Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: „Český Gattuso“. Jánošovým cílem je nominace na malé Euro

3 2015
Soupeři proti takovým hráčům nastupují neradi. Reprezentant do 21 let Adam Jánoš je fotbalovým buldokem, který na hřišti bojuje od první do poslední minuty. Dřív mu říkali „Gattuso“ podle známého italského dříče Gennara Gattusa. Teď se chystá na blížící se mistrovství Evropy.

„Malé“ Euro poprvé v historii uspořádá Česko. Česká asociace proto postupně představuje hráče, kteří v národním dresu budou bojovat o medaile.

O nominaci usiluje i střední záložník (či pravý obránce) Jánoš. Sparťanský odchovanec, který od léta 2013 působí v Jihlavě.

Takové typy hráčů, jako je dvaadvacetiletý Jánoš, potřebuje každý tým - dříče, dělníky, rváče. Zkrátka ty, kteří strhnou ostatní.

„Vždycky jsem slýchával, že jsem takový buldok. V pražských výběrech mi říkali Gattuso. Jsem rvavej, bojovnej. Všechno jsem se snažil vybojovat silou,“ popisuje Jánoš svůj styl.

Medailonky

Mladí reprezentanti

Gennaro Gattuso je bývalý italský fotbalista, který také nastupoval jako defenzivní záložník. Hrát proti němu, to protihráče vždycky bolelo...

„Fotbalu jsem dal celý svůj život,“ popisoval Jánoš. „Ztratil jsem kvůli tomu hodně kamarádů ze sídliště, ale zase jsem jich spoustu našel. Fotbal mi hodně pomohl.“

Jánoš je synem tragicky zesnulého brankáře Zdeňka Jánoše, který hrával za Slavii, Jablonec či Příbram.

Euro proběhne od 17. do 30. června v Praze (Eden a Letná), Olomouci a Uherském Hradišti. Česko se v základní skupině utká s Německem, Srbskem a Dánskem.

„Hlavně abych se vůbec dostal do nominace. To je teď můj největší cíl,“ dodal Jánoš.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze