Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Česko před Eurem hledá útočníka. Troufl bych si na to, říká Přikryl

NASTOUPÍ? Tomáš Přikryl by mohl v úvodním zápase Eura nastoupit na hrotu útoku místo vykartovaného Václava Kadlece. | foto: FAČR

15 2015
Nejen, že je na hraně základní sestavy. V případě Tomáše Přikryla zatím není jasné ani to, na jakém postu by se případně v úvodní jedenáctce mohl objevit. Trenér fotbalové jedenadvacítky Jakub Dovalil ho může v úvodním zápase domácího Eura nasadit do útoku, na kraj zálohy... A nebo ho nechat na lavičce.

Jasno zatím podle všeho není. Ani Přikryl nedokázal odpovědět na to, jestli do utkání proti Dánsku nastoupí od první minuty. „Nevím... A stejně bych asi nesměl nic prozradit,“ usmál se. „V pondělí jsme měli nácvik, sestavy se rotovaly. Asi to trenéři rozhodnou až v úterý nebo v den zápasu.“

Tušíte aspoň, na jakou pozici s vámi počítají?
Na ofenzivního hráče (úsměv).

V prvním utkání nemůže nastoupit vykartovaný Václav Kadlec, takže se teď řeší hlavně pozice útočníka. Na tu byste si věřil?
Budu rád, když nastoupím na jakémkoli postu. Ale ano, troufl bych si na to.

Sestavou v poslední době trochu pendlujete, jak v klubu, tak v reprezentaci. Je těžké si na to zvyknout?
Hm, pořád jsem v roli takového univerzála. Ale tady máme kvalitní hráče, takže budu rád za každý post, který mi trenéři vyberou.

Může to být i výhoda?
S tím bych souhlasil, směrem k šampionátu určitě. V klubu bych radši měl stálejší místo, ale pro reprezentaci je dobře, že můžu odehrát víc pozic.

Start Eura je už blízko. Těšíte se, nebo jste spíš nervózní?
Upřímně, ještě si ani pořádně neuvědomuju, že je mistrovství tak blízko. Asi to přijde v úterý - budeme mít oficiální trénink na stadionu, tak na nás už dýchne atmosféra. Ale celkově převládá spíš natěšení než strach. 

Narostlo týmu sebevědomí po dvou výhrách nad Ukrajinou v Rakousku?
Ukrajinci nasadili mladší hráče, takže není potřeba ty výsledky nějak přeceňovat. Pro naše sebevědomí je samozřejmě super, že jsme to zvládli, pomohlo nám to.

Vy jste navíc dal dva góly.
Každý gól je důležitý, pro ofenzivního hráče obzvlášť. Povzbudilo mě to, rád bych na to na Euru navázal.

Stihnete před šampionátem vyřešit, kde budete hrát v příští sezoně? Vypadá to, že ve Spartě asi nezůstanete...
Původně jsem to chtěl stihnout a mít jistotu, ale bohužel zatím nemám žádné zprávy. Nikdo mě nekontaktoval, tak to nechám až po turnaji. Jsem hráčem Sparty, po Euru se uvidí.

Během šampionátu aspoň budete mít šanci případné zájemce zaujmout...
Víme, že tam bude hodně skautů, takže se to stát může. Teď už to možná nefunguje tak, že se odehraje jeden zápas a hned vás někdo koupí, to bylo dřív. Ale mohlo by nám to všem pomoct.

K dobrým výsledkům by zase měly pomoci vyprodané stadiony. Překvapil vás zájem fanoušků?
Hlavně bychom měli pochválit ty, kteří měli na starosti ceny lístků. Byl jsem překvapený tím, jak šly nízko, myslel jsem, že to bude dražší. Takhle je to super, lidi přijdou, určitě je nalákají i zajímavá jména. Asi si všichni uvědomují, že je to největší turnaj, jaký v Česku může být. Jsme rádi, že zájem je tak velký.

Kolik lístků jste si vyžádal pro rodinu a známé?
Nejsem na tom tak, jako kluci z Prahy, kteří mají kolem osmdesáti lístků. Dorazí rodina z Moravy, takže jsem jich zamlouval na každý zápas asi dvacet.

Autor:


Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze