Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nečekaná facka. Srbský tisk nechápe debakl od mladých Čechů

SKLUZ. Stoper Tomáš Kalas (vpravo) se snaží zastavit srbského útočníka Aleksandara Pešiče. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

21 2015
Češi si dokonale pohráli s mladými Orlíky. Náš tým vysokou prohrou výrazně zmenšil svoje vyhlídky na postup do semifinále mistrovství Evropy do 21 let. Krutá, ale zasloužená lekce. V tomto duchu se nesou komentáře srbského tisku poté, co mladí čeští fotbalisté nasázeli v sobotním večeru v Praze do branky gólmana Dmitroviče čtyři góly.

Rozplývají se nejen šance na postup týmu trenéra Mladena Dodiče do semifinále šampionátu, ale také na zajištění letenek na olympijský turnaj v Rio de Janeiru. Právě ty by mu semifinále přineslo, konstatuje bělehradský sportovní deník Sportski žurnal.

„Kdo by to byl řekl? Česká Lvíčata totálně přehrála svoje srbské vrstevníky, a to ve všech prvcích hry, navíc domácí tým neproměnil řadu dalších příležitostí. Byla to nečekaná facka, jediný, kdo nezklamal, je brankář Marko Dmitrovič. I když v posledním kole porazíme Dány, což se očekává, budeme muset spoléhat na výhru Německa nad Českem. Už to, bohužel, není jen v našich rukách,“ smutní list.

Bulvární deník Blic zarazila proměna srbského týmu oproti úvodnímu zápasu na šampionátu. „Jako kdyby to byli jiní chlapci než ti, kteří předtím vybojovali cennou remízu 1:1 se silným Německem. Srbští Orlíci vypadali bezmocně, oproti očekávání nenacházeli odpověď na útočné snahy brilantních Čechů, mezi nimiž exceloval útočník Kliment, autor hattricku.“

Kde zůstal duch týmu z Aucklandu?

Podle deníku se dá i teď s postupem Srbska počítat., ale... „Chce to jen „maličkost“ - porazit v úterý Dány, zatímco Němci musí zdolat Čechy. To může být ošemetné, ale Dodičovi chlapci si to zavinili sami,“ má jasno Blic.

Komentátory zarazilo, že pražský debakl se zrodil ve stejný den, v jehož úvodu se srbský tým na mistrovství světa „dvacítek“ na Novém Zélandu ozdobil zlatými medailemi. „Kde zůstal duch týmu z Aucklandu? Cožpak to nebylo povzbuzení?“ ptá se Blic.

Podobně lká Sportski žurnal. „Smutné tváře mladých srbských fotbalistů byly o to bolestivější, že zklamali ve stejný den, kdy se jejich mladší kolegové v Aucklandu vyšplhali na střechu světa. Ti jasně řekli, že se o srbských fotbalistech jako o evropských Brazilcích hovoří právem, ale Dodičův tým toto přirovnání zase zpochybnil.“

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze