Mistrovství světa 2018
Francouzští fotbalisté slaví vedoucí gól v zápase mistrovství světa s Peru.

Francouzští fotbalisté slaví vedoucí gól v zápase mistrovství světa s Peru. | foto: AP

Francie - Peru 1:0, jistý postup, ale zároveň i další nepřesvědčivý výkon

• 62
Fotbalisté Francie mají jako třetí tým na šampionátu v Rusku jisté osmifinále už po druhém kole. V Jekatěrinburgu ve čtvrtek zdolali gólem Kyliana Mbappého soupeře z Peru 1:0. Ale dvakrát přesvědčivé to od nich zase nebylo.

Už v prvním zápase Francouzi, jeden z favoritů celého mistrovství, šťastně porazili Austrálii. A proti Peru to bylo v lecčems podobné.

1:0

Nejčastější výsledek letošního MS. V zápase Francie s Peru už podesáté.

Trenér Deschamps udělal proti prvnímu utkání v sestavě dvě změny. Nastoupil Matuidi a v útoku Giroud, který zprvu francouzské hře výrazně pomohl. Ukázal sílu v osobních soubojích i výbornou hru zády k bráně.

Tak připravil nebezpečnou šanci třeba Griezmannovi, jenž z první trefil peruánského brankáře Galleseho. Gólman Peru si v úvodním dějství poradil s dalekonosnou střelou Pogby, štěstí měl po hlavičce obránce Varana, mířila nad bránu.

Peruánci chtěli navázat na slušný výkon z prvního utkání s Dánskem, který měl jen jedinou vadu: neproměněné šance. V tom ale jihoameričtí reprezentanti pokračovali i proti Francii, třeba příležitost kapitána Guerrera po půl hodině zápasu byla tutová. Jenže Lloris zasáhl přesně.

Na rozdíl od jeho protějšku Galleseho, jenž čtyři minuty nato nemohl nic udělat s první a nakonec i jedinou gólovou akcí zápasu. Giroudovu střelu obránce zablokoval k Mbappému, jenž ze dvou metrů střílel do prázdné brány.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

A dál? Od Francouzů vlastně nic.

Zvlášť po přestávce se favorité stáhli, do útoku se nehnali, hráli pasivně a čekali, co ukáže soupeř. Peru bylo blízko gólu třeba v 50. minutě po ráně Aquinha, kterou zastavila spojnice břevna a tyče. Štěstí z dálky zkoušel neúspěšně také Advíncula, Guerrero mířil z přímého kopu doprostřed...

Peruánci ve druhém poločase častěji drželo míč, více stříleli. Jenže gól už podruhé za sebou nedali žádný a na mistrovství světa ze skupiny nepostoupí. V úterý budou hrát s Austrálií jen o čest.

Francie - Peru 1:0

Branky: 34. K. Mbappé. Rozhodčí: M. Muhamad - M. Alhammadi, H. Almahri. ŽK: 16. B. Matuidi, 86. P. Pogba - 23. J. Guerrero, 82. P. Aquino. Diváci: 32 789 (92 % z kapacity 35 696)

Francie: H. Lloris - B. Pavard, R. Varane, S. Umtiti, L. Hernandez - K. Mbappé (75. O. Dembélé), P. Pogba (89. S. N'Zonzi), N. Kanté, B. Matuidi - O. Giroud, A. Griezmann (80. N. Fekir)

Peru: P. Gallese - L. Advíncula, C. Ramos, A. Rodríguez (46. A. Santamaría), M. Trauco - A. Carrillo, P. Aquino, C. Cueva (82. R. Ruidíaz), Y. Yotún (46. J. Farfán), E. Flores - J. Guerrero