Plzeň - Slovácko 2:3, ligový lídr narazil, nezvládl pohárové prodloužení

Plzeňský záložník Václav Pilař (vlevo) a středopolař Slovácka Jan Navrátil. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

10 2017
Plzeňští fotbalisté v souboji s českým protivníkem v letošním ročníku poprvé narazili. Ne, jejich obří náskok v čele ligové tabulky se nesnížil. Jejich přemožitelem se stalo Slovácko v osmifinále domácího poháru, senzačně vyhrálo v Plzni v prodloužení 3:2.

Slovácko je posledním čtvrtfinalistou.  Už dřív postoupily obhájce trofeje Zlín, Slavia, Jablonec, Liberec, Mladá Boleslav, Baník Ostrava a druholigový Hradec Králové. Především pro Baník a Hradec je účast mezi nejlepší osmičkou úspěchem.

Mol Cup 2017/2018

výsledky a los

Baník vyhrál na Spartě, pro kterou byl domácí pohár poslední možností, jak alespoň částečně napravit mizernou sezonu. A Hradec dokázal vyhrát v Teplicích.

Velké překvapení je i vítězství Slovácka, který v Plzni vedlo, pak prohrávalo, po hodině hry vyrovnalo a v prodloužení rozhodl obránce Hofmann.

„Je to pro nás velká kaňka na vstupu do sezony. Soupeř dobře kombinoval, byl důraznější, důmyslnější a zkrátka nás fotbalově přehrál. Všichni hráči musí vědět, že svými výkony si utváří pozici do budoucna a my na to musíme nějak reagovat,“ prohlásil plzeňský kouč Pavel Vrba.

Svěřenci Pavla Vrby ve výrazně pozměněné sestavě nenavázali na výbornou formu z první ligy, kterou po 13 kolech vedou bez ztráty bodu, a Mol Cup opustili ve stejné fázi jako v minulé sezoně.

„Druhou půli už nás Plzeň přehrávala, nějakou silou vůle, ale i kvalitou v určitých fázích jsme zápas dotáhli do prodloužení. V něm jsme rozhodli ze standardní situace, které nám do té doby tolik nešly,“ uvedl hostující kouč Michal Kordula, který převzal tým před necelými dvěma měsíci a v sedmi ligových zápasech s ním ještě nevyhrál.

Jelikož se duel hrál v reprezentační přestávce, Plzeň neměla k dispozici Jana Kopice s Michaelem Krmenčíkem, kteří se v Kataru chystají na sobotní mezistátní zápas proti místnímu výběru. A slovenské reprezentanty Patrika Hrošovského s Matúšem Kozáčikem.

Proti ligovému zápasu se Slavií zůstal v základní sestavě pouze stoper Hejda, šanci dostali například Kovařík, Čermák, Živulič, Pilař nebo Řezníček.

Pikantní je, že za týden v sobotu si to oba týmy rozdají v lize.

1. Fotbal Třinec 15 9 3 3 22:13 30
2. Slezský FC Opava 15 8 4 3 40:24 28
3. Dynamo České Budějovice 15 7 7 1 24:9 28
4. 1. FK Příbram 15 8 2 5 24:15 26
5. FK Pardubice 15 8 1 6 20:13 25
6. 1.SC Znojmo 15 7 3 5 20:24 24
7. FC Hradec Králové 15 5 6 4 20:18 21
8. FK Olympia Praha 15 5 5 5 20:24 20