Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sparta Znojmo

2:1 konec zápasu

Pohár České pošty 2013/2014

Výkop: 5.11.2013 18:00

On-line reportáž
komentoval: David Čermák

Hezký večer! Vítejte u on-line přenosu z Letné, kde se už za necelých deset minut Sparta utká v rámci Poháru České pošty se Znojmem. Zápas budeme sledovat minutu po minutě.
V sestavě Sparty se podruhé v mistrovském utkání objevuje obránce Ujfaluši, vedle něj nastoupí další zkušený stoper Švejdík. Po pauze se ukáže v utkání také pravý obránce Pauschek, na levém kraji místo Krejčího trenér Lavička vyzkouší Konatého. A nová jména jsou i ve středu pole: Mareček, Vacek a Matějovský. Na hrotu je zase místo Lafaty Bednář.
Týmy už jsou na trávníku, hlasatel přečetl sestavy... Není na co čekat, zápas za malou chvíli začne.
1
Začal první poločas utkání Sparta - Znojmo
1
První akci domácích táhl Pauschek, snažil se před vápnem nahrát Dočkalovi, ale tomu míč při zpracování odskočil.
2
Sparťané zatím Znojmu nepůjčili míč, ale kombinují jen na půlící čáře.
3
Dočkal si pohrál s Buchtou, postupoval směrem k šestnáctce, ale při pokusu o další kličku míč ztratil.
4
Sparta trochu zariskovala při rozehrávce, Vaclík překvapil Marečka, který na přihrávku nebyl moc připravený. Ale nakonec si před dotírajícím Oklešťkem poradil.
5
První roh kopali hosté, ale nic nebezpečného pro sparťanskou branku z toho nebylo.
6
Ujfaluši si udělal výlet k půlicí čáře, dlouhým centrem pak ale Vacka nenašel.
7
Tohle už vypadalo pro Spartu nadějněji - centr Konatého se snášel k Vackovi, který ale na hranici vápna balon ve skluzu nezachytil.
8
Góly Kamil Vacek (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Znojmo 1:0
Zato napodruhé už to Vackovi vyšlo. Obrana Znojma mu nevěnovala dost pozornosti a sparťanský záložník šel po přihrávce Dočkala na Hrubého úplně sám. Zblízka se neukvapil a v klidu gólmana přehodil.
10
Aktivní Vacek posunul míč do strany Konatému, který se dostal přes obránce a jeho centr musel Hrubý s námahou boxovat do bezpečí.
11
Znojmo je gólově pozadu, ale na rohy vede. Teď bude Okleštěk kopat už třetí...
12
... Ale znovu nic z toho. Bednář vypomohl obráncům a odhlavičkoval do bezpečí.
13
Okleštěk je často ve hře, stahuje se pro míče hluboko do středu hřiště. Ale zatím ani on nedokázal obranu Sparty nijak překvapit.
14
První střela Znojma moc nebezpečná nebyla. Hrošovský z otočky pálil slabě po zemi a Vaclík si míč v klidu sebral.
15
Důležité Slušná možnost pro Spartu. Vacek znovu dostal od obrany Znojma hodně prostoru, ukázal si, kam chce míč, a Matějovský jeho přání vyplnil. Vacek pak pálil na zadní tyč, míč branku minul zhruba o metr.
17
Ujfaluši ukázal zkušenost, u lajny si tělem pohlídal pohyb Crnkiče. Je z toho odkop od branky.
18
Dočkal našel rozeběhnutého Konatého, ale ten nakonec Cihláře nepřetlačil a k centru se nedostal.
18
Důležité Záloha Sparty zatím funguje na jedničku. Dočkal teď z pravé strany našel před vápnem Vacka, ten patou sklepl míč Marečkovi, který z voleje tvrdě napálil míč na branku. Trefil břevno, od kterého se míč odrazil za bránu. Znojmo mělo štěstí.
21
Nepřesnou přihrávku Marečka na Dočkala vystihl Cihlář a odpálil míč směrem k Vaclíkově brance. Aspoň na chvíli mají hosté klid.
22
První nebezpečnější akce Znojma. Rychlý Crnkič vybídl ke sprintu Hrošovského, který z pravé strany centroval do vápna, ale tam našel jen dobře postaveného Ujfalušiho.
23
Góly Patrik Hrošovský (Znojmo) vstřelil gól. Sparta - Znojmo 1:1
Znojmo zjistilo, že ani Sparta dnes nebude bezchybná. Po akci Oklešťka doputoval míč přes Lacka napříč vápnem k Hrošovskému, který šel z levé strany na Vaclíka a přehodil ho pěkným obloučkem.
