Sparta - Dukla 2:0, pražské derby rozhodly góly Krejčího a Lafaty

DVA HRDINOVÉ. David Lafata a Ladislav Krejčí rozhodli pražské derby mezi Spartou a Duklou. | foto:  Petr Topič, MAFRA

23 2015
První pražské derby v probíhající sezoně mají fotbalisté Sparty úspěšně za sebou. Duklu na Letné porazili 2:0 díky gólům Ladislava Krejčího a kapitána Davida Lafaty. Po pěti kolech se tak dál drží v čele tabulky s tříbodovým náskokem na druhé Slovácko.

Sparta oproti čtvrtečnímu úvodnímu utkání 4. předkola Evropské ligy s Thunem, ve kterém se protrápila k výhře 3:1, nastoupila s několika změnami v sestavě. Zraněného Váchu nahradil v záloze Mareček, do základu se vrátili také Matějovský a Steinhöfer.

V prvním poločase se dlouho hrálo bez šancí. Když už to vypadalo, že do kabin se půjde za bezbrankového stavu, naběhl si na Steinhöferův centr Krejčí a přesnou hlavičkou poslal Spartu do vedení.

Dukla mohla vyrovnat z ojedinělé šance v závěru, jenže po Beauguelově střele překonaného Bičíka zastoupil na čáře Costa.

Po pauze jako první zahrozila Dukla - těsně vedle z přímého kopu mířil Berger. Ještě blíž byl na druhé straně Lafata, jehož pokus zastavila tyč. V 56. minutě už se kapitán Sparty dočkal, když po Krejčího přihrávce před prázdnou branku doklopýtal pro pátý gól v sezoně. V 87. minutě trefil z přímého kopu pro změnu břevno domácí Dočkal.

Sparta tak ve čtvrtém utkání nejvyšší soutěže za sebou dala minimálně dvě branky a naladila se na čtvrteční odvetu v Thunu. Dukla si naopak natáhla ligovou sérii bez výhry na tři zápasy a potvrdila, že na Letné se jí nedaří. V samostatné lize tam z pěti zápasů uhrála jen jednu remízu a nedala ani gól.

1. FC Viktoria Plzeň 21 15 4 2 32:12 49
2. SK Slavia Praha 21 14 6 1 44:15 48
3. AC Sparta Praha 21 11 6 4 33:17 39
4. Fastav Zlín 21 9 8 4 28:20 35
5. FK Mladá Boleslav 21 9 7 5 32:22 34
6. FK Teplice 21 8 6 7 25:19 30
7. MFK Karviná 21 8 5 8 30:32 29
8. FK Jablonec 21 7 7 7 33:28 28