Dobrý večer u sledování Evropské ligy. V odvetě čtvrtého předkola na sebe narazí Anderlecht Brusel a Slavia Praha. O mnoho lepší výchozí pozici mají Belgičané, jelikož v Edenu zvítězili 3:0. Dokáže Slavia zázrak? Utkání začíná ve 20 hodin, sledujte naši on-line reportáž a nic vám neunikne.
Po nadějném (a bezgólovém) prvním poločase v Edenu si spousta slávistů mnula ruce. Avšak ve druhé půli přišlo vystřízlivění - Anderlecht hned třikrát skóroval a postup do základní skupiny najednou pro Slavii vypadá jako zhola nemožný.
„Chceme uhrát co nejlepší výsledek. Porážka tři nula doma je samozřejmě hodně špatná, ale nějaká šance existuje vždycky. I když ta naše je hodně malá. Chceme vstřelit gól a pak uvidíme,“ řekl kouč Slavie Dušan Uhrin.
Josef Hušbauer, jenž dnes při absenci Bílka a Škody oblékl na rukáv kapitánskou pásku, doufá v ideální scénář: „Rychlý gól do páté minuty, do poločasu druhý, v devadesáté třetí a v prodloužení čtvrtý.“
Kouč Uhrin oproti minulému týdnu hodně zamíchal základní jedenáctkou. Jen v obraně napočítáme tři změny, v záloze nastupují až na van Kessela a Baráka jiní fotbalisté. A v útoku naskakuje Mešanovič místo Škody.
1
Začal první poločas utkání Anderlecht - Slavia
1
Slávisté na nic nečekali a hned v úvodu utkání poprvé ohrozili branku. Zmrhal tvrdě vypálil, ale Roef chytá.
2
Aktivita fotbalistů v sešívaných dresech pokračovala. Kapitán Hušbauer převzal balon na půlicím kruhu a zkusil přenést hru doprava, ale našel jen hráče domácích.
3
Belgický celek poprvé přešel na polovinu soupeře, avšak Tielemans zkazil pas na Capela.
5
Barák se uvolnil na středu hřiště a už už přihrával do křídla van Kesselovi, když ho zkosil Badji. Volný kop pro hosty.
7
Hušbauer se ujal rozehrávky volného kopu na pravé levé straně hřiště, bohužel pro Slavii trefil prvního hráče Anderlechtu.
8
Brusel okamžitě vyrazil do brejku. Forvard Teodorczyk ale daleko nedošel, taktickým faulem ho kousek za polovinou hřiště zastavil Souček.
9
První roh pro Slavii vybojoval na pravém křídle van Kessel, jenž "vybil" Heylena.
10
Od pravého praporku rozehrál Hušbauer, ale k zakončení se hosté nedostali. Po chvilkovém závaru odkopl míč pryč Nuytinck.
11
Pěkná akce domácího celku. Chipciu obešel Jablonského a přihrál pod sebe na vápno, kde vypálil Badji. Naštěstí pro Slavii jen do rukavic připraveného Berkovce.
12
A opět Anderlecht v akci, tentokrát chtěl ohrozit bránu Hanni, ale do jeho střely vložil svou nohu Ngadeu. Roh pro domácí.
14
Velká příležitost Anderlechtu! Capel rozehrál roh do ohně, kde se o balon přetahovalo několik hráčů. Nakonec se k němu dostal Tielemans a pořádně prověřil Berkovce, jenž vyrazil na roh.
15
Tielemansův roh z levé strany spoluhráče nenašel, míč pro Slavii.
16
Acheampong pláchl Mikulovi a obránce Slavie si pomohl nedovoleně.
16
Žlutou kartu dostal Jan Mikula (Slavia)
18
Tielemans zkoušel přesunout hru na pravé křídlo, kam nabíhal Chipciu. Ale neodhadl sílu přihrávky a balon letěl až do zámezí.
19
Slávisté presovali rozehrávku Anderlechtu, ten musel dokonce využít vlastního gólmana, jenž nakopl míč do bezpečí.
20
Hušbauer přihrál do levé strany Mešanovičovi, jenž se zkoušel obtočit kolem Heylena. Obránce s číslem 24 si pomohl nedovoleně.
