Góly: 10. I. Anya

29. D. Limberský, 74. J. Skalák

Střely na branku: :; Střely mimo: :; Rohové kopy: :
Počet diváků: 14 580 (77 % z kapacity 18 944)

Krásný čtvrteční večer! Českou fotbalovou reprezentaci dnes čeká předposlední test před Eurem. Od 20:45 hostí na Letné Skotsko, zápas můžete sledovat zde v podrobné on-line reportáži, vítejte!

Sestava českých fotbalistů na přípravný zápas proti Skotsku: Koubek - Kadeřábek, Sivok, Michal Kadlec, Limberský - Dočkal, Darida, Frýdek, Vacek, Šural - Necid.

Česká sestava je poměrně očekávaná. Debut si dnes odbudou brankář Koubek a záložník Frýdek.

Po tomto duelu už odehrají svěřenci kouče Vrby pouze úterní přípravu ve Švédsku, vše by tedy mělo směřovat k vrcholnému turnaji ve Francii.

Dočkal
65. min Kolář o hráči
15 Vacek
Vacek
78. min Mareček o hráči
21 Frýdek
Frýdek
46. min Skalák o hráči
22 Darida
Darida
87. min Rada o hráči
18 Šural
Šural
78. min Pudil o hráči
7 Necid
Necid
65. min Vydra o hráči

Robertson
58. min Bannan o hráči
Snodgrass
Fletcher
Mulgrew
11 Anya
Anya
87. min Caddis o hráči
17 McLean
McLean
58. min Phillips o hráči
McCormack
78. min Watt o hráči

Rozhodčí: McLaughlin - Broughton, Lynch
Počet diváků: 14 580

Trenér Pavel Vrba očekává od dnešního a úterního utkání těžkou zkoušku. "Skotové v poslední kvalifikaci odehráli výborná utkání s Německem, Polskem i Irskem. Sice skončili čtvrtí a nepostoupili, ale měli taky smůlu," řekl.

Od té doby, co působí Vrba na postu trenéra reprezentace, neudrželi čeští fotbalisté ani jednou čisté konto. Změní se to dnes? "Udržet čisté konto chceme v každém zápase, ale bohužel se nám to nedaří. Na tréninku v nácvicích se věnujeme hlavně ofenzivě. O mně se ví, že mám radši ofenzivní fotbal, než hrát na nula nula. Tak je to asi vidět," uvedl kouč.

Deset minut před výkopem jsou tribuny hodně prázdné, odhadem je v hledišti kolem pěti tisíc diváků, z toho je část ze Skotska.

Obě mužstva jsou na hrací ploše, nyní zní skotská hymna.

A po skotské hymně samozřejmě následuje i ta česká.

Těsně před výkopem se tribuny přece jen zaplnily, v hledišti je přibližně deset až dvanáct tisíc diváků.

Než začne utkání, je tu minuta ticha za dnes zesnulého legendárního fotbalistu Johana Cruyffa a oběti úterního teroristického útoku v Bruselu.

1

Začal první poločas utkání Česko - Skotsko
Rozehráli Skotové.

1

Duel začal bezchybnou hlavičkou jednoho z českých beků do Koubkovy náruče.

2

Fletcher ostrým skluzem zajel do Daridy, Češi mají k dispozici volný přímý kop.

3

Jenže s první standardkou Češi naložili prachbídně, na programu je opět rozehrávka od Tomáše Koubka.

3

Češi drží míč, ale pouze na ose brankář-obránce.

3

Koubek už to nevydržel a zkusil dlouhý nákop, jenže ten se mu nepodařil a u míče jsou Skotové.

4

Anya se vydal dopředu a zkusil odcentrovat, Sivok zblokoval na první dnešní roh.

4

Ale Skotové se ke střele nedostali a Tomáš Koubek obstará výkop.

6

Český tým má zatím problém se dostat na útočnou polovinu.

7

Vepředu to zkoušel Josef Šural, jenže veškeré své úsilí zahodil útočným faulem na Huttona.

7

Už se zdálo, že se Češi dostávají dopředu, Necid ale míč dlouho nepodržel.

7

Ale teď je situace jiná! Darida pěkně vedl balón, byl však faulován, zajímavý volný přímý kop pro Česko...

8

Skvostně zahraný volný přímý kop od Bořka Dočkala! Jeho rána se ale odrazila od břevna do pole, k dorážce se ještě dral Necid, ale McGregor byl připravený.

9

Následný roh Češi zpackali, zkusili ho rozehrát nakrátko a sami se nechali vytlačit z útočné poloviny.

10

Ikechi Anya (Skotsko) vstřelil gól. Česko - Skotsko 0:1
Češi prohrávají! Sivok prohrál hlavičkový souboj a míč se po pasu doleva dostal k Anyovi. Ten rychle postupoval, byl sám a ranou mezi nohy brankáře Koubka otevírá skóre tohoto utkání.

11

Duel nabírá grády! O střelu se pokusil Šural, další roh pro domácí.

12

Po rohu byl na malém vápně velmi aktivní Kadlec, jenže je z toho pouze odkop od branky.

14

Češi stupňují obrátky! Po standardce nebezpečně pálil Darida, McGregor s obtížemi vyráží na roh.

15

Frýdek po rohu centroval a hledal Necida, Skotové si situaci pohlídali.

16

Český tým dál zaměstnává Skoty! Šural přiklepl Frýdkovi a ten nádhernou ranou pořádně vylekal brankáře McGregora, jenž musel do vzduchu a levou rukou vytlačil míč na roh.

17

Ale následný roh? Kdepak, žádné vzrušení.

19

Šural od brankové čáry zvolil něco mezi střelou a centrem, napálil však pouze gólmana. A následná Limberského dorážka? Takřka nezaznamenáníhodná, vypálil slabě a vedle.

20

Tak McGregor se dnes večer opravdu nenudí! Jeho pozornost nyní vyzkoušel Tomáš Necid, jehož rána levačkou letěla nízko nad zemí a zrovna do míst, kde skotský brankář stál.

22

Daridova sražená rána = další roh pro Česko.

23

Jenže Sivok hrál v pokutovém území rukou, míč pro Skoty.

24

Čeští fotbalisté měli výhodu dalšího rohu... a ano, tušíte správně, stav je stále 0:1. Skotové brání na jedničku.

26

Vacek chtěl obloučkem vybídnout někoho ze spoluhráčů, ale míč skončil u skotského protihráče.

28

K zajímavé střele se chystal Kadeřábek, Skotové ji zblokovali na roh. Ten ovšem hosté opět zvládli.

29

Žlutou kartu dostal David Limberský (Česko)

31

Skotové se po delší době podívali dopředu, Sivok odhlavičkoval na roh.

32

Výborný Koubek. V pravý moment vyběhl a centr v poklidu sebral ze vzduchu.

33

Zbytečné náznaky nadějí na srovnání skóre, Tomáš Necid byl v ofsajdu.

36

Po faulu Frýdka na Fletchera mají Skotové zajímavou standardku...

37

... k přímému ohrožení Koubkovy branky se ale nedostali, vybojovali ovšem roh.

37

S rohem Skotové naložili špatně, Češi vyrazili do brejku, na jejímž konci byl centr Šurala na pokrytého Limberského.

38

A vzápětí byl na programu roh Česka, jenže následná Frýdkova rána z dálky se neujala.

41

Snodgrass vybojoval další standardní situaci, ale příliš daleko od Koubka.

42

Snodgrass také centroval, ale jeho pokus se neujal.

43

Vzápětí další standardní situace pro Skotsko, následná hlavička mířila nad, a Koubek tak může rozehrát.

43

Šural v těsném ofsajdu

44

Dočkalovi nevyšla souhra s Necidem, sparťanský záložník nacentroval útočníkovi do protipohybu - balón tak pouze doskákal vedle skotské branky.

45

Na konci první půle ještě drobné Necidovo žonglování s míčem, ten ale skončil u McGregora.

46

Dočkal vrátil míč Kadeřábkovi, situaci vypadala nadějně, ale nakonec balón skončil v náruči McGregora.

47

Vacek fauloval Anyu a Skotové mohli rozehrát. Koubek se ale mohl jen z dálky dívat, jak si jeho spoluhráči situaci pohlídali.

48

Kadeřábek se zase vydal dopředu, centroval na Necida a sudí odmával postavení mimo hru.

50

Limberský potáhl míč po levé straně, jako Kadeřábek chvíli před ním hledal centrem Necida, ale ten v pádu poslal balón vedle.

51

Nejviditelnějším mužem druhé půle je zatím bezesporu Tomáš Necid. Snaží se, nabízí se spoluhráčům a zapisuje další střely, leč bez kýženého gólového efektu. Jako třeba teď - už se schylovalo k nadějné ráně, tu doslova last second zblokoval Hutton.

54

Druhá nebezpečná akce skotského týmu! McLean převzal míč a vyslal nebezpečnou křížnou ránu. Koubek nakonec zasahovat nemusel, balón letěl vedle.

56

Skalák se poprvé výrazněji připomněl, a to centrem zprava přímo do náruče McGregora.

57

Šural vybojoval další roh pro český tým.

60

Třetí dnešní skotský roh... Sivok byl ve vzduchu jistý.

61

Z druhé vlny zahrozil Phillips, pro Koubka to byl ale spíše rutinní zákrok.

63

Po faulu Kadlece měli Skotové volný přímý kop, McCormack však napálil pouze zeď.

65

Střídání Česko: ze hřiště odešel Tomáš Necid, nahradil ho Matěj Vydra

65

Střídání Česko: ze hřiště odešel Bořek Dočkal, nahradil ho Daniel Kolář

66

Darida se prezentoval křížnou střelou, jež mu nevyšla, a balón letěl pořádně vedle.

68

Phillips se krásně uvolnil a následoval centr na hlavičkujícího Snodgrasse, jenž se nakonec jen nešťastně chytil za hlavu. Z toho je jasné, jak jeho pokus dopadl.

70

Dlouho s míčem operoval Skalák, pak ho předal Vackovi, jehož přetažený centr skončil na hlavě Limberského. Plzeňský obránce však branku přestřelil.

73

Skotové se dožadují penalty! Limberský stáhnul v pokutovém území k zemi Huttona, ten mohutně protestoval, ale sudí pokutový kop odmítl. Hraje se dál.

74

Žlutou kartu dostal Jiří Skalák (Česko)

77

Penalty se dožadoval i Vydra, leč zbytečně.

82

Po delší době vzrušení před McGregorem! Darida centroval a následně Pudil pořádně vystrašil skotského gólmana.

83

Následný roh skončil Marečkovou ránou vysoko nad.

84

Počet diváků 14 580 (77 % z kapacity 18 944)

84

Snodgrassův volný přímý kop odhlavičkoval do bezpečí Sivok.

85

Místo toho, aby Češi obléhali McGregorovu branku, tak se brání. Phillipsova hlavička pořádně vylekala Koubka a spol.

85

Další český ofsajd, tentokrát v podání Matěje Vydry

86

Skalák centroval do míst, kde nebyl žádný z jeho spoluhráčů. A utkání se blíží ke konci...

87

Střídání Česko: ze hřiště odešel Vladimír Darida, nahradil ho Jakub Rada
první reprezentační minuty Jakuba Rady

87

Střídání Skotsko: ze hřiště odešel Ikechi Anya, nahradil ho Paul Caddis

89

Bannan fauloval Skaláka, jenž se chvíli držel za obličej, ale po chvíli ukázal, že je připraven ve hře pokračovat.

90

Duel se dohrává v poklidném tempu, slyšet jsou hlavně skotští fandové.

90

Nastavují se tři minuty.

90

Po souhře s Marečkem pálil Vydra z první - vysoko nad.

90

Ještě na závěr skotský roh, hosté šetří vteřiny.

90

Zápas končí prohrou českého týmu 0:1, svěřenci kouče Vrby předvedli rozpačitý výkon, nejvíce šancí měli v první půlhodině.

90

On-line reportáž tímto končí, nyní se můžete začíst do shrnujícího referátu z utkání. Počkejte si i na bezprostřední ohlasy po duelu. Díky za pozornost, hezké Velikonoce!