Pěkný večer u sledování on-line reportáže z fotbalového utkání Viktoria Plzeň - Vojvodina Novi Sad. Zápas začíná ve 20:50 a na této stránce ho můžete sledovat podrobně minutu po minutě.
Dnešní zápas bude zajímavý například v tom, že plzeňskou Viktorii poprvé povede trenér Karel Krejčí, jenž nahradil na střídačce odvolaného Miroslava Koubka. Jak jistě dobře víte, pro Krejčího není Viktoria žádnou neznámou, v minulosti tu asistoval Pavlu Vrbovi.
Na střídačce Plzně však nebude jediná staronová tvář. Vrací se také Pavel Horváth, bývalý hráč Viktorie, který nyní bude Krejčímu pomáhat v roli asistenta trenéra.
Utkání také ukáže, zda Plzeň skutečně prochází krizí, či nikoliv. Když se ohlédneme za posledními zápasy, tak Viktoria nezvítězila v posledních čtyřech duelech. Připomeňme, že dvakrát remizovala a dvakrát prohrála.
To, že dnes viktoriáni hrají utkání Evropské ligy, je vlastně tak trochu nešťastná náhoda. Pochopitelně, na kdyby se v žádném sportu nehraje. Nicméně Plzeň vyhrála na venkovním hřišti při 3. předkole v Tel Avivu 2:1, a to byl bez diskuze velmi slibný výsledek pro odvetu. Druhé utkání doma však bylo to, v němž se rozhodlo o vyřazení z Ligy mistrů. Maccabi vyhrálo v České republice 2:0.
Srbská Vojvodina, dnešní soupeř Plzně, proráží Evropskou ligu už od prvního předkola. Nejprve přešla přes MTK Budapešť, poté vyřadila lotyšskou Jurmalu a na Vojvodinu nestačila ani Sampdoria Janov.
A pozor, zdůrazněme, že ačkoliv v minulém předkole Evropské ligy byla Vojvodina outsider, tak na venkovním hřišti deklasovala Janov vysoko 4:0.
O momentální formě Viktorie už jsme mluvili. Co se týče Vojvodiny, tak ta je na tom o poznání lépe. V posledních sedmi duelech podlehla jednou jedninkrát, díky čemuž se hostující fotbalisté musí nacházet v dobré pohodě. Na druhou stranu je otázka, zda se neprojeví únava. Od začátku sezony už v domácí soutěži a v Evropě odehráli celkem jedenáct soutěžních zápasů.
Nový hlavní trenér Plzně Karel Krejčí je rád, že už se hraje takhle brzy po jeho nástupu: „Nerad bych na čekal třeba čtrnáct dní. Zápasy evropských pohárů jsou svátkem pro každého hráče i trenéra. Já osobně se těším a věřím, že se těší i hráči a že zápas zvládneme.“
Včera také Krejčí novinářům řekl: „S hráči jsem měl individuální pohovory, bavili jsme se spolu, co bychom chtěli na různých postech a v určitých prostorech hrát. Snažil jsem se kabinu uklidnit a pracovat tak, aby si hráči vyčistili hlavy. Přizpůsobili jsme tréninky tak, abychom proti Vojvodine podali kvalitní výkon.“
A jak se plzeňský kouč vyjádřil o soupeři? „Vojvodina je na vítězné vlně, působí sebevědomě. V lize třikrát za sebou vyhráli a v Evropské lize vyřadili Janov. Je to mužstvo, které spoléhá na kvalitní útok a má na to typově vhodné hráče. Budu se snažit navázat na fotbal, který v Plzni praktikoval Pavle Vrba. Fotbal se hraje hlavně pro diváky a před rokem a půl nám tu právě tenhle fotbal dělal radost a přinášel výsledky. Myslím si, že je to cesta, která by se měla do Viktorie vrátit.“
Oba celky už mají po rozcvičce, začátek utkání se blíží.
