Itálie - Portugalsko 0:0, druhé kolo uzavřela první remíza ve skupině

Italský záložník Marco Benassi střílí na portugalskou bránu. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

21 2015
Mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let má za sebou druhé kolo, které uzavřela úplně první remíza ve skupině B. Itálie hrála s Portugalskem bez branek a v tabulce je na tom nejhůř ze všech čtyř týmů.

Portugalsko se čtyřmi body vévodí tabulce. V posledním kole proti Švédsku mu stačí k postupu do semifinále remíza. Naopak Itálie je na tom bídně. Proti Anglii potřebuje nutně vyhrát a ještě to nemusí stačit...

4.Itálie 2120111:21

Italský trenér Di Biagio udělal po nepovedeném úvodním utkání se Švédskem (1:2) pět změn v základní sestavě. Na druhé straně přes výhru 1:0 nad Anglií obměnil kouč Rui Jorge útočnou dvojici, přednost dostali Rafa Silva a Mané.

V prvním dějství byli aktivnější Italové. ihned po rozehrávce se do slibné šance dostal Benassi, jeho tvrdou střelu gólman Sá vyrazil na roh.

Portugalský brankář se zaskvěl i o pět minut později proti Belottiho střele, jíž předcházela povedená Berardiho přihrávka do vápna. Poradil si i s nebezpečnou přízemní střelou Benassiho z 27. minuty.

Portugalci si první vážnější příležitost vypracovali v závěru, po přihrávce Sérgia Oliveiry ale Mário netrefil branku.

Itálie - Portugalsko 0:0

I po přestávce začali svěřenci kouče Di Biagia útočně, Belotti trefil po Biraghiho centru břevno. Gól neoslavil útočník Palerma ani po patičce v 71. minutě.

Na druhé straně se do slibné pozice dostal Paciencia, hlavou ale minul. V závěru vůbec poprvé Portugalci přímo ohrozili gólmana Bardiho, střídající Medeiros však neuspěl.