Čtvrtek 23. září 2021, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Čtvrtek 23. září 2021 Berta

Online reportáž
komentoval: Michal Jindra

Hezké odpoledne, vážení fanoušci, vítejte u on-line přenosu 3. předkola Evropské ligy. Proti sobě dnes nastoupí český zástupce z Jablonce a dánský vicemistr FC Kodaň.
Pokud sledujete fotbal již delší dobu, tak jistě vzpomínáte, jak před čtyřmi lety vyřadila fotbalisty Kodaně plzeňská Viktorie a nastartovala tak svoje báječná léta v Evropě. O podobném příběhu sní i Jablonec. Podaří se Šilhavého svěřencům napodobit éru Pavla Vrby?
Jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý před vstupem do evropských pohárů na předzápasové tiskové konferenci povídal: „Už se všichni těšíme. Uvědomujeme si, že reprezentujeme celý český fotbal, bude to svátek pro Jablonec.“
A jak má lodivod Jablonce zmapovaného soupeře? „Informací o soupeři máme dost. Od našeho vzájemného duelu v zimní přípravě se jejich hra příliš nezměnila. Začíná klidnou rozehrávkou a čekáním na soupeře. Pak následují většinou kolmice k dobrým útočníkům a ve vápně pak bývají velmi nebezpeční,“ komentoval Jaroslav Šilhavý pro jablonecký web. Mimochodem, osobně přihlížel zápasu Kodaně v odvetě 2. předkola Evropské ligy v Newtownu „Ve Walesu ten soupeř neměl potřebnou kvalitu. Moji kolegové viděli jejich víkendový zápas v lize, už to byl kvalitnější zápas, ale i tam nám odkrývali určitá okénka. Informací máme dost, teď to bude jen na nás.“
Kodaň si už včera otestovala trávník jablonecké Střelnice a proběhla také tisková konference mužstva. Trenér Ståle Solbakken odmítá přijmout roli favorita: „Moc na tom nezáleží, budeme hrát spolu dvakrát a úspěšnější postoupí. Spíš by měli být favoritem domácí, když náš v únoru porazili 2:0.“
Podle toho, jak byl trenér Kodaně konkrétní v následující odpověděli, má zjevně o hráčích Jablonce výborný přehled. „Koukali jsme se na DVD. Líbili se mi záložníci Greguš a Pospíšil, kraje jsou velmi rychlí, třeba Crnkić je velmi dobrý ve hře jeden na jednoho, bek Novák je hodně fotbalový, Wágner s Doležalem taky velmi nebezpeční v útoku,“ uvedl na tiskové konferenci Ståle Solbakken.
Fotbalisté obou celků se rozcvičují, začátek dnešního utkání se blíží.
Připomeňme, že Jablonec s Kodaní hrál v zimě v rámci Atlantic Cupu v Portugalsku a zápas vyšel lépe pro český tým. Tým Jaroslava Šilhavého vyhrál v přípravě 2:0.
Jablonec získal v létě tři velmi kvalitní posily - Wágnera, Karavajeva a Tecla. První dva jmenovaní jsou v základní sestavě a útočník Tecl začne na lavičce.
Do začátku zbývá několik málo vteřin, tak se v klidu usaďte a za okamžik začínáme.
1
Začal první poločas utkání Jablonec - FC Kodaň
1
Kodaň začala tradičním dlouhým pasem, který v blízkosti svého vápna odvrátil jablonecký stoper Beneš.
2
Na pravé straně vhazoval aut Masopust, jenž hodil míč Gregušovi, ten však nenašel skulinu v obraně Kodaně, a tak vrátil míč do zadních řad spoluhráčům z obrany.
3
Crnkič se nebál kličkovat, snažil se obejít několik hráčů soupeře. V šestnáctce Kodaně se mu míč zamotal pod nohama a obral jej o něj jeden z hostujících fotbalistů.
4
Poprvé v utkání si osahal balón také gólman Jablonce Vlastimil Hrubý, k němuž dolětel Verbičův centr z levé strany.
5
Jak příznivci Jablonce, tak Kodaně se snaží na Střelnici vytvořit atmosféru. Docela se jim to daří, ovšem je smutné, že na severu Čech opět nejsou tribuny zcela zaplněné.
6
Wágner fauloval u čáry obránce Mathiase Jörgensena, rozehrávají tak fotbalisté Kodaně.
7
Wágner faulovaný přibližně dvacet metrů od brány. Jablonečtí budou zahrávat standardní situaci z velmi zajímavé pozice.
8
Přímý kop zahrával jablonecký Pospíšil, který se snažil obstřelit před ním stojící zeď. Balón byl tečovaný na roh, z něhož následně zeleno-bílí hráči nic vytěžit nedokázali.
9
Toutouh fauloval ve středu pole. Míč získávají na svoji stranu domácí.
10
V první desetiminutovce byl zatím k vidění velmi opatrný fotbal. Naplnilo se tak v podstatě to, co se čekalo. Ani jeden z týmů se nikam nežene a čeká na chybu soupeře. Míč se pohybuje převážně v oblasti mezi dvěma šestnáctkami.
11
Pravý záložník Masopust kličkoval v blízkosti rohového praporku. Přes jednoho hráče přešel, Verbič už jej však dál nepustil. Balón mu vypíchl na roh.
12
Po rohovém kopu Jablonce se odrazil míč na hranici vápna, kde stál tak trochu překvapený Pospíšil. Nepřipravený domácí středopolař se pokusil přes nohu vypálit, jeho pokus ovšem letěl daleko za bránu brankáře Andersena.
13
Crnkič vybojoval míč na levé straně, popotáhl si jej a poté vyslal přízemní přihrávku do šestnáctky. Nikoho ze spoluhráčů nenašel, nicméně míč se náhodou odrazil na Masopusta, jenž se akrobatickým kouskem snažil zakončit. Bránu ale netrefil.
14
Santander uháněl do brejkové situace, když ho kousek za půlící čárou skvěle zastavil čistým skluzem Masopust. Za bojovnost si domácí mladík vysloužil od fanoušků potlesk.
15
Santander leží po souboji s Masopustem na zemi. Hra je přerušena.
16
A hra už zase pokračuje. Míč na polovině soupeře drží svěřenci Jaroslava Šilhavého. Přihrávají si ze strany na stranu a hledají prostor pro vznik akce.
18
Terén je velmi podmáčený. Aby taky ne, však tady dnes pršelo. Fotbalisté však asi moc nadšení nejsou. Někteří mají problém se stabilitou.
19
Augustinsson poslal z půlící čáry dlouhý míč za obranu. Pro balón si doběhl gólman Jablonce Hrubý.
21
Důležité První velká příležitost! Ke Gregušovi se na vápně dostal míč a jablonecký fotbalista kroutil střelu k levé tyči. Balón vychytal gólman Andersen.
22
Důležité Další nebezpečná šance! Dlouhý míč za obranu doletěl na jabloneckého Crnkiče, jenž selhal tváří v tvář s gólmanem Andersenem.
24
Jablonečtí teď dvakrát špatně rozehráli, míč mají na kopačkách fotbalisté Kodaně.
25
To byla hrubka! Na centr z levé strany už si sahal jablonecký brankář Hrubý, míč mu však vypadl z rukavic, doletěl tak na zadní tyč, kde stál Santander. Ten ze zajímavé pozice dokázal vybojovat jen roh, jehož výhody pak hosté nevyužili.
27
Hra se po hektičtější pětiminutovce zase uklidnila. V klidu rozehrává od brány kodaňský gólman Andersen.
29
Santander po soubojích často padá na zem, sudí už si toho všiml a hru nechává volněji pokračovat.
31
Crnkič si z levé strany navedl balón na půli soupeře směrem ke středu, kličkoval před obránci, poté předal míč jednomu ze spoluhráčů, ten jej však zahnal až k lajně a ze zajímavé situace tak nakonec není vůbec nic.
33
Hübschman si našel prostor na středu hřiště a vyslal tvrdou ránu z pětadvaceti metrů. Míč letěl nad bránu Andersena.
34
Wágner se hnal dopředu, ve snaze obejít soupeře ale fauloval. Rozehrávají tak na své polovině hosté.
36
Důležité Obránce Kodaně Mathias Jörgensen si lehkovážně hrál s míčem na polovině, když jej zezadu zaskočil Wágner. Český útočník utíkal z levé strany sám směrem k bráně Andersena, na poslední chvíli jej v šestnáctce zabrzdili další hráči Kodaně. To byla zajímavá příležitost.
38
Kodaňský Santander tečoval hlavou na hranici šestnáctky střelu jednoho ze svých spoluhráčů. Brankář Hrubý byl ovšem ve správnou chvíli na správném místě a příležitost hostí vcelku bez problému zažehnal.
39
Masopust fauloval u autové čáry, zahrávat standardní situaci budou hosté z Dánska.
40
Přímý kop odvrátili z vlastní šestnáctky Jablonečtí.
42
Hrubý si tentokrát počínal velmi sebejistě při chytání centrovaného míče hostujících fotbalistů.
43
Karty Žlutou kartu dostal Tomáš Hübschman (Jablonec)
44
Santander vyslal prudkou střelu ze standardní situace. Míč však letěl do středu brány, a tak brankář Hrubý neměl velké problémy.
45
Nastavena bude jedna minuta.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
45
První polovina úvodního zápasu 3. předkola Evropské ligy mezi Jabloncem a Kodaní je za námi. Začátek utkání byl velmi opatrný, nicméně po čtvrhodině hry už jsme měli možnost vidět zajímavé příležitosti. Na branku si zatím fanoušci obou táborů, kteří přijeli na Střelnici, musí počkat.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Jablonec - FC Kodaň
46
Masopust se snažil u pravého praporku přetlačit dva hráče Kodaně. Nepodařilo se, hosté si míč pokryli a od brány může rozehrávat Andersen.
47
Wágner dostal v půlícím kruhu tvrdou ránu míčem do obličeje a otřesený upadl na zem. Hra už ale pokračuje, útočník Jablonce je v pořádku.
48
Hübschman hledal dlouhým pasem na útočné polovině Crnkiče. Dlouhá přízemní přihrávka doputovala až k brankáři Andersenovi.
51
Góly Benjamin Verbič (FC Kodaň) vstřelil gól. Jablonec - FC Kodaň 0:1
Hráči Jablonce nechali volný prostor na středu své poloviny a zatraceně za to zaplatili. Odkrytý prostor si našel kodaňský fotbalista Verbič, který navedl míč a krásnou nadýchanou střelou pod víko nedal Hrubému šanci.
53
Kodaň zahrávala rohový kop. Tentokrát byli ve své šestnáctce domácí hráči pozorní. Odvrátit se jim podařilo i další dva centry.
55
Jablonec zahrával standardní situaci. Krouceným centrem našel Novák na hranici šestnáctky Wágnera, ten byl však stejně jako jeho další dva spoluhráči v ofsajdu.
55
Přímý kop měli možnost zahrát i hosté. Rozehrával Verbič, pro jehož balón za obranu si došel Hrubý.
56
Karty Žlutou kartu dostal Thomas Delaney (FC Kodaň)
58
Hra je přerušena. Po souboji Beneše s Antonssonem musí dojít k ošetření hostující stopera, kterému teče krev.
59
A fotbalisté už se znovu dali po přerušení do pohybu.
61
Crnkič kličkoval v šestnáctce soupeře, následně předal míč na vápno Pospíšilovi, jeho střela však nebezpečná nebyla.
62
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Lukáš Masopust, nahradil ho Stanislav Tecl.
62
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Martin Pospíšil, nahradil ho Michal Trávník.
63
Rohový kop doletěl daleko na zadní tyč na Crnkiče, který si velmi sympaticky zasekl balón před skluzujícím soupeřem. Vzápětí vypálil, střela mu však vůbec nesedla.
64
Jablonecký Tecl nastoupil a hned se snažil prodrat přes několik obránců ve vápně soupeře. Nepovedlo se. Kodaňští explzeňského hráče nepustili.
67
Trávník vyslal z levé strany centr do vápna, pryč z šestnáctky jej odrazil Delaney.
69
Karty Červenou kartu dostal Stanislav Tecl (Jablonec) a musí opustit hřiště.
Jablonecký Tecl krásně přešel přes tři hráče, už se chystal na centr, vtom jej však zastavil Augustinsson z Kodaně. Tecl se pak otočil a tvrdým zákrokem ve skluzu trefil lýtko soupeře. Správně udělená červená karta.
71
Santander poslal střelu směrem na bránu Hrubého. Vůbec mu ale nesedla, a tak rozehrává od brány brankář Jablonce.
73
Kodaň drží balón na útočné polovině. Fanoušci Jablonce pískají, neboť je domácí hráči vůbec nenapadají.
74
Počet diváků 4 830 (79 % z kapacity 6 108)
76
Hra od červené karty postrádá tempo. Kodaňští mají stále balón na polovině soupeře, Jablonečtí kolem nich jen pobíhají.
77
Střídání Střídání: Jablonec: ze hřiště odešel Tomáš Wágner, nahradil ho Martin Doležal.
79
Kodaň zahrávala rohový kop, pro balón si doběhl na malém vápně Hrubý.
80
Hosté se pochopitelně nikam neženou. Dosavadní stav 1:0 v jejich prospěch jim hraje do karet.
81
Střídání Střídání: FC Kodaň: ze hřiště odešel Benjamin Verbič, nahradil ho Kasper Kusk.
83
Kodaňští se hnali do protiútoku, kousek před vápnem zastavili akci hostů obránci Jablonce.
84
Santander přistižen v ofsajdovém postavení. Rozehrávají domácí.
85
Crnkič centroval z levé strany do šestnáctky, při souboji na penaltě upadl jeden z hráčů Jablonce. Sudí hru nechal pokračovat. Fanoušci domácích pískají, domnívají se, že měl být odpískán pokutový kop.
87
Střídání Střídání: FC Kodaň: ze hřiště odešel Federico Santander, nahradil ho Marvin Pourie.
88
Centrovaný míč Jablonce hledal v chumlu hráčů na penaltě někoho z domácích, balón vyhlavičkoval pryč z vápna Antonsson.
89
Doležal fauloval na útočné polovině Antonssona. Rozehrávají hosté.
90
Nastaveno bude pět minut hracího času.
90
Doležalovi odmával pomezní rozhodčí ofsajd.
90
Jablonec teď drží míč na útočné půli, ale v početním oslabení není schopen vymyslet nějakou akci.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.

Sestavy a rozestavení

FK Jablonec Jablonec (4-5-1)

30 Hrubý
Hrubý
o hráči
Karavajev
o hráči
Pernica
o hráči
23 Beneš
Beneš
o hráči
7 Novák
Novák
o hráči
Masopust
o hráči
62. min Tecl o hráči
Hübschman
o hráči
Pospíšil
o hráči
62. min Trávník o hráči
24 Greguš
Greguš
o hráči
Crnkič
o hráči
19 Wágner
Wágner
o hráči
77. min Doležal o hráči

FC Kodaň FC Kodaň (4-4-2)

Andersen
o hráči
Ankersen
o hráči
Antonsson
o hráči
Augustinsson
o hráči
24 Toutouh
Toutouh
o hráči
18 Amartey
Amartey
o hráči
Delaney
o hráči
Verbič
o hráči
81. min Kusk o hráči
Santander
o hráči
87. min Pourie o hráči

Rozhodčí: Gestranius - Aravirta, Alakare
Počet diváků: 4 830 (79 % z kapacity 6 108)

Vzájemné zápasy

6. srpna 2015 19:45FC Kodaň–Jablonec 2:3
29. července 2015 18:00Jablonec–FC Kodaň 0:1