Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 30. března 2023 Arnošt
Hezký večer! Vítejte u on-line přenosu z Letné, kde se už za necelých deset minut Sparta utká v rámci Poháru České pošty se Znojmem. Zápas budeme sledovat minutu po minutě.
V sestavě Sparty se podruhé v mistrovském utkání objevuje obránce Ujfaluši, vedle něj nastoupí další zkušený stoper Švejdík. Po pauze se ukáže v utkání také pravý obránce Pauschek, na levém kraji místo Krejčího trenér Lavička vyzkouší Konatého. A nová jména jsou i ve středu pole: Mareček, Vacek a Matějovský. Na hrotu je zase místo Lafaty Bednář.
Týmy už jsou na trávníku, hlasatel přečetl sestavy... Není na co čekat, zápas za malou chvíli začne.
1
Začal první poločas utkání Sparta - Znojmo
1
První akci domácích táhl Pauschek, snažil se před vápnem nahrát Dočkalovi, ale tomu míč při zpracování odskočil.
2
Sparťané zatím Znojmu nepůjčili míč, ale kombinují jen na půlící čáře.
3
Dočkal si pohrál s Buchtou, postupoval směrem k šestnáctce, ale při pokusu o další kličku míč ztratil.
4
Sparta trochu zariskovala při rozehrávce, Vaclík překvapil Marečka, který na přihrávku nebyl moc připravený. Ale nakonec si před dotírajícím Oklešťkem poradil.
5
První roh kopali hosté, ale nic nebezpečného pro sparťanskou branku z toho nebylo.
6
Ujfaluši si udělal výlet k půlicí čáře, dlouhým centrem pak ale Vacka nenašel.
7
Tohle už vypadalo pro Spartu nadějněji - centr Konatého se snášel k Vackovi, který ale na hranici vápna balon ve skluzu nezachytil.
8
Góly
Kamil Vacek (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Znojmo 1:0
Zato napodruhé už to Vackovi vyšlo. Obrana Znojma mu nevěnovala dost pozornosti a sparťanský záložník šel po přihrávce Dočkala na Hrubého úplně sám. Zblízka se neukvapil a v klidu gólmana přehodil.
10
Aktivní Vacek posunul míč do strany Konatému, který se dostal přes obránce a jeho centr musel Hrubý s námahou boxovat do bezpečí.
11
Znojmo je gólově pozadu, ale na rohy vede. Teď bude Okleštěk kopat už třetí...
12
... Ale znovu nic z toho. Bednář vypomohl obráncům a odhlavičkoval do bezpečí.
13
Okleštěk je často ve hře, stahuje se pro míče hluboko do středu hřiště. Ale zatím ani on nedokázal obranu Sparty nijak překvapit.
14
První střela Znojma moc nebezpečná nebyla. Hrošovský z otočky pálil slabě po zemi a Vaclík si míč v klidu sebral.
15
Důležité
Slušná možnost pro Spartu. Vacek znovu dostal od obrany Znojma hodně prostoru, ukázal si, kam chce míč, a Matějovský jeho přání vyplnil. Vacek pak pálil na zadní tyč, míč branku minul zhruba o metr.
17
Ujfaluši ukázal zkušenost, u lajny si tělem pohlídal pohyb Crnkiče. Je z toho odkop od branky.
18
Dočkal našel rozeběhnutého Konatého, ale ten nakonec Cihláře nepřetlačil a k centru se nedostal.
18
Důležité
Záloha Sparty zatím funguje na jedničku. Dočkal teď z pravé strany našel před vápnem Vacka, ten patou sklepl míč Marečkovi, který z voleje tvrdě napálil míč na branku. Trefil břevno, od kterého se míč odrazil za bránu. Znojmo mělo štěstí.
21
Nepřesnou přihrávku Marečka na Dočkala vystihl Cihlář a odpálil míč směrem k Vaclíkově brance. Aspoň na chvíli mají hosté klid.
22
První nebezpečnější akce Znojma. Rychlý Crnkič vybídl ke sprintu Hrošovského, který z pravé strany centroval do vápna, ale tam našel jen dobře postaveného Ujfalušiho.
23
Góly
Patrik Hrošovský (Znojmo) vstřelil gól. Sparta - Znojmo 1:1
Znojmo zjistilo, že ani Sparta dnes nebude bezchybná. Po akci Oklešťka doputoval míč přes Lacka napříč vápnem k Hrošovskému, který šel z levé strany na Vaclíka a přehodil ho pěkným obloučkem.
26
Matějovský hluboko z vlastní poloviny perfektním pasem našel na hranici vápna Dočkala, který ale zpracovával míč s obtížemi a nechal si ho utéct.
27
Důležité
Znojmo teď hodně zlobí! Aktivní Okleštěk našel přesnou přihrávkou Cihláře, který měl podobnou pozici, jako před chvílí Hrošovský. Zkusil znovu oblouček, ale tentokrát mu chyběla přesnost a sparťané se ubránili.
28
Diváci, kteří dnes přišli na Letnou, se zatím určitě nenudí. Zápas má tempo a k vidění je spousta pěkných akcí na obou stranách.
29
Vacek si věří, teď se na hranici vápna zbavil Hnaníčka a vyslal doprava přesný pas na Dočkala. Jeho centr ale zablokoval Cihlář.
30
Potlesk si teď vysloužil Konaté, který po centru Pauscheka z pravé strany zkusil akrobaticky zakončit přes hlavu. Branku ale o hodně přestřelil.
31
Buchta na polovině soupeře vrazil v běhu do Marečka, rozhodčí to dobře viděl a píská faul.
32
Bednář hlavou prodlužoval míč za sebe, kam nabíhal Konaté. Hudec si ale jeho pohyb pohlídal a brankář Hrubý stihl včas vyběhnout.
33
Hrubý znovu v akci, tentokrát v poslední chvíli doklouzal pod nohy Pauscheka, který se už už chystal centrovat.
34
Na trávníku leží sparťan Bednář, drží se za hlavu po střetu se soupeřem. Už k němu běží lékařský tým Sparty.
35
Bednář by měl být v pořádku, za čáru odešel po svých. A publikum mu zatleskalo.
36
Další potlesk, tentokrát patří Pauschekovi s Marečkem, kteří sérií kliček a narážeček u postranní čáry vyšachovali tři hráče Znojma.
37
Costa trochu podcenil souboj s Oklešťkem a měl štěstí, že rozhodčí soupeři odpískal faul. Jinak by už Okleštěk šel sám na Vaclíka.
38
Dočkal si křikl na Marečka a hned od něj dostal míč, pak ale dlouho otálel se střelou. Když už se k ní odhodlal, vypálil jen slabě po zemi doprostřed. Hrubý těžko mohl mít problémy.
39
Důležité
