Hezké odpoledne z pražského Strahova. V 17 hodin zde začne finále druhé nejprestižnější české fotbalové soutěže Poháru ČMFS. Utkání vám nabídneme v podrobné on-line reportáži.
Obě mužstva přicházejí na trávník. Liberečtí fotbalisté, kteří jsou uváděni jako domácí, mají bílé dresy, na hřiště je přivedl kapitán Janů. Sparťané v čele se Sivokem jsou v rudém.
Stadionem zní česká hymna.
Po sobotním ligovém utkání proti Ostravě, kdy odstoupil trenér Bílek, Spartu vede Jozef Chovanec. Staronový kouč udělal v sestavě pět změn. Jen na lavičce jsou Slepička, Kolář, Kulič a ani do nominace na zápas se nevešli Hainault a brankář Grigar. Místo nich nastupují v základní sestavě gólman Poštulka, Holenda, Jeslínek, Vacek a po karetním trestu se vrací obránce Řepka.
Liberecký trenér Škorpil může poprvé od dubnového semifinálového utkání s Brnem počítat se záložníkem Papouškem, který byl lehce zraněný.
Necelých deset minut před začátkem zápasu je stadion zaplněn jen velmi spoře.
1
Začal první poločas utkání Liberec - Sparta
Výkop mají fotbalisté Liberce.
2
První náznak útočné akce Sparty. Když nejprve útočník Holenda nezpracoval dlouhý pas, libereckému obránci Matulovi se ale nepovedl odkop. Míč získal letenský záložník Horváth, rozehrál doleva, ale prudký Matušovičům centr proletěl až na druhou stranu hřiště, aniž by ho kdokoli zasáhl.
3
Letenštní fotbalisté po akci Matušoviče na levé straně vybojovali první roh, rozehrál ho Jeslínek, pravačkou centroval před libereckou branku, ale obránci severočeského týmu snadno odvrátili pryč z pokutového území.
4
Stoper Řepka, kterého důrazně napadal útočník Nezmar, volil v tísni přihrávku brankáři Poštulkovi. K tomu rychle spěchal druhý liberecký útočník Kerič, ale Poštulka odkop bez přípravy zvládl.
5
Liberecký útočník Dort zakončuje hlavou, nedůraznou hlavičku do středu branky Poštulka bezpečně chytá. Na začátku akce byl přetažený centr z pravé strany, který se od vzdálenější tyče vrátil před branku, kde zůstal volný Dort.
6
Do sparťanského pokutového území letěl dlouhý centr a směřoval na Nezmara. Před ním míč odhlavičkoval Řepka.
7
Po Sivokově obranné hlavičce zahrávali liberečtí fotbalisté první roh. Dočkalovi se centr příliš nepovedl, ale míč se k němu hned vrátil. Z úhlu se ho rozhodl napálit přímo na branku, ale hodně minul.
8
Důležité
Hauzr, gólman Liberce, musel na zem po nebezpečné ráně Voříška. Ke sparťanskému obránci se dostal míč na hranici pokutového území, pohotově ho napálil k bližší tyči, ale Hauzr dobře zasáhl.
9
Do dobré pozice si naběhl Nezmar, dobře se položil do centru, ale hlavičkoval jen vedle branky.
10
Druhý sparťanský roh. Ani tentokrát po Jeslínkově centru sparťané branku neohrozili. U pokutového území soupeře sice zůstali, ale do šance se nedostali.
12
Liberecký útok zastavuje pomezní rozhodčí pro ofsajd.
14
Důležité
Velká šance Sparty, Horváth byl sám pár kroků před brankou. Z pravé strany k němu prošel centr, který minul liberecký gólman Hauzr, ale sparťanský záložník zblízka překopl.
15
Téměř ve stejný čas vstali z lavičky oba trenéři. Zatímco liberecký kouč Škorpil se po chvilce vrátil na lavičku, sparťan Chovanec zůstal na kraji vymezeného území.
16
Standardní situace Liberce: z pravé strany z přímého kopu centroval Dočkal, hlavičkoval Košťál, ale míč z jeho hlavy šel vedle a nikdo z jeho spoluhráčů ho už na hřišti nedoběhl.
