Góly:

61. T. Souček, 73. M. Kerbr, 85. R. Potočný

Střely na branku: 3:1; Střely mimo: 8:7; Rohové kopy: 4:4
Počet diváků: 9 664 (51 % z kapacity 18 944)

Pěkné nedělní odpoledne z letenské Generali Areny, kde pokračuje program 27. kola zápasem Sparty proti Liberci.

Domácí hrají prakticky už "jen" o třetí místo , k dobru mají čtyři body na Mladou Boleslav. Sparta se bude pokoušet o třetí ligovou výhru v řadě, což se jí na jaře ještě nepovedlo. V minulých kolech zdolala Plzeň (doma 2:0) a Příbram (venku 2:1).

Spartě dnes bude chybět záložník Šural, střelec obou gólů v Příbrami. Nesmí hrát kvůli čtyřem žlutým kartám. "Máme několik variant, jak ho nahradit," ubezpečil sparťanský asistent Stanislav Hejkal.

Liberec vyhrál poslední tři zápasy, polepšil si na 32 bodů a už nemusí mít starosti se záchranou. "Věřím, že máme šanci uspět," míní trenér Slovanu Jindřich Trpišovský.

Čermák
84. min Havelka o hráči
6 Vácha
Vácha
Vatajelu
77. min Zahustel o hráči
21 Lafata
Lafata
89. min Matoušek o hráči

Breite
81. min Baroš o hráči
Ševčík
29 Souček
Souček
23 Vůch
Vůch
71. min Potočný o hráči
Graiciar
62. min Voltr o hráči

Rozhodčí: Machálek - Hrabovský, Kotalík
Počet diváků: 9 664

Podzimní vzájemný zápas v Liberci skončil bezbrankovou remízou. Na konci prvního poločasu byl tehdy vyloučen sparťan Dočkal, který už působí v Číně.

Trenér Sparty Petr Rada dnes nemůže nasadit ze zdravotních důvodů Costu, Néstora, Mazucha, Rosického, Hovorku, M. Frýdka, Koubka, Pulkraba, V. Kadlece, Marečka a Juliše.

Do začátku zbývají tři minuty, týmy vedené hlavním rozhodčím Machálkem nastupují na hrací plochu.

Spaŕťanské barvy jsou tradiční, tedy rudé dresy a bílý spodek, Liberec nastupuje v modrém.

Ještě jedna slavnost před výkopem: sedmdesátiny slaví bývalý sparťan Svatopluk Bouška.

1

Začal první poločas utkání Sparta - Liberec
Rozehráli hosté.

1

První liberecká akce směřovala na rozběhnutého Vůcha, ale ten míč na hřišti nestihl. Vykopává Bičík.

2

Na druhé straně se hned ukázal rychlý Vatajelu, který centroval z obtížné pozice zleva na poslední chvíli od lajny, přesto našel Sáčka, který netrefil míč ideálně a pálil slabě vedle.

3

Karavajev na polovině hřiště hlavou posunul míč ke Konatému, kterému nevyšel první dotek a poslal balon do zámezí.

4

Další aut Liberce, tentokrát z druhé strany, z prostoru mezi střídačkami.

4

Volný Vůch před vápnem posunul míč ke Kerbrovi, kterého sparťané okamžitě zdvojili.

5

Akce Liberce však pokračovala, postupně vyústila v centr z pravé strany a Kerbr z hranice malého vápna promáchnul. První nebezpečná situace zápasu.

7

Vůch se rozbíhal do brejku, ale sparťané ho u pomezní čáry zdvojili a zastavili průnik libereckého běžce.

8

Znovu hlavní postavou Vůch, tentokrát byl faulován na útočné polovině.

9

Vůchův nepříliš povedený centr odvracel Sáček, odražený míč pak Ševčík napálil z první nad sparťanskou bránu.

10

Vůch si pohrával s míčem u pomezní čáry, jenže důležitější bylo, že už se s ním dostal do zámezí.

11

Přes Váchu a Lafatu se míč dostal až na pravé křídlo ke Konatému, jemuž se centr nepovedl. Rozvlnil sice síť brány, ale jen z boku. Vykopává Dúbravka.

12

Sparťané si nerozuměli, Sáček ze středu poslal přihrávku doprava do autu.

13

Odvážný průnik libereckého Ševčíka středem, pak přihrávka směřovala na Vůcha, který zleva neodcentroval.

14

Vůch znovu u míče, tentokrát na pravé straně, posílal centr do šestnáctky, balon směřoval k Ševčíkovi, ale ten se snažil zakončovat zády k bráně, navíc byl pokrytý, takže neměl moc šancí uspět.

15

Rozhodčí ukazuje: Ofsajd! Takže Čermákovo zakončení jako kdyby nebylo.

16

Holek musel odhlavičkovat míč před Ševčíkem, který už si v pokutovém území zabíhal za něj.

17

Ekpai pronikal do vápna, jenže s míčem u nohy podklouzl. Pak reklamoval zákrok Holka, který měl však ruku u těla. Penalta to není.

19

Lafata rychle na polovině vhodil aut na rozběhnutého Konatého, který si poradil u lajny s libereckým dvojblokem a získal pro Spartu roh.

20

S rohem Sparta naložila špatně.

21

Po autu Hybše měl Sáček spoustu času, ale zpětná nahrávka se mu nepovedla, takže k míči se vrací Liberec.

22

Před Spartou se otevřel volný prostor, Lafata hned posouval míč na Čermáka, ale toho uhlídal Kúdela.

23

Pak zakončoval Vácha zhruba z osmnácti metrů. Jenže mimo libereckou bránu.

24

Liberecký Souček chtěl přenést hru z pravé strany na levou, jenže poslal přihrávku nepřesně. Ani Konaté ovšem nechytil míč tak, aby mohl postupovat do brejku.

25

Sáček dělal problémy Breitemu, který ho přidržel a Sparta bude rozehrávat na útočné polovině.

26

Vatajelu si narazil s Karavajevem, liberecká defenziva v první chvíli nezareagovala, ale ani sparťané nebyli dostatečně přímočaří.

27

Liberec se při svých akcích neukvapuje, snaží se držet míč a ani Sparta nijak výrazně vysoko nenapadá.

28

Sparťanští fanoušci pískají po zpětné nahrávce Kadlece na Bičíka. Domácí stoper neměl jinou volbu, další spoluhráči okolo byli obsazení.

29

Útočný faul Sáčka v pokutovém území ukončuje sparťanské hledání cesty do šestnáctky.

30

Breite v brejku posouval míč doprava na Ekpaie, jenže ten měl k balonu o krok dál, než by potřeboval.

31

Karafiátův roh směřoval na hranici šestnáctky na Součka, jenže tomu se nepodařilo vystřelit z první. Pak šla Sparta do brejku, ale ani ona finální část akce nezvládla.

33

Čermák si pokryl míč před Vůchem, ten do něj vrazil, ale nepíská se.

35

Faul Mikuly při snaze obrat o míč Vatajelua.

36

Vůch a Kadlec se přetahovali u půlící čáry, rozhodčí odpískal faul sparťanskému stoperovi.

37

Vácha vyhrál souboj uprostřed hřiště, rychle rozvinul sparťanskou akci dopředu, jenže Karavajev ze střední vzdálenosti minul bránu.

39

Ekpai zůstal ležet na hřišti, sparťané po chvilce zakopli míč do autu, rozhodčí k Ekpaiovi doběhl a ten se ztěžka zvedá na nohy.

41

Karavajev slušně odcentroval z pravé strany od rohového praporku, do míče se v pokutovém území položil Lafata, leč bránu netrefil.

42

Čermák se ohlédl za sebe, viděl rozběhnutého Lafatu, k němuž chtěl rozehrát, jenže trefil dobíhajícího Kúdelu. Aut pro Spartu.

43

Karavajev patří k nejaktivnějším sparťanům v první půli, teď zakončoval přibližně ze dvaceti metrů. Mířil ke vzdálenější tyči, ale bránu neohrozil.

44

Zblokovaný centr Hybše přináší Spartě roh.

45

Ač s problémy, přesto Dúbravka nadvakrát zneškodnil roh Karavajeva.

45

Nastavuje se minuta.

45

Nejzajímavější akce a největší šance prvního poločasu přišla v nastavení. Vatajelu posunul míč z levé strany na Konatého, jemuž se Dúbravka vyběhnutím snažil zmenšit úhel, a sparťanský záložník trefil tyčku.

45

45

Nebýt Konatého tyčky v závěru poločasu, bylo by těžké shrnout nejdramatičtější momenty prvních 45 minut, protože žádné jiné nebyly. Gól nepadl, oba týmy musí přidat.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Liberec
Rozehrávali sparťané.

46

Do libereckého pokutového území letěl centr, jenže nabíhající sparťanský útočník Lafata promáchl.

47

Sparta zahrávala rohový kop. Karavajev rozehrál nakrátko, následně se dostal ke střele, ale napálil jen nejbližšího protihráče.

48

Liberecký útok zastavil Graiciarův ofsajd.

49

První minuty druhého poločasu zatím zlepšení nenaznačily. Pomalé tempo, nepřesnosti, chladná atmosféra.

50

Sparťanský obránce Karavajev hledal centrem Lafatu, před kterým zasáhl Kúdela. Ale i kdyby k domácímu útočníkovi míč proletěl, tak by zakončovat nemohl, protože byl v ofsajdu.

51

Ekpai se před pokutovým územím vyhnul Sáčkovi, udělal si prostor pro zakončení, ale pak stejně minul.

52

Rychle vhozený sparťanský aut směřoval až do pokutového území k Čermákovi, ale ten byl dlouho sám bez podpory spoluhráčů a proti liberecké přesile.

53

Graiciar se protáhl podél lajny kolem Holka, postupoval z úhlu před bránu, ale nakonec se mu nepovedlo přesněji nahrát a míč se dostal až k Bičíkovi.

54

David Lafata (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Liberec 1:0
Sparta obsadila prostor kolem pokutového území, domácí prostrčili míč k Lafatovi, který se obtočil a i díky jemné teči obránce Karafiáta poslal míč k tyči přes Dúbravku.

56

Sparta rychle mohla přidat druhý gól: zprava centroval Karavajev, do přízemní hlavičky se pokládal Čermák, ale přece jen byl v těžké pozici a v u malého pokutového území netrefil míč dobře.

58

Holek z poloviny hřiště vracel míč dopředu, liberečtí stopeři ho pustili a brankář Dúbravka se pro něj na dlouhou ruku natáhl. Trochu ho pozlobil odskok od trávníku.

59

Série autů Sparty u rohového praporku po obranných zákrocích libereckých hráčů.

61

Bičík musel vyběhnout ze svého pokutového území, v tísni odhlavičkoval míč do bezpečí do autu.

61

Žlutou kartu dostal Tomáš Souček (Liberec)

62

Karavajev poslal z pravé strany centr do pokutového území a Lafata v pádu z malého vápna nedokázal usměrnit míč do brány.

62

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Martin Graiciar, nahradil ho Radek Voltr

63

Počet diváků 9 664 (51 % z kapacity 18 944)

64

Další centr směřující na sparťanského kapitána, tentokrát z kopačky Konatého, ale Liberečtí teď měli vlastní pokutové území dobře obsazené.

66

Vůch v pádu centroval z levé strany, Holek odkopnul míč pryč z pokutového území.

67

První zákrok na Lafatu uprostřed hřiště rozhodčí odpískal, ale když sparťanský kapitán upadl po souboji před pokutovým územím, hra pokračovala.

68

Přihrávka Lafaty do běhu na Konatého byla příliš dlouhá. Liberecký brankář odkopává.

70

Po přihrávce Konatého posouval Čermák míč ještě za sebe, ale Sáčkovi letěl balon za záda. Chybělo lepší načasování.

71

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Egon Vůch, nahradil ho Roman Potočný

73

Slovanu se rozehrávka přes Dúbravku nepovedla, liberecký brankář nakonec nakopl míč mezi střídačky do zámezí.

73

Žlutou kartu dostal Milan Kerbr (Liberec)

74

Ekpai se v pokutovém území snažil protlačit míč před bránu, místo toho získal roh.

75

Po odvráceném rohu Liberec zůstal na útočné polovině, míč se vrátil do pokutové území a Ekpaiovu nadějnou hlavičku zblokoval Karavajev na další roh.

77

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Bogdan Vatajelu, nahradil ho Ondřej Zahustel

79

Čermák zůstává ležet na hřišti, hra přerušena. Ke sparťanskému záložníkovi přibíhají členové realizačního týmu.

80

Čermák se po ošetření vrací do hry a mezi tím se na druhé střídačce chystá nastoupit též Baroš.

81

Střídání Liberec: ze hřiště odešel Radim Breite, nahradil ho Milan Baroš

82

Domácí šli do brejku, Lafata chtěl přihrát doprava Zahustelovi, místo toho se míč odrazil doleva ke Konatému, který předvedl pohotové zpracování a střelu z úhlu, kterou chytil Dúbravka.

84

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Aleš Čermák, nahradil ho Filip Havelka

85

Žlutou kartu dostal Roman Potočný (Liberec)

87

Centr Karafiáta z přímého kopu doletěl až k Bičíkovi.

88

Lafata v posledních minutách sotva chodí, už má dost. Teď ho trápí křeče.

89

Střídání Sparta: ze hřiště odešel David Lafata, nahradil ho Martin Matoušek

90

Nastavují se dvě minuty.

90

Sparta porazila Liberec, ale především v první poločase se dost trápila. Až po pauze vstřelil jediný gól Lafata.

90

Domácí si upevnili třetí místo. Teď mají k dobru sedm bodů před Mladou Boleslaví, která nastupuje od 19 hodin proti Jihlavě. I tento zápas můžete sledovat na sport.iDNES.cz.