Penalta pro Spartu! Buchta se hodně rozčiluje, ale zřejmě skutečně škrtl o nohu Vacka, který v rohu šestnáctky upadl.
40
Góly
Bořek Dočkal (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Znojmo 2:1
Žádný problém pro Dočkala. Poslal míč prudce pod břevno, to se nedalo chytit.
41
Hned po rozehrávce další možnost pro Spartu, centr Konatého ale před Dočkalem uklidil Hnaníček.
42
Mizernou přihrávku Marečka vystihl Crnkič, poslal míč do běhu Lackovi, ale ten potom na Oklešťka přihrál nepřesně. Míč před ním stihl sebrat Vaclík.
43
Střídání
Střídání: Znojmo: ze hřiště odešel David Helísek, nahradil ho Miloš Reljič.
Střídání těsně před poločasem, zřejmě jsou za ním zdravotní potíže. Ale žádné zranění na Helískovi vidět nebylo.
44
Důležité
Mohlo být vyrovnáno! Okleštěk se hodně snadno protáhl mezi třemi sparťany a znovu byl před Vaclíkem sám. Další pokus o lob ale znovu nevyšel - znojemský útočník podebral míč málo a gólman Sparty i v leže dokázal zasáhnout.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Znojmo
47
Po spolupráci s Konatém centroval do vápna Znojma z levé strany Costa, ale Hudec hlavou odvrátil.
48
Gólman Hrubý teď hodně dlouho držel míč v rukavicích, neměl totiž komu přihrát. Až po chvíli se jeho spoluhráči dali do pohybu.
49
Costa si narazil míč s Bednářem, udělal si výlet až před vápno Znojma, ale dál už se nedostal. Nestačil vystřelit a teď musí rychle zpátky.
51
Důležité
Druhý poločas je zatím o něco opatrnější, ale teď přinesl první šanci. Z levé strany šel na Hrubého Bednář, ale byl dost z úhlu a tak jeho rána nenadělala hostujícímu gólmanovi moc potíží.
53
Po akci Bednáře s Dočkalem se před vápnem dostal k míči Vacek, ale klička mu nevyšla a ke střele se už nedostal.
54
Důležité
Další tutovka Znojma. Švejdíkovi pláchl rychlík Crnkič a opět postupoval sám na Vaclíka, který ale vyběhl a dobře zasáhl. Míč se sice ještě odrazil za něj, ale jen se pomalu šoural k brankové čáře, kde ho sebral vracející se Costa.
57
Konaté si v souboji s obráncem Mudrou pomohl faulem, takže rozherávat bude Znojmo, konkrétně brankář Hrubý.
58
Okleštěk kopal přímý kop z pravé strany, po míči ve vápně skákal Mudra, ale přes bránící sparťany se k zakončení nedostal.
59
Sparťané teď mají trochu hlušší chvilku, nechávají hrát soupeře. Ten se sice natlačil na jejich polovinu, ale ke střele to zatím nevedlo.
60
Další možnost pro Znojmo. Matějovský si vůbec nevšiml, že za jeho zády nabíhá Crnkič a poslal zpět hodně riskantní přihrávku. Tu Crnkič vystihl a z levé strany vtrhl do vápna, ale při kličce míč ztratil.
61
Na druhé straně v tísni z úhlu střílel Bednář, trefil jen obránce a Sparta kopala roh. Ten rozehrála nakrátko a nic nebezpečného nevymyslela.
62
Bednář patou posouval míč k Vackovi, kterého ale ubránil Hudec. Sparťanský záložník byl hodně vidět v první půli, teď už tolik ne.
64
Ani Matějovskému se ve druhém poločase moc nedaří, teď šel zbytečně do kličky mezi tři hráče. Ale Sparta dál drží míč, po předchozích minutách vystřídala Znojmo v aktivitě směrem dopředu.
65
Centr Costy odvracel ve vápně Hnaníček a Znojmo šlo dopředu. Akci ale nedotáhlo, po špatné přihrávce bude Sparta odkopávat od branky.
66
Střídání
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Bořek Dočkal, nahradil ho Ladislav Krejčí.
67
Dočkalovi fanoušci při střídání zatleskali a teď vyvolávají jeho jméno. Popularitu si na Letné získal rychle.
68
Buchta na polovině hřiště fauloval Vacka, který se těžce zvedal ze země. Ale už je v pořádku.
70
Střídání
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Marek Matějovský, nahradil ho Aleš Čermák.
71
Znojemští hodně vysouvají napadání, Crnkič teď dotíral až na brankáře Vaclíka a donutil ho k odkopu do autu.
72
Bednář už poněkolikáté zkoušel patičku, tentokrát se nepovedla. Měla mířit na nabíhajícího Čermáka, ale vystihl ji Hudec.
73
Krejčí lehce odcentroval přes Mudru, ale k Bednářovi míč nedoletěl - ze vzduchu ho stáhl gólman Hrubý.
75
Vacek přihrál na hranici vápna Bednářovi a nabídl se mu na narážečku, míč k němu ale nedoputoval. Znojmo se teď zvládá bránit a Spartu do šancí nepouští, ale pokud chce myslet na postup, potřebuje ještě dát dva góly.
78
Důležité
Hezká akce. Krejčí znovu prohnal Mudru, na zadní tyči našel Čermáka, který hlavou sklepl pod sebe volnému Vackovi. Ten v běhu z první střílel tvrdě po zemi, ale trefil jen nohu jednoho z obránců. Kdyby se tak nestalo, asi by slavil svůj druhý gól.
80
Střídání
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Tiémoko Konaté, nahradil ho Pavel Kadeřábek.
81
Počet diváků 2 358 (13 % z kapacity 18 270)
82
Závěr zápasu zatím moc vzrušení nenabízí. Míč drží hosté, ale nedaří se jim dostat se na dostřel sparťanské brance.
83
Střídání
Střídání: Znojmo: ze hřiště odešel Matúš Lacko, nahradil ho Bronislav Stáňa.
84
Vackova přihrávka za obranu našla na levé straně Costu, ale jeho centr jen prosvištěl pokutovým územím, aniž by se ho někdo dotkl.
86
Čermák v obtížné pozici sklepl míč na Krejčího, který se ale zapomněl za obranou. Rozhodčí správně odmával ofsajd.
87
Znojemští si na vlastní polovině zahráli se sparťany bago a teď ještě jdou dopředu. Crnkičův centr ale obrana odvrátila.
88
Střídání
Střídání: Znojmo: ze hřiště odešel Radek Buchta, nahradil ho Uchenna Ugwu.
89
Mudra se uvolnil ve vápně přes Costu, ale střela mu už tolik nevyšla. Proletěla několik metrů vedle vzdálenější Vaclíkovy tyče.
90
Nastavuje se jen minuta.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:1.

