Slavia má po výhře 3:1 postup na dosah, Teplicím už moc nadějí nezbývá

22 1999
P r a h a - Čtvrteční úvodní zápasy druhého kola Poháru UEFA přinesly radost jen jednomu z dvojice českých mužstev bojujících v této soutěži. Slávisty sice trochu trápí gól inkasovaný v domácím prostředí, nicméně výhra 3:1 nad Grasshoppers Curych jim dává velikou naději na postup. Hůře jsou na tom Teplice, které se pravděpodobně stanou po Olomouci už druhým českým celkem, který letos ztroskotá na Realu Mallorka. Úvodní utkání na severu Čech totiž skončilo vítězstvím Španělů 2:1.

Oba české celky měly podobně jako Sparta ve středu v Lize mistrů v Tilburgu problémy s góly inkasovanými v úvodu zápasu. Slavia se krátce po svém vedoucím gólu (podívejte se na fotografii) nenechala zlomit Yakinovým vyrovnáním. Ještě do přestávky ji vrátil vedení náhradník Kuchař (foto) a ve druhé půli zařídil Ulich svým druhým gólem (foto) nadějný výsledek.

"Raději bych bral výsledek 2:0, ale jsem rád, že jsme vyhráli. Věřím, že v Curychu také dokážeme skórovat," řekl trenér Slavie František Cipro a přiznal, že stále myslí na revanš za curyšský debakl svých svěřenců v kvalifikaci Ligy mistrů v roce 1996.

Dva rychlé góly srazily Severočechy na kolena
"Byl to náš nejslabší pohárový zápas," posteskl si po večerním utkání v Teplicích domácí trenér Josef Pešice. Jeho svěřenci začali proti Realu Mallorka odvážně, v úvodních minutách měli dvě velké šance, ale pak v rozmezí čtyř minut dvakrát inkasovali bylo po nadějích.

Mallorka už z Poháru UEFA vyřadila v prvním kole fotbalisty Olomouce, teď má úspěšně rozehranou i další partii s českým klubem. Verbířovo snížení na 1:2 na tom nic nezměnilo, podruhé už teplický kanonýr mířil jen do břevna.

Také tento zápas jsme sledovali v on line zpravodajství, další ohlasy a komentáře najdete zde. Přečtěte si, jak to vypadalo v teplické šatně.

Koller skóroval dvakrát, do hry zasáhli i Poborský a Bejbl
Hrdinou zápasu Anderlecht - Boloňa se stal český útočník Jan Koller, který vstřelil oba góly belgického celku. O hattrick připravili českého kanonýra rozhodčí, kteří mu třetí branku neuznali kvůli velmi spornému ofsajdu. Belgičany tento verdikt mrzí dvojnásob, neboť Ital Signori v poslední minutě snížil na 1:2.

Do hry z českých fotbalistů zasáhli ještě Bejbl a Poborský. Oba byli ve svých mužstvech (Atlético Madrid resp. Benfica Lisabon) v základních sestavách a oba přispěli k vítězství svých barev.

Informace o dalších zápasech Poháru UEFA najdete zde.