko - Dánsko
20:45, Letná: Německo - Srbsko

Čtvrtek 18. června:
18:00, Olomouc: Itálie - Švédsko
20:45, Uherské Hradiště: Anglie - Portugalsko

Sobota 20. června:
18:00, Letná: Srbsko - Česko
20:45, Eden: Německo - Dánsko

Neděle 21. června:
18:00, Olomouc: Švédsko - Anglie
20:45, Uherské Hradiště: Itálie - Portugalsko

Úterý 23. června:
20:45, Eden: Česko - Německo
20:45, Letná: Dánsko - Srbsko

Středa 24. června:
20:45, Olomouc: Anglie - Itálie
20:45, Uherské Hradiště: Portugalsko - Švédsko

Sobota 27. června:
18:00, Olomouc: vítěz skupiny B - druhý tým skupiny A (semifinále)
21:00, Letná: vítěz skupiny A - druhý tým skupiny B (semifinále)

Úterý 30. června:
20:45, Eden: finále

Poznámka: Ve skupině A jsou Česko, Německo, Dánsko a Srbsko. Ve skupině B Itálie, Anglie, Portugalsko a Švédsko.

Prodej vstupenek na mistrovství Evropy hráčů do 21 let zahájil Pavel Nedvěd:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze