12. D. Lafata, 31. L. Mareček
13. L. Štetina, 48. T. Berger, 54. M. Hanousek, 82. B. Miloševič

Střely na branku: 4:3; Střely mimo: 8:4; Rohové kopy: 7:0
Počet diváků: 9 142 (48 % z kapacity 18 944)

Vítejte u sledování on-line přenosu z pražské Letné, kde se v městském derby utkají Sparta s Duklou. Poslední zápas 5. kola Synot ligy začne v 19:15.

Domácí vstupují do zápasu jako jasný favorit a lídr prvoligové tabulky. S jediným zaváháním, které Spartu potkalo v 1. kole na hřišti Jihlavy, mohou svěřenci kouče Ščasného v případě výhry odskočit na prvním místě znovu o tři body. Po včerejším vítězství se na druhém místě kvůli horšímu skóre drží hráči Slovácka.

Duklu čeká na Letné druhé pražské derby v řadě. Z toho posledního, které sehráli na Julisce proti Bohemians, mají dnes proti Spartě co napravovat. Přes dvoubrankový náskok v poločase, který zařídil nejlepší střelec týmu Berger, nakonec Dukla brala v domácím prostředí jen bod. Zasloužil se o to historickým gólem v závěrečné minutě i brankář soupeře Zlámal.

Vzájemná bilance zápasů na Letné hovoří zcela jednoznačně ve prospěch Sparty. Dukla se od svého návratu do nejvyšší soutěže v roce 2011 představila v lize na Spartě čtyřikrát a ani jednou zde neskórovala. Po remíze 0:0 v první sezoně mezi elitou zde navíc prohrála poslední tři zápasy shodně 0:3. O něco pozitivnější bilanci má Dukla se Spartou na Julisce, kde ve čtyřech ligových zápasech jednou vyhrála, dvakrát remizovala a jednou prohrála.

Matějovský
78. min Litsingi o hráči
Krejčí
21 Lafata
Lafata
87. min Fatai o hráči

Čajič
59. min Tetour o hráči
Hanousek
78. min Miloševič o hráči
Považanec
13 Berger
Berger
Beauguel
26 Mareš
Mareš
62. min Néstor o hráči

Rozhodčí: Zelinka - Kotík, Paták
Počet diváků: 9 142

Na Letné je vše připraveno na začátek zápasu 5. kola Synot ligy. Stadionem zní hymna Sparty, na trávníku vlají sparťanské vlajky a hráči obou mužstev přicházejí na trávník.

Jedenáctky obou mužstev jsou již rozestavěné na hrací ploše, úvodní výkop bude mít Dukla.

1

Začal první poločas utkání Sparta - Dukla

1

Krejčí prostrčil míč z levé strany do vápna na Frýdka, který se pokoušel najít nabíhající spoluhráče na hranici šestnáctky. Míč však dopravil jen k hostujícímu Hanouskovi.

2

Sparta se od začátku usadila na polovině Dukly, kde s míčem na kopačkách vyhlíží okénka v obraně soupeře.

3

Berger ale vystihl nepřesnou rozehrávku Sparty a do úniku posílal přihrávkou Beauguela, před nímž míč nadvakrát pokryl a odehrál do bezpečí Costa.

4

Nejdřív Mareček a po něm Steinhöfer se snažili zprava probít do pokutového území Dukly, oba neúspěšně.

5

Beauguel se na levé straně zjevil za obranou Sparty, ta jej ale vystavila do ofsajdu.

6

Sparta se po úvodním průniku do vápna z levé strany pokouší projít před brankáře Radu zprava, zatím se to domácím nedaří.

7

Bergerův ostrý zákrok na Hybše poprvé zvedl domácí publikum výrazněji ze sedaček, rozhodčí Zelinka vyřešil situaci domluvou.

8

Hostující Vrzal odehrál před nabíhajícím Steinhöferem na první roh v zápase.

9

Jenže domácí se po rozehrání od rohového praporku postupně dostali až k vlastní bráně, Bičík míč dlouhým nákopem vrátil na polovinu soupeře.

10

Dočkal vysunul na levou stranu Frýdka, po jehož zablokované střele rozehrají domácí další rohový kop.

11

Dočkal si po rohu narazil s Krejčím a poté našel na přední tyči Steinhöfera, německý obránce střílel nad.

12

Žlutou kartu dostal David Lafata (Sparta)
Domácí kapitán fauloval na konci dvanácté minuty na soupeřově polovině Štětinu a je prvním karetně potrestaným mužem zápasu.

13

Žlutou kartu dostal Lukáš Štetina (Dukla)
A hned o minutu později si oba hráči role vyměnili. Štětina zastavil faulem na Lafatu rozvíjející se protiútok Sparty.

14

Stopeři Dukly teď nechali na malém vápně volného Lafatu i Frýdka. Druhý jmenovaný se sice dostal po centru od Steinhöfera k hlavičce, míč ale skončil jen na horní síti hostující branky.

15

Frýdkův centr do vápna, kam nabíhal Lafata, zablokoval k vlastnímu brankáři Jurendič.

16

Z levé strany tentokrát Krejčí, který míč sice dostal do pokutového území, nenašel ale nikoho ze spoluhráčů.

17

Dukla se na okamžik dostala na polovinu Sparty, Mareš ale nalevo neobešel Steinhöfera.

18

Spolupráci z evropského šampionátu jedenadvacetiletých oprášili na levé straně hřiště Frýdek s Hybšem, skluz Štětiny ale znemožnil obránci Sparty zakončení.

19

Krejčí hledal v pokutovém území Lafatu, jenž byl v obležení čtyř obránců a k zakončení se nedostal. Povedlo se mu to ovšem o několik vteřin později, kdy přilétl do šestnáctky centr z druhé strany od Steinhöfera. Kapitán Sparty zamířil mimo.

20

Steinhöfer chtěl pobavit fanoušky patičkou, založil ale útok Dukly, po němž musel poprvé v zápase zasahovat Bičík. Považancův pokus chytil.

22

Sparta je sice od úvodu podle očekávání aktivnější, Rada ale zatím vůbec nemusel zasahovat. Změnit se to může po rohovém kopu, který vybojoval na pravé straně Steinhöfer.

23

Dočkalův centr netrefil hlavou Costa. Po dalším zablokovaném centru Steinhöfera si domácí rohový kop zopakují.

24

Spartě ale zatím standardní situace nevycházejí, a tak má obrana Dukly relativní klid. Od brány nyní rozehraje Rada.

25

Frýdek prostrčil po levé lajně míč ke Krejčímu, po jehož zablokovaném centru opět přijde roh domácích.

26

Sparta rozehrála roh krátkou přihrávkou. Dočkal následně krásně přihrál do uličky Krejčímu, který už ale míč nestihl na hrací ploše.

27

Lafata narazil na hranici velkého vápna míč Dočkalovi, kterému včas vlétl čistě pod nohy brankář Rada.

28

Krejčí chtěl obehrát Jurendiče, ale z minisouboje na levé straně vyšel úspěšněji hostující obránce, který získal míč pro Duklu.

29

Lafata sklepl míč hrudí k osamocenému Dočkalovi, který z voleje netrefil bránu. Zatím jedna z nejslibnějších příležitostí domácích.

30

Beauguel byl po souboji na pulicí čáře ošetřován a nyní v doprovodu lékařů odkulhal ze hřiště pryč.

31

Krátce poté se ale francouzský útočník vrátil na hřiště a Spartě může nadělat potíže při standardní situaci.

31

Žlutou kartu dostal Lukáš Mareček (Sparta)
Tu způsobil faulem na Mareše Mareček.

32

Do Bergrova centru se hlavou položil Štětina a teď musí opustit hřiště kvůli ošetřování. Při zakončení se totiž srazil s Marečkem.

34

I Štětina je ale po krátkém pobytu za autovou čárou v pořádku a vrací se na své místo ve středu obrany, kde ho v době nepřítomnosti zastoupil Považanec.

35

Hybšův centr odvrátil daleko od pokutového území Jeřábek.

36

Frýdkův centr tentokrát odvracel Vrzal, Sparta však bude pokračovat v náporu rohovým kopem.

36

Dočkalův centr jen prolétl pokutovým územím, Sparta si ale rohový kop zopakuje ještě z druhé strany.

37

Holek hlavičkoval zády k bráně nad břevno. Rada je stále bez zákroku.

38

Steinhöfer špatně zpracoval míč na pravé straně, Vrzal mu ale odkopem do autu umožnil nápravu v podobě vhazování.

39

A skutečně to od Steinhöfera bylo lepší, centr do vápna ale před Lafatou zachytil Rada.

40

Z ničeho nic napřáhl ke střele z pětadvaceti metrů Považanec, Bičík si ale s nepříjemným pokusem u své levé tyče poradil.

41

Ladislav Krejčí (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Dukla 1:0
První střela Sparty, první gól! Steinhöfer z pravé strany odcentroval do vápna přesně na hlavu Krejčího, který do protipohybu brankáře Rady přesně usměrnil míč na zadní tyč.

42

Krejčí opět mířil na levé straně za míčem, zastavil ho zdvižený praporek rozhodčího.

43

Mareš zastavil faulem Steinhöfera. Sparta, jejíž fanoušci po gólu výrazně ožili, kontroluje v závěru poločasu míč na kopačkách.

44

Dočkal nepřesně přihrával na pravou stranu Steinhöferovi. Po delší pasáži se tak k míči dostane i Dukla.

45

Rozhodčí Zelinka nastavil v prvním poločase dvě minuty. Na jejich začátku se o útok pokusili hosté, Beauguel si ale nepohlídal ofsajd.

45

Čajič skolil skluzem na polovině hřiště Matějovského, rozhodčí Zelinka kartou netrestá.

45

Na závěr první půle se do obrovské šance dostal Beauguel, který po přihrávce od Mareše obstřelil z pravé strany Bičíka, toho zachránil na brankové čáře od inkasování Costa.

45

Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0

45

Sparta po většinu prvního poločasu dobývala obranný blok Dukly a za snahu byla odměněna gólem ve 41. minutě, hlavou rozvlnil síť Krejčí. Největší šanci Dukly neproměnil v úplném závěru poločasu Beauguel, jeho přesný obstřel zastavil na brankové čáře Costa.

46

Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Dukla

46

Druhé dějství rozehráli s míčem sparťané, po zbytečné ztrátě ale budou čelit nebezpečné standardní situaci. Faulovaný Mareš ještě zůstává v péči lékařů, ve hře však pravděpodobně bude pokračovat.

47

Za míčem je k exekuci připraven Berger.

48

Nejlepší střelec Dukly v téhle sezoně málem zařídil vyrovnání na Spartě. Z přímého volného kopu mířil jen těsně vedle.

48

Žlutou kartu dostal Tomáš Berger (Dukla)
Berger udeřil v hlavičkovém souboji loktem Hybše.

49

Sparta se opět usadila na polovině Dukly, kde hledá cestu k Radově bráně.

50

Hybš byl nedůrazný v souboji s Jurendičem, který využil prostoru na pravé straně a našel v pokutovém území Beauguela, ten špičkou kopačky tečoval míč mimo.

52

Dočkal posílal před bránu Dukly nebezpečný míč, kapitán Lafata si ovšem v souboji s brankářem Radou pomohl faulem.

53

Krejčí vystihl míč v souboji s Považancem, Hanousek ho zastavil za cenu faulu.

54

Žlutou kartu dostal Marek Hanousek (Dukla)
Rozhodčí Zelinka udělil kapitánovi Dukly za předchozí faul žlutou kartu.

55

Lafata se krásně uvolnil na hranici pokutového území po přihrávce od Frýdka a levou nohou míč kroutil na zadní tyč, která jeho střelu zastavila.

56

David Lafata (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Dukla 2:0
Teď už ale může domácí kapitán jásat! Z levé strany dostal míč před prázdnou bránu od Krejčího a doklepnutím za čáru si připisuje pátou branku v sezoně.

58

Hybšův centr do vápna z levé strany zablokoval Jurendič.

59

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Aldin Čajič, nahradil ho Daniel Tetour

60

Dukle pokus o útok nevyšel. Od vlastní brány tak v klidu rozehraje Bičík.

61

Teď už měl Bičík daleko víc práce, ale zakročil výborně! Střídající Tetour si vyměnil míč s Beauguelem a z voleje pak mířil na zadní tyč.

62

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Jakub Mareš, nahradil ho Albiach Roger Néstor

63

Trenér Dukly Kozel se dvěma střídáními pokouší oživit zálohu svého týmu. S Tetourem se mu to podařilo, napodobit ho bude chtít i Néstor.

63

Holek fauloval a Dukla rozehraje z levé strany zkrácený roh.

64

Bergrův pomalý centr udeřil hlavou Jeřábek, ještě předtím si ale nedovoleně přidržel bránícího soupeře, což zpozoroval rozhodčí Zelinka.

65

Frýdek v pokutovém území Dukly připravil střeleckou pozici Marečkovi, který bránu přestřelil.

66

Považanec přihrával na Beauguela, jenž stál v ofsajdu, Kapitán Hanousek svému spoluhráči vyčinil, že raději neroztáhl hru na levou stranu, kde byl volný Berger.

67

Počet diváků 9 142 (48 % z kapacity 18 944)

67

Steinhöfer hledal v pokutovém území přihrávkou Lafatu, Jeřábek posunul míč mimo dosah kapitána Sparty.

68

Nestorův centr se snášel na hlavu Beauguela, francouzský útočník ale před Bičíkem na míč nedosáhl.

70

Sparta si hlídá dvoubrankový náskok a do útoku už se příliš nežene. Míč drží na vlastní polovině.

72

Frýdek prodloužil Costovu přihrávku k Lafatovi, ten měl k míči daleko, a tak si pro něj doběhl brankář Dukly Rada.

73

Néstor znovu našel před bránou Sparty Beauguela, který v dobré pozici volil místo přímého ohrožení branky hlavou krkolomné zpracování ve výskoku, což k úspěchu nevedlo.

74

Krejčí chtěl na levé straně vysunout kupředu Hybše. Hosté jeho úmysl přečetli.

76

Sparta jakoby šetřila síly na čtvrteční dovetu play-off Evropské ligy v Thunu, v posledních minutách předvádí opravdu „úsporný“ výkon.

78

Střídání Sparta: ze hřiště odešel Marek Matějovský, nahradil ho Franci Litsingi

78

Střídání Dukla: ze hřiště odešel Marek Hanousek, nahradil ho Branislav Miloševič

79

Hybš vystihl nepřesnou přihrávku Jurendiče a založil po delší době opět útok Sparty. Přes Dočkala se míč dostal k Litsingimu, jenž na hranici pokutového území ztroskotal na obráncích.

81

Frýdek sice parádně obešel jednoho z protihráčů, přes Považance už ale přihrát nedokázal. Svého spoluhráče podržel Mareček, který míč pro Spartu získal zpět.

82

Žlutou kartu dostal Branislav Miloševič (Dukla)

83

Miloševič nezažívá úplně šťastný vstup do zápasu, po brzké žluté kartě fauluje o minutu později znovu a nabízí tím Spartě možnost ohrožení branky z přímého volného kopu. Šance pro Dočkala?

84

Opravdu se domácí hráč s číslem 9 odhodlal, podobně jako v zápase se švýcarským Thunem, k přímé střele. Zastavilo jí břevno.

85

Na druhé straně střílel nepřesně Považanec.

86

Krejčí chtěl vniknout do vápna přes Jurendiče, který ho sice svalil k zemi, podle rozhodčího ale všechno proběhlo v rámci pravidel.

87

Střídání Sparta: ze hřiště odešel David Lafata, nahradil ho Kehinde Fatai

88

Krejčí fauloval na polovině hřiště Jurendiče, míče si ještě užije hostující Dukla.

89

Tetour fauloval Hybše. Střídající hráč Dukly naremploval domácího beka na rohový praporek.

90

Zápas se už jen dohrává. Vypadá to, že ani v pátém ligovém utkání po postupu do nejvyšší soutěže, Dukla na Letné nevstřelí ani gól.