21
Penalta pro Anderlecht! A žlutá pro Ngadeua. Chipciu skvěle nacentroval zprava na zadní tyč, kam nabíhali dva útočníci domácích. Jednoho z nich Ngadeu zatáhl.
21
Žlutou kartu dostal Michael Ngadeu Ngadjui (Slavia)
22
Youri Tielemans (Anderlecht) proměnil pokutový kop. Anderlecht - Slavia 1:0
Zřejmě konec nadějí Slavie, přízemní rána k pravé tyči. Berkovec vystihl směr, ale na přesnou střelu belgického mladíka nedosáhl.
23
Zaskočená Slavia se sama připravila o míč, Ngadeuovi nákop vpřed nesedl a dolétl do autu u střídaček.
24
Faul na Hušbauera přibližně 30 metrů od domácí brány, provinil se Teodorczyk.
25
Hušbauer odcentroval na zadní tyč, kam si naběhl Barák. Pověsil se do vzduchu a hlavičkoval, jenže balon by musel dostat o pár centimetrů níž, aby mohl ohrozit bránu. Takhle mířil jen nad.
26
Míč teď létal vzduchem z jedné strany na druhou, pak se ho zmocnili domácí a dostali se do velké šance! Chipciu se zničeho nic zjevil sám ve vápně, z úhlu zkusil překvapit Berkovce, ten byl pozorný a balon vykopl.
27
Anderlecht drží míč 62 procent času.
28
Mešanovič dostal míč zády k bráně a na hranci vápna si chtěl narazit s Van Kesselem, ten byl ale málo důrazný a Acheampong jej o balon připravil.
29
Teodorczyk zpomalil nadějný brejk Anderlechtu a pak ještě špatným pasem založil slávistický protiútok. Hušbauer, jenž jeho přihrávku vystihl, hledal Mešanoviče, ten byl ale v oslabení proti třem obráncům domácích.
30
Rozhodčí dopřáli fotbalistům pauzu na občerstvení.
31
Zmrhal nedokázal přejít přes Heylena, nicméně vybojoval aspoň aut. Slavia ani tak dlouho balon neudržela, zmocnil se ho Teodorczyk, jehož posléze fauloval Barák.
32
Capel pláchnul po levém křídle a okamžitě centroval do vápna, kam nabíhali oba forvardi domácích. Míč jen prosvištěl pokutovým územím.
33
Van Kessel si efektně narážel se Součkem, ale míč se k němu už nevrátil. Kupředu může postupovat Anderlecht.
34
Badji nic nevymýšlel a od půlicího kruhu loboval míč za obranu na rozběhnutého Teodorczyka. Jeho myšlenku zachytil Frydrych.
35
Opět rychlý křídelník Capel v akci. Nacentroval pod sebe na penaltu, kam si naběhl Hanni a z voleje vypálil. Míč k Berkovcovi nedolétl, do trasy střely se postavil Frydrych.
36
Zmrhal u levého praporku statečně bojoval s přesilou, ale žádný ze slávistů mu nepřiběhl pomoci - a tak levý záložník nakonec míč ztratil.
37
Po souboji s Tielemansem zůstal na trávníku ležet Hušbauer.
38
Kapitán hostů v sešívaných dresech může pokračovat ve hře.
38
A druhá penalta pro Anderlecht! Dendoncker přenesl míč doprava, kde Capel vyčkal na náběh Acheamponga. Ten si obhodil Hušbauera, jenž ho podle sudího fauloval. Opakovaný záběr ukázal spíš filmování domácího beka...
40
Lukasz Teodorczyk (Anderlecht) proměnil pokutový kop. Anderlecht - Slavia 2:0
Druhá penalta letěla do opačného rohu, Berkovec opět vystihl směr, ale ani na Teodorczykovu ránu těsně nedosáhl.
42
Anderlecht si v poklidu přihrává z jedné strany hřiště na druhou, Slavia se nechytá.
43
Domácí hráči už zřejmě v poklidu dohrají první poločas. Mešanovič nakrátko vybojoval míč, rozběhl van Kessela, jenž se pokoušel svému spoluhráči balon vrátit. Neúspěšně.
44
Teodorczyk parádní šajtlí přihrál Capelovi do křídla, ten si počkal na náběh spoluhráčů a odcentroval. Na zadní tyči našel jen Jablonského, jenž vyvezl balon z vápna.
45
Dendoncker si s ohromným přehledem poradil s dvojicí napadajících slávistů a riskantní přihrávkou na střed našel Badjiho, jenž rozjel zřejmě poslední útok v prvním poločase.
45
Zmrhal vybojoval míč od Chipciua a upaloval po lajně, pak se rozhodl vyslat míč do běhu na Mešanoviče. Nebylo to dobré rozhodnutí, Heylen útočníka hostů odzbrojil.
45
Druhá nastavená minuta právě uplynula.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0.
45
POLOČASOVÉ STATISTIKY: Střely na bránu 4:1, střely mimo 1:2, rohové kopy 3:1, žluté karty 0:2.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Anderlecht - Slavia
46
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Muris Mešanovič, nahradil ho Mick Van Buren.
46
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Antonín Barák, nahradil ho Jaroslav Mihalík.
47
Souček se po přihrávce Ngadeua z pravé strany pokusil vypálit zpoza vápna, ale trefil jen Nuytincka.
48
Hanni si píchl míč kolem Součka, jenž na kapitána Anderlechtu nestačil rychlostně a podrazil jej.
49
Hezká narážečka domácích. Capel na Teodorczyka u levého kraje vápna, ten mu vrátil. Tesně před hranicí fauloval anderlechtské křídlo Mikula.
50
Tyč zvoní za Berkovcem! Tielemans rozehrál volný kop přihrávkou po zemi, Capel sice promáchl, ale k balonu se dostal Badji. Zkoušel lob na zadní tyč, jenže právě ta zachránila Slavii od třetí branky.
51
Jablonský vyrazil kupředu, posunul míč Zmrhalovi, jenž z první centroval do pokutového území. Žádný z jeho spoluhráčů přihrávku nezachytil.
52
Hanni tak dlouho váhal se střelou, až sám sebe dostal z ideálního úhlu. Jeho přihrávku pod sebe v klidu sebral Berkovec.
53
Nuytinck teď zkazil rozehrávku Anderlechtu nepřesným pasem na Capela, nicméně domácí vybojovali míč okamžitě zpět.
54
A znovu Nuytinck a znovu nepřesná přihrávka na Capela. Slávisté vytušili šanci, ale Van Kessel svého spoluhráče Van Burena těžkým pasem najít nedokázal.
55
Van Buren si navedl balon do vápna a pravačkou vypálil na bližší tyč, jeho střela byla navíc tečovaná.
56
Hušbauerův roh ovšem prolétl vápnem bez povšimnutí.
57
Střídání: Anderlecht: ze hřiště odešel Lukasz Teodorczyk, nahradil ho Idrissa Sylla.
58
Mihalík hezky načasoval přihrávku na Van Burena, ten se na penaltě snažil vystřelit, jenže trefil Nuytincka.
59
Na druhé straně přerušuje ofenzivní snažení Anderlechtu ofsajd Sylly.
60
Capel zpracoval těžký míč na křídle a vysunul do vápna Badjiho, jenž se unáhlil a svým centrem spoluhráče nenašel.
61
Michael Heylen (Anderlecht) vstřelil gól. Anderlecht - Slavia 3:0
Tak to byla ovšem paráda. Pravý bek Anderlechtu se zmocnil odkopu Jablonského a z dálky vypálil přesně do šibenice. Berkovec byl bez šance.
62
Střídání: Anderlecht: ze hřiště odešel Youri Tielemans, nahradil ho Idrissa Doumbia.
63
Slavia rozehrála roh na krátko, Van Kessel centroval na zadní tyč, kam si naběhl Frydrych. Jeho pokus zblokoval jeden z domácích.
63
Ani po rohovém kopu z druhé strany hřiště nedokázala Slavia ohrozit bránu.
64
Mihalík navedl míč na střed a šteloval si míč na levačku, ale klička na Badjiho nevyšla.
65
Capel poslal vysoký míč z jedné na nabíhajícího Syllu, toho ale obrana hostů vystavila do ofsajdu.
66
Agilní Chipciu vybojoval čtvrtý roh pro domácí, ale Slavia tentokrát bránu uhlídala.
67
Střídající Doumbia před sebou viděl rozestoupenou zálohu Slavie a zrychlil kupředu, avšak Souček jeho pohyb zachytil a o balon jej připravil.
