Úterý 18. května 2021, svátek má Nataša
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 18. května 2021 Nataša

Online reportáž
komentoval: David Čermák

Hezký večer z Plzně, kde se od 20:00 hraje odveta 3. předkola Evropské ligy mezi domácí Viktorií a polským týmem Ruch Chorzów. Zápas budeme sledovat v on-line reportáži minutu po minutě.
Do začátku utkání zbývá necelá půlhodina a oba týmy už jsou na trávníku, hráči se rozcvičují. Pomalu se zaplňují tribuny, včetně sektoru polských fanoušků, kterých by mělo dorazit kolem šesti stovek.
Sestava Plzně je bez překvapení. V brance bude Bolek, na hrot se po trestu za vyloučení v utkání se Schalke vrátí střelec Bakoš, který dal loni v evropských pohárech osm gólů. Na lavičce tak začne mladý Štípek, který se trefil v před týdnem v Polsku.
V Chorzówě Plzeň skórovala dvakrát v závěru a přivezla si velmi nadějný výsledek 2:0. Trenér polského týmu Waldemar Fornalik udělal v sestavě oproti prvnímu utkání dvě změny, nehrají Straka a Janoszka, které nahradili litevský reprezentant Panka a Lisowski.
Čtvrt hodiny před začátkem zápasu hráči Plzně pomalu mizí v kabinách, hosté naopak ještě na trávníku zůstávají a hrají bago.
Když hlasatel připomněl včerejší dvaadvacáté narozeniny Vladimíra Daridy, publikum zatleskalo. Tribuny jsou deset minut před startem utkání už slušně zaplněné, mělo by být vyprodáno.
V kabinách už jsou oba týmy. Pořadatelé ještě krátce před začátkem kropí trávník a z hlediště se poprvé ozývají plzeňské chorály. Poláci hned hlasitě odpovídají.
Hlasatel přečetl sestavy a oba týmy už nastupují. Plzeň v klasických modročervených dresech, hosté komplet v bílém.
1
Začal první poločas utkání Plzeň - Ruch Chorzów
Rozehráli hosté.
1
První akci hostů ukončil Procházka, který před vlastní šestnáctkou odkopl míč před Piechem.
2
Góly Michal Ďuriš (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Ruch Chorzów 1:0
Tak to je parádní začátek, Plzeň rychle vede! Na pravé straně dostal spoustu prostoru Ďuriš, který se snažil nacentrovat před branku. Trefil sice jen prvního bránícího hráče, ale od něj se míč odrazil přesně na zadní tyč, kam gólman Peškovič nedoskočil.
3
Důležité A hned další velká šance! Odražený míč napálil na hranici šestnáctky stoper Ševinský, mířil k tyči, ale trefil clonícího Zienczuka.
5
Hosté se teď poprvé dostali na delší dobu k míči, ale jejich akce skončila hned za polovinou hřiště, kde Piech nezpracoval míč.
6
Darida na polovině hřiště obral čistým skluzem o míč Panku, takže u balonu jsou znovu domácí.
7
Piech sice sprintoval za přihrávkou z hloubi pole, ale míč proletěl daleko od něj.
8
Na trávníku chvíli ležel Ďuriš po zákroku u postranní čáry, ale už se zvedl a bude pokračovat ve hře.
9
Akci Chorzówa táhl Zienczuk, snažil se přihrát do vápna, ale nikdo ze spoluhráčů si nenaběhl. Je z toho jen odkop od plzeňské branky.
10
První možnost hostů, na centr ze standardky si naběhl Djokič, hlavičkoval ale slabě a Bolek byl připravený.
12
Góly Michal Ďuriš (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Ruch Chorzów 2:0
Plzeňští se nejdřív pokusili zaútočit po pravé straně, tam byl ale prostor hodně zhuštěný. Proto přeneslu míč na druhou stranu, kde Darida krásně přešel přes soupeře a připravil přihrávkou pod sebe ideální pozici Ďurišovi. Ten tentokrát i bez soupeřovy teče zamířil přesně - a Plzeň rychle vede o dva góly.
14
Polští fanoušci z nepříznivého skóre asi nemají moc těžkou hlavu. Teď se všichni svlékli do půl těla a dál hlasitě povzbuzují svůj tým.
14
Důležité První větší možnost pro Chorzów. Piech z pětadvaceti metrů napřáhl a jeho tvrdá rána prosvištěla jen těsně vedle tyče.
16
Hosté se v posledních minutách snaží déle držet míč, teď se jim to daří. Ale jen na vlastní polovině - dál to přes zforomovanou obranu Plzně nejde.
17
Po faulu na Daridu bude Plzeň rozehrávat přímý kop z pravé strany, těsně před šestnáctkou.
18
Centr ale doletěl jen k Stawarczykovi, který odhlavičkoval. A pak rozhodčí domácím odpískal útočný faul.
19
Útoch Chorzówa táhl Piech, který lehkým obloučkem našel Jankowského. Ten ale míč před vápnem špatně zpracoval a musel akci pozdržet. Sice ještě vystřelil, ale slabě.
21
Hosté znovu drželi delší dobu míč - a znovu z toho nic nebylo. Zaútočit mohl obránce Djokič, ale z pravé strany se k centru neodvážil a radši přihrál dozadu.
22
Djokič znovu v akci. Tentokrát zkusil centr na nabíhajícího Jankowského, ten ale nedoskočil.
23
Ševinský si poradil v souboji s Lisowskim, míč skluzem uklidil do autu. Po něm přišla další akce Chorzówa, na míč skákal ve vápně znovu Lisowski, ale pomohl si faulem.
25
Ďuriš si seběhl na levou stranu, ale přes dva bránící hráče nepřešel. Plzeň už není tak aktivní jako v prvních minutách, spíš si pečlivě hlídá protiútoky hostů
26
Další centr do vápna na Lisowského, ten se ale tentokrát zastavil a jen sledoval, jak Limberský odhlavičkoval míč do bezpečí.
27
Panka pětadvacet metrů od branky nevěděl co s míčem, tak vystřelil. Nebyl to úplně špatný pokus, ale proletěl nad břevnem. Bolek zasahovat nemusel.
28
Góly Michal Ďuriš (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Ruch Chorzów 3:0
Plzeňský kanonýr Bakoš se sice zatím netrefil, ale dnes ho výborně zastupuje Ďuriš. Plzeňští rozebrali soupeře před šestnáctkou a slovenský útočník ze třinácti metrů vypálil přesně. Brankář Peškovič neměl šanci.
30
Důležité Další možnost pro Plzeň. Po centru Limberského z levé strany se vrhnul Bakoš, ale jen proletěl vzduchem, aniž by zasáhl míč. Kdyby se mu to povedlo, asi by měl gólman Chorzówa znovu těžkou práci.
32
Zahrozili i hosté. Panka pěkně patou přiťukl míč Zienczukovi, který hned z první střílel. Ale jen doprostřed branky, kde stál připravený Bolek.
33
Důležité Největší šance hostů. Ševinský se ve vlastním vápně zbavil soupeře troufalou zasekávačkou, ale pak nestihl míč odkopnout. Následná střela Piecha proletěla jen těsně vedle plzeňské branky.
36
Djokič se jen vyčítavě podíval na Lisowského, který teď vůbec nepochopil jeho úmysl. Zůstal stát, místo aby si naběhl na přihrávku u pravé postranní čáry.
37
Ze sektoru polských fanoušků se ozvýají rány, hostující příznivici odpalují jednu petardu za druhou. Hlasatel je už podruhé upozorňuje, aby toho nechali.
38
Zatímco atmosféra na tribunách houstne, hra se trochu zklidnila. Fillo zkusil projít do šestnáctky přes Stawarczyka, ale neuspěl.
39
Stejně se vedlo i Limberskému, který aspoň vybojoval roh. Ten rozehráli Darida s Horváthem nakrátko, pak zakončoval z úhlu Ševinský, ale po soupeřově teči je z toho další roh.
41
Horváth přihrál do strany na Rajtorala, který po krátkém sprintu nacentroval do vápna. Tam se za míčem dral Bakoš, jenže si pomohl útočným faulem.
42
Bakoš si sice krásně stáhl ze vzduchu Horváthův nákop, ale pak nepřesně přihrál rozeběhnutému Ďurišovi.
44
Už podruhé dnes z dálky napřáhl Panka. Těžký volej trefil dobře, ale brankář Bolek byl u tyče včas a míč v pohodě chytil.
45
Rozhodčí nastavuje jednu minutu.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 3:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Ruch Chorzów
46
Důležité Druhý poločas mohl pro domácí začít stejně jako ten první. Po centru z levé strany se ve vápně dostal k míči Ďuriš, ale měl jej na dlouhou nohu a zakončil jen slabě.
48
Malinowksi pokazil jednoduchou přihrávku na polovině hřiště, k míči se dostal Ďuriš, ale na pravé straně nepřešel přes Szyndrowskiho.
49
Karty Žlutou kartu dostal Pawel Lisowski (Ruch Chorzów)
Po odehrní míče skluzem trefil Daridu.
50
Ďuriš centroval po přihrávce Rajtorala do šestnáctky, ale tentokrát hodně nepřesně. Míč doputoval jen k Zienczukovi.
51
Kolář vybojoval míč v tvrdém souboji s Pankou, pak přihrál před šestnáctku, kde ale Bakoš špatně zpracoval.
53
Poláci kombinovali, ale přehnali to. Míč jim na polovině hřiště sebral Fillo a vyslal dopředu Koláře, který šel z boku sám na Peškoviče - trefil ale právě jen vybíhajícího slovenského gólmana.
54
Góly Marek Bakoš (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Ruch Chorzów 4:0
Plzeň dál navyšuje skóre. Horváth rozehrál roh nakrátko s Kolářem, pak míč nacentroval do vápna přímo na volného Bakoše, který hlavou v klidu zakončil. Polští obránci si slovenského střelce vůbec nepohlídali.
56
Další možnost pro Bakoše likviduje včasným vyběhnutím brankář Peškovič.
59
Hráči Chorzówa se teď vůbec nemohou dostat k míči, kazí i jednoduché přihrávky. Zato Plzeň hraje v pohodě, teď z dálky tvrdě vypálil Darida. Těsně vedle.
60
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Martin Fillo, nahradil ho David Štípek.
61
Hlasatel znovu vyzývá polské fanoušky, aby nepoužívali pyrotechniku. Ti si zatím z podobných upozornění nic nedělali, teď se ale trochu zklidnili.
62
Stadion tleská, na hru Plzně se dnes pěkně dívá. Diváci si přejí, aby domácí ještě nějaký gól přidali a skandují "Dejte jim bůra".
63
Diváci zatleskali Daridovi, který po centru Štípka zkusil ve vápně zakončit patičkou. Gólman Peškovič sebou musel mrsknout k tyči, aby míč chytil.
64
Střídání Střídání: Ruch Chorzów: ze hřiště odešel Malcej Jankowski, nahradil ho Lukasz Janoszka.
65
Po delší době je míč na polovině Plzně. Tam zatím hosté ve druhém poločase, téměř nepronikli.
66
Horváth obloučkem za obranu zkusil nastartovat Bakoše, před něj se ale natlačil stoper Sadlok a situaci si pohlídal.
67
Do vápna Plzně centroval nový muž na hřišti Janoszka, na přední tyči ale míč odvracel stoper Ševinský. Brankář Bolek ani teď zasahovat nemusel.
69
Szyndrowski zkazil další snadnou přihrávku, Plzeň mohla zaútočit. Ale hned v zárodku akci ukončil Malinowski, který fauloval Koláře.
71
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel David Limberský, nahradil ho Radim Řezník.
74
Střídání Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Pavel Horváth, nahradil ho Marek Hanousek.
78
Střídání Střídání: Ruch Chorzów: ze hřiště odešel Arkadiusz Piech, nahradil ho Grzegorz Kuswik.
78
Domácí Štípek se probil po pravé straně, jeho centr sice nemířil na žádného ze spoluhráčů, ale těsně minul zadní tyč.
79
Vyprodané hlediště oslavuje, stadionem obíhají mexické vlny.
80
Střídání Střídání: Ruch Chorzów: ze hřiště odešel Pawel Lisowski, nahradil ho Igor Lewczuk.
83
Rohový kop rozehrál zleva Zienczuk, ale míč proletěl vápnem bez toho aby jej někdo tečoval.
84
Počet diváků 11 650 (99 % z kapacity 11 722)
85
Ďuriš sice u postranní čáry doběhl téměř ztracený míč a dokázal odcentrovat, jenže ke Štípkovi se už míč nedostal. Brankář Peškovič vyběhl a stáhl balon ze vzduchu.
86
Důležité Plzeň mohla vést 5:0. Zleva nacentroval do vápna Hanousek, Kolář si na penaltě míč zpracoval, ale pak jej příliš podebral a vypálil vysoko nad.
87
Góly Marek Hanousek (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Ruch Chorzów 5:0
Ale teď už pátý gól přichází. Na zadní tyči míč propadl k Hanouskovi, který měl znovu spoustu času na zakončení. Rozhodl se pro tvrdou střelu na bližší tyč a gólman Peškovič znovu nestačil reagovat. Poláci odjedou z Plzně s debaklem.
89
Plzeňští drží míč a užívají si skvělou atmosféru, fanoušci dál tleskají a skandují. Nejen ti domácí, ale i polští, kteří se dobře baví i přes hodně nepříznivé skóre.
90
Rozhodčí nastavuje tři minuty.
90
Karty Žlutou kartu dostal David Štípek (Plzeň)
Štípek se hodně diví, čekal, že rozhodčí po jeho pádu pískne penaltu. Místo toho vidí žlutou kartu.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 5:0.

Sestavy a rozestavení

logo FC Viktoria Plzeň Plzeň (4-5-1)

13 Bolek
Bolek
o hráči
Rajtoral
o hráči
Ševinský
o hráči
Procházka
o hráči
Limberský
o hráči
71. min Řezník o hráči
11 Fillo
Fillo
o hráči
60. min Štípek o hráči
16 Darida
Darida
o hráči
Horváth
o hráči
74. min Hanousek o hráči
12 Ďuriš
Ďuriš
o hráči
26 Kolář
Kolář
o hráči
23 Bakoš
Bakoš
o hráči

Ruch Chorzów (4-4-2)

Peškovič
o hráči
Djokič
o hráči
Stawarczyk
o hráči
21 Sadlok
Sadlok
o hráči
Szyndrowski
o hráči
Zienczuk
o hráči
Malinowski
o hráči
19 Panka
Panka
o hráči
Lisowski
o hráči
80. min Lewczuk o hráči
Jankowski
o hráči
64. min Janoszka o hráči
18 Piech
Piech
o hráči
78. min Kuswik o hráči

Rozhodčí: Jug - Kogej, Rojko
Počet diváků: 11 650 (99 % z kapacity 11 722)