1
Začal první poločas utkání Plzeň - Vojvodina
1
Kovařík centroval z levé strany do pokutového území, ale centr s přehledem chytil Žakula.
2
Útočnou snahu Vojvodiny zastavil ofsajd Ožegoviče.
3
Plzeň vybojovala míč na vlastní polovině, mohla se uhánět do protiútoku, nicméně Kopic zkazil přihrávku.
5
Kolař vyojoval pro Viktorii Plzeň rohový kop.
6
Kovařík zahrával rohový kop. Na jeho centr se snažil naskočit Vaněk, ale hosté ho ubránili.
7
Maximovič si na levé straněš narazil s Puškaričem, ovšem na útočné polovině zastavili protiútok hráči Plzně.
7
Plzeňský útočník Ďuriš se tlačil po pravé straně, ačkoliv byl dotíraný soupeřovými hráči, kousek před šestnáctkou se také dostal ke střele. Křižný pokus mířil vedle.
8
Stanisavljevič fauloval na polovině hřiště plzeňského Hrošovského. Rozehrávat budou domácí hráči.
9
Ďuriš pustil míč po dlouhém pasu na Koláře, toho však zastvil jeden z vojvodinských fotbalistů.
10
Plzeňský záložník Hrošovský vystřelil z dálky. Střela ovšem mířila mimo bránu gólmana Žakuly. Domácí hráč se začal rozčilovat, neboť sudí ukázal odkop od brány. Hrošovský se však domnívá, že střela byla tečovaná.
11
Vojvodinský záložník Stanisavljevič si navedl balón na střed hřiště a přibližně z pětadvaceti metrů napřáhl levou nohou. Jeho střela mířila nad bránu plzeňského brankáře Kozáčika.
12
Jeden z plzeňských hráčů poslal pomalý centr na malé vápno, kde však nikdo z modro-červených nestál. I přesto stopeři Vojvodiny zazmatkovali a dávali si přednost, kdo míč převezme. Nicméně viktoriáni byli od nich daleko, tudíž zmatku využít nedokázali.
14
Viktoriáni teď drží balón na útočné polovině. Po levé straně se snažil přejít přes několik hráčů Kolař, podařilo se mu dostat až do šestnáctky, v té byl ale vytlačen do zámezí. Rozehrávat tedy bude Žakula.
15
Úvodní čtvrthodina je minulostí. Zatím se hra přelévá z jedné strany na druhou a na větší gólovou šanci čekáme.
17
Plzeňský Kolář byl důrazně faulován na útočné polovině. Když se zvedl, tak se začal rozčilovat, protože dožadoval po rozhodčím, aby zákrok potrestal kartou. Viktoria bude kopat přímý kop.
19
A standardní situaci rozehrával Hrošovský. Ten křížem na levou stranu našel na zadní tyči Limberského, který hlavičkou přihrával na malé vápno. V souboji s brankářem fauloval Ďuriš. Rozehrávat tedy bude po nedovoleném zákroku vojvodinský gólman Žakula.
20
Domácí Kovařík kličkoval u levého útočného praporku. Nakonec jej dotlačil jeden z hostů, který mu vypíchl balón na rohový kop.
21
Z rohového kopu nebezpečnou situaci vytvořit domácí nedokázali. Kovařík nahrál směrem k vlastní bráně na nabíhajícího Limberského, obránce Plzně míč do šestnáctky protlačit nedokázal.
21
Důležité
První zajímavá šance Viktorie. Jednoduchá akce na levé straně vyústila v přihrávku pod sebe na Hrošovského, jenž střelou zpoza vápna těsně minul Žakulovu svatyni.
23
Viktoriáni drží míč na útočné polovině. Přihrávají si z jedné strany na druhou a pokouší se vytvořit další nebezpečnou šanci.
24
Plzeňští budou kopat další rohový kop.
25
Góly
Jan Kopic (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Vojvodina 1:0
Viktoria stupňovala tlak, držela se na útočné půli. Z rohového kopu doletěl míč až za vápno na Rajtorala, jenž sice zkoušel střelu, ale ta mu nesedla. To mu však jistě nevadí, protože doletěla přesně na kopačky Kopice a posila z Jablonce střelou k tyči posílá domácí do vedení!
27
Vojvodina přenesla hru na jejich útočnou polovinu. Bude zahrávat z velké dálky standardní situaci.
28
Navzdory tomu, že jeden z vojvodinských fotbalistů kopal přímý kop z velké dálky, tak i to mu bylo málo. Dlouhý pas doletěl až do zámezí. Kozáčik si tedy chystá balón na odkop od brány.
29
Nabuzený Kopic se tlačil po pravé straně do vápna, v bíle ohraničeném území před gólmanem Žakulou si však balón předkopl příliš moc před sebe a tak mu utekl až do zámezí.
31
Plzeňský záložník Kopic navedl balón z pravé strany na střed před šestnáctku, před ním stála zeď v podobě vojvodinských hráčů, narazil tedy Hrošovskému, jehož následná střela mířila vedle.
33
Vojvodinský Ožegovič dostal dlouhý centr na zadní tyč, odkud se pokoušel hlavičkou překvapit Kozáčika. Střele chyběl potřebný důraz, brankář Viktorie proto neměl žádný problém a míč chytil do náručí.
34
Viktorián Kolař podržel balón u čáry na své polovině, poté se otočil kolem hráče a přihrával. Soupeř jej mezitím zfauloval, rozehrávat tak budou domácí.
36
Plzeň zahrávala rohový kop. Kopal jej Hrošovský, který poslal balón na přední tyč. Špatně se tam domluvili Hubník s Ďurišem, proto i nešťastně vystřelili. Přesto mohla kopat Viktorie další roh. Ani z něj nic vymyslet nedokázala.
37
Hra se přesunula na druhou stranu. Hostující Vojvodina ze Srbska bude zahrávat první rohový kop.
38
Rohový kop Vojvodiny domácí fotbalisté ubránili. Plzeňští se proto zase přesouvají na druhou stranu.
40
Plzeňský Vaněk dostal tvrdou ránu míčem do hlavy. Po neúmyslném kopnutí se oklepal, vysloužil si potlesk od fanoušků a hra může pokračovat.
41
Důležité
Obrovská šance Plzně! Kolář dostal krásný pas za obranu od Ďuriše, zpracoval si balón na prsa a sám před gólmanem těsně míjel Žakulovu svatyni. Ačkoliv byl Kolář dotíraný soupeřem, tak tohle by měl proměnit.
42
Srbský Sekulič srazil na polovině hřiště Hrošovského. Po zákroku za hranicemi pravidel si mohou postavit míč Plzeňští a rozehrávat.
43
Důležité
Krásná střela z kopaček viktoriána! Plzeňský Vaněk měl před sebou za vápnem otevřený prostor, a tak neváhal a vyslal tvrdou ránu k levé tyči. Žakula se musel pořádně proletěl, aby míč vyrazil na roh. Pěkná střela, pěkný zákrok.
44
Vojvodinský obránce Vasilič si udělal výlet až na útočnou polovinu, naběhl si z pravé strany k šesnáctce, kam dostal přihrávku. Jakmile se dotkl míče, pomezní sudí zvedl praporek a odmával mu ofsajd.
45
Nastavena bude jedna minuta nad rámec základní hrací doby.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
45
Viktoria byla aktivní, stupňovala tlak, z čehož vyplynula i vstřelená branka, kterou vsítil po rohovém kopu Kopic. Vedení 1:0 pro domácí je zasloužené. Pokud vydrží svěřenci trenéra Krejčího i v druhém dějství v podobném rytmu, mohou pomýšlet na vítězství.
45
Plzeňští hráči už jsou zase na trávníku. Čeká se na soupeře.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Vojvodina
46
Plzeňský Vaněk faulovaný na útočné polovině. Rozehrávat budou po faulu hráči v červeno-modrých dresech.
47
Autor první branky Kopic nahrál pod sebe na vápno na Hrošovského, který z jedné vypálil. Střela míčila těsně vedle Žakulovy brány.
48
Viktoriáni kombinovali na levé strany, dostali se až k šestnáctce, tam byla akce domácích fotbalistů zastavena hráči Vojvodiny.
50
Domácí zahrávali rohový kop. Kopal jej Kovařík, jehož centr byl odražen pryč z vápna. Plzeńští se ale vzápětí dostali znovu do šestnáctky, kde kombinovali. Šikovně si zasekl balón Kopic a poté vystřelil. Tentokrát brankáře hostí nepřekonal.
51
Góly
Ondřej Vaněk (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Vojvodina 2:0
Plzeňský záložník Kolář přihrál na polovině soupeře z levé strany na střed Vaňkovi, který si zpracoval balón, připravil na střelu a následnou ránou nedal Žakulovi šanci! Viktoriáni zvyšují vedení na dvougólové.
54
Zahrozila také Vojvodina. Balón za obranu dostal Puškarič, který z levé strany zasekl míč a vystřelil. Střela byla tečovaná, zamířila tedy do zámezí. Hosté budou kopat roh.
54
Výhodu rohového kopu srbští fotbalisté využít nedokázali.
56
Na útočnou polovinu se znovu dostala také Viktoria. Po pravé straně navedl míč Ďuriš, který kroucenou přihrávkou na zadní tyči hledal Kopice. Tomu scházely tak dva kroky, aby mohl střílet z malého vápna.
58
Na hostující polovině se dostal k balónu Vaněk, který se pokoušel přihrávkou překvapit obranu Vojvodiny. To se mu skoro povedlo. Kolář už byl velmi blízko míči, doslova za pět minut dvanáct však zakročil jeden z vojvodinských hráčů.
59
Volného prostoru ve středu hřiště využil hostující Sekulič, jenž také vypálil. Střela mířená k levé tyči mířila vedle Kozáčikovy brány.
61
Vojvodina už se daleko častěji ocitá na útočné polovině, než jsme byli zvyklí v první polovině. To je varování pro plzeňské hráče.
63
Fanoušci Plzně se rozčilují. Po situaci ve vápně si myslí, že měla být odpískaná penalta za ruku. Sudí hru nechal pokračovat.
65
Vojvodinský záložník Puškarič vyzkoušel střelu z dálky. Domácí gólman Kozáčik s ránou skoro doprostřed brány neměl sebemenší problémy.
66
Plzeňští hráči se zatáhli na vlastní polovinu a Vojvodina si tak může na půlící čáre přihrávat ze strany na stranu a čekat na volný prostor.
68
Karty
Žlutou kartu dostal Aleksandar Stanisavljevič (Vojvodina)
68
Střídání
Střídání: Vojvodina: ze hřiště odešel Darko Puškarič, nahradil ho Aleksandar Paločevič.
69
Střídání
Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Daniel Kolář, nahradil ho Tomáš Hořava.
70
Viktoria po krátkém přerušení, kdy sudí uděloval žlutou kartu a došlo ke dvěma střídáním, přenesla míč na útočnou polovinu a snaží se něco vymyslet.
71
Zajímavá příležitost Viktorie! Plzeňský Hořava přihrál z pravé strany na Ďuriše, na jehož záda tlačil jeden z vojvodinských fotbalistů. Útočník Plzně se i přesto dokázal otočit a vystřelit. Přízemní střela brankáře Žakulu nepřekvapila.
73
Důležité
Šance domácí Plzně! Kroucený pas od lajny z kopaček záložníka Kovaříka doletěl na zadní tyč, kde hlavičkoval Ďuriš. Ve velké příležitosti překonat Žakulu ale hlavou nedokázal.
75
Počet diváků 10 769 (92 % z kapacity 11 700)
76
Dlouhý pas až k rohovému praporku dostal Kopic, který sprintoval pro balón. Sice ho dostihl, ale zpracoval si jej až za čárou. Odkopává tak od brány gólman hostí.
77
Střídání
Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Jan Kovařík, nahradil ho Milan Petržela.
79
Vojvodinský Ivanič měl hodně prostoru na středu pole, kde už v posledních minutách nestíhají záložníci Plzně. Navedl si balón a vystřelil k pravé tyči. Tam zapracoval brankář Kozáčik.
81
Plzeňský Liberský šikovnou kličkou obešel na levé straně jednoho z protihráčů, poté poslal po lajně přihrávku na Petrželu. Jeho centr nikoho z červno-modrých ve vápně nenašel.
82
Góly
Jan Kopic (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Vojvodina 3:0
To byla fotbalová paráda v podání Petržely. Sebevědomý fotbalista, který před malou chvílí nastoupil na trávník, si výborně obešel ve vápně jednoho ze soupeřových hráčů, přihrál pod sebe na Kopice a exjablonecký hráč dává střelou k tyči bez problému svůj druhý gól v zápase.
85
Střídání
Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Michal Ďuriš, nahradil ho Jan Holenda.
87
Viktoriáni drží míč na polovině soupeře, nikam se však neženou.
87
Střídání
Střídání: Vojvodina: ze hřiště odešel Ognjen Ožegovič, nahradil ho Milan Pavkov.
87
Střídání
Střídání: Vojvodina: ze hřiště odešel Aleksandar Stanisavljevič, nahradil ho Siniša Babič.
89
Vojvodinští fotbalisté zahrávali rohový kop. Pro ten si s přehledem doběhl brankář Kozáčik, který na malém vápně chytil balón do svých rukavic.
90
Sudí nastavuje dvě minuty.
90
V závěru zápasu už se dohrává jen v poklidnějším tempu.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:0.
90
Série čtyř zápasů bez vítězství je u konce. Na Viktorii Plzeň zase byla znát chuť do fotbalu, která se možná nedala upřít ani pod vedením trenéra Miroslava Koubka, nicméně pod ním Plzeň trpěla střelecky. Dneska to tam Viktorii padalo, vyhrála zaslouženě 3:0 a do Srbska si poveze velmi slibný výsledek.
90
Ode mne je to vše, přeji vám hezký zbytek večera a budu se těšit u dalšího on-line přenosu.

Sestavy a rozestavení

FC Viktoria Plzeň Plzeň (4-5-1)

Kozáčik
o hráči
Rajtoral
o hráči
Hubník
o hráči
Procházka
o hráči
Limberský
o hráči
10 Kopic
Kopic
o hráči
Hrošovský
o hráči
26 Kolář
Kolář
o hráči
69. min Hořava o hráči
9 Vaněk
Vaněk
o hráči
Kovařík
o hráči
77. min Petržela o hráči
12 Ďuriš
Ďuriš
o hráči
85. min Holenda o hráči

Vojvodina Novi Sad Vojvodina (4-4-1-1)

Žakula
o hráči
Vasilič
o hráči
13 Pankov
Pankov
o hráči
23 Djurič
Djurič
o hráči
15 Nastič
Nastič
o hráči
Stanisavljevič
o hráči
87. min Babič o hráči
Sekulič
o hráči
Maksimovič
o hráči
Puškarič
o hráči
68. min Paločevič o hráči
Ožegovič
o hráči
87. min Pavkov o hráči
Ivanič
o hráči

Rozhodčí: Estrada - Martínez, Martín
Počet diváků: 10 769 (92 % z kapacity 11 700)

Vzájemné zápasy

27. srpna 2015 20:30Vojvodina–Plzeň 0:2
20. srpna 2015 20:50Plzeň–Vojvodina 3:0