Příjemné odpoledne u sledování podrobné on-line reportáže ze šlágru 36. kola anglické ligy, ve kterém Manchester United přivítá Chelsea.
Domácí fotbalisté už mají dva týdny zajištěný mistrovský titul, to Chelsea ještě musí bojovat alespoň o třetí příčku, na kterou by se v případně dnešního vítězství vyhoupla. Na druhý Manchester City pak ztrácí sedm bodů, ale má jeden zápas k dobru.
Manchesteru United bude chybět zraněný Welbeck. Po téměř čtyřměsíční pauze zaviněné zraněním kolene je však mezi náhradníky připravený Scholes. V bráně nastoupí dánský gólman Lindegaard, jednička de Gea je na lavičce. Chelsea chybí útočné eso Hazard, Luiz se stáhl zpátky do obrany a Terry začne na lavičce.
Utkání bude řídit známý rozhodčí Howard Webb, který už přivedl oba celky na hrací plochu zaplněného stadionu Old Trafford.
1
Začal první poločas utkání Manchester U. - Chelsea
Výkop obstarali hráči Chelsea.
1
První kombinace United. Po akci Andersona s Cleverleym musel v pokutovém území zasahovat Ivanovič.
2
Dlouhý pas přes celé hřiště sprintující Valencia u pravé postranní čáry nestihl.
3
Důležité
První šanci zápasu měla Chelsea. Mata sklepl míč pro Mosese, jenž mu ho okamžitě vrátil na pravou stranu. Na následný centr před bránu vyskočil Ba, ale v dobré šanci hlavičkoval v záklonu nad.
5
Na levé straně se s míčem snažil uvolnit hostující Oscar. Mladému záložníkovi Chelsea se to podařilo, následný střílený centr ale domácí zadáci odvrátili.
5
Fotbalistům United se daří držet míč. Chelsea napadá, ale teď neúspěšně.
6
U půlící čáry byl faulovaný stoper Luiz. Chelsea rozjíždí postupný útok.
7
Ba se ocitl v další nadějné pozici. Centr ze strany gólman Lindergaard totiž neudržel, míč usměrnil pouze na hlavu útočníka Chelsea. Ani teď ale nedokázal senegalský forvard pohotově zakončit.
8
Manchesteru United vyšla kombinace na pravé straně. Valencia se s míčem obtočil okolo Colea a postupoval do vápna. Následnou střílenou přihrávku vyrazil Čech před sebe, měl štěstí, že pouze k nohám obránců.
9
Centr domácího Valencii sklepnul Giggs hrudí nabíhajícímu Cleverleymu, tomu střela z první ale nesedla. Mířila hodně vedle brány.
11
Dlouhý výkop brankáře Čecha našel pouze hlavu Evanse.
13
Chelsea se dlouho snažila o postupný útok, ale překvapit obranu domácích nedokázali. Oblouček do vápna, na který nabíhal Mata, byl příliš dlouhý. A navíc byl Mata v ofsajdu.
14
Důležité
Povedený protiútok Chelsea. Oscar prošel po pravé straně s míčem až do vápna, vystřelil dobře k tyči a brankář Lindegaard měl velké štěstí. Míč totiž vyrazil s námahou pouze do tyče. Pak už ho dánský gólman sebral.
15
Po přihrávce od Andersona střílel zpoza vápna z otočky Giggs, ale pouze do náruče připraveného Čecha.
17
Po podklouznutí Jonese další rychlý brejk Chelsea. Mata z pravé strany předložil míč přesně na hranici vápna nabíhajícímu Mosesovi. Ten byl v dobré pozici, střela mu ale vůbec nesedla. Bránu United vysoko přestřelil.
18
První pokus domácího kanonýra van Persieho. S míčem se prosmýkl do vápna, levačkou ale nemířil přesně.
19
Povedená kombinace United. Na jejím konci posílal z pravé strany střílený centr na hranici malého vápna Valencia, nabíhající Anderson v tísni nedokázal usměrnit míč za Čechova záda.
21
Rohový kop Chelsea. Po centru do vápna se podařilo hostům si míč před bránou zpracovat, ale šance z toho nebyla. Poze další roh, po kterém se už United bez potíží ubránili.
23
Mata na levé straně vybojoval zdánlivě ztracený míč. Po následné kombinaci ve středu pole přiletěl před bránu United centr z pravé strany, Lindegaard ho ale bez problémů stáhl ze vzduchu.
24
Nepřesnosti v rozehrávce Manchesteru United mohl využít Ba, nedokázal však přesně přihrát dopředu.
25
Hostující útočník Ba rozehrál míč doprava na Oscara a hned se vydal před bránu na hlavičku. Centr ale k němu nedoletěl, ze vzduchu ho opět stáhl Lindegaard.
26
Dlouhý pas na Mosese odvrátil Rafael do autu. Po vhození se Chelsea opět usídlila na polovině United.
27
Útok Chelsea, který vedl Oscar, zastavil na pravé straně Jones. Je z toho ale rohový kop.
28
Z rohu Chelsea bránu United neohrozila, ale modří zůstali u míče. Střela Lamparda z 20 metrů byla nepříjemná a skákavá, ale mířila doprostřed brány.
29
Ba v pokutovém území United sklepl míč hlavou pro Mosese, který v souboji s Rafaelem upadl. Hosté se domáhali odpískání faulu, přímý kop se ale nekonal.
30
Z levé strany se do pokutového území dostal Ba. Razantním pokusem se snažil obstřelit obránce a zakroutit míč na k zadní tyči, ale jeho střele chyběl metr.
32
Fotbalisté Chelsea mají míč častěji u nohou, z územní převahy se jim ale zatím nic vytěžit nepodařilo. United dobře brání, a navíc hrozí nebezpečnými brejky.
33
Jako třeba teď. Van Persie si naběhl na oblouček do otevřené obrany, využil podklouznutí Luize a dostal se až do vápna. Byl už ale vytlačen z ideálního střeleckého úhlu a jeho pokus z levé strany byl zblokován.
34
Další rychlý protiútok Manchesteru. Anderson rozehrál ze středu míč doleva na Evru, jenž poslal míč z první před bránu. Do zakončení se dral van Persie, před ním však zasáhl brankář Čech, který centr vyrazil. Zpoza vápna se pak ještě do míče opřel Cleverley, ale vysoko přestřelil.
36
Střela Maty z osmnácti metrů byla zblokována Evansem. Míč pak v pohodě sebral Lindegaard.
37
Na levé straně kombinovali domácí Evra s Giggsem, rozhodčí ale odpískal ofsajd. Opakovaný televizní záběr ukázal, že se mýlil.
38
Prudkou přihrávku na hranici vápna se Ba snažil usměrnit z první na Oscara, ten ale neměl šanci stihnout míč na hrací ploše.
39
Po pravé straně postupoval s míčem domácí Valencia. Hráči Chelsea ale byli v přesile, tři proti jednomu. Záložník Manchesteru se nakonec odhodlal ke střele z nevýhodné pozice a mířil hodně mimo.
40
Na levé straně postupoval do otevřené obrany Evra, v souboji jeden na jednoho však uklouzl a o míč přišel.
41
Přízemní centr z pravé strany uklidil do svých rukavic brankář Čech.
42
Zpoza vápna zkusil vypálit vyhlášený střelec z dálky Luiz, jeho pokus byl hodně razantní, ale už méně přesný. Míč proletěl metr vedle šibenice.
43
Důležité
Kanonýr van Persie si naběhl do vápna Chelsea na dlouhou kolmici Giggse, skákavý míč z první napálil, ale mířil těsně vedle pravé Čechovy tyče.
43
Na druhé straně střílel zpoza vápna Oscar, přízemní střela šla vedle. Ale byla tečovaná.
44
A zpět před bránu Petra Čecha. Tentokrát zakončoval z pokutového území Giggs, byl ale v těžké pozici. Centr z pravé strany se snažil trefit ve výskoku a z první - střela šla hodně mimo.
45
United teď mají víc ze hry a daří se jim zaměstnávat obranu Chelsea. Po centru z levé strany hlavičkoval van Persie, ale Čech jeho pokus s přehledem kryl.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Manchester U. - Chelsea
47
Evra zahrál před vlastním pokutovým územím rukou, ale sudí nechal hru pokračovat. Následný dlouhý pas Andersona sebral Čech.
49
Fotbalisté Chelsea dlouho obléhali pokutové území United. Oscar hledal skulinku, kudy by procedil míč do vápna. Ale nenašel a následný rychlý protiútok zastavil pomezní rozhodčí, který van Persiemu správně odmával ofsajd.
50
Moses dostal míč do běhu od Maty a z pravé strany se pokoušel o centr před bránu na nabíhajícího Ba. Před ním odvrátil na rohový kop Vidič.
51
Fotbalisté Chelsea se zlobí na rozhodčího, že neodpískal pokutový kop. Luiz si na pravé straně šikovně hrudí zpracoval míč okolo Giggse, jenž ho na hranici vápna stáhl. Brazilský obránce ale pádu pomohl.
52
Hraje se nahoru - dolů. Rychlý brejk United nevyšel kvůli nepřesné přihrávce ve finální fázi.
52
Karty
Žlutou kartu dostal Nemanja Vidič (Manchester U.)
53
Fotbalisté Chelsea zahrávali standardní situaci z levé strany. Soupeře se pokusili překvapit rozehrávkou po křídle nakrátko, ale přihrávka od Luize byla příliš dlouhá.
55
Centr Valencii z pravé strany obránci Chelsea odvrátili.
55
Na druhé straně to samé v podání Azpilicuety.
56
Hostující Mata si z pravé strany naběhl do vápna na oblouček od Azpilicuety, šikovně přihrál za sebe nabíhajícímu Lampardovi, ten byl ale v tísni a pálil nepřesně.
57
Mata diskutuje s rozhodčím, nelíbí se mu odpískaný faul po jeho zákroku na Rafaela.
59
Hráči Chelsea teď drží míč a kombinují na polovině United. Domácí ale pozorně brání a nenechávají soupeři prostor.
60
Nepřesnost Ramirese v rozehrávce. Zbytečná ztráta míče pro Chelsea.
61
Opět nepřesnost, tentokrát Oscara.
62
Povedená akce United po křídle. Ve dvou hráčích dobře zakombinovali a vybojovali aut u rohového praporku.
64
Centr Mosese žádného z jeho spoluhráčů v pokutovém území United nenašel. Po následném brejku centroval zprava Cleverley, ale míč skončil u Čecha v rukavicích.
65
Kombinace Colea a Maty u levé postranní čáry nevyšla. Proti přesile to měli těžké.
66
Hostující Mata byl sám s míčem dvaadvacet metrů od brány, měl to dobře na střelu, ale místo toho rozehrál ještě doprava na Azpilicuetu. Jeho následný centr od koncové čáry sebral brankář Lindegaard.
68
Zády k bráně byl před pokutovým územím United faulován Evrou Mata. Jeho střela z přímého kopu neprošla zdí, ale Chelsea zůstává u míče na polovině soupeře.
68
Lampardův dobrý centr od levé postranní čáry, ale Ba hlavičkoval v ofsajdu.
68
Střídání
Střídání: Manchester U.: ze hřiště odešel Thomas Cleverley, nahradil ho Alexander Büttner.
69
Střídání
Střídání: Manchester U.: ze hřiště odešel Anderson, nahradil ho Wayne Rooney.
70
Hráči Manchesteru United teď drží míč, ale pouze kolem půlící čáry.
71
Po zaváhání Rooneyho šla Chelsea do protiútoku. Přihrávka Ramirese před bránu ale nikoho z jeho spoluhráčů nenašla.
72
Opět se hra přelévá z jedné strany na druhou. Po centru z pravé strany musel na rohový kop odvrátit Ivanovič.
73
Centr z rohového kopu vyboxoval Čech. United ale zůstali u míče a po centru Valencii hlavičkoval Rooney, ale mimo.
76
Střídání
Střídání: Chelsea: ze hřiště odešel Victor Moses, nahradil ho Fernando Torres.
77
Důležité
Velká šance Chelsea. Ba se na pravé straně zbavil Jonese a vzápětí zakroutil před bránu perfektní centr, ale Mata míč ve vyložené pozici netrefil.
79
Chelsea se na chvíli usadila v pokutovém území United, ale z rohových kopů nic nebylo.
80
Důležité
Šance United. Valencia se na pravé straně prosmýkl okolo dvou hráčů Chelsea a přenechal míč Rafaelovi, jenž se dostal pohodlně do šestnáctky. Střelou k bližší tyči se snažil překvapit Čecha, ale jeho pokus mířil těsně vedle pouze do boční sítě.
81
Karty
Žlutou kartu dostal Phil Jones (Manchester U.)
82
Střídající Torres na levé straně obehrál Rafaela a posunul míč do středu Ramiresovi, který ho okamžitě předal Matovi. Ten byl tři metry před hranicí vápna faulován.
83
K zahrání přímého kopu se postavil Luiz. Levačkou napálil míč, ale ten proletěl pouze metr vedle spojnice tyče a břevna.
84
Mata si potáhl míč středem a pak se pokusil o střelu, ale ta byla zblokovaná. Chelsea ale zůstává u míče a dál se snaží o vstřelení vítězného gólu.
85
Van Persie se neprotlačil s míčem přes Luize, ale brazilský stoper protestuje u rozhodčího, který mu odpískal faul.
86
Karty
Žlutou kartu dostal David Luiz (Chelsea)
za protesty.
87
Góly
Phil Jones (Manchester U.) si dal vlastní gól. Manchester U. - Chelsea 0:1
Chelsea jde v závěru utkání do vedení. Ramires se s míčem protáhl středem pole, měl to na střelu, ale místo toho na hranici vápna přenechal míč za sebe Oscarovi. Také on mohl střílet, ale chytrou přihrávkou našel na levé straně pokutového území úplně volného Matu, jenž křižnou přízemní střelou přesně k tyči překonal Lindegaarda. Míč ještě tečoval Jones.
89
Důležité Karty
Červenou kartu dostal Rafael (Manchester U.) a musí opustit hřiště.
Rafael se snažil probít u rohového praporku kolem Luize, ten mu ale sebral míč a následně si ho výborně pokryl. Obránce Manchesteru United ho fauloval a po následné potyčce byl vyloučen.
90
Nastavují se čtyři minuty.
90
Střídání
Střídání: Manchester U.: ze hřiště odešel Antonio Valencia, nahradil ho Javier Hernández.
90
Domácí hráči jsou bouřlivě povzbuzovaní fanoušky a snaží se ještě vyrovnat.
90
Po Torresově faulu centroval z poloviny hřiště Giggs. Ale pouze na hlavu Torrese.
90
Do otevřené obrany pronikal s míčem Ba, proti přesile se prosadil a vypálil z dvaadvaceti metrů. Ale pouze dva metry vedle tyče.
90
Střídání
Střídání: Chelsea: ze hřiště odešel Juan Manuel Mata, nahradil ho Nathan Aké.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:1.

Sestavy a rozestavení

Loga PL Manchester United Manchester U. (4-5-1)

Lindegaard
o hráči
2 Rafael
Rafael
o hráči
6 Evans
Evans
o hráči
15 Vidič
Vidič
o hráči
3 Evra
Evra
o hráči
Valencia
o hráči
90. min Hernández o hráči
4 Jones
Jones
o hráči
Anderson
o hráči
69. min Rooney o hráči
Cleverley
o hráči
68. min Büttner o hráči
11 Giggs
Giggs
o hráči
van Persie
o hráči

Loga PL Chelsea Chelsea (4-5-1)

1 Čech
Čech
o hráči
Azpilicueta
o hráči
Ivanovič
o hráči
4 Luiz
Luiz
o hráči
3 Cole
Cole
o hráči
11 Oscar
Oscar
o hráči
Ramires
o hráči
10 Mata
Mata
o hráči
90. min Aké o hráči
Lampard
o hráči
13 Moses
Moses
o hráči
76. min Torres o hráči
29 Ba

Rozhodčí: -

Vzájemné zápasy

24. února 2018 16:00Manchester U.–Chelsea 2:1
5. listopadu 2017 17:30Chelsea–Manchester U. 1:0
15. dubna 2017 16:00Manchester U.–Chelsea 2:0
22. října 2016 16:00Chelsea–Manchester U. 4:0
7. února 2016 17:00Chelsea–Manchester U. 1:1
28. prosince 2015 18:30Manchester U.–Chelsea 0:0
18. dubna 2015 18:30Chelsea–Manchester U. 1:0
26. října 2014 17:00Manchester U.–Chelsea 1:1
19. ledna 2014 17:00Chelsea–Manchester U. 3:1
26. srpna 2013 21:00Manchester U.–Chelsea 0:0
5. května 2013 17:00Manchester U.–Chelsea 0:1
28. října 2012 17:00Chelsea–Manchester U. 2:3
5. února 2012 17:00Chelsea–Manchester U. 3:3
17. září 2011 16:00Manchester U.–Chelsea 3:1
8. května 2011 17:10Manchester U.–Chelsea 2:1
12. dubna 2011 20:45Manchester U.–Chelsea 2:1
6. dubna 2011 20:45Chelsea–Manchester U. 0:1
1. března 2011 20:45Chelsea–Manchester U. 2:1
3. dubna 2010 16:00Manchester U.–Chelsea 1:2
7. listopadu 2009 16:00Chelsea–Manchester U. 1:0
10. ledna 2009 0:00Manchester U.–Chelsea 3:0
13. září 2008 0:00Chelsea–Manchester U. 1:1
26. dubna 2008 16:00Chelsea–Manchester U. 2:1
22. září 2007 16:00Manchester U.–Chelsea 2:0
14. dubna 2007 0:00Chelsea–Manchester U. 0:0
25. listopadu 2006 0:00Manchester U.–Chelsea 1:1
29. dubna 2006 0:00Chelsea–Manchester U. 3:0
5. listopadu 2005 0:00Manchester U.–Chelsea 1:0
16. dubna 2005 0:00Manchester U.–Chelsea 1:3
14. srpna 2004 0:00Chelsea–Manchester U. 1:0
8. května 2004 0:00Manchester U.–Chelsea 1:1
29. listopadu 2003 0:00Chelsea–Manchester U. 1:0
15. ledna 2003 0:00Manchester U.–Chelsea 2:1
24. srpna 2002 0:00Chelsea–Manchester U. 2:2

36. kolo

SunderlandStoke City1:1
Queens Park RangersArsenal0:1
Manchester U.Chelsea0:1
FulhamReading2:4
West BromwichWigan2:3
NorwichAston Villa1:2
West HamNewcastle0:0
SwanseaManchester City0:0
LiverpoolEverton0:0
TottenhamSouthampton1:0