Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čtenáři hecovali Nedvěda: Ani za zlato z Eura se ostříhat nenechám

17 2015
Přestože českým fotbalistům do 21 let bude na mistrovství Evropy fandit, ani v případě zlatých medailí se Pavel Nedvěd ostříhat nenechá. K bláznivému sázce ho hecoval jeden ze čtenářů iDNES.cz. Ambasador turnaje byl hostem videochatu.

„Tak do toho nejdu. Dlouhé vlasy ke mně patří. Dřív jsem je měl krátké, někdy do roku 1998, ale pak manželku napadlo, jestli bych si vlasy nenechal trochu narůst,“ smál se držitel Zlatého míče za rok 2003.

Mistrovství Evropy do 21 let, které poprvé v historii hostí Česko, startuje už ve středu večer (18:00, on-line na iDNES.cz). Domácí tým versus Dánsko.

Střetnou se dvě mužstva, která pomýšlí na postup ze skupiny do semifinále. Vstup do šampionátu je pro ně tedy velmi důležitý.

„Strašně bych si přál, aby kluci odstartovali dobře a proti Dánsku jim to vyšlo,“ řekl Nedvěd. „Ale bude to složité. Dánsko je těžký soupeř. Nerad tipuju, ale strašně bych si přál, aby čeští fotbalisté neprohráli.“

Celý videochat si prohlédněte zde:

Nedvěd ve studiu iDNES.cz absolvoval i rychlý dotazník, který pro něj vytvořil jeden ze čtenářů:

  • Pizza, nebo pasta? „Ani jedno.“
  • Červené víno, nebo bílé? „Červené.“
  • Lionel Messi, nebo Cristiano Ronaldo? „Messi za talent, Ronaldo za práci.“
  • Sparta, nebo Plzeň? „To je jako máma, nebo táta.“
  • Baloteli do Juventusu? Ano, nebo ne? „Byli jsme od jeho přestupu kousek, ale nakonec jsem rád, že to nedopadlo. Mario má problém sám se sebou. Je to obrovský talent, ale musí si najít svou cestu. Zlatan Ibrahimovic mi o něm řekl, že jednou bude mezi nejlepšími třemi fotbalsity na světě.“

Nevěd je ambasadorem „malého“ Eura. Propagaci šampionátu věnoval hodně času. Létal na oficiální akce, účastnil se tiskových konferencí a natočil i virální propagační videoklip. Teď bude českým fotbalistům fandit z tribuny.

„Natáčení klipu bylo skvělé. Dostal jsem spoustu pozitivních ohlasů. Ani jsem to nečekal,“ uvedl Nedvěd. „Natáčení mě bavilo. Problém byl jen s termínem. Přišli s tím, že budou stačit dvě nebo tři hodinky. Nakonec to trvalo od rána do večera. Ale člověk nelituje, když vidí výsledek.“

Bývalý kapitán české reprezentace měl výbornou náladu. V půlhodinovém rozhovoru vtipkoval a usmíval se. Třeba když dostal otázku na to, které tři fotbalisty nad 23 let by měli trenéři vybrat v případě postupu na olympiádu (Euro je olympijskou kvalifikací, do Brazílie postoupí čtyři evropské reprezentace).

„Kdyby se kluci dostali na olympiádu, tak já jsem volný. Na olympiádě jsem nikdy nehrál. Dobře, teď vážně. Tři hráče mimo věkový limit by bylo důležité vybrat pečlivě, aby po povahové stránce měli týmu co dát,“ řekl.

A pak už vyrazil do Edenu sledovat úvodní zápas šampionátu a užívat si atmosféru turnaje, který v Česku nikdy nebyl a hodně dlouho ani nebude. Však je taky většina utkání vyprodaná!

Ani Nedvěd nezapomněl organizátory pochválit: „Šampionát je perfektně připravený. Udělali velký kus práce.“

Pavel Nedvěd je ambasadorem mistrovství Evropy do 21 let 2015:

Autoři: , ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze