Dobrý večer, vítejte u sledování úvodního zápasu play-off o Ligu mistrů, v němž se utkají fotbalisté Kodaně a Plzně. Průběh duelu, který začíná ve 20.45, vám přineseme minutu po minutě.
Český šampion vstoupí do zápasu v následující základní sestavě: M. Čech - Rajtoral, Bystroň, Čišovský, Limberský - Petržela, Kolář, Trapp, Horváth, Pilař - Ďuriš.
Devadesát minut před výkopem došlo před stadionem k potyčce mezi fanoušky. Vzduchem létaly lahve od piva a plechovky. Spor vyprovokovali domácí fandové, kteří hodili první plechovku. Zasahovala policie: dva plzeňské příznivce zatkla, ale po domluvě propustila.
Plzeň se musí v důležitém utkání obejít bez dvou hráčů patřících do základní sestavy - záložníka Jiráčka a útočníka Bakoše. Oba si odpykávají trest za karty. Místo v záloze zaujme Trapp a do útoku naskočí Ďuriš.
Do výkopu zbývá 20 minut a přípravy na zápas jsou v plném proudu. Plzeňští fanoušci se v rohu stadionu svlékli do půli těla a křičí chorály.
Dvě opory chybí, ale defenziva českého mistra dnes nastoupí zřejmě v nejsilnějším složení. Po pauze v lize budou čelit útokům dánského mužstva stoper Číšovský a pravý obránce Rajtoral.
V televizním studiu dánské televize rozebírají šance obou týmů tři legendy: moderátor a někdejší skvělý brankář Peter Schmeichel, se kterým diskutují Brian Laudrup a Jesper Gronkjaer.
Hlasatel čte jména z kodaňské základní sestavy. Krásná Parken Arena ale samozřejmì není plná. Ani nebude, protože 38 tisíc fanoušků na Plzeň nedorazí. Přesto je aréna slušně zaplněná, zhruba 12 tisíc lidí už tu je.
"Favoritem je určitě Kodaň," uznal před odletem do Dánska plzeňský kapitán Pavel Horváth, který už má s Ligou mistrů zkušenosti. "Zatímco pro nás by byl postup největším možným úspěchem, pak pro soupeře je povinností."
"Chceme hrát v Lize mistrů! Nemyslíme na to, že by se to nepovedlo," prohlásil trenér Kodaně, Švéd Roland Nilsson. "I když nás čeká velmi dobrý soupeř, my víme, co máme udělat, abychom prošli dál."
Na hřiště vcházejí kluci, kteří budou za pár minut třepat vlajkou Ligy mistrů. Hráči pomalu vycházejí z kabiny. Lidí je na stadionu stále víc.
Mezi fanoušky je i Jana Horváthová, manželka plzeňského kapitána. Do Kodaně s sebou vzala i děti Adrianu a Patrika. Horváth junior má na sobě dres s tátovou desítkou.
Na velkoplošných obrazovkách běží záběry ze slavných soubojů FC Kodaň v pohárech a stadion vře. Plzeňští náhradníci kráčejí k lavičce.
Oba týmy už vycházejí z tunelu na trávník. Domácí Kodaň celá v bílém, Plzeňští v modro-červených dresech. Utkání bude řídit trojice anglických sudí Atkinson - Mullarkey, Kirkup.
Zazněla známá hymna Ligy mistrů. Zápas začne každou chvíli.
1
Začal první poločas utkání FC Kodaň - Plzeň
První poločas utkání rozehráli ve středovém kruhu domácí. Konkrétně útočníci N'Doye a Claudemir.
1
Kodaň začala okamžitým nákopem dopředu na Claudemira, který se ovšem dopouští útočného faulu. Řada je tak na Plzni.
2
Jenže český tým se nepropracoval ani za půlící čáru. Limberský se snažil propasírovat s míčem podél levé postranní čáry, ale domácí dobře napadají.
3
Plzeňští drží míč delší dobu na své polovině a poté se pouštějí do útoku po pravé straně. Petržela zkouší obhodit míč kolem Bengtsonna, ale dal si ho moc daleko od nohy a centroval až za brankovou čárou.
4
Také hosté ukazují, že umějí slušně napadat, a nechtějí pustit Kodaň na svou půlku. Zatím jsou na útočné polovině více než jejich rival.
5
Dánskému mužstvu se dlouho nedaří projít s míčem za půlku, až se na levou stranu dostává s míčem Claudemir a nahrává před šestnáctku svému parťákovi z útoku N'Doyemu. Ten však střílí slabě po zemi několik metrů vedle pravé tyče.
6
Diouf vysouvá pěknou kolmicí na pravou stranu Bolaňose, který okamžitě centruje prudce před bránu, ale jeho pas naštěstí pro Plzeň proletěl až do zámezí.
8
Důležité
Horváth centruje zleva obloukem do vápna, kam si nabíhá Petržela. Obránce Bengtsonn sklepává míč hrudí brankáři Wilandovi, ale odvážná "malá domů" se mu málem hodně vymstila. Petržela je totiž u míče dřív, ale vyběhnuvšího Wilanda nestačí zblízka obstřelit.
9
To už si bere slovo Kodaň, zatím ale jen kombinuje kolem plzeňského pokutového území.
10
Střela domácích je zblokovaná a Plzeň si následně bere míč u půlící čáry. Ovšem rychle o něj přichází a dává Kodani šanci na brejk.
11
N'Doye ale při protiútoku také ztratil míč, o několik sekund později si však došel pro faul 20 metrů od branky. Velmi dobrá pozice pro přímé ohrožení brány...
12
Rozhodčí ještě rovná zeď, přímý kop si nejspíš vezme na starost sám faulovaný.
13
Je to tak. N'Doye střílí podél zdi, ale jeho poku není ani příliš prudký, ani dobře umístěný, a tak plzeňský gólman Čech bez větších potíží skrývá míč do koše.
14
Kodaň získává rohový kop, po němž sráží míč rukou na další roh Čech. Plzeň je v posledních minutách pod tlakem.
15
Ale dokázala se ubránit také při druhém rohovém kopu a pokouší se vymanit z dánského obležení.
16
Český tým drží míč, ale jen v blízkosti půlící čáry. Pokus poslat kolmici dopředu na nabíhající hráče nevychází.
17
Ďuriš si konečně zabíhá s míčem na pravou stranu a všímá si nabíhajícího Petržely, kterému přihrává blíž šestnáctce. Petržela poté centruje na malé vápno, kde však ještě nikdo z jeho spoluhráčů není. Ochozy stadionu to přesto trochu zahučelo.
19
Důležité
Bolaňos dribluje s míčem a běží s ním z levé strany do pokutového území. Limberský ve snaze vypíchnout balon propadá a Bolaňos může jít o něco dál a vypálit. Jeho přízemní střela levačkou končí dva metry vedle levé tyče.
20
Kodaň však hře doposud nijak výrazně nedominovala, ačkoli na Plzni je jasně vidět, že by se nejraději pouštěla do protiútoků, které jsou v jejím podání často smrtící.
21
Domácí budou kopat další standardku, tentokrát z o poznání větší vzdáleností než před několika minutami.
22
Bolaňos centruje na zadní tyč, kde tuší někoho ze svých spoluhráčů, ale plzeňská obrana má okolí své branky dobře pohlídané.
23
Kodaň má míč stále na svých kopačkách, ale blízko k Čechově brance se tentokrát nedostává. Naopak se na polovině hřiště dopouští faulu.
25
Obléhání pokračuje... Fotbalisté dánského týmu jsou ale stále daleko od plzeňské brány. Hosté aktivně napadají, jako například Trapp, jenž soupeře s míčem vyhnal skoro až za půlku.
26
Do protiútoku se najednou řítí Petržela, ale plzeňský brejk se poté zpomaluje a nekončí ani střelou, což se vůbec nelíbí trenéru Pavlu Vrbovi.
27
Kolář sprintuje za míčem na levé straně, přičemž svádí běžecký souboj se stoperem Ottesenem. Bohužel si při něm pomáhá faulem, a proto je hra zastavena.
28
Ale to už si na druhé straně zpracovává ve středu pokutového území míč útočník N'Doye, ale hlavní rozhodčí Atkinson dobře viděl, že si pomohl rukou.
29
Opět známý obrázek doposavadního průběhu zápasu: Kodaň má balon v držení, ale brankáře Čecha zatím nijak neohrožuje.
30
Domácí chtějí protlačit míč do vápna z levé strany, ale ani to nevychází. Český šampion velmi pozorně brání.
31
Kodaň se usadila na levé straně, ale více kombinuje, než se pouští do sólových akcí nebo centruje. Nyní získává autové vhazování.
32
Po něm se k zakončení prosazuje Claudemir, ale pod tlakem plzeňských beků hlavičkuje jen mírným obloučkem do náruče gólmana Čecha.
33
Rajtoral spěchá za přihrávkou na pravou stranu a centruje bez vyčkávání před bránu. Jeho pasu se však staví do cesty Diouf a sráží míč za brankovou čáru pravou rukou. Ani jeden z rozhodčích si jí však nejspíš nevšiml nebo nechal hru záměrně pokračovat. Plzeň kope roh.
34
Domácí se bez problémů ubránili a krátce nato sami získali roh.
35
Důležité
Na centr si naskakuje útočník N'Doye a posílá míč hlavou k pravé tyči. A Plzeňští mají štěstí, brankář Čech nemůže být na místě včas a míč končí v zámezí. Kodaň se chystá na další rohový kop.
36
Po tomto rohu už měli hosté daleko méně problémů a mohou pro změnu pomýšlet na útočné výpady.
38
Nevysoký Pilař jde v šestnáctce Kodaně do zakončení hlavou, ale na centr ze strany přece jen nedosáhl.
39
Důležité
Claudemir přebírá míč na levé straně pár metrů za pokutovým územím. Neváhá a ihned střílí, ale jeho první pokus sráží Rajtoral. Balon se však ke Claudemirovi brzy vrací a je tu pokus číslo dvě: tentokrát míč prosvištěl jen několik decimetrů vedle pravé tyče!
41
Ačkoli se Plzeňští diví, Kodaň získává další rohový kop. Po něm vzniká ve vápně zmatek, ale hosté se s vypětím sil ubránili.
42
A znovu roh pro domácí. Ti s přibližujícím se koncem prvního poločasu tlačí čím dál více.
43
Přichází ostrý centr před malé vápno, se kterým si plzeňská defenziva umí poradit.
44
N'Doye běží s balonem u nohy do brejku, ale nadějnou příležitost pro svůj tým zbržďuje, až se k němu stačí stáhnout hned trojice plzeňských obránců. Vrací se tak kousek zpátky a střílí po zemi - přibližně pět metrů vedle pravé tyče.
45
České mužstvo se po delší době osvobozuje a dostává se s míčem konečně za půlku. Nastavuje se jedna minuta.
45
Horvát si došel pro faul daleko od kodaňské branky. Následně centruje do pravé části šestnáctky na Číškovského, jenž sklepává hlavou na malé vápno Kolářovi a ten jen obloučkem daruje míč brankáři Wilandovi.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
STATISTIKY 1. POLOČASU: Střely na bránu 2:2, střely mimo 8:2, rohy 6:1, ofsajdy 0:2, držení míče (%) 58:42.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání FC Kodaň - Plzeň
Rozehráli hosté ze západu České republiky, začíná druhý ze čtyř poločasů proti dánskému soupeři.
46
Karty
Žlutou kartu dostal Christian Bolaňos (FC Kodaň)
za faul zezadu na Pilaře.
47
Pilař je po krátkém ošetření zpátky na trávníku a může pomoci svému týmu ve snaze vstřelit ohromně důležitý gól na hřišti soupeře.
48
Kolář se prosmýkl kolem Christensena a dostává se ke střele zpoza šestnáctky, ale ta mu nesedla úplně ideálně a míč letí pět merů vedle levé tyče.
49
Pilař už je očividně fit, protože si dělá s míčem prostor u levého rohového praporku a posílá prudký centr před branku, který ale sviští na druhou stranu. Následný centr Kodaně se hostům daří zabrzdit.
50
Plzeňští se nebojácně pouští do útoku a dostávají se také k rohovému kopu. Domácí se s ním ovšem věděli rady.
51
Čech musí zasahovat: plzeňská obrana v tomto případě nepohlídala N'Doyeho a ten toho samozřejmě využívá, Naskakuje si na centr a hlavičkuje do pravé dolní části, ale Čech je na místě včas.
52
Důležité Góly
Sölvi Ottesen (FC Kodaň) si dal vlastní gól. FC Kodaň - Plzeň 0:1
Plzeň se dostává překvapivě do vedení! Dlouhý centr na útočnou polovinu prodlužuje hlavou do šestnáctky Horváth. V pokutovém území se míč odráží nejprve od Koláře a poté od obránce Ottesena, a tak je zmatený brankář Wiland na špatbém místě a nestíhá zasáhnout před tím, než míč prochází za brankovou čáru.
54
Zaskočení hráči Kodaně chtějí okamžitě uklidnit rozčíleného kouče a tlačí se do útoku. Plzeňští chtějí pochopitelně tempo hry zbrzdit.
56
Střídání
Střídání: FC Kodaň: ze hřiště odešel Pape Paté Diouf, nahradil ho Morten Nordstrand.
57
Domácí tým se chystá na přímý kop, který následuje po plzeňském faulu přibližně třicet metrů od Čechovy branky.
58
Vyrovnat ze standardní situace by moc chtěl N'Doye, ale jeho prudká střela nabírá směr vzhůru k tribunám, a tak se nemá Čech čeho obávat.
59
Důležité Góly
Václav Pilař (Plzeň) vstřelil gól. FC Kodaň - Plzeň 0:2
Vynikající sólo Petržely končí druhým gólem českého outsidera! Petržela pelášil s míčem podél pravé autové čáry, šikovně obešel jednoho ze svých strážců a nacentroval doprostřed pokutového území, kde za sebe sklepl míč bráněný Ďuriš. Na hranici šstnáctky čekali hned dva hráči Plzně, jedním z nich byl záložník Pilař, jenž uklidil míč po zemi do levé části brány pod padajícím gólmanem Wilandem.
62
Důležité
Obrovská šance Kodaně a skvělý reflex brankáře Čecha! Po centr z pravé strany do houfu hráčů před plzeňskou brankou nse na malém vápně prosazuje Christensen a zblízka hlavičkuje na bránu. Čech je naštěstí pro český tým dobře postavený a máchnutím ruky vyráží míč před sebe. Poté se už Plzeň zvládá ubránit.
64
Plzni přidaly dva vstřelené góly hodně na sebevědomí, je znát, že si Západočeši věří o dost víc.
65
Karty
Žlutou kartu dostal Michal Ďuriš (Plzeň)
65
Střídání
Střídání: FC Kodaň: ze hřiště odešel Domingues de Souza Claudemir, nahradil ho Johan Absalonsen.
66
Slovo si ovšem berou domácí, kteří zase drží míč na polovině soupeře. Plzeň čeká stažená okolo své branky.
67
Před Čechovu svatyni letí v krátkém sledu dva nebezpečné centry. Při prvním z nich mají hosté štěstí, že Kristensen nedosáhl na balon jen o kousek.
68
Důležité
N'Doye střílí v šectnáctce akrobaticky a Čech se musí hodně natahovat, aby vyrazil jeho ránu na roh. Po něm přichází ještě jeden.
69
Důležité Góly
Sölvi Ottesen (FC Kodaň) vstřelil gól. FC Kodaň - Plzeň 1:2
Jubilejní desátý rohový kop už domácí využívají ke vstřelení branky. Do vápna centruje Bengtsson a z nevelké vzdálenosti hlavičkuje nehlídaný Ottesen, kterého měl uhlídat Trapp.
71
Petžela si nabíhá na kolmici za obranu a jde sám na brankáře, ale ještě než stíhá zakončit, slyší hvizd sudího, který mu oznamuje, že při náběhu se ocitl v ofsajdu.
73
Petržela byl faulovaný na vlastní polovině a chvíli posedává na trávníku, což se nelíbí domácím fanouškům.
74
Karty
Žlutou kartu dostal Milan Petržela (Plzeň)
za skluz zezadu po uklouznutí.
75
Dvojice plzeňských hráčů pronásleduje u pravé postranní čáry unikajícího Absalonsena, který na přesilu nestačil. Hosté se tak mohou pokusit udržet míč co nejdéle na svých kopačkách.
76
Limberský se drze prosmýká kolem jednoho z kodaňských beků díky jesličkám a posílá centr do šestnáctky. Ten ovšem nikdo nezužitkoval.
76
Střídání
Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Martin Fillo.
77
Čech musí rychle vyběhnout z branky a zasahovat po brejku Kodaně. Ottesen se zase tlačí před branku, ale v tomto případě Plzeň nezaskočil.
79
Důležité Góly
Martin Fillo (Plzeň) vstřelil gól. FC Kodaň - Plzeň 1:3
Tak tomu se říká ideální střídání! Plzeňský záložník střílí nádherný gól poté, co ho nachází dlouhým centrem na pravou stranu Horváth. Fillo je na všechno sám, a tak se kličkami zbavuje Bengtssona, jde s míčem ke středu šestnáctky a střílí levačkou perfektně do pravého horního růžku brány bezmocného gólmana Wilanda.
81
Hosté po svém třetím gólu nepouštějí rivala v souboji o Ligu mistrů do žádné větší šance, naopak často nakujují na útočnou polovinu.
83
Kolář přihrává dozadu naprosto zbytečně a Trapp kvůli tomu musí faulovat.
83
Karty
Žlutou kartu dostal Petr Trapp (Plzeň)
84
Domácí přímý kop z nějakých 27 metrů hodně promýšleli, ale Bulaňos nakonec pálí jen do zdi a situaci definitivně řeší odkopem kamsi do bezpečí Pilař.
84
Karty
Žlutou kartu dostal Christian Grindheim (FC Kodaň)
85
Plzeňští utíkají s míčem na útočnou polovinu a získávají roh, s jehož rozehráním určitě nebudou spěchat.
86
Horváth kroutí centr přímo do brány, ale není přesný, a tak musí rychle spěchat na vlastní polovinu. Při tom plzeňský kapitán ještě diriguje své spoluhráče.
87
Fillův druhý pokus o zaskočení brankáře Wilanda tentokrát nevychází. Je ovšem vidět, že se hostující záložník svým parádním gólem namlsal.
88
Dobrá zpráva pro fanoušky Plzně: závěr utkání se z větší části odehrává na půlce Kodaně.
89
Střídání
Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Michal Ďuriš, nahradil ho František Ševinský.
90
Mnoho příznivců dánského mužstva už opustilo svá místa a odebralo se pryč ze stadionu. Takový výsledek si rozhodně nepředstavovali.
90
Střídání
Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Václav Pilař, nahradil ho Jakub Hora.
90
Kodaň není v závěru nebezpečná. Plzeň může být relativně v klidu, navíc když N'Doye fauluje u středového kruhu.
90
Karty
Žlutou kartu dostal Dame N'Doye (FC Kodaň)
90
Hora drží míč u levé postranní čáry, ale poté raději nahrává zpět Limberskému. Ten nesbírá vteřiny a střílí z dálky. Míč se stáčí hodně daleko od brány.
90
Důležité
Ještě jedna šance Plzně: Kolář prchá s balonem středem hřiště a může jít sám na brankáře. Jednoho obránce má po levém boku a druhého za sebou. A právě Absalonsen zezadu fauluje.
90
Karty
Žlutou kartu dostal Johan Absalonsen (FC Kodaň)
90
Horváth se ujímá přímého kopu z 18 metrů. Obstřeluje zeď, ale střílí doprostřed brány, kde jeho pokus bez potíží chtá Wiland.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:3.

Sestavy a rozestavení

FC Kodaň FC Kodaň (4-4-2)

21 Wiland
Wiland
o hráči
15 Thomsen
Thomsen
o hráči
Ottesen
o hráči
25 Zanka
Zanka
o hráči
Bengtsson
o hráči
Bolaňos
o hráči
Kristensen
o hráči
Grindheim
o hráči
13 Diouf
Diouf
o hráči
56. min Nordstrand o hráči
14 N'Doye
N'Doye
o hráči
Claudemir
o hráči
65. min Absalonsen o hráči

FC Viktoria Plzeň Plzeň (4-5-1)

24 Čech
Čech
o hráči
Rajtoral
o hráči
Bystroň
o hráči
Čišovský
o hráči
Limberský
o hráči
Petržela
o hráči
76. min Fillo o hráči
26 Kolář
Kolář
o hráči
7 Trapp
Trapp
o hráči
Horváth
o hráči
6 Pilař
Pilař
o hráči
90. min Hora o hráči
Ďuriš
o hráči
89. min Ševinský o hráči

Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Kirkup