Sestavy a rozestavení

Logo Synot AC Sparta Praha Sparta (4-5-1)

31 Vaclík
Vaclík
o hráči
Pauschek
o hráči
Ujfaluši
o hráči
Švejdík
o hráči
26 Costa
Costa
o hráči
Dočkal
o hráči
66. min Krejčí o hráči
Mareček
o hráči
Matějovský
o hráči
70. min Čermák o hráči
17 Vacek
Vacek
o hráči
18 Konaté
Konaté
o hráči
80. min Kadeřábek o hráči
Bednář
o hráči

1. SC Znojmo Znojmo (4-5-1)

1 Hrubý
Hrubý
o hráči
17 Mudra
Mudra
o hráči
2 Hudec
Hudec
o hráči
Hnaníček
o hráči
Cihlář
o hráči
21 Crnkič
Crnkič
o hráči
15 Lacko
Lacko
o hráči
83. min Stáňa o hráči
8 Buchta
Buchta
o hráči
88. min Ugwu o hráči
Hrošovský
o hráči
Helísek
o hráči
43. min Reljič o hráči
Okleštěk
o hráči

Rozhodčí: Příhoda - Filípek, Černý
Počet diváků: 2 358 (13 % z kapacity 18 270)

Vzájemné zápasy

20. září 2017 18:15Znojmo–Sparta 0:1
30. března 2014 19:00Sparta–Znojmo 3:0
5. listopadu 2013 18:00Sparta–Znojmo 2:1
5. října 2013 16:00Znojmo–Sparta 2:3
16. září 2013 18:00Znojmo–Sparta 0:2
18. října 2011 0:00Sparta–Znojmo 3:0
21. září 2011 17:30Znojmo–Sparta 1:4