Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 28. ledna 2023 Otýlie
Pěkný podvečer z Plzně, vítejte u sledování on-line reportáže z odvetného zápasu druhého předkola Ligy mistrů mezi domácí Viktorií a Pjunikem Jerevan. Celý zápas budeme sledovat minutu po minutě. Utkání má výkop ve 20:15.
Plzeň v Arménii vyhrála 4:0. Góly před týdnem dávali Horváth, Kolář a Bakoš, jenž se trefil dvakrát. Český mistr je tak blízko postupu do třetího předkola. Aby ze soutěže vypadl, musel by přijít nečekaný kolaps - prohra o čtyři a víc gólů.
Plzeňský trenér Vrba udělal jedinou změnu v sestavě. Do týmu se vrátil Limberský, který před týdnem nemohl hrát kvůli trestu, na lavičku putuje Trapp. Hosté udělali dvě změny. V základní sestavě neuvidíme Voskanjana s Pogosjanem, místo nichž nastoupí Manučarjan a Manojan.
Plzeňský stadion prochází bleskovou rekonstrukcí, a tak je dnes otevřena jen hlavní tribuna. Zaplňuje se rychle; diváci však nespěchají na svá místa, stojí v prvních řadách opřeni o zábradlí a obhlížejí rozestavěné nové ochozy. Vzhledem k jednoznačně rozehrané partii s Pjunikem je možná přestavba stadionu častějším námětem k debatě než samotný fotbal.
Je příjemný teplý večer, hráči se v dobré náladě rozcvičují. Plzeňáci střílejí z dálky na branku, hosté sprintují pod dohledem asistentů trenéra a s míčem si mohou kopat jen náhradníci. Nad stadionem už zaří reflektory, i když světla je zatím dost.
Plzeňští fandové chystají na začátek zápasu choreografii. "Igelity, které máte na svých sedačkách, zvedněte při nástupu hráčů nad hlavu, předvedeme plzeňské choreo!" nabádá hlasatel. Vzhledem k tomu, že se smí jen na hlavní tribunu, uvidí nachystaný obrazec jen hráči na ploše, pár pořadatelů a snad televizní diváci.
Trio finských rozhodčích přivedlo oba týmy na hrací plochu. V čele plzeňského průvodu šel tradiční kapitán Horváth. Domácí budou v pruhovaných červenomodrých dresech, Pjunik bude v bílém.
Plzeňské publikum slyšíme, nevidíme. Většina diváků na vysoké galerii nad novinářskými místy. Slyšíme bouřlivý dav, ale vidíme prázdné rozestavěné tribuny. Zvláštní pocit.
Fotografové si počkali na rozlosování stran, a pak se všichni do jednoho vydali za branku Pjuniku. Domácí na ni budou útočit v pruhovaných červenomodrých dresech. Hosté hrají celí v bílém.
1
Začal první poločas utkání Plzeň - Pjunik Jerevan
Výkop měli domácí.
1
Plzeň se hned v úvodu dostala před bránu soupeře. Po přímém volném kopu střílel zpoza pokutového území Horváth, ale brankář Izraeljan nepříliš silnou střelu v pohodě kryl.
2
Plzeň je aktivní. Český mistr se sympaticky snaží, přestože po prvním zápase vede 4:0.
3
Plzeň bude zahrávat první rohový kop zápasu.
4
Domácí rozehráli rohový kop nakrátko. Po sérii přihrávek se k centru ze strany dostal Horváth, ale obránci Pjuniku bez potíží odvrátili daleko od brány.
5
V pokutovém území upadl Petržela po souboji s Malakjanem, ovšem rozhodčí zákrok posoudil jako čistý, přes míč.
6
A další rohový kop Plzně. Tentokrát ho bude rozehrávat Horváth.
7
Pěkný centr plzeňského kapitána z rohového kopu! Točil ho na vzdálenější tyč, kam si nabíhal Bakoš. Slovenskému útočníkovi ale nakonec přeci jen pár kroků chybělo.
8
Důležité
Nádherná kombinace Plzně. Pilař vyzval do běhu Limberského, jenž skvěle našel Koláře. Střela domácího záložníka z velkého vápna byla tečovaná, otřela se o tyč a od té mimo hrací plochu. Domácí budou kopat další roh.
9
Důležité
A hned další obrovská šance! Přímo po rohovém kopu stačil na hlavičku Koláře brankář Izraeljan zareagovat, ale na následnou dorážku Bystroně už byl krátký. Míč se odrazil od břevna.
10
Útočná smrť Plzně pokračuje. Po centru z pravé strany se míč dostal k volnému Pilařovi, jenž si balon zpracoval na prsou a vypálil. Gólman Izraeljan se znovu vyznamenal.
11
Tentokrát se už síť Pjuniku třepotala, ale míč ji napnul ze špatné strany z vnějšku. Střílel Bakoš, jehož ránu tečoval gólman Izraeljan.
12
Po střele Rajtorala se Plzeňští mohou těšit na další rohový kop. To je tlak!
13
Z tohoto rohového kopu nic nebylo. Rozhodčí odpískal jednomu z domácích hráčů útočný faul.
14
Vlastně se hraje jen na polovině arménského týmu. Zdá se, že je jen otázkou času, kdy padne úvodní gól.
15
Rána Jiráčka z víc než dvaceti metrů k pravé tyči: brankář Izraeljan musel tygřím skokem zachránit na další roh.
16
Petrželovi se centr z rohového kopu vůbec nepovedl. Míč proletěl nad hlavami hráčů a skončil mimo hrací plochu.
17
Přestože bylo jasné, že centr před branku Jeravanu je hodně přetažený, Bakoš sprint obětavě nevypustil a natáhl se po míči. Podle asistenta trenéra však byl už míč mimo hrací plochu.
18
Důležité
Jerevanský brankář Izraeljan si dneska zachytá. Teď se vytáhl proti hlavičce Bakoše z bezprostřední blízkosti. A hostující obrana měla co dělat i s dotírajícím Petrželou, jenž chtěl dorážet. Nakonec musel Hovhannisjan vykopávat míč až z brankové čáry.
20
Domácí záložník Pilař pálil z dálky, střela byla zblokovaná.
22
Podle statistik UEFA vystřelila Plzeň v úvodu zápasu už osmkrát. A navrch zahrávala sedm rohových kopů. To dokládá, jak se český mistr do soupeře zakousl.
23
Plzeň zahrávala další rohový kop, už osmý. Míč se snesl až k Pilařovi, jenž číhal za pokutovým územím. Velkým obloukem běžel s míčem až na pravou stranu, odkud se mu vůbec nepovedl centr.
25
První střela Pjuniku. Z asi dvaceti metrů zkusil štěstí Manojan, jenomže netrefil bránu. Přesto šel brankář Pavlík raději na zem, ovšem jenom kontroloval dráhu míče.
26
Z levé strany přihrál Limberský nabíhajícímu Petrželovi, jenž se ale unáhlil a vypálil z velké dálky. Navíc tak nepovedeně, že bránu Pjuniku vysoko přestřelil.
28
To byl nádherný centr! Pilař krásným nadýchaným obloučkem poslal míč přesně na nohy Petrželovi, jemuž se ale následně nepovedl centr. Vybojoval alespoň roh.
29
Rohový kop rozehrál Horváth, ale gólman Izraeljan vyboxoval na další roh. Ten už rozehrával Petržela. Ani tentokrát z toho ale gólová šance nebyla.
30
Po faulu Jedigarjana na Koláře bude Plzeň zahrávat rohový kop ze zajímavé pozice. Míč stojí asi dvacet metrů od brány, byť poněkud víc vlevo, než by Horváth potřeboval.
31
Přímý volný kop nakonec rozehrál Bakoš. Nebyla to marná střela, ale o fous bránu netrefil. Míč se otřel o boční síť.
32
Hra se trochu uklidnila. Domácí si přihrávají kolem půlící čáry.
33
Ostrý centr Petržely z pravé strany. Jenomže byl tak prudký, že ho netrefil ani Pilař, ani Bakoš.
34
Plzeňský brankář Pavlík jen očima kontroloval nepovedený centr před svou bránu a doufal, že míč skončí opravdu mimo hrací plochu.
35
Překvapivé zakončení domácího kapitána Horvátha. Místo toho, aby přihrával, zkusil technicky uklidit míč po zemi k levé tyči. Slabá střela ale minula tyč a skončila mimo hrací plochu.
36
Tempo trochu opadlo, ze strany Plzně to už není takový uragán jako na začátku.
37
Důležité
Brankář Izraeljan předvádí famózní výkon. Teď uspěl i proti střele Bakoše, jehož na penaltovém puntíku našel Kolář. Střela do protipohybu ale gólmana nepřekonala, Izraeljan vyrazil na poslední chvíli nataženou špičkou levé nohy.
38
Důležité Góly
Marek Bakoš (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Pjunik Jerevan 1:0
A tahle akce už gólem končí! Rajtoral se štěstím přešel přes Hovhannisjana a z pravé strany odcentroval před bránu. Tam se rybičkou opřel do míče Bakoš a překonal brankáře Izraeljana.
40
Domácí zahrávali další rohový kop. Ani teď z toho ale nic vážnějšího nebylo.
41
Důležité Góly
Marek Bakoš (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Pjunik Jerevan 2:0
Pane jo, to byla kombinace! Z pravé strany znovu připravil akci Rajtoral. Pak si v pokutovém území dávali přednost tři hráči Plzně, až to vypadalo, že z akce nic nebude. Jenomže Pilař obětavě skepl na volného Bakoše, jenž ze značky pokutového kopu v klidu uklidil míč k pravé tyči.
43
Pjunik by teď musel dát šest gólů, aby postoupil. Český mistr, zdá se, jasně míří do třetího předkola Ligy mistrů.
45
Důležité Góly
Daniel Kolář (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Pjunik Jerevan 3:0
A je tam třetí gól! Akce znovu vznikla na pravé straně, odkud tentokrát centroval Petržela. K míči se dostal Kolář, jenž z hranice pokutového území vystřelil. Nebyla to úplně povedená střela, ale nakonec se štěstím propadla pod padajícím brankářem Izraeljanem do brány.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 3:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Plzeň - Pjunik Jerevan
Rozehrávali hosté.
47
Pjunik v úvodu druhého poločasu zahrozil z pravé strany po zemi centroval Jedigarjan, po míči se natahoval Hovhannes Hovhannisjan. Byl tísněn, v záklonu, takže se od něj míč odrazil jen mimo bránu.
48
Důležité Góly
Edgar Malakjan (Pjunik Jerevan) vstřelil gól. Plzeň - Pjunik Jerevan 