26
Matějovský hluboko z vlastní poloviny perfektním pasem našel na hranici vápna Dočkala, který ale zpracovával míč s obtížemi a nechal si ho utéct.
27
Důležité Znojmo teď hodně zlobí! Aktivní Okleštěk našel přesnou přihrávkou Cihláře, který měl podobnou pozici, jako před chvílí Hrošovský. Zkusil znovu oblouček, ale tentokrát mu chyběla přesnost a sparťané se ubránili.
28
Diváci, kteří dnes přišli na Letnou, se zatím určitě nenudí. Zápas má tempo a k vidění je spousta pěkných akcí na obou stranách.
29
Vacek si věří, teď se na hranici vápna zbavil Hnaníčka a vyslal doprava přesný pas na Dočkala. Jeho centr ale zablokoval Cihlář.
30
Potlesk si teď vysloužil Konaté, který po centru Pauscheka z pravé strany zkusil akrobaticky zakončit přes hlavu. Branku ale o hodně přestřelil.
31
Buchta na polovině soupeře vrazil v běhu do Marečka, rozhodčí to dobře viděl a píská faul.
32
Bednář hlavou prodlužoval míč za sebe, kam nabíhal Konaté. Hudec si ale jeho pohyb pohlídal a brankář Hrubý stihl včas vyběhnout.
33
Hrubý znovu v akci, tentokrát v poslední chvíli doklouzal pod nohy Pauscheka, který se už už chystal centrovat.
34
Na trávníku leží sparťan Bednář, drží se za hlavu po střetu se soupeřem. Už k němu běží lékařský tým Sparty.
35
Bednář by měl být v pořádku, za čáru odešel po svých. A publikum mu zatleskalo.
36
Další potlesk, tentokrát patří Pauschekovi s Marečkem, kteří sérií kliček a narážeček u postranní čáry vyšachovali tři hráče Znojma.
37
Costa trochu podcenil souboj s Oklešťkem a měl štěstí, že rozhodčí soupeři odpískal faul. Jinak by už Okleštěk šel sám na Vaclíka.
38
Dočkal si křikl na Marečka a hned od něj dostal míč, pak ale dlouho otálel se střelou. Když už se k ní odhodlal, vypálil jen slabě po zemi doprostřed. Hrubý těžko mohl mít problémy.
39
Důležité Penalta pro Spartu! Buchta se hodně rozčiluje, ale zřejmě skutečně škrtl o nohu Vacka, který v rohu šestnáctky upadl.
40
Góly Bořek Dočkal (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Znojmo 2:1
Žádný problém pro Dočkala. Poslal míč prudce pod břevno, to se nedalo chytit.
41
Hned po rozehrávce další možnost pro Spartu, centr Konatého ale před Dočkalem uklidil Hnaníček.
42
Mizernou přihrávku Marečka vystihl Crnkič, poslal míč do běhu Lackovi, ale ten potom na Oklešťka přihrál nepřesně. Míč před ním stihl sebrat Vaclík.
43
Střídání Střídání: Znojmo: ze hřiště odešel David Helísek, nahradil ho Miloš Reljič.
Střídání těsně před poločasem, zřejmě jsou za ním zdravotní potíže. Ale žádné zranění na Helískovi vidět nebylo.
44
Důležité Mohlo být vyrovnáno! Okleštěk se hodně snadno protáhl mezi třemi sparťany a znovu byl před Vaclíkem sám. Další pokus o lob ale znovu nevyšel - znojemský útočník podebral míč málo a gólman Sparty i v leže dokázal zasáhnout.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Znojmo
47
Po spolupráci s Konatém centroval do vápna Znojma z levé strany Costa, ale Hudec hlavou odvrátil.
48
Gólman Hrubý teď hodně dlouho držel míč v rukavicích, neměl totiž komu přihrát. Až po chvíli se jeho spoluhráči dali do pohybu.
49
Costa si narazil míč s Bednářem, udělal si výlet až před vápno Znojma, ale dál už se nedostal. Nestačil vystřelit a teď musí rychle zpátky.
51
Důležité Druhý poločas je zatím o něco opatrnější, ale teď přinesl první šanci. Z levé strany šel na Hrubého Bednář, ale byl dost z úhlu a tak jeho rána nenadělala hostujícímu gólmanovi moc potíží.
53
Po akci Bednáře s Dočkalem se před vápnem dostal k míči Vacek, ale klička mu nevyšla a ke střele se už nedostal.
54
Důležité Další tutovka Znojma. Švejdíkovi pláchl rychlík Crnkič a opět postupoval sám na Vaclíka, který ale vyběhl a dobře zasáhl. Míč se sice ještě odrazil za něj, ale jen se pomalu šoural k brankové čáře, kde ho sebral vracející se Costa.
57
Konaté si v souboji s obráncem Mudrou pomohl faulem, takže rozherávat bude Znojmo, konkrétně brankář Hrubý.
58
Okleštěk kopal přímý kop z pravé strany, po míči ve vápně skákal Mudra, ale přes bránící sparťany se k zakončení nedostal.
59
Sparťané teď mají trochu hlušší chvilku, nechávají hrát soupeře. Ten se sice natlačil na jejich polovinu, ale ke střele to zatím nevedlo.
60
Další možnost pro Znojmo. Matějovský si vůbec nevšiml, že za jeho zády nabíhá Crnkič a poslal zpět hodně riskantní přihrávku. Tu Crnkič vystihl a z levé strany vtrhl do vápna, ale při kličce míč ztratil.
61
Na druhé straně v tísni z úhlu střílel Bednář, trefil jen obránce a Sparta kopala roh. Ten rozehrála nakrátko a nic nebezpečného nevymyslela.
62
Bednář patou posouval míč k Vackovi, kterého ale ubránil Hudec. Sparťanský záložník byl hodně vidět v první půli, teď už tolik ne.
64
Ani Matějovskému se ve druhém poločase moc nedaří, teď šel zbytečně do kličky mezi tři hráče. Ale Sparta dál drží míč, po předchozích minutách vystřídala Znojmo v aktivitě směrem dopředu.
65
Centr Costy odvracel ve vápně Hnaníček a Znojmo šlo dopředu. Akci ale nedotáhlo, po špatné přihrávce bude Sparta odkopávat od branky.
66
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Bořek Dočkal, nahradil ho Ladislav Krejčí.
67
Dočkalovi fanoušci při střídání zatleskali a teď vyvolávají jeho jméno. Popularitu si na Letné získal rychle.
68
Buchta na polovině hřiště fauloval Vacka, který se těžce zvedal ze země. Ale už je v pořádku.
70
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Marek Matějovský, nahradil ho Aleš Čermák.
71
Znojemští hodně vysouvají napadání, Crnkič teď dotíral až na brankáře Vaclíka a donutil ho k odkopu do autu.
72
Bednář už poněkolikáté zkoušel patičku, tentokrát se nepovedla. Měla mířit na nabíhajícího Čermáka, ale vystihl ji Hudec.
73
Krejčí lehce odcentroval přes Mudru, ale k Bednářovi míč nedoletěl - ze vzduchu ho stáhl gólman Hrubý.
75
Vacek přihrál na hranici vápna Bednářovi a nabídl se mu na narážečku, míč k němu ale nedoputoval. Znojmo se teď zvládá bránit a Spartu do šancí nepouští, ale pokud chce myslet na postup, potřebuje ještě dát dva góly.
78
Důležité Hezká akce. Krejčí znovu prohnal Mudru, na zadní tyči našel Čermáka, který hlavou sklepl pod sebe volnému Vackovi. Ten v běhu z první střílel tvrdě po zemi, ale trefil jen nohu jednoho z obránců. Kdyby se tak nestalo, asi by slavil svůj druhý gól.
80
Střídání Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Tiémoko Konaté, nahradil ho Pavel Kadeřábek.
81
Počet diváků 2 358 (12 % z kapacity 19 317)
82
Závěr zápasu zatím moc vzrušení nenabízí. Míč drží hosté, ale nedaří se jim dostat se na dostřel sparťanské brance.
83
Střídání Střídání: Znojmo: ze hřiště odešel Matúš Lacko, nahradil ho Bronislav Stáňa.
84
Vackova přihrávka za obranu našla na levé straně Costu, ale jeho centr jen prosvištěl pokutovým územím, aniž by se ho někdo dotkl.
86
Čermák v obtížné pozici sklepl míč na Krejčího, který se ale zapomněl za obranou. Rozhodčí správně odmával ofsajd.
87
Znojemští si na vlastní polovině zahráli se sparťany bago a teď ještě jdou dopředu. Crnkičův centr ale obrana odvrátila.
88
Střídání Střídání: Znojmo: ze hřiště odešel Radek Buchta, nahradil ho Uchenna Ugwu.
89
Mudra se uvolnil ve vápně přes Costu, ale střela mu už tolik nevyšla. Proletěla několik metrů vedle vzdálenější Vaclíkovy tyče.
90
Nastavuje se jen minuta.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:1.

Sestavy a rozestavení

logo AC Sparta Praha Sparta (4-5-1)

31 Vaclík
Detail hráče
31 Vaclík
o hráči
13 Pauschek
Detail hráče
13 Pauschek
o hráči
3 Ujfaluši
Detail hráče
3 Ujfaluši
o hráči
4 Švejdík
Detail hráče
4 Švejdík
o hráči
26 Costa
Detail hráče
26 Costa
o hráči
9 Dočkal
66. min - střídání
9 Dočkal
o hráči
23 Krejčí
o hráči
11 Mareček
Detail hráče
11 Mareček
o hráči
8 Matějovský
70. min - střídání
8 Matějovský
o hráči
38 Čermák
o hráči
17 Vacek
Detail hráče
17 Vacek
o hráči
18 Konaté
80. min - střídání
18 Konaté
o hráči
16 Kadeřábek
o hráči
29 Bednář
Detail hráče
29 Bednář
o hráči

1. SC Znojmo Znojmo (4-5-1)

1 Hrubý
Detail hráče
1 Hrubý
o hráči
17 Mudra
Detail hráče
17 Mudra
o hráči
2 Hudec
Detail hráče
2 Hudec
o hráči
20 Hnaníček
Detail hráče
20 Hnaníček
o hráči
6 Cihlář
Detail hráče
6 Cihlář
o hráči
21 Crnkič
Detail hráče
21 Crnkič
o hráči
15 Lacko
83. min - střídání
15 Lacko
o hráči
2 Stáňa
o hráči
8 Buchta
88. min - střídání
8 Buchta
o hráči
18 Ugwu
o hráči
19 Hrošovský
Detail hráče
19 Hrošovský
o hráči
14 Helísek
43. min - střídání
14 Helísek
o hráči
7 Reljič
o hráči
10 Okleštěk
Detail hráče
10 Okleštěk
o hráči

Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Černý
Počet diváků: 2 358 (12 % z kapacity 19 317)

Vzájemné zápasy

30. března 2014 19:00Sparta–Znojmo 3:0
5. listopadu 2013 18:00Sparta–Znojmo 2:1
5. října 2013 16:00Znojmo–Sparta 2:3
16. září 2013 18:00Znojmo–Sparta 0:2
18. října 2011 0:00Sparta–Znojmo 3:0
21. září 2011 17:30Znojmo–Sparta 1:4

Diskuse


A84l98e37s B61a66d49u57r30a 9256167130695: Pekny: uprdli, dali nam gola, meli sance a misty tlacili. Neuprdnuti vypada jinak. (19:52)

J43a87n N91e92š73p48o19r 3930403540333: ...někteří postižení to holt mají jinak :-) (19:51)

J17a50n N96e31š38p14o75r 3200203510953: Většina fanoušků Sparty fandí našim klubům v pohárech... (19:50)

J72a33n N81e23š90p66o89r 3440463970703: Aleš: to bylo na Karla Nováka :-) (19:49)
Najdete na iDNES.czmobilní verze