Pěkné odpoledne při sledování on-line reportáže z fotbalového zápasu Evropské ligy PAOK Soluň - Liberec. Utkání začíná v 17:00.
Liberec si v posledním zápase základní skupiny Evropské ligy může zajistit postup do jarní fáze. K tomu potřebuje jakýmkoliv výsledkem vyhrát v Řecku. V souběžně hraném zápase zároveň musí Fiorentina porazit Karabach. V takovém případě by český tým poskočil z poslední příčky na druhou.
Když na sebe oba týmy narazily na sklonku září, vyhrála Soluň 2:1. Liberec přitom od první minuty vedl po gólu Komličenka.
„Základní cíl je vyhrát, bez toho je všechno zbytečné. Pak se teprve můžeme upínat k něčemu dalšímu. Druhý zápas by nás mohl zajímat, když povedeme 3:0 a budou tři minuty do konce,“ řekl kouč Liberce Jindřich Trpišovský o souběžně hraném duelu mezi Karabachem a Fiorentinou.
I PAOK hraje o postup ze skupiny - aby na něj dosáhl, musí získat více bodů než Karabach.
Obě jedenáctky nastoupily na hrací plochu, zápas za pár okamžiků vypukne.
Všichni přítomní uctili památku tragicky zesnulých z brazilského klubu Chapecoense minutou ticha.
1
Začal první poločas utkání PAOK Soluň - Liberec
O rozehrávku se postarali domácí fotbalisté.
2
Pokorný fauloval soupeře pár metrů od levého rohu velkého vápna, PAOK má k dispozici volný kop.
3
Rodriguesův centr doletěl na zadní tyč, odkud balon vrátil před prázdnou bránu Crespo. Špatně vyběhnuvšího Dúbravku ale nepotrestal Varela, jenž dokázal z půl metru hlavou přestřelit!
4
Coufal z půlky dloubal balon za obranu domácích, avšak neodhadl razanci a pouze otestoval připravenost Glykose.
5
Komličenko se u levé čáry zmocnil míče a dral se do pokutového území PAOKU, kde po zasekávačce a mírném kontaktu s bránícím Varelou upadl. Sudí nechává hru plynout.
7
Po Dúbravkově nákopu a Ekpaiově prodloužení centroval do vápna domácích Karafiát, bohužel pro Liberec mu centr nesedl.
8
Vůchovy pobídky do pokutového území Soluně se zmocnili domácí obránci.
9
Na druhé straně nebezpečně centroval Rodrigues, ostrý balon srazil z malého vápna Pokorný na roh.
10
PAOK výhody rohového kopu nevyužil a sám se na chvíli vytlačil na vlastní polovinu. Pak ale pláchl na pravé straně Campos, k jeho kvalitnímu centru se na zadní tyči probojoval Rodrigues, ale do zakončení se nedostal.
12
Ševčík zkusil štěstí zpoza vápna, rána z voleje se mu ale nepovedla a Glykos může odkopávat od brány.
13
Camposovi se nepovedl centr z rohového kopu, jeden z domácích fotbalistů navíc ve vápně fauloval.
14
Hru přerušil nedovolený zákrok Caňase na Egona Vůcha uprostřed hřiště.
15
Rychlý kontr PAOKu po liberecké ztrátě zakončil Rodrigues, pravačkou vypálil mimo Dúbravkovy tyče.
17
Hlavičkovanou na půlce domácích ukončil liberecký faul.
17
Caňas vypálil z velké dálky, Dúbravka proti jeho nepřesnému pokusu nemusel zasahovat.
19
Po nepříliš záživné pasáži hry zaútočil PAOK po levém křídle a Leovac odrazem o Ekpaie vybojoval roh.
20
Dúbravka si s centrem od rohového praporku poradil a rychle rozehrál na Ekpaie, kterého kousek před půli zfauloval Varela.
21
Žlutou kartu dostal Dimitris Pelkas (PAOK Soluň)
Sudí potrestal tvrdý skluz na Bartošáka.
23
Na hřišti polehává Ekpai a domácí odehráli balon do zámezí, aby umožnili ošetření libereckého pravého křídla.
24
Ševčík sportovně vrátil balon PAOKu, hra pokračuje a Ekpai po krátké pauze opět naskočil na trávník.
25
Camposovi se povedlo odcentrovat přes Karafiáta, míč ale z nebezpečného prostoru odhlavičkoval Karafiát.
26
Pelkas nedlouho poté pálil zpoza vápna po kličce Ševčíkovi, bránu Dúbravky ale vůbec netrefil.
27
Domácí jsou aktivnější směrem dopředu a zamkli Liberec před pokutovým územím. Slovan se zatím úspěšně brání.
29
Garry Rodrigues (PAOK Soluň) vstřelil gól. PAOK Soluň - Liberec 1:0
Liberecká rozehrávka je plná nepřesností a zbytečných ztrát, které nakonec PAOK trestá. Na pravé straně se uvolnil Matos a přízemním centrem vyzval ke skórování Rodriguese, jenž z hranice penalty otevírá ranou po zemi skóre.
31
Rodrigues na levém křídle povodil Karafiáta, centr do libereckého vápna už zatím jedinému střelci utkání nesedl podle představ.
32
Vůchův přetažený centr do pokutového území doplachtil k Breitemu, jemuž chybělo pár kroků, aby balon lépe zasáhl a pořádně tak ohrozil bránu domácích.
33
Žlutou kartu dostal José Angel Crespo (PAOK Soluň)
Domácí stoper je druhým hráčem PAOKu se žlutým varováním - na půlce stáhl Komličenka.
35
Karafiát sice stihl míč před Crespem pár metrů od vápna domácích, pak ale nedokázal přesně odcentrovat a hrací předmět se odkutálel do zámezí.
36
Slovan se z tlaku Soluně osvobodil odkopem, domácí navíc v oblasti půlicí čáry faulují.
37
Ekpai se vydal na odvážný výlet mezi tři fotbalisty domácích, avšak neuspěl. Crespo pak odkopl do zámezí a dochází k ošetřování Rodriguese.
39
Ekpaie ve výskoku zfauloval Leovac, Liberec má výhodu volného kopu nedaleko od střídaček.
40
Slovanu se přímý kop vůbec nepovedl, ale u míče zůstal a zkusí před poločasovou pauzou vyrovnat.
41
Vůch si na pravé straně zasekl balon a z rohu vápna odcentroval levačkou, Glykos chytá.
42
Rodrigues udělal tréninkového panáka z Karafiáta, Athanasiadis po odrazu balonu od Pelkase zakončoval chytře patičkou a Dúbravka jeho pokus fantasticky vyráží.
44
Liberecké kombinaci na útočné polovině schází finální přihrávka, třeba Breite teď místo spoluhráče našel Varelu.
45
Matos se na polovině hřiště zmocnil balonu po nepřesné přihrávce Slovanu, rozkmital nohy a doběhl až do vápna, odkud vypálil na zadní tyč. Dúbravka jeho přízemní pokus vyrazil.
45
Sudí Marriner nastavil dvě minuty a v té druhé se Liberec nastěhoval do vápna domácích. Ekpaiovi ani Breitemu se střely nepovedly, Glykos zasahovat nemusel.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání PAOK Soluň - Liberec
46
Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Ondřej Karafiát, nahradil ho Daniel Bartl.
48
Pelkas zfauloval Breiteho a Liberec tak může na vlastní polovině rozehrávat z klidu.
49
Liberec se na chvíli dostal na polovinu PAOKu, avšak o míč přišel a Folprecht poté nedovoleně zastavil Cimirota.
50
Varela fauloval v hlavičkovém souboji Komličenka, volný kop pro Slovan.
51
Liberec ale výhody standardní situace nevyužil. Rozehrál na krátko a Vůch nedlouho poté ztratil balon u levé čáry.
52
Žlutou kartu dostal Léo Matos (PAOK Soluň)
Pravý bek domácích minul balon a nakopl Vůcha.
52
Bartošákův centr do pokutového území dolétl k Ševčíkovi, jenž v pádu hlavičkoval slabě mimo.
53
Folprecht přihrál Komličenkovi, jenž se zády k bráně snažil udržet balon na vápně PAOKu. Neúspěšně.
54
Campos zkusil štěstí volejem z hranice vápna, Dúbravka byl pozorný a lapil balon do koše.
55
Vůch vybídl k centru Bartošáka, který našel na první tyči Ševčíka. Od něj se ale balon v těžké pozici de facto odrazil do autu.
56
Dúbravka si poradil s napadajícím Athanasiadisem a přesně rozehrál, Slovan ale o míč na půlce přišel.
58
Žlutou kartu dostal Ubong Moses Ekpai (Liberec)
59
Domácí mají možnost volného kopu z nebezpečné pozice pár metrů za vápnem, Folprecht zfauloval Pelkase.
60
Právě faulovaný Pelkas sice dokázal vypálit přes zeď, ale míč neklesal a přeletěl i Dúbravkovu bránu.
61
Varela na půlce hřiště zfauloval Komličenka.
61
Zpráva z Ázerbajdžánu: Fiorentina vede nad Karabachem 1:0.
62
Žlutou kartu dostal Lukáš Pokorný (Liberec)
Kapitán Slovanu zahrál rukou.
63
Hostující obrana si poradila s Camposovým centrem z volného kopu, avšak PAOK si standardku - tentokrát z lepší pozice na rohu vápna - vyzkouší znova, jelikož Ekpai zfauloval Leovace.
64
Pelkas sice dobře našel na zadní tyči Campose, tomu už se ale nepovedlo vrátit balon "do ohně" a Slovan odkopává.
65
Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Ubong Moses Ekpai, nahradil ho Jan Sýkora.
66
Další nedovolený zákrok hostí, Vůch strčil do Leovace a PAOK má k dispozici zkrácený roh. S Rodriguesovým centrem si obrana Slovanu poradila.
67
Dimitris Pelkas (PAOK Soluň) vstřelil gól. PAOK Soluň - Liberec 2:0
Zřejmě konec libereckých nadějí na postup. Pelkas si naběhl na malé vápno a z přední tyče prodloužil Leovacův přesný centr do sítě.
69
Slovan se probral a Komličenko hlavičkoval na zadní tyči, Glykos z brankové čáry s pomocí tyče vyráží!
71
Campos si vyměnil balon s Matosem u pravého rohu vápna a levačkou kroutil svou střelu na zadní tyč, míč o pár centimetrů přeletěl břevno.
72
Střídání: PAOK Soluň: ze hřiště odešel Stefanos Athanasiadis, nahradil ho Efthymis Koulouris.
73
Rodrigues se uvolnil u postranní čáry, jenže přízemní centr nasměroval jen do rukavic připraveného Dúbravky.
74
Pokornému se pas na Bartošáka nepovedl a domácí házejí aut na vlastní polovině.
75
Domácí si pohlídali Bartošákův centr od levé lajny, Slovan ale zůstal u balonu.
77
Avšak Slovanu se nedaří překvapit koncentrovanou obranu domácích. Po Vůchově zasekávačce na vápně se Soluň hnala do brejku, který zatažením za dres zastavil Folprecht.
77
Žlutou kartu dostal Zdeněk Folprecht (Liberec)
78
PAOK v poklidu kombinuje kolem půlicí čáry a nikam nespěchá.
79
Karabach prohrává v souběžně hraném duelu s Fiorentinou 1:2. Za takového stavu postupuje dál Fiorentina s PAOKem.
80
Střídání: Liberec: ze hřiště odešel Zdeněk Folprecht, nahradil ho Ilja Kubyškin.
80
Střídání: PAOK Soluň: ze hřiště odešel Dimitris Pelkas, nahradil ho Jevhen Šakhov.
81
Bartošák si nerozuměl s Dúbravkou a zcela nenapadán odhlavičkoval balon pro jistotu na roh.
82
Camposův centr se točil od brány a dolétl k Varelovi, jenž v pádu hlavičkoval vysoko nad.
82
Střídání: PAOK Soluň: ze hřiště odešel Marin Leovac, nahradil ho Stelios Malezas.
83
Málem z toho byl třetí řecký gól, avšak rozhodčí pěknou akci Rodriguese přerušili kvůli ofsajdu.
84
Míč se po Rodriguesově volném kopu odrazil na roh, na jeho další centr si naskočil Kolouris a jen těsně netrefil Dúbravkovu bránu.
86
Liberci se nedaří prolomit obranu PAOKu, ač je poslední dvě minuty nastěhovaný na jeho polovině.
89
Žlutou kartu dostal Jan Sýkora (Liberec)
90
Rozhodčí nastavují tři minuty, během kterých by Liberec musel dát tři góly, aby slavil postup.
90
Egon Vůch kličkou neobalamutil Varelu a pak právě hráče s číslem 43 fauloval.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:0.
90
Liberec dnes na PAOK absolutně nestačil, vytvořil si pouze jednu příležitost a s Evropskou ligou se loučí již ve skupině. Z té postupuje právě řecký tým spolu s Fiorentinou, která zdolala Karabach 2:1.
90
Díky za pozornost, vážení čtenáři. Večer s Evropskou ligou ale zdaleka nekončí, od 19 hodin hraje Viktoria Plzeň s Austrií Vídeň. On-line přenos pro vás zde na iDNES.cz komentuje kolega Jiří Čihák.

Leovac
82. min Malezas o hráči
16 Cimirot
Cimirot
77 Pelkas
Pelkas
80. min Šakhov o hráči
87 Caňas
Caňas
10 Campos
Campos
Athanasiadis
72. min Koulouris o hráči
Rodrigues

Logo Synot FC Slovan Liberec Liberec (4-5-1)

Dúbravka
Karafiát
46. min Bartl o hráči
5 Coufal
Coufal
Pokorný
Bartošák
28 Ekpai
Ekpai
65. min Sýkora o hráči
Ševčík
Folprecht
80. min Kubyškin o hráči