Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Přiblížil si Kliment gólem Euro? Bylo by to trochu překvapení, říkal

6 2015
Wörgl (od našeho zpravodaje) - Skoro celý poločas to vypadalo, že tohle nebude jeho zápas. Janu Klimentovi, útočníkovi, který za fotbalovou jedenadvacítku nastoupil poprvé, se moc nedařilo: míče odskakovaly, přihrávky nevycházely. Ale jeden moment všechno změnil: a jihlavský objev je najednou blízko nominaci na domácí Euro.

Aspoň se tak dá usuzovat z vyjádření trenéra Jakuba Dovalila, který hned po utkání debutanta chválil. „Dal gól, na další přihrál. Honza si řekl o nominaci,“ prohlásil.

Ano, gól a přihrávka, to je parádní vizitka jednadvacetiletého mladíka, který teprve na konci sezony začal pravidelně hrát ligu. Chvíli se na hřišti hledal, ale když se rozkoukal, předvedl, co umí. Chvíli před přestávkou bombou zpoza vápna napálil míč do tyče, od které se odrazil do brány. Krásná trefa! K ní pak přidal ve druhé půli ještě nahrávku na branku Přikryla.

„Ale hráli jsme všichni dobře,“ odmítal zásluhy na vítězství 3:0. „To, že jsem zrovna já dal gól, to je třešnička.“

V jedenadvacítce jste nový. Jak rychle jste se se spoluhráči seznámil?
My se už většinou známe, hrál jsem za jiné mládežnické týmy. Kluci se asi za ty dva roky poznali trochu líp, ale určitě nemám s nikým problém. Na hřišti jsem si chvíli zvykal, na začátku mi uteklo pár míčů. Ale pak to tam spadlo, takže jsem rád.

Mířil jste, nebo jste do balonu jen prásknul a doufal, že skončí v bráně?
Hlavně jsem chtěl trefit bránu. Že to takhle vyšlo, v tom bylo i trochu štěstí.

Zkoušíte to z dálky i na tréninku? Je to vaše specialita?
Asi ne přímo specialita, ale během sezony jsem to opravdu trochu zkoušel a začalo mi to tam padat.

Věděl jste, že odehrajete celých devadesát minut?
Nevěděl. Už mi taky ke konci trochu docházely síly. Když jsme přijeli, bylo hrozné dusno, slunce pálilo. Pak během rozcvičky slunce zašlo a už to bylo celkem v pohodě.

V neděli trenér Dovalil oznámí nominaci na Euro. Jste nervózní?
Ne, že bych to tak moc prožíval, jsem spíš zvědavý, jako všichni ostatní.

Dobře, ale na šampionát přece chcete, ne?
Jasně, ale je to na trenérovi. Uvidíme. Jsem tu poprvé, takže by to pro mě bylo trochu překvapení. Když mě trenér vybere, tak rád pojedu, když ne, tak se nedá nic dělat.

Bude vás úspěšný debut stát něco do týmové kasy?
(do rozhovoru vstoupí vedle stojící Tomáš Kalas: „Bude!“) No jo. Už mi to říkal i Brába, že prý to bude za trojku. Jsme vrcholoví sportovci, nějaký plat bereme, tak ta částka asi odpovídá. 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze