Pátek 30. července 2021, svátek má Bořivoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 30. července 2021 Bořivoj

Online reportáž
komentoval: Jiří Čihák

Pěkný večer! Vítejte u sledování on-line reportáže ze zápasu AS Řím - Plzeň, ve kterém český tým bude bojovat o naději na postup ze skupiny Evropské ligy. Od 21:05 můžete utkání sledovat minutu po minutě.
Plzeň je v tabulce poslední, má tři body. Její soupeř je naopak s osmi na prvním místě. Pokud chce Plzeň myslet na postup a nespoléhat na remízu v zápase Astry Giurgiu s Austrií Vídeň, potřebuje vyhrát.
To nebude snadný úkol - a nejen proto, že sestava AS Řím je plná slavných jmen. V té plzeňské je totiž nedostatek stoperů, a tak bude ve středu obrany muset hrát levý bek Limberský. Na jeho místě naskočí Kovařík.
V útrobách Olympijského stadionu v Římě už se připravují fotbalisté domácího AS i hráči Plzně. Hosté mají před sebou složitý úkol - v Itálii potřebují vyhrát, aby si udrželi reálnou šanci na postup do vyřazovacích bojů a nemuseli se spoléhat na ostatní týmy. Inspirací jim mohou být výkony fotbalistů Sparty a Liberce, kteří své dnešní zápasy zvládli skvěle.
1
Začal první poločas utkání AS Řím - Plzeň
Domácí rozehráli.
2
Podle očekávání mají v úvodu míč na kopačkách fotbalisté AS Řím. Zatím vyčkávají, kombinují na vlastní polovině. A po rychlém výpadu po pravé straně vybojoval plzeňský Limberský odkop od brány.
3
Také Vitoria podnikla pokus o první útok. Petržela hledal v pokutovém území Krmenčíka, ten měl k centrovanému míči daleko.
4
Petržela se dobře vrátil a odzbrojil Iturbeho u rohového praporku. Jenže domácí fotbalista nic nevypustil, rychle se vrátil a míč získal od plzeňského křídelníka zpět.
5
Poprvé se v pokutovém území Plzně otevřel prostor pro Džeka. Domácí kanonýr sklepával míč pro spoluhráče, jenže nepřesně.
6
Rüdigerův centr našel v šestnáctce Plzně Iturbeho, dál už se však míč odrazil jen k hráčům v bílých dresech, tedy k Plzeňanům.
7
Paredes se pokusil z poloviny hřiště zrychlit hru dlouhým pasem na Palmieriho. Ten si nabíhal podél levé lajny, přihrávka na něj byla dlouhá.
8
Hned trio fotbalistů Plzně se zjevilo v pokutovém území po centru Kovaříka, k míči se sice nedostali, ale akce pokračovala díky Hromadovi, jenž vlétl do šestnáctky a po mírném kontaktu s Nainggolanem upadl. Na penaltu to nebylo.
9
Vzápětí hosté rozehráli první rohový kop, odražený míč napálil Limberský do jednoho z bránících fotbalistů. Becker zasahovat nemusel.
10
V šestnáctce Plzně číhal na přihrávku Nainggolan, v těžké pozici ale míč nezpracoval, proto následuje Kozáčikův odkop od brány.
11
Góly Edin Džeko (AS Řím) vstřelil gól. AS Řím - Plzeň 1:0
Fotbalisté AS Řím se prokombinovali středem hřiště až do velkého vápna, Džeko tam nejdřív potáhl míč až k lajně, aby jej vzápětí znovu zasekl a udělal dva kroky zpátky. Následně si balon pod nohama připravil a z ostrého úhlu náramně vypálil. Brankář Kozáčik střelu levačkou z ostrého úhlu vůbec nečekal a na přesnou ránu do horního rohu téměř nezareagoval.
13
Štěstí pro Plzeň. V jejím pokutovém území opět vyplaval volný Džeko, ale centr z levé strany tentokrát netrefil dobře.
14
Plzeň hraje až na výjimky bez míče. Hosté běhají mezi fotbalisty AS Řím, kteří si balon posouvají z nohy na nohu.
15
Problémy Plzni dělají dlouhé pasy za obranu. Salahův cetr ještě odvrátil z nebezpečného prostoru Kovařík. Míč, který přilétl do šestnáctky hostů z druhé strany, usměrnil Džeko špičkou kopačky na Kozáčika.
17
Do rychlého brejku se řítil na polovině hřiště Kopic, jenže neměl potřebnou rychlost. Zezadu soupeře doběhl, předstihl a nechal se faulovat bránící Iturbe.
18
Góly Martin Zeman (Plzeň) vstřelil gól. AS Řím - Plzeň 1:1
Krásná akce Plzně a hosté jsou zpátky v zápase. Útok Plzně tentokrát vedl středem hřiště Petržela, přes Hromadu se míč dostal na levou stranu až ke Kovaříkovi, jenž mezi stopery našel hlavičkujícího Zemana. Ten svou růžovou kšticí trknul do míče a trefil se ze sedmi metrů přesně k zadní tyči.
20
Důležité Dál se hraje ve vysokém tempu. Plzeň po vstřelené brance zapomněla za zády Iturbeho, který se natahoval za dlouhým pasem z poloviny hřiště. Kozáčik měl štěstí.
22
Strootman fauloval Kopice na útoční polovině. Plzni se ale po standardce nepodařilo udržet míč.
23
Hosté musí být naopak dál pozorní v obraně, před Džekem odvrátili jednu přihrávku obránci, centr Palmieriho pokryl Kozáčik.
24
Plzeň však opět rychle vyrazila do útoku. Celou akci táhl tentokrát podél levé postranní čáry Kovařík, jeho následný centr směřující ke Krmenčíkovi domácí odvrátili jen na rohový kop.
25
Zeman od rohového praporku necentroval, ale přihrál poblíž stojícímu spoluhráči. K žádnému zakončení to však nevedlo.
26
Karty Žlutou kartu dostal Aleš Matějů (Plzeň)
První žlutou kartu dostává plzeňský bek za faul na Iturbeho. Kvůli trestu nenastoupí Matějů v posledním utkání skupiny proti Austrii.
27
Paredes z přímého kopu vystřelil přímo, byť stál zhruba třicet metrů od brány. Míč mířil na Kozáčika, jenž bez potíží zakročil.
28
Zeman kroutil do velkého vápna na pohled nebezpečný centr, jenže obránci Říma žádné defenzivní nesnáze nedopustili.
29
Domácí vyrazili do protiútoku i díky ponechané výhodě od rozhodčího. Téměř celé hřiště přeběhl s míčem Nainggolan, před velkým vápnem Plzně pak přihrál do prava na Salaha, jehož tečovanou ránu lapil Kozáčik.
31
Plzeň se mezitím opět rychle vrátila před bránu Říma. Centr na Krmenčíka odkopl do autu Fazio. Následný rohový kop se Viktorii nepovedl.
32
Džeko poslal mezi obránci přesnou přihrávku na rozběhnutého Salaha, který by mohl jít sám na Kozáčika, kdyby nestál v těsném ofsajdu.
33
Kopic hledal stříleným centrem přímo před bránou Krmenčíka. Ten však udělal krok opačným směrem a míč ze země sebral do rukavic Becker.
34
Chvíle uklidnění. Snad poprvé v utkání mají Plzeňané čas na několik přihrávek na vlastní polovině. Míč si vyměnili stopeři i s krajními obránci, teď už hosté zase vymýšlejí, kudy k bráně soupeře.
35
Nakonec to hosté zkusili zleva. Centr Kovaříka ale vyletěl ze hřiště.
36
Džeko byl schovaný mezi dvěma obránci Plzně, centr, který k němu směřoval Nainggolan, odkopl z pokutového území Hejda.
37
Důležité Chvíli byl bez míče, mimo hru, ale Džeko si zase našel perfektní místo v šestnáctce soupeře. Po centru Salaha ovšem hlavičkoval z ideální pozice vedle. Kdyby mířil přesněji, Kozáčik by neměl šanci.
38
Džeko si tentokrát seběhl na pravou stranu hřiště, odkud centroval někam na malé vápno. Obránce Matějů byl pozorný, odhlavičkoval míč do bezpečí.
40
Důležité AS Řím opět přečíslil soupeře ve středu hřiště, do velkého vápna pak pronikl Nainggolan, míč mu od nohy - ale pouze k Palmierimu - odkopl Matějů. Stejný hráč pak zablokoval i další ránu, která mířila na plzeňskou bránu. Plzeňané se ubránili s nassazením vlastních těl.
42
Další gólovku připravoval pro Iturbeho Džeko, Plzni pomohl ofsajd.
43
Důležité A znovu Džeko. Tentokrát už ve své nejsilnější disciplíně - v zakončení. Z ideální pozice uprostřed pokutového území však bosenský forvard vypálil nad břevno.
44
Závěr poločasu patří stejně jako začátek zápasu domácím, kteří směrem ke Kozáčikovi valí jeden útok za druhým.
45
Důležité Vitkoria ovšem dál žije. Matějů nešťastným zákrokem připravil šanci pro Salaha, který přesprintoval Limberského a tváří v tvář brankáři Kozáčikovi trefil tyč.
45
Karty Žlutou kartu dostal Radja Nainggolan (AS Řím)
Domácí kapitán odkopl míč po odpískání.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání AS Řím - Plzeň
Druhý poločas zahájili výkopem hosté.
47
Plzeň sice držela míč, jenže po jeho ztrátě musela okamžitě zpátky do obrany. Salah dobře přebral balon a ihned přihrával dopředu Džekovi. Dobře postavený Kozáčik pas zachytil.
48
Palmieri si míč od postranní čáry navedl na střed, když nenašel nikoho, komu by přihrál, otočil se k bráně a z dálky prověřil pozornost Kozáčika. Ten obstál.
49
Důležité Teď už ale Kozáčika znovu zachránila branková konstrukce. Zhruba z dvaceti metrů střílel z přímého volného kopu Paredes - trefil břevno.
50
Důležité Další šance Říma. Plzeňská obrana neví, kde jí hlava stojí. Velkou příležitost Salaha likviduje Kozáčik, který se egyptským fotbalistou nechal trefit.
51
Iturbe táhl další akci Římanů po levé straně, zpětnou přihrávkou našel znovu Salaha, který z otočky opět napálil Kozáčika.
52
Na polovinu soupeře se vydali i Plzeňané. Domácí zastavili jejich útok po levé straně faulem, Kovařík rozehraje přímý kop.
53
Jenže Kovaříkovi centr do šestnáctky nevyšel. A Plzeňané museli zase rychle pelášit zpátky, protože do protiútoku pádil Salah. V souboji s Matějů o míč přišel.
55
Krmenčík a Petržela se vrhli na Paredese a přinutili ho k odkopu do autu. Skvělý presink od hostujících hráčů.
56
Karty Žlutou kartu dostal Martin Zeman (Plzeň)
Jenže po autovém vhazování hosté o míč přišli, rychlý kontr pak faulem zastavil Zeman.
57
A další faul. Na levé straně - u rohového praporku - podkopl útočícího Iturbeho Matějů.
58
Centr po přímém kopu dolétl ke vzdálenější tyči, kde nechal Hromada dostatek prostoru Strootmanovi. Holandský záložník však levačkou bránu netrefil.
60
Hra se po chvíli uklidnila. Ale pro Plzeň to pořád není nic příjemného, všichni její hráči jsou za balonem a sledují kombinaci domácích fotbalistů.
61
Góly Edin Džeko (AS Řím) vstřelil gól. AS Řím - Plzeň 2:1
Tohe Plzeň nemohla vydržet. Velký tlak Říma končí druhým gólem útočníka Džeka. Bosenský forvard si opět našel prostor v pokutovém území, bránící Hejda jeho náběh nezachytil a domácí hráč se trefil hlavou d protipohybu bezmocného Kozáčika. Góovou asistenci si centrem z hranice velkého vápna připsal Rüdiger.
63
Střídání Střídání: AS Řím: ze hřiště odešel Juan Iturbe, nahradil ho Diego Perotti.
63
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Jan Kopic, nahradil ho Michal Ďuriš.
64
Ďuriš se předvedl ihned po příchodu na hřiště. Napřáhl ke střele z pětadvaceti metrů, míč proletěl jen kousek nad břevnem.
66
Nainggolan chtěl křižnou přihrávkou najít rozběhnutého Perottiho, Hejda míč ve skluzu zablokoval.
67
Ke Kovaříkovi mířila přesná přihrávka do velkého vápna, jenže plzeňskému fotbalistovi míč přeskočil kopačku.
68
Zeman hraje v Říme opravdu velký zápas. Po jeho dalším individuálním průniku a následném centru mohli hlavou skórovat Krmenčík i Hejda. Oběma scházel v pokutovém území jen malý kousek.
70
Palmieri pronikl od levé postranní čáry až pře pokutové území, kde ovšem nepřesně přihrál.
71
Plzeňané následně vyrazili do brejku, ale jakoby neměli síly na rychlejší přechod do útoku. Míč po chvíli znovu ztratili.
73
Ďuriš hru Plzně výrazně oživil. Nebojí se vystřelit z dálky, což předvedl už podruhé. Tentokrát trefil i bránu, ale mířil do brankáře.
74
Domácí rozehráli rohový kop, ale Kozáčik míč vyrazil. Následně se o dorážku snažil Fazio, rozhodčí ho přistihli v ofsajdu.
75
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Michael Krmenčík, nahradil ho Marek Bakoš.
Druhé plzeňské střídání. Trenér Pivarník vyměnil hrotové útočníky.
76
Důležité Petržela si chtěl na hranici pokutového území vymodlit faul, ale rozhodčí jeho pádu nevěnoval pozornost. I proto mohli domácí vyrazit do rychlého brejku, který po Nainggolanově příhře zakončil těsně vedle Salah.
77
Karty Žlutou kartu dostal Milan Petržela (Plzeň)
Petrželovi se vůbec nelíbí, že rozhodčí na něj neodpískal údajný faul. Za protesty dostal žlutou kartu.
80
Důležité Zeman vykouzlil tutovku pro Bakoše. Krásným centrem z levé strany mu připravil parádní příležitost, jenže střídající útočník z malého vápna trefil brankáře.
81
Důležité Tutovka i na druhé straně. Salah přihrál pod sebe na Perottiho, který mířil k tyči, ale Kozáčik předvedl parádní zákrok.
82
Góly Diego Perotti (AS Řím) vstřelil gól. AS Řím - Plzeň 3:1
To byla fotbalová paráda! Střídající Perotti zvyšuje vedení domácího týmu krásnou patičkou. Trikem, kterému fotbalisti říkají „rabona“, přeloboval brankáře Kozáčika z levé strany.
83
Střídání Střídání: AS Řím: ze hřiště odešel Mohamed Salah, nahradil ho Daniele De Rossi.
88
Góly Edin Džeko (AS Řím) vstřelil gól. AS Řím - Plzeň 4:1
Bosenský útočík Džeko završuje hattrick. Po levé straně pelášil s míčem Perotti, až v pokutovém území se rozhodl pro přihrávku, kterou našel osamoceného střelce večera, jenž propálil Kozáčika.
89
Střídání Střídání: AS Řím: ze hřiště odešel Kevin Strootman, nahradil ho Gerson.
90
Zeman dostal na levém křídle míč do běhu, ani jemu už ale nezbývají síly. Balon v pádu poslal do zámezí.
90
Bakoš v závěru zápasu ještě jednou vystřelil. Za vápnem se do míče opřel levou nohou, bránu minul.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 4:1.
90
Plzeň se dlouho držela, ale v poslední půlhodině nakonec v Říme třikrát inkasovala. Zpátky do Čech se hosté vracejí s vědomím, že si na jaře v Evropské lize nezahrají. V souběžně hraném utkání skupiny totiž Astra Giurgu porazila Austrii Vídeň 2:1. Na rumunského soupeře, který drží druhé postupové místo, teď Viktoria ztrácí nedostižné čtyři body.

Sestavy a rozestavení

AS Řím AS Řím (4-5-1)

19 Becker
Becker
o hráči
13 Peres
Peres
o hráči
Rüdiger
o hráči
20 Fazio
Fazio
o hráči
Palmieri
o hráči
11 Salah
Salah
o hráči
83. min De Rossi o hráči
Paredes
o hráči
Nainggolan
o hráči
Strootman
o hráči
89. min Gerson o hráči
7 Iturbe
Iturbe
o hráči
63. min Perotti o hráči
9 Džeko
Džeko
o hráči

Logo Synot FC Viktoria Plzeň Plzeň (4-5-1)

Kozáčik
o hráči
Matějů
o hráči
2 Hejda
Hejda
o hráči
Limberský
o hráči
Kovařík
o hráči
Petržela
o hráči
Hrošovský
o hráči
10 Kopic
Kopic
o hráči
63. min Ďuriš o hráči
25 Hromada
Hromada
o hráči
9 Zeman
Zeman
o hráči
Krmenčík
o hráči
75. min Bakoš o hráči

Rozhodčí: Stieler - Foltyn, Schiffner

Vzájemné zápasy

12. prosince 2018 18:55Plzeň–AS Řím 2:1
2. října 2018 21:00AS Řím–Plzeň 5:0
24. listopadu 2016 21:05AS Řím–Plzeň 4:1
15. září 2016 19:00Plzeň–AS Řím 1:1

Mohlo by vás zajímat