Liberec vyhrál nad Příbramí i v oslabení

22 2006
Liberec - Liberečtí fotbalisté udělali další důležitý krok k titulu. Na domácím hřišti v sobotu zdolali Příbram 1:0, když jim těsnou výhru zařídil v 39. minutě záložník Jiří Bílek. Severočeši vítězství uhájili i přesto, že hráli od 69. minuty bez vyloučeného útočníka Zbyňka Pospěcha. Čtyři kola před koncem soutěže má Liberec v čele tabulky devítibodový náskok před druhou Mladou Boleslaví, jež má nedělní zápas v Mostě k dobru.

utkání minutu
po minutě

Liberečtí fotbalisté před dnešním zápasem v posledních třech kolech uhráli jen dvě remízy a také utkáním s Příbramí dlouho křečovitě klopýtali. Domácí diváky sice v úvodních minutách navnadily nadějné pokusy Košťála a Papouška, ale pak se favorit v ofenzivě zasekl.

Hosté bez potíží odvraceli stereotypní akce Slovanu a příbramský brankář Sňozík, který se mezi tyčemi objevil poprvé od 3. října loňského roku, byl dlouho bez práce.

Liberec potkala další komplikace v 22. minutě, kdy musel pro zranění vystřídat špílmachr Hodúr, dnes hrající netradičně na levém kraji zálohy.

Vzápětí po chybě domácího stopera Košťála naservíroval Gruber míč Frejlachovi, ale ten v první čisté šanci zápasu mířil nad. Pak z nepřímého volného kopu neprostřelil zeď ani Pleško.

Slovan vysvobodila z tápání až standardní situace šest minut před poločasem: centr Janů prodloužil Abrahám a důrazný záložník Bílek dotlačil míč u vzdálenější tyče do brány. Radoval se z druhé ligové trefy v kariéře a zároveň načal druhou pětistovku vstřelených branek Liberce v nejvyšší soutěži.

Vysněný vedoucí gól ale Severočechy neuklidnil. Po pauze naopak domácí vyklidili pole a soustředili se hlavně na bránění těsného náskoku. Pasivita se ale Liberci mohla vymstít: útočník Gruber měl během jedenácti minut tři slibné možnosti, ale dvakrát vypálil těsně vedle a jednou na malém vápně ve skluzu na míč nedosáhl. V 68. minutě pak domácí velebili gólmana Čecha, který skvěle vytáhl Rieglovu hlavičku.

V 69. minutě Liberec potkala další nepříjemnost. Útočník Pospěch u půlicí čáry loktem srazil Buryána a sudí Adam jej vykázal ze hřiště. V hektickém závěru se ale nápor Příbrami rozplynul v sérii osobních soubojů, domácí si už důležité tři body vzít nenechali.

LIBEREC - PŘÍBRAM 1:0 (1:0) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 38. J. Bílek
Góly:
Sestavy: M. Čech - P. Šinglár, P. Košťál, T. Zápotočný, T. Janů (46. D. Pudil) - P. Papoušek (86. M. Matula), J. Bílek, M. Abrahám, I. Hodúr (22. J. Ančic) - Z. Pospěch, F. Dort
Sestavy: R. Sňozík - J. Buryán, M. Mácha, R. Formánek, M. Čupr (78. J. Vošahlík) - T. Frejlach (87. T. Pilík), J. Riegel, R. Otepka, L. Pleško - J. Gruber (83. P. Hašek), M. Klesa
Rozhodčí: Adam - Ondo, Goňa
Počet diváků: 5770 (63% z kapacity 9 090 diváků)

Liberecký Filip Dort (v bílém) v souboji s obráncem hostí.

Liberecký Jiří Bílek střílí rozhodující branku utkání proti Příbrami.

Filip Dort z Liberce (uprostřed) mezi Janem Riegelem (vlevo) a Janem Buryánem z Příbrami v utkání první fotbalové ligy, které se hrálo 22. dubna v Liberci.

Jiří Bílek se raduje se střelené branky,která Liberci zajistila 3 body.