17
Důležité
Řepka dával míč brankáři Poštulkovi, ale poslal ho pomalu, a tak se málem dostal do šance Kerič. Ale Poštulka situaci vyřešil dobře a před libereckým útočníkem míč ve skluzu odkopl.
18
Nebezpečný centr do pokutového území Sparty odvracel stoper Sivok na poslední chvíli před nabíhajícím útočníkem Nezmarem.
19
Střela letenského záložníka Horvátha z dálky letěla jen kousek vedle liberecké branky. Jeho ráně předcházel rychlý protiútok, když sparťané snadno ubránili roh soupeře a šli do brejku.
20
Míč letěl za postranní čáru do prostoru sparťanské lavičky. Kouč Chovanec ho pohotově bez přípravy odehrál směrem k lajně na svého svěřence Kadlece, aby mohl vhazovat.
22
Hušek z hloubi pole poslal dlouhou přihrávku dopředu mezi obránce, na jeho pas si nabíhal Jeslínek, ale u míče byl dřív gólman Hauzr.
24
Liberečtí fotbalisté teď důkladně napadali postupnou rozehrávku Sparty a vytlačili soupeře až na jeho polovinu.
25
Po Horváthově přihrávce se dostal na pravé straně do akce Jeslínek, uvolnil Voříška, který ve skluzu udržel míč proti Janů a pak vybojoval roh. Ten sparťané nevyužili.
26
Začíná pršet. A diváci z řad nejblíž trávníku rychle vstali a přesedli si.
27
V posledních okamžicích mají míč pod kontrolou pouze sparťané, ale do šancí se vůbec nedostávají. Jen příhrávky do strany či dozadu.
28
Roh Sparty: na Horváthův centr levačkou si naběhl Kadlec, ale hlavičkoval nad branku.
29
Liberečtí fotbalisté v protiútoku, po sérii prudkých přihrávek se snažil Nezmar vysunout na pravé straně Keriče, ale i on teď přihrál příliš prudce a míč skončil až za koncovou čárou.
30
Po pravé straně se snažil prosadit liberecký útočník Kerič, nejprve zasekl, ale pak ho o míč připravil vracející se Kadlec. Hned vzápětí se podél postranní čáry pokusil uniknout Vacek, protáhl se kolem dvou protihráčů, centroval. Pak míč odehráli Liberečtí do zámezí.
33
Důležité
Nebezpečná akce Liberce po levé straně. Unikl záložník Papoušek, dostal se až ke koncové čáře, odkud se snažil přihrávat před branku. Jeho střílený centr ale dobře vykryl gólman Poštulka. Následně míč sparťané odehráli do zámezí.
34
Střídání
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Tomáš Sivok, nahradil ho Jiří Kladrubský.
kvůli zdravotním potížím.
35
Kapitánskou pásku po Sivokovi, který vystřídal, převzal Horváth.
36
Na post stopera se z levého kraje obrany stáhl Kadlec, jeho místa zaujal střídající Kladrubský.
37
Horváth rozehrál přímý kop z pravé strany, levačkou poslal míč do pokutového území, kde si na něj naskočil Voříšek a lehce ho hlavou tečoval. Gólman Hauzr neměl potíže.
38
Z hranice pokutového území pálí liberecký útočník Nezmar vysoko nad branku.
40
Kerič, útočník Liberce, získal v souboji se sparťanem Řepkou pro svůj tým roh. Rozehrál ho Papoušek, ale centr bez problémů odvrátil Kladrubský.
42
Ke střele před libereckým pokutovým územím napřáhl sparťanský náhradník Kladrubský, ale jeho rána letěla hodně vedle branky.
43
Po akci sparťanského tria Horváth - Vacek - Matušovič letěl míč do pokutového území na Holendu, ale před ním dobře zasáhl Košťál, hlavou míč odvrátil.
44
Důležité
V závěru poločasu se ještě dostal do velmi slibné pozice Kladrubský, když mu míč přihrál Matušovič. Kladrubský byl na chvilku sám v šestnáctce, z levého rohu malého vápna zakončoval pravačkou, ale míč letěl kolem vzdálenější tyče pryč.
45
Nastavuje se jedna minuta.
45
V nastaveném čase ještě sparťané zahrávali roh, Horváthův centr na bližští tyč liberečtí obránci odvrátili. Když k odraženému míči před pokutovým územím doběhl Řepka a chtěl ještě rozehrát, hlavní rozhodčí Příhoda poločas ukončil.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Liberec - Sparta
47
Horváth přebral míč na hranici libereckého pokutového území, udělal dva kroky a hned zakončoval. Jeho ránu levačkou srazil Košťál.
49
Sparťané zahrávali roh, Jeslínkův centr před Kadlecem přivezdl Matula, a tak letenští fotbalisté zůstali u míče. Hned vzápětí vybojovali roh na druhé straně.
50
Důležité
Horváthův centr se nebezpečně stáčel přímo do branky, gólman Hauzr ho jen konečky prstů vytáhl. Další roh pro Spartu.
51
Znovu musel do akce gólman Hauzr, vyrazil i další centr.
52
Celkem čtyři rohy zahrávali sparťané v krátkém sledu za sebou, po čtvrtém sice dostali míč do liberecké branky, ale už předtím rozhodčí hru přerušil kvůli útočnému faulu.
53
Matušovič u levé postranní čáry dostal míč, potáhl ho podél lajny, pak se pokusil odcentrovat, ale poslal míč daleko za branku.
55
Liberecký záložník Bílek se snažil prosadit před sparťanskou brankou, individuálně se snažil dostat do střelecké pozice. Ale o míč přišel, nevybojoval ani roh.
57
Důležité
Po pravém křídle potáhl míč Jeslínek a pak poslal před branku nebezpečný střílený centr. Před nabíhajícím Holendou ho do zámezí odvrátil Holeňák.
59
Sparťané zahrávali dva rohy hned po sobě. Při tom druhém se centr stočil ke vzdálenější tyči ke Kladrubskému, ale ten míč jen slabě tečoval hlavou vedle branky.
60
Letenský záložník Horváth se z pětatřiceti metrů pokusil překvapit libereckého gólmana Hauzra a z dálky ho přehodit, ale míč letěl metr nad branku.
62
Liberečtí fotbalisté získali roh. K praporku odběhl Papoušek, srovnal si míč a pak pravačkou odcentroval. Míč obloučkem padal před branku, kde si ho v klidu pohlídal gólman Poštulka a snadno ho lapil do rukavic.
63
Horváth z pětadvaceti metrů minul libereckou branku.
64
Kladrubský se hezky uvolnil na levé straně, dostal se až do pokutového území. Přihrál Vackovi, který mu míč vzápětí vrátil, a tak Kladrubský zakončoval sám. Jeho střelu ale Liberečtí zblokovali.
65
Kerič se uvolnil přes Kladlece, pronikl do pokutového území, ale do zakončení už nedostal. Nestihl vystřelit, ve správný okamžik, pak se musel s míčem otáčet a v tu chvíli už mu ho od nohou sebral brankář Poštulka.
66
Na pravé straně se přes čtyři protihráče uvolnil Voříšek, přihrál Vackovi, který pak od koncové čáry hledal spoluhráče nabíhající z druhé vlny. Horváth jeho přihrávku jen těsně minul.
69
Důležité
Znovu se po pravé straně šikovně protáhl Voříšek, dostal až se až ke koncové čáře, od níž centroval do pokutového území. Míč doletěl na penaltovou pozici k Matušovičovi, který si míč srovnal a pak levačkou vypálil. Ale nad břevno!
71
Po souboji Nezmara se sparťanskými obránci se míč odrazil k Papouškovi, který si ho přehodil z pravačky na levou nohu a pak vystřelil. Jeho pokus se ale vytočil na druhou stranu k rohovému praporku.
72
Střídání
Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Filip Dort, nahradil ho Tomáš Frejlach.
73
Počet diváků 2 865 (23 % z kapacity 12 300)
74
Liberečtí si v obraně nerozuměli a darovali Spartě roh. Janů hlavičkoval dozadu, ale ani Košťál ani Hauzr si pro míč nešli.
75
Horváthův centr proletěl pokutovým územím, nikdo ho pořádně nezasáhl.
76
Přímý kop Sparty: Jeslínek rozehrál podél pokutového území na Horvátha, jenž zakončoval levačkou bez přípravy, ale branku netrefil.
77
Střídání
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Kamil Vacek, nahradil ho Daniel Kolář.
78
Hra je krátce přerušena. Liberecký gólman Hauzr si měnil kopačky. Nové mu kolem hřiště přinesl náhradník Uvarenko.
79
Střídání
Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Jan Nezmar, nahradil ho Ondřej Smetana.
81
Karty
Žlutou kartu dostal Andrej Kerič (Liberec)
82
Fotbalisté Liberce spěchali do rychlého protiútoku, Smetana přihrával do běhu Keričovi, ale u míče byl dřív Kadlec a odehrál ho.
83
Horváth rychle přenesl hru na levou stranu na Matušoviče, který potáhl míč podél postranní čáry a pak hledal před brankou nabíhajícího Holendu, ale jeho centr byl příliš prudký.
84
Střídání
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Jan Holenda, nahradil ho Miroslav Slepička.
85
Důležité
Střídající Slepička se hned zapojil do útočné akce a byl na začátku nebezpečné situace. Na hranici pokutového území přihrál Kolářovi, od něj šel míč k Matušovičovi, který z levé strany hned odcentroval před branku. U bližští tyče se do zakončení dostal Horváth, ale branku z několika kroků netrefil.
87
Důležité
Druhá velká šance Sparty! Míč se dostal na pravou stranu k volnému Jeslínkovi, který měl dokonce čas na zpracování. Jeho nebezpečnou střelu ale vytáhl na roh pěkným zákrokem gólman Hauzr.
88
Liberečtí se po následném rohu ubránili.
89
Pětadvacet metrů před sparťanskou brankou si míč srovnal na pravačkou liberecký záložník Papoušek. Jeho střela ale letěla přímo do středu branky, kde si s ní Poštulka poradil a chytil ji do náruče.
89
Střídání
Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Petr Papoušek, nahradil ho Tomas Radzinevičius.
90
Nastavují se dvě minuty.
90
Důležité
Útočník Smetana ještě v nastaveném čase vybojoval roh, po něm hlavičkoval nebezpečně k tyči Matula, ale Poštulka parádním reflexivním zákrokem střelu vytáhl. Po dalším rohu už se sparťané ubránili definitivně.
90
Skončil druhý poločas utkání. Následuje krátká přestávka před penaltovým rozstřelem 0:0.
90
Finále musí rozhodnout penaltový rozstřel. Hráči teď sedí před svými lavičkami, vybírají se střelci.
90
Jako první budou kopat Liberečtí, a to na branku před kotlem sparťanských fanoušků. Míč si vede Radzinevičius. Proti němu stojí penaltový specialista Poštulka.
91
Zahrávají se pokutové kopy. Liberec - Sparta
91
Tomas Radzinevičius (Liberec) NEDAL. 0:0 v penaltovém rozstřelu.
Sice poslal míč na druhou stranu, než padl gólman, ale netrefil branku.
91
Góly
Jiří Kladrubský (Sparta) PROMĚNIL. 0:1 v penaltovém rozstřelu.
Prudkou střelou nahoru.
91
Góly
Miroslav Holeňák (Liberec) PROMĚNIL. 1:1 v penaltovém rozstřelu.
střela doprostřed branky.
91
Miroslav Matušovič (Sparta) NEDAL. 1:1 v penaltovém rozstřelu.
špatně umístěnou střelu po své pravé ruce Hauzr vyráží.
91
Góly
Andrej Kerič (Liberec) PROMĚNIL. 2:1 v penaltovém rozstřelu.
mazácká penalta, proměnil ji jemným obloučkem.
91
Góly
Pavel Horváth (Sparta) PROMĚNIL. 2:2 v penaltovém rozstřelu.
také elegantním oboučkem.
91
Góly
Jiří Bílek (Liberec) PROMĚNIL. 3:2 v penaltovém rozstřelu.
prudká střela po pravé ruce brankáře.
91
Góly
Daniel Kolář (Sparta) PROMĚNIL. 3:3 v penaltovém rozstřelu.
pod břevno.
91
Bořek Dočkal (Liberec) NEDAL. 3:3 v penaltovém rozstřelu.
Poštulka vystihl směr, ale zasahovat nemusel. Míč šel vedle pravé tyče.
91
Góly
Michal Kadlec (Sparta) PROMĚNIL. 3:4 v penaltovém rozstřelu.
Sparťanský obránce poslal míč na druhou stranu, než skočil gólman.
100
Zápas byl ukončen po penaltovém rozstřelu 0:0.
100
Sparťanští fotbalisté se hned seběhli k úspěšnému střelci a oslavují.
100
Důležité
Pohár ČMFS vyhráli fotbalisté Sparty!
100
Nyní bude následovat slavnostní ceremoniál.
100
Děkuji za Vám za pozornost. Hezký zbytek dne.

Sestavy a rozestavení

Logo Synot FC Slovan Liberec Liberec (4-4-2)

1 Hauzr
Hauzr
o hráči
2 Matula
Matula
o hráči
Holeňák
o hráči
Košťál
o hráči
17 Janů
Janů
o hráči
18 Dočkal
Dočkal
o hráči
29 Dort
Dort
o hráči
72. min Frejlach o hráči
7 Bílek
Bílek
o hráči
Papoušek
o hráči
89. min Radzinevičius o hráči
27 Nezmar
Nezmar
o hráči
79. min Smetana o hráči
15 Kerič
Kerič
o hráči

Logo Synot AC Sparta Praha Sparta (4-4-2)

Poštulka
o hráči
Voříšek
o hráči
2 Řepka
Řepka
o hráči
16 Sivok
Sivok
o hráči
34. min Kladrubský o hráči
23 Kadlec
Kadlec
o hráči
25 Vacek
Vacek
o hráči
77. min Kolář o hráči
27 Hušek
Hušek
o hráči
Horváth
o hráči
Matušovič
o hráči
Jeslínek
o hráči
17 Holenda
Holenda
o hráči
84. min Slepička o hráči

Rozhodčí: Příhoda - Kordula, Filgas
Počet diváků: 2 865 (23 % z kapacity 12 300)

Vzájemné zápasy

2. března 2019 17:00Liberec–Sparta 0:1
22. září 2018 19:00Sparta–Liberec 4:1
18. února 2018 18:00Sparta–Liberec 2:0
13. srpna 2017 18:00Liberec–Sparta 1:1
7. května 2017 17:00Sparta–Liberec 1:0
6. listopadu 2016 15:00Liberec–Sparta 0:0
7. května 2016 15:45Sparta–Liberec 3:0
30. března 2016 18:00Sparta–Liberec 2:0
3. března 2016 18:00Liberec–Sparta 2:1
22. listopadu 2015 15:00Liberec–Sparta 1:0
18. dubna 2015 20:15Liberec–Sparta 2:1
5. října 2014 15:30Sparta–Liberec 1:0
26. dubna 2014 20:15Sparta–Liberec 4:1
28. října 2013 18:00Liberec–Sparta 1:1
4. května 2013 16:35Liberec–Sparta 2:0
28. října 2012 18:00Sparta–Liberec 2:1
7. dubna 2012 19:00Liberec–Sparta 1:3
15. října 2011 18:20Sparta–Liberec 0:3
6. května 2011 20:15Sparta–Liberec 3:2
25. října 2010 18:00Liberec–Sparta 1:2
8. května 2010 17:30Liberec–Sparta 2:2
21. listopadu 2009 18:00Sparta–Liberec 2:0
6. dubna 2009 17:15Sparta–Liberec 1:1
29. září 2008 17:15Liberec–Sparta 3:0
17. května 2008 15:00Liberec–Sparta 4:3
13. května 2008 17:00Liberec–Sparta 0:0
6. srpna 2007 17:15Sparta–Liberec 1:0
14. května 2007 17:15Sparta–Liberec 1:1
6. listopadu 2006 17:15Liberec–Sparta 0:0
18. února 2006 14:25Sparta–Liberec 1:2
20. srpna 2005 14:25Liberec–Sparta 2:0
19. března 2005 14:25Sparta–Liberec 2:1
19. září 2004 14:45Liberec–Sparta 0:1
22. března 2004 16:40Sparta–Liberec 0:0
13. září 2003 14:25Liberec–Sparta 2:0
8. března 2003 14:25Sparta–Liberec 5:0
23. listopadu 2002 14:25Liberec–Sparta 1:2
16. února 2002 14:55Liberec–Sparta 1:0
10. srpna 2001 16:30Sparta–Liberec 1:2
29. dubna 2001 16:30Liberec–Sparta 1:1
21. října 2000 20:00Sparta–Liberec 4:1