Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Lístky na české Euro zmizely za jediný den, brzy budou k dostání další

Obránce Pavel Kadeřábek sice už válí v reprezentačním áčku, ale na Euru jedenadvacetiletých by nechtěl chybět. | foto:  Michal Šula, MAFRA

11 2015
O vstupenky na mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let, které v červnu poprvé v historii bude hostit Česko, je velký zájem. Na zápasy českých mladíků vykoupili fanoušci první vlnu prodeje za jediný den. Další lístky budou k dostání v nejbližší době.

Česko - Dánsko, volná místa: 0.

Anglie - Portugalsko, volná místa: 0.

Srbsko - Česko, volná místa: 0.

Itálie - Portugalsko, 0.

Česko - Německo, volná místa: 0.

Anglie - Itálie, volná místa: 0.

Zájemci, kteří si ve středu chtěli na internetu pořídit lístky, opouštěli stránky www.u21euro2015.cz a www.ticketportal.cz často zklamáni. Ačkoliv předprodej začal teprve v úterý po poledni, vstupenky na „malé“ Euro rychle mizí. Třeba na všechny tři české zápasy v součastnosti lístky nejsou.

„Začátek prodeje nás samozřejmě potěšil,“ uvedl šéf organizačního výboru Petr Fousek.

Fanoušci, kteří by některý ze zápasů šampionátu také rádi viděli na vlastní oči a po zahájení předprodeje nestihli koupit lístky, však panikařit nemusí. V úterý šla do prodeje jen první vlna.

Šéf organizačního výboru Petr Fousek přitom s předstihem varoval: „Předprodej bude probíhat ve vlnách, jak se budou uvolňovat jednotlivé sektory. Ode dneška až do května by měly být vstupenky k dispozici.“

To znamená, že na - v tuto chvíli - „vyprodané“ zápasy budou lístky zase brzy k dostání.

Vstupenky navíc půjde v dohledné době koupit také na pokladnách stadionů, kde se Euro uskuteční - tedy v Praze v Edenu a na Letné, v Olomouci a v Uherském Hradišti.

Předprodej v úterý odstartoval společně s oznámením ceny lístků. A ty jsou „lidové“... Zápasy základních skupin vyjdou na 100 a 200 korun, semifinále na 200 a 250 korun a finále na 250 či 350 korun.

„Sto a dvě stě korun? To je skvělé,“ pochválil ceny bývalý skvělý fotbalista a ambasador turnaje Pavel Nedvěd. „Bál jsem se, aby ceny nebyly moc vysoké, ale česká asociace to udělala skvěle. Teď se spíš bojím, abychom měli dost velké stadiony.“

Organizátoři chtějí pokořit dvousettisícovou návštěvnost (do prodeje jde 230 tisíc vstupenek). Tím by překonali i poslední mistrovství v roce 2013 v Izraeli, kde měli k dispozici větší stadiony než Česko.

Šampionát jedenadvacetiletých letos poprvé v historii hostí Česko. Turnaj se uskuteční od 17. do 30. června.

Hrát se bude na čtyřech stadionech. „Pražská“ skupina (Česko, Německo, Dánsko a Srbsko) v Edenu a na Letné, „moravská“ skupina (Anglie, Itálie, Portugalsko, Švédsko) v Olomouci a Uherském Hradišti.

Přípravy na mistrovství vrcholí. Organizátoři se nyní připravují na dosud největší inspekci Evropské fotbalové unie UEFA, která proběhne v březnu.

„Je to obrovská akce, která má po celé Evropě velkou vážnost. Myslím, že Česká republika může uspořádat skvělé mistrovství. Vždyť jde o největší možnou akci, kterou ve fotbale můžeme hostit,“ poznamenal Nedvěd.

Program mistrovství Evropy

Středa 17. června:
18:00, Eden: Česko - Dánsko
20:45, Letná: Německo - Srbsko

Čtvrtek 18. června:
18:00, Olomouc: Itálie - Švédsko
20:45, Uherské Hradiště: Anglie - Portugalsko

Sobota 20. června:
18:00, Letná: Srbsko - Česko
20:45, Eden: Německo - Dánsko

Neděle 21. června:
18:00, Olomouc: Švédsko - Anglie
20:45, Uherské Hradiště: Itálie - Portugalsko

Úterý 23. června:
20:45, Eden: Česko - Německo
20:45, Letná: Dánsko - Srbsko

Středa 24. června:
20:45, Olomouc: Anglie - Itálie
20:45, Uherské Hradiště: Portugalsko - Švédsko

Sobota 27. června:
18:00, Olomouc: vítěz skupiny B - druhý tým skupiny A (semifinále)
21:00, Letná: vítěz skupiny A - druhý tým skupiny B (semifinále)

Úterý 30. června:
20:45, Eden: finále

Poznámka: Ve skupině A jsou Česko, Německo, Dánsko a Srbsko. Ve skupině B Itálie, Anglie, Portugalsko a Švédsko.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze