Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Když vy Gotta, tak já taky. Dovalil před Německem poslouchal Jürgense

23 2015
Jeho protějšek Horst Hrubesch, trenér německých fotbalistů, si před rozhodujícím zápasem na mistrovství Evropy do 21 let zazpíval se svým známým Karlem Gottem. Český kouč Jakub Dovalil si zanotoval s německy mluvícím „Karlem Gottem“.

„Pustil jsem si Udo Jürgense a jeho Ich war noch niemals in New York,“ líčil Dovalil píseň známého rakouského zpěváka, který loni v prosinci ve věku osmdesáti let zemřel.

Česko k postupu do semifinále potřebuje vítězství, bod mu medaili zajistí za určitých okolností, když Srbové v souběžně hraném utkání porazí Dány. Němcům stačí remíza.

Organizátoři žádají fanoušky

Organizátoři mistrovství Evropy prosí fanoušky, kteří mají lístek na zápas Česko - Německo, aby na stadion a na svá místa dorazili s dostatečným časovým předstihem. Doposud se spousta diváků dostala na tribuny až v průběhu zápasů.

Cítíte z mužstva sebevědomí?
Po takovém zápase, jaký jsme sehráli v sobotu proti Srbsku, sebevědomí roste. Ale čeká nás hodně silný soupeř. Němci se tady zatím ještě neukázali v nelepší formě. Oni se rozjíždí pomaleji, ale pak to většinou končí zlatem.´Každopádně se na zápas těšíme.

Co ještě mohou ukázat?
Nezažili nejlepší vstup, když jen remizovali se Srbskem. Jejich hra je přibližně pořád stejná, za poslední rok jsem viděl všechny. Víme, kde jsou silní, kde mají problémy. Na všechno se můžeme připravit, ale vždycky pak rozhodne individuální kvalita a schopnosti hráčů. Taktika pak jde stranou.

Vám chybí zraněný Kadlec. Zastoupí ho Trávník, který Kadlece už střídal?
Proti Srbsku zahráli dobře všichni. Trávník to měl složité, když šel za Vencu, ale zápas se mu povedl a víme, že je připravený. Uvidíme, jak se rozhodneme. Heslo vítězná sestava se nemění nemusí platit vždycky.

O kolik změnách uvažujete?
Minule jsme udělali tři změny, víc jich rozhodne nebude.

Máte nejlepšího střelce turnaje, ale pak už žádného dalšího útočníka. Je to problém?
Přáli bychom si, aby se Honzovi Klimentovi dařilo dál. On zúročil snažení celého mužstva, ostatní mu góly perfektně připravili. Nemusí zahrozit jen on, i když se na něj Němci určitě zaměří a bude to mít složitější. Nebezpeční budou i ti, kteří hrají na krajích zálohy.

Je pro vás souboj prestižní i proto, že jste v Německu studoval?
My Němce nikdy pravidelně porážet nebudeme, ale jednou je porazit můžeme. Nebojíme se, ale máme k nim respekt. Mají vynikající hráče, stačí se podívat na statistiky kolik toho odehráli v bundeslize, kolik dali gólů, kolik jich připravili. Nám pomáhá domácí prostředí a vítězstvím nad Srbskem jsme se dostali do hry.

Před turnajem vám fanoušci příliš nevěřili, že postoupíte ze skupiny. Berete jako osobní výzvu jim dokázat, že se mýlili?
Beru to jako hodně důležitý zápas. Jde o všechno a pro taková utkání fotbal děláme. My i Němci do toho dáme maximum. Já se se svými kolegy soustředím na to, abychom hráče co nejlíp připravili a stanovili vhodnou taktiku. Jestli mi někdo věřil nebo ne, tím se nezatěžuju. Kdo mě zná, tak ví, že nějaké výsledky za námi jsou.Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze