Vítáme fotbalové fanoušky ze stadionu na Bazalech, kde v 17.00 začíná odvetné osmifinálové utkání Ondrášovka Cupu mezi domácí Ostravou s hosty ze Slovácka.
První zápas v Uherském Hradišti skončil remízou 1:1. Pokud odveta po devadesáti minutách bude rovněž 1:1, utkání se neprodlužuje a rovnou přijde na řadu rozstřel ze značky pokutového kopu.
1
Začal první poločas utkání Ostrava - Slovácko
Ostravští fanoušci přivítali své fotbalisty transparentem: Za modrobílý dres prolijte svou krev. A utkání začalo.
2
První střelu zápasu si připsal hostující Kordula. Střlel z 30 metrů a brankář Pietrzkiewicz mič chytil do náruče.
5
Šenkeřík obešel protihráče na polovině hřiště, ale jeho pokus o přenesení hry doleva zachytil Mezlík.
6
Poliaček potáhl míč po pravé straně, odcentroval, ale obránci před Malcharkem srazili balon do zámezí. Z následného rohu Baník branku neohrozil.
8
Znovu z pravé strany centroval Poliaček a tentokrát balon proletěl nad hlavou skákajícího Malcharka.
11
Pavelka se dostal do pokutového území Baníku. Jeho první střelu zblokoval Greguš, druhou pak chytil Pietrzkiewicz.
15
V této fázi hry více kombinuje Slovácko, ale nedaří se mu probít k ostravské brance.
19
Po několika minutách se domácí dostali před pokutové území hostů, ale střelu Droppy zblokovali hostující obránci.
19
Kubáň vypálil z dvaceti metrů a Pietrzkiewicz balon vyrazil na roh. Ten hosté rozehráli na krátko a Baník se ubránil.
23
Oběma týmům patří střed pole, přičemž se střídají v držení míče.
25
Zawada poslel míč do pokutového území, kde ho lehce v pádu zasáhl Šenkeřík a brankář Heča balon pohodlně chytil.
30
Po klidných minutách Poliaček v souboji s Jelečkem vybojoval roh. Sám ho kopnul, leč branku domácí hlavičkáři neohrozili.
31
Slovácko kopalo třetí roh, ale branku neohrozilo.
33
Poliaček kopal přímý kop z pravé strany, ale hosté balon odhlavičkovali daleko od své branky.
34
Do pokutového území si naběhl Jeleček, ale jeho křižná střela skončila v zámezí.
36
Slovácko má čtvrtý roh. Ondřejka ho tentokrát kopl do vápna, kde domácí odvrátili míč k Valentovi a po jeho zblokované střele Kordula střílel nad.
39
Slovácko, které k postupu potřebuje vstřelit aspoň gól, se stále více tlačí před branku domácích.
42
Ostravský pokus o rychlý protiútok skončil prudkou přihrávkou Poliačka do autu.
45
Poliaček pronikl do pokutového území, vrátil míč na Šenkeříka, ale ten ho v dobré pozici netrefil.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Ostrava - Slovácko
Obě mužstva pokračují beze změn v sestavách.
47
Sérii ostravských nepřesností začal druhý poločas.
49
Obléhání ostravského pokutového území zakončil Kordula střelou z dálky vysoko nad branku.
51
Hosté jsou aktivnější, další střelu poslal Pavelka k levé tyči, ale Pietrzkiewicz si poradil.
55
Baník se brání.
55
Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Zdeněk Šenkeřík, nahradil ho Lukasz Zejdler.
56
Žlutou kartu dostal Lukáš Kubáň (Slovácko)
Zejdler se poprvé dotkl míče a hned ho ostře srazil Kubáň.
58
Poliačkův přímý kop z levé strany gólman Heča vyboxoval do autu.
58
Střídání: Slovácko: ze hřiště odešel Václav Ondřejka, nahradil ho Lukáš Fujerik.
58
Počet diváků 1 409 (9 % z kapacity 15 123)
63
Ani jeden tým se nemůže dostat k pořádnému zakončení. Útoky končí nepřesnostmi, nebo zákroky obránců.
65
Mezlík zprava odcentroval a Došek hlavičkoval vedle branky.
65
Střídání: Slovácko: ze hřiště odešel Michal Kordula, nahradil ho Filip Hlúpik.
66
Kubáň za rameno stáhl po levé straně unikajícího Cvernu, ale sudí byl benevolnetní a nedal mu druhou žlutou kartu.
68
Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Václav Svěrkoš, nahradil ho Martin Lukeš.
69
"Hoši, hrajem. Ještě dvacet minut," křičí na své spoluhráče slovácký stoper Trousil.
73
Po Trousilově hlavičce, po malé domů, vypadl brankáři Hečovi míč z rukou, ale před nabíhajícím Mlacharkem ho stačil znovu chytit.
75
Žlutou kartu dostal Lukáš Droppa (Ostrava)
Sudí nechal hosrům výhodu a čekal na přerušení hry, než dal žlutou kartu Droppovi za ostrý skluz do protihráče.
76
Fujerik centroval zprava, Došek si rukou odstrčil Frydrycha, ale hlavičkoval vedle branky.
78
Daníček se na půlce hřiště s řevem zřítil na zem. Sudí odpískal faul a slovácký hráč už zase čiperně běhá.
79
Další centr hostů zprava mířil do pokutového území, kde Frydrych před Doškem míč ukopl na roh.
82
Blížící se konec zápasu začíná být napínavý. Slovácko má převahu a Baník většinou jen odkopává balony.
84
Hosté kopali roh, ale míč letěl příliš nízko a obránci ho odkopli pryč.
86
Po jednom ze soubojů před brankou se těžce zvedá Pietrzkiewicz, takže si domácí trochu vydechli.
87
Největší šance hostů. Došek sám hlavičkoval z šesti metrů pod břevno, ale brankář vytáhl balon na roh.
88
Do své největší šance se dostal i Baník, Poliaček pálil do levé tyče.
90
Střídání: Ostrava: ze hřiště odešel Lukáš Droppa, nahradil ho Dalibor Vašenda.
90
Ještě minutu mají hosté na to, aby dali postupový gól. O tolik sudí utkání nastaví.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0.
Baník postupuje a v dalším kole ho čeká lepší tým z dvojice Sigma Olomouc - Sezimovo Ústí.

Logo Synot Baník Ostrava Ostrava (4-5-1)

o hráči
55. min Zejdler o hráči
6 Droppa
Droppa
o hráči
90. min Vašenda o hráči
o hráči
68. min Lukeš o hráči

o hráči
58. min Fujerik o hráči
Daníček
o hráči
Kordula
o hráči
65. min Hlúpik o hráči