Příjemné odpoledne z Julisky. Na stadionu pražské Dukly ještě před třemi dny vládla pravá zima. Po sněhu, který znemožnil odehrát utkání se Spartou, už tu ale dnes není ani památky, a tak může v 16 hodin začít první čtvrtfinále Českého fotbalového poháru mezi domácími Pražany a Jabloncem.
Domácí fotbalisté Dukly mají za sebou dlouhou pauzu bez utkání. Pondělní duel se Spartou byl kvůli nezpůsobilému terénu odložený, oproti druhému jarnímu zápasu na Bohemians, kde Dukla prohrála 0:1, udělal trenér Luboš Kozel v základní sestavě čtyři změny: nastupují Smejkal, Daniel Tetour, Bidje Manzia a Jakub Mareš.
Jablonecký kouč Zdenko Frťala zůstává až na dva hráče věrný sestavě, jež o víkendu přehrála Brno 3:0. Jen v záloze nastupují místo Martina Pospíšila a Davida Bredy Matěj Hanousek, bývalý hráč Dukly, a Daniel Rossi.
Společně s hrstkou věrných fanoušků, kteří ve čtvrtek odpoledne dorazili na Julisku, čekáme na příchod fotbalistů na hrací plochu. Hlavním rozhodčím zápasu bude dnes Petr Ardeleánu, na čarách doprovázený Tomášem Mokruschem a Jakubem Hrabovským.
1
Začal první poločas utkání Dukla - Jablonec
Úvodní výkon obstarali Jablonečtí, konkrétně Tecl s Gregušem.
1
Během úvodní minuty ses míčem potkali oba brankáři, Bárta i Hroššo krotili dlouhé nákopy ze středu hřiště.
2
Néstor se pokusil uvolnit na pravé straně, přes Hybše se mu to sice podařilo, centrem ale daroval míč Jablonci.
3
Manzia se pral na levé straně proti přesile dvou jabloneckých hráčů, ti ofenzivního hráče Dukly zastavili.
4
Po čtyřech minutách jsme byli svědky prvního zakončení. Z levé strany přihrál do pokutového území Jablonce Vrzal, záložník Tetour levačkou vystřelil vedle.
5
Dukla je v prvních minutách aktivnější. Mareš teď přihrál před pokutové území na Néstora, který prvním dotekem hledal mezi obránci Vašíčka. Bývalý střelec Olomouce balon nezpracoval.
6
Další nepřesnou střelu na jabloneckou branku vyslal z dvaceti metrů kapitán Marek Hanousek.
7
Jablonec má velký problém udržet míč, na polovinu Dukly se zatím prakticky vůbec nepodíval.
9
Po faulu na Tecla - nedaleko pulící čáry - měli Jablonečtí jednu z prvních příležitostí přiblížit se domácí brance. Centr Greguše ale zablokoval Daniel Tetour, Hybšův míč skončil v zámezí.
10
Další faul na jabloneckého hráče. Manzia si podle rozhodčího pomohl nedovoleně proti Trávníkovi, možnost pro hosty.
11
Po centru Trávníka hlavičkoval do středu branky Beneš, Hroššo neměl s jeho slabým pokusem problémy.
12
Manzia se při střetu s Trávníkem nenechal přetlačit a dopředu nahrál Marku Hanouskovi. Domácího kapitána ale zradila kontrola míče, a tak Jablonec rozehraje od vlastní branky.
13
Manzia zatím u levé postranní čáry patří k nejaktivnějším hráčům Dukly. Teď to ovšem přehnal, útočným faulem srazil v pokutovém území k zemi Karavajeva.
14
Další Manziův faul. Při napadání jablonecké rozehrávky podkopl stopera Kyselu.
16
První přímá střela domácích. Néstor si na pravé straně před šestnáctkou připravil míč na střelu a levačkou mířil do připraveného brankáře Bárty.
18
Jablonecký Matěj Hanousek mezitím na druhé straně hřiště rozehrál první roh zápasu. Míč po centru chvíli poskakoval na malém vápně, kde se ho snažili zasáhnout Beneš i Tecl, brankáře Hrošša ovšem nakonec ani neohrozili.
19
Pohodlný zákrok si připsal hostující brankář Bárta, centr Mareše z přímého volného kopu zachytil do rukavic a pokusil se o založení rychlého brejku.
20
Karavajevův centr po jablonecké protiakci nikoho v černých dresech před bránou Dukly nenašel. Oběma týmům zatím chybí při zakončení dostatečná kvalita.
21
Vnést kvalitu do hry mohl rychlý Tecl, který utekl hráčům Dukly, vyhnul se obránci Štětinovi, ale už nedokázal obejít Smejkala. Hroššo znovu pouze sebral kutálející balon ze země.
22
Vrzal se pokusil o zakončení, jeho střelu z hranice velkého vápna obránci Jablonce zablokovali.
23
Žlutou kartu dostal Ondřej Vrzal (Dukla)
První karetní napomenutí míří k obránci domácích.
25
Rossi se v pokutovém území poroučel k zemi po souboji s Marešem, v pádu ovšem zvládl brazilský záložník ještě vystřelit, i když Hroššovu branku minul.
27
Tvrdě sestřelil na polovině hřiště Vašíček Trávníka. Rozhodčí Ardeleánu udílí domácímu forvardovi poslední napomenutí.
29
Daniel Tetour chtěl zdlouhavou kombinaci zrychlit prostrčením míče na Manziu, ten se okolo Kysely, středního obránce Jablonce, nedokázal obtočit.
31
Jablonec snad poprvé v utkání déle drží míč. Přihrávky před pokutovým územím a na polovině hřiště ovšem Dukle nejsou nikterak nebezpečné.
32
Nebezpečná ale byla pohotová rána Greguše, který vystřelil po přihrávce z levé strany a Hroššo musel míč u své pravé tyče vyrážet.
34
Mazia málem vyrazil do protiútoku, hvizd píšťalky rozhodčího ho ale zastavil. Při zisku míče totiž fotbalisty z Demokratické republiky Kongo fauloval Rossiho.
35
Beneš hasil těsně před útočníkem Vašíčkem nedorozumění Hybše s brankářem Bártou. Hráč Dukly už téměř zakončoval do odkryté branky vinou špatné malé domů soupeře.
36
Jistotou neoplýval brankář Bárta ani při následném rohovém kopu. Centr vyboxoval pouze pod sebe, naštěstí pro něj k nohám vlastních hráčů.
38
Tecl nedoskočil na povedený Hanouskův centr z levé strany. Hroššo a s ním celá Dukla měli štěstí.
39
Když to nejde zleva, zkusme to z druhé strany, řekl si obránce Karavajev a od pravé lajny se vrhl do pokutového území. Jeho zpětný pas na Trávníka však zastavil Marek Hanousek.
40
Do poločasového přestávky zbývá pět minut. Příliš fotbalové krásy zatím tohle čtvrtfinále domácího poháru nenabízí.
41
Jenže teď fotbalisté Dukly rozehráli po rohovém kopu secvičený signál. Míč putoval po hlavičce až na zadní tyč, kde první střelu zastavil obětavý Matěj Hanousek, následná dorážka Manzii skončila na atletickém oválu.
43
Hübschman vyslal pěkným míčem kupředu Trávníka, účastník posledního mistrovství Evropy do 21 let ale nestihl balon zachytit na hrací ploše.
44
Štětina se dostal k hlavičce po posledním rohovém kopu prvního poločasu, v záklonu Bártovu branku přestřelil.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Dukla - Jablonec
Dukla zahájila výkopem druhé dějství.
46
Hned v úvodu se domácí vydali do útoku a Vašíček vybojoval rohový kop.
47
Centr od rohového praporku odrazil do bezpečí brankář Bárta.
48
Centr hostujícího Matěje Hanouseka propadl v pokutovém území až ke Karavajeovi. Ten sám celou situaci nepředvídal a míč ho trefil do ruky.
49
Bárta vyrazil od brankové čáry do souboje s Vašíčkem, míč sice nezískal, rozhodčí mu ale pomohl odpískáním útočného faulu.
50
Rychlou akci předvedl ve spolupráci s Vašíčkem domácí Néstor. V rozhodující chvíli ale nedokázal mezi obránci přihrát Manziovi.
51
Počet diváků 382 (5 % z kapacity 8 150)
Na Julisku zavítaly necelé čtyři stovky fanoušků.
52
Beneš fauloval domácího Vašíčka, sám se ale v souboji zranil. V doprovodu jabloneckých lékařů teď důležitý obránce hostů opustil hrací plochu.
54
Beneš už je zpátky ve hře, jeho pohyb ale zdaleka není stoprocentní. Možná proto brzy uvidíme první střídání utkání.
55
Néstor přistrčil míč u pokutového území Marešovi, který nedůraznou střelou trefil bližší tyč. Brankář Bárta se za míčem položil, jistě ale nepůsobil.
57
A Mareš v akci také před vlastní brankou. Po centru Trávníka z přímého volného kopu odkopl balon mimo pokutové území.
58
Karavajev přihrál na pravé straně Trávníkovi, který o nohy domácího Smejkala odrazil míč do autu. Jablonec rozehraje rohový kop.
58
Po rohu se k centru dostal Beneš, hlavičkoval ovšem pouze do středu branky, kde stál připravený Hroššo.
60
Roh rozehráli vzápětí také domácí a byli zatím nejblíže vedoucímu gólu. Hlavičku Manzii nejprve skvěle vyrazil Bárta, dorážku Vrzala vykopl z brankové čáry Beneš. Domácí sice směrem k asistentovi rozhodčího signalizovali, že balon už překročil brankovou čáru, stav zápasu ale zůstává bezgólový.
62
Vystřelit zkusil i Miloševič, z pravé strany se mezi tři tyče jablonecké brány netrefil.
64
Rozhodčí Ardeleánu se připletl do kombinace domácích a nechtěně přihrál míč Jablonci. Hosté postupovali do útoku, který skončil nepřesnou přihrávkou Matěje Hanouska.
65
Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Matěj Hanousek, nahradil ho Lukáš Masopust.
Právě Matěj Hanousek v dresů hostů dohrál, vystřídal ho Lukáš Masopust.
65
Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Jakub Mareš, nahradil ho Jakub Považanec.
Vystřídali také domácí. Mareše nahradil Považanec.
66
Karavajev podnikl další ze svých útočných výpadů po pravé straně, odcentroval ale pouze do Hroššovy náruče.
68
Miloševič nastartoval na pravé straně u poloviny hřiště a s míčem doběhl až do pokutového území. Tam přihrál na útočníka Vašíčka, který se snažil obtočit okolo bránícího hráče Jablonce, jenže neuspěl.
69
Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Vít Beneš, nahradil ho Luděk Pernica.
Zřejmě vynucená změna. Beneše, který se zranil na začátku druhého poločasu vystřídal Pernica.
70
Střelecké štěstí vyzkoušel z hranice velkého vápna Greguš. Zatímco v prvním poločase Hrošša pořádně protáhl, teď mířil nepřesně.
71
Kysela zariskoval v roli posledního hráče před Vašíčkem. Dělal mu kličku na dlouhou nohu, situaci nakonec se štěstím ustál.
71
Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Albiach Roger Néstor, nahradil ho Tomáš Berger.
Dukla posílá do hry svého nejlepšího střelce. Berger nahradil Néstora.
73
Daleko ze svého výsostného území teď vyrazil brankář Jablonce Bárta. Před čerstvým Bergerem dokázal odhlavičkovat míč do bezpečí.
75
Tecl zkoušel do pokutového území projít přes Smejkala. Přes urostlého obránce Dukly se ale bývalý útočník Plzně či Jihlavy neprosadil.
76
Jablonečtí znovu po dlouhé době, možná poprvé ve druhém poločase, souvisleji drží míč několik desítek vteřin na kopačkách.
78
Jenže žádný tlak si ani jedno mužstvo nevyvinulo. Hraje se ve středu hřiště a tempo hry klesá úměrně s teplotou.
80
Hanousek vybídl domácí útočníky k zakončení zajímavým centrem, jenže ani hlavičkující Manzia, ani ve skluzu dobíhající Považanec Bártu neohrozili.
82
Rossi z Jablonce sice chtěl centrovat před bránu, míč ale dopadl až za ní.
83
Teď je tu ale šance. Karavajev byl faulovaný na hranici pokutového území, odkud hosté nyní rozehrají přímý volný kop.
83
Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Stanislav Tecl, nahradil ho Tomáš Wágner.
Na závěr zápasu trenér Frťala připravil střídání útočníků.
84
Střídání: Dukla: ze hřiště odešel Václav Vašíček, nahradil ho Jean-David Beauguel.
Podobně reaguje i domácí kouč Kozel.
84
Matěj Hybš rozehrál slibnou standardní situaci nepřesnou střelou nad břevno.
86
Beauguel se pokoušel vymyslet příležitost na levé straně hřiště, přes bránící hráče Jablonce ale do pokutového území neprošel.
88
Dukla je v závěru zápasu častěji před šestnáctkou soupeře, jenže do zakončení se domácí fotbalisté vůbec nedostávají.
90
Rozhodčí Ardeleánu nastavil ve druhém poločase dvě minuty.
90
V závěru táhl ještě protiútok domácích Manzia, poslední střela kapitána Hanouska ale nebyla přesná ani důrazná.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0.

Mareš
65. min Považanec o hráči
21 Manzia
Manzia
Vašíček
84. min Beauguel o hráči
10 Néstor
Néstor
71. min Berger o hráči

Logo Synot - FK Jablonec Jablonec (4-5-1)

Beneš
69. min Pernica o hráči
Hanousek
65. min Masopust o hráči
11 Tecl
Tecl
83. min Wágner o hráči

Rozhodčí: Ardeleanu - Mokrusch, Hrabovský
Počet diváků: 382 (5 % z kapacity 8 150)

14. dubna 2019 15:30Jablonec–Dukla 2:1
3. listopadu 2018 17:00Dukla–Jablonec 2:6
23. února 2018 18:00Dukla–Jablonec 0:1
20. srpna 2017 17:00Jablonec–Dukla 2:2
11. března 2017 15:00Dukla–Jablonec 1:0
11. září 2016 17:00Jablonec–Dukla 1:1