Příjemný čtvrteční podvečer z Letné, kde fotbalisté Sparty v rámci třetího kola základní skupiny I Evropské ligy hostí izraelský Kirjat Šmona.
Pětatřicet minut před utkáním už se oba týmy rozcvičují na hrací ploše.
Sparta je v utkání favoritem, výhra by jí výrazně pomohla k postupu do jarní části Evropské ligy. V tabulce má totiž tři body za výhru nad Bilbaem, zatímco její dnešní protivník, izraelský Kirjat Šmona, dosud získal jen bod za bezgólovou remízu se španělským protivníkem. Oba dnešní soupeři prohráli s Lyonem.
V útoku Sparty nastoupí od první minuty Kweuke. Nahradí tak Balaje, který skóroval v předchozím pohárovém utkání proti Bilbau. Právě post útočníka představoval největší otazník v sestavě Sparty před dnešním utkáním.
Rozhodčí přivádí oba týmy na hrací plochu, do začátku zápasu už zbývá jen pár chvil.
Sparta bude hrát v tradičních rudých dresech, hráči Šmony oblékli bílo-modrou kombinaci.
1
Začal první poločas utkání Sparta - Kirjat Šmona
Rozehrála Sparta.
1
Jarošík poslal míč na Vaclíka, na něhož vystartoval Abuhazira a od něho se balon odrazil do zámezí.
2
Hned z další akce Sparty pálil ze střední vzdálenosti Hušbauer. Minul.
3
Domácí v úvodu drží míč, ale zatím mezi sebou kombinují jen obránci.
4
Kweuke udržel míč pro Matějovského, který posunul na levou stranu na Krejčího. Jeho centr mířil na Kadlece, ale tomu se nepovedlo zpracování.
4
Následoval sparťanský roh, po němž střílel Holek doprostřed branky. Amos v pohodě zasáhl.
5
Střela Kweukeho už byla nebezpečnější! Útočník Sparty sice střílel z ostrého úhlu, ale gólman Šmony měl i tak problémy se zachycením míče.
6
V pokutovém území za míčem vystartoval gólman Amos, ale souboj nevzdal ani Kadlec a brankář hostů v tísni odkopl míč do zámezí.
7
Ladislav Krejčí (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Kirjat Šmona 1:0
Aktivní vstup do zápasu se Spartě vyplácí! Útočník Kweuke na centr nedoskočil, ale dobíhající Krejčí už se ke střele dostal. Míč vyrazil gólman Amos, ale mladý sparťanský záložník byl důrazný a míč doklepl do brány.
8
A další příležitost pro Spartu! Kweuke proběhl mezi stopery Šmony a následnou střelu z hranice pokutového území musel vyboxovat hostující gólman.
10
Václav Kadlec (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Kirjat Šmona 2:0
Kadlec hluboko napadal rozehrávku Šmony, získal míč pro Krejčího a ten ho okamžitě vysunul. Mladý útočník Sparty pálil z pravé strany z ostrého úhlu, ale Amos na přesnou střelu k tyči nedosáhl. 2:0 pro Spartu!
13
Kadlec mohl přidat další gól! Po centru Pamiče z levé strany se k němu v pokutovém území odrazil míč, ale útočník domácích v těžké pozici netrefil balon ideálně.
14
Hostující Šmona se zatím prezentuje hodně křečovitě, v podstatě ještě nepřešla přes polovinu hřiště.
16
Za patnáct odehraných minut už Sparta sedmkrát vystřelila a pět ran mířilo na branku. I to dokládá aktivitu domácích.
16
A další pokus! Skákající míč napálil na levé straně Krejčí, Amos zasáhl.
17
Holek ve středu hřiště nezpracoval míč a rýsovala se příležitost pro hosty, ale Holka okamžitě zastoupil Hušbauer.
18
Pamič se omlouvá spoluhráčům, přihrávka na Kweukeho se mu nepovedla a míč skončil v zámezí.
19
Jarošík úplně zastavil po souboji s Abuhazirou, zřejmě reklamoval faul, ale akce pokračovala a Šmona získala první roh.
20
Z vlastního pokutového území odvrátil míč gólman Vaclík.
21
Přízemní centr Gabaie z pravé strany zastavil Švejdík.
22
Po nepřesné přihrávce hostů na Gabaie získává míč Sparta, Pamič vhazuje poblíž půlící čáry.
23
Matějovský v souboji mezi třemi protihráči na útočné polovině ztratil míč, Šmona šla do brejku, ale Abuhazira ho zakončil střelou zpoza pokutového území mimo.
24
Matějovský si v tísni ve středu hřiště poradil, přenesl hru na Zápotočného a na jeho centr z pravé strany vyskakoval Kweuke. Míč trefil, ale nepřesně.
25
Švejdík špičkou kopačky posunul míč na Zápotočného a ten uklidňuje hru přihrávkou na Vaclíka.
27
Nadějný centr Zápotočného z pravé strany zpracoval v pokutovém území Kadlec, ale v obklíčení dvou protihráčů už nezakončil.
30
Hra Sparty teď trochu ztratila tempo. Ale český tým se nikam bezhlavě hnát nemusí. Má nahráno z úvodu zápasu... Ale převahu má i nyní.
31
Sparta zahrávala přímý volný kop z velké dálky. Zkusila naučený signál, kdy centr nemířil do pokutového území, ale na připraveného Hušbauera. Jeho střela z dvaceti metrů skončila hodně mimo bránu hostujícího týmu.
32
Rozhodčí odpískal hostům nesprávně hozený aut, a tak se k míči dostává Sparta. Jenomže záhy kazí přihrávku Krejčí, tak se k míči opět dostává Kirjat Šmona.
34
Dlouhý nákop sparťanského obránce Jarošíka skončil u jeho protějšků. Útočník Kweuke to totiž měl k míči daleko.
36
Krejčí na levé straně míč nestihl, takže Amos bude vykopávat.
37
Lencse patičkou prodlužoval míč na Abuhaziru za obranu Sparty, ale stál v ofsajdu.
37
Matějovského centr do pokutového území odvrátil před Kweukem stoper Cohen.
38
Gabai na pravé straně přešel přes Pamiče a jeho následnou střelu musel vytáhnout Vaclík na roh.
38
S následným rohem obrana Sparty neměla problémy.
38
Žlutou kartu dostal Elad Gabai (Kirjat Šmona)
39
Jarošík před dotírajícím Lencsem raději posunul míč na Vaclíka.
41
Matějovský ze středu hřiště hledal Kweukeho, kterému se na hranici pokutového území nepovedlo zpracování. Akce však pokračovala a po centru Kweukeho se málem k zakončení dostal Kadlec. Následoval roh, který hosté odvrátili.
42
Kadlec si vyměnil míč s Matějovským a jeho následná střela zpoza pokutového území minula branku.
43
Na levé straně byl faulován Krejčí, zajímavá standardka pro Spartu.
44
Ondřej Švejdík (Sparta) vstřelil gól. Sparta - Kirjat Šmona 3:0
Třetí zásah Sparty přichází těsně před přestávkou! Z levé strany centroval Matějovský, přetažený míč vrátil před branku Jarošík a Švejdík ho snadno hlavou doklepnul do sítě.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 3:0.
45
Sparta odchází do kabin po prvním poločase s luxusním náskokem 3:0. Hned v úvodu zaskočili hosty Krejčí s Kadlecem a těsně před přestávkou přidal třetí gól Švejdík. Bude Šmona klást ve druhé půli odpor? Zatím se jí to moc nedařilo.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Sparta - Kirjat Šmona
46
Střídání: Kirjat Šmona: ze hřiště odešel Daniel Einbinder, nahradil ho Ahmed Abed.
46
Střídání: Kirjat Šmona: ze hřiště odešel Ravid Gazal, nahradil ho Adi Eliša.
47
Hosté reagují na nepříznivý stav dvěma střídáními, jak se to projeví?
49
Roh pro Spartu.
49
Matějovský v pokutovém území hezky našel Hušbauera, ale tomu se střela nepovedla.
50
Žlutou kartu dostal Adi Eliša (Kirjat Šmona)
Novic na hřišti Eliša hned inkasuje žlutou kartu.
51
Krejčí se rozběhl na levé straně, ale míč si ukopnul do zámezí.
52
Hušbauerův centr z pravé strany na Kweukeho neprošel.
52
A Zápotočný o chvíli později z podobné pozice centr přetáhl.
53
Vaclík zaváhal při malé domů, míč poslal jen na pravou stranu do zámezí.
55
Jarošík na levé straně hezky našel Pamiče, ale jeho centr neprošel daleko.
56
Dlouhý nákop Cedka zpracoval Pamič, takže žádné starosti pro Spartu.
57
Krejčí se protáhl po levé straně, ale před třetím protihráčem už narazil.
58
Na Pamičův centr z levé strany Amos nedosáhl, ale Kweuke číhající za gólmanem Šmony nedokázal tak rychle zareagovat a nezakončil.
59
Obránci Šmony kombinují, ale nikam nespěchají. Skoro to vypadá, že jim skóre 0:3 vyhovuje.
60
Pátý roh pro Spartu.
61
Střílený centr Krejčího po rozehrávce Matějovského hostující obrana odvrátila.
61
Roh i pro hosty. Brejk zakončil Matovič a Vaclík vyrazil míč do zámezí.
62
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Léonard Kweuke, nahradil ho Bekim Balaj.
První střídání Sparty.
63
Jestli něco domácím ve druhé půli nejde, jsou to centry. Další nepovedený předvedl Zápotočný z pravé strany.
65
Hosté si vůbec nevědí rady s rozehrávkou, přihrávky jsou nejčastěji zpětné na obránce či gólmana.
66
Holek byl faulován při svém průniku, domácí rozehrají na útočné polovině.
66
Matějovský rozehrál na Jarošíka, který vracel míč před branku podobně jako při třetím gólu. Tentokrát našel Balaje a jeho zakončení kůžkama ohrozilo hostující branku!
67
Žlutou kartu dostal Václav Kadlec (Sparta)
68
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Václav Kadlec, nahradil ho Tomáš Přikryl.
69
Žlutou kartu dostal Bryan Gerzicich (Kirjat Šmona)
70
Odražený míč vracel do pokutového území Krejčí, ale jeho centr byl přetažený.
71
Letná se baví, stadionem obíhají mexické vlny.
72
Balaj se uvolnil na levé strany, přihrával před branku, ale na míč si nikdo nenaběhl.
74
Kromě diváků se evidentně baví i Sparta na hřišti. Domácí si v pohodě přihrávají a na cestě za výhrou už je zřejmě nic nezastaví.
74
Do centru Krejčího z levé strany se položil v pokutovém území Balaj, ale od něj se míč jen slabě odrazil ke gólmanu Amosovi.
76
Hosté zahrozili! Po centru z pravé strany hlavičkoval v pokutovém území Abed, ale byl v záklonu, takže míč šel daleko od branky.
76
Šimon Abuhazira (Kirjat Šmona) vstřelil gól. Sparta - Kirjat Šmona 3:1
Že by ještě zápletka? Šmona snižuje! Mezi stopery se dostal k Vaclíkovi Abuhazira a jemným lobem přehodil vyběhnuvšího gólmana.
77
Střídání: Kirjat Šmona: ze hřiště odešel Bryan Gerzicich, nahradil ho Darko Tasevski.
Poslední střídání hostů.
79
Roh pro hosty. Sparta je evidentně zaskočená.
80
Matějovský od přední tyče odvrátil míč daleko od pokutového území.
80
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Ladislav Krejčí, nahradil ho Pavel Kadeřábek.
81
Počet diváků 10 324 (57 % z kapacity 18 270)
82
Abed se už před pokutovým územím uvolňoval ke střele, kterou ale nakonec nevyslal.
83
Lencse se rozběhl za dlouhou přihrávkou, ale na hranici pokutového území byl u míče dříve gólman Vaclík.
84
Holek před pokutovým územím posunul míč na pravou stranu na Kadeřábka, který ještě hledal před brankou Přikryla. A našel! Jenže sparťanský mladík z první zakončil mimo.
85
A další šance Přikryla, tentokrát stoprocentní! Balaj mu přihrál před prázdnou branku, ale Přikrylovi se zamotal míč mezi nohama.
86
Následný roh Sparty zakončil Hušbauer střelou mimo.
88
Přikryla na levé straně zavřeli dva protihráči, takže dál pronikat nemohl.
89
Míč létal nebezpečně kolem sparťanské branky, jeden z obránců ho odkopl poblíž brankové čáry!
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 3:1.

Logo Synot AC Sparta Praha Sparta (4-5-1)

o hráči
68. min Přikryl o hráči
o hráči
80. min Kadeřábek o hráči
11 Kweuke
Kweuke
o hráči
62. min Balaj o hráči

Hapoel Ironi Kirjat Šmona FC Kirjat Šmona (4-5-1)

o hráči
77. min Tasevski o hráči
6 Gazal
Gazal
o hráči
46. min Eliša o hráči
Einbinder
o hráči
46. min Abed o hráči