68
Mihalíkův centr z levého křídla byl hodně nepřesný. Od brány odkopává Anderlecht.
69
Ngadeu vystihl přihrávku Capela a vyslal do brejku van Kessela, jenž ale Acheamponga předběhnout nedokázal.
69
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Josef Hušbauer, nahradil ho Jiří Bílek.
70
Střídání: Anderlecht: ze hřiště odešel Sofiane Hanni, nahradil ho Emmanuel Adjei Sowah.
71
Anderlecht si teď proti Slavii nacvičuje držení míče na čas. Už přes minutu si hosté na balon nesáhli.
72
Van Buren se na chvíli zmocnil míče, ale stopku mu vystavil pozorný Dendoncker. Anderlecht opět může točit hru z jedné strany na druhou. Každý dotek s míčem provází sborový pokřik.
74
Parádní individuální akce střídajícího Sylly! Silný útočník si bez problému zpracoval nákop brankáře na prsa, zbavil se Frydrycha a z pětadvaceti metrů vypálil. Jeho rána se otřela o břevno.
75
Stejně jako v prvním poločase přišla řada na občerstvovací pauzu.
76
Van Buren se opět zpoza vápna rozhodl vystřelit, jeho bomba levačkou se mezi tři tyče nevešla.
78
Anderlecht už přešel do takřka tréninkového tempa a nikam se nežene.
79
Žlutou kartu dostal Alexandru Chipciu (Anderlecht)
Zbytečný zákrok, záložník Anderlechtu zatáhl za dres Ngadeua.
80
Žlutou kartu dostal Idrissa Sylla (Anderlecht)
za šlapák na Bílka.
81
Bílek zůstal ležet na zemi a muselo dojít k ošetření.
82
Van Kessel se ujal rozehrávky volného kopu, svým centrem ale našel hned prvního obránce domácích.
83
Mikula zastavil nedovoleně Syllu, volný kop pro Anderlecht.
84
Capel nacentroval z přímého kopu na nabíhajícího Dendonckera, ten hlavičkoval razantně, ale nad.
85
Zmrhal si sice naběhl dobře, jenže do ofsajdu.
86
Doumbia se pokoušel o kličku na Mikulu, ale zakopl o vlastní nohu a vycupital do autu.
87
Chipciu nabral rychlost a snažil se proběhnout až do vápna Slavie, ale narazil na Frydrycha. Jenže hosté se získaného balonu okamžitě vzdávají.
89
Slávisté na chvíli poznali, jaké to je držet míč déle jak minutu a půl. Jablonský rozběhl Zmrhala, tomu ale selhalo zpracování a balon si odkopl do autu.
90
Syllův centr od pravého praporku v pohodě lapil Berkovec a vyslal své spoluhráče do útoku.
90
Sudí nastavují tři minuty nad rámec klasických devadesáti.
90
Anderlecht už pomalu oslavuje postup a za potlesku fanoušků si hráči vyměnují míč mezi sebou.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:0.
90
A je hotovo. Slavia přijela do Bruselu bez přílišných nadějí a v takovém duchu také zápas probíhal. Domácí si od proměněné penalty v klidu došli až k výhře 3:0, celková bilance po obou zápasech je 6:0 pro Anderlecht.
90
KONEČNÉ STATISTIKY: Střely na bránu 5:2, střely mimo 5:3, rohy 4:4, žluté karty 2:2.
90
Vážení čtenáři, děkuji za pozornost a na shledanou u dalšího on-line přenosu (nejen) z fotbalové Evropské ligy zde na iDNES.cz. Hezký zbytek večera.

Tielemans
62. min Doumbia o hráči
17 Capel
Capel
Teodorczyk
57. min Sylla o hráči
94 Hanni
Hanni
70. min Adjei Sowah o hráči

Hušbauer
69. min Bílek o hráči
27 Barák
Barák
46. min Mihalík o hráči
8 Zmrhal
Zmrhal
Mešanovič
46. min Van Buren o hráči

Rozhodčí: Taylor - Beswick, Nunn

25. srpna 2016 20:00Anderlecht–Slavia 3:0
18. srpna 2016 19:00Slavia–Anderlecht 0:3
24. srpna 2005 20:05Slavia–Anderlecht 0:2
10. srpna 2005 20:30Anderlecht–Slavia 2:1