Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sestava podle čtenářů: Darida, Sivok, Necid, Skalák i pět sparťanů

Čeští fotbalisté po vítězném utkání v přípravě nad Srbskem zdraví ostravské diváky. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

24 2016
Pět sparťanů, opory i očekávaná jména. Pokud by do sestavy českých fotbalistů pro večerní přípravné utkání se Skotskem (20.45) měli co mluvit fanoušci, od začátku by nastoupili Jakub Brabec, Martin Frýdek, Josef Šural, Bořek Dočkal, Vladimír Darida či Tomáš Necid.

Čtenáři iDNES.cz vybírali základní jedenáctku z třiadvaceti nominovaných, mezi nimiž kvůli zranění nejsou kapitán Rosický, brankářská jednička Čech, dlouholetý reprezentant Plašil i loňský objev Pavelka.

Nejvíc hlasů dostal Vladimír Darida, střední záložník Herthy Berlín má vynikající formu, s kterou patří mezi nejlépe hodnocené hráče bundesligy.

Velkou podporu u fanoušků mají i Pavel Kadeřábek, Tomáš Sivok či Tomáš Necid. Na dalších místech jsou už sparťané Ladislav Krejčí, Josef Šural, Bořek Dočkal a nováčci Martin Frýdek s Jakubem Brabcem. Ti všichni jsou v základní sestavě, pokud by ji tvořili fanoušci.

Kdo by měl proti Skotsku nastoupit v základní sestavě

Podívejte se, jak jste hlasovali

Podle počtu hlasů by vypadala následovně: Vaclík - Kadeřábek, Sivok, Brabec, Frýdek - Skalák, Dočkal, Darida, Krejčí - Šural - Necid.

Chybí klasický levý obránce, proto je tam zařazen Frýdek, byť na této pozici ve Spartě párkrát nastoupil. Jeho místo je však spíš ve středu zálohy.

Z obvyklých opor neměl dostatečný počet hlasů pro základní jedenáctku zrovna levý obránce David Limberský či stoper Michal Kadlec.

ON-LINE

Česko - Skotsko, budeme sledovat minutu po minutě

Trenér Pavel Vrba oficiální sestavu na Skotsko zveřejní přibližně hodinu a půl před výkopem, který je naplánován na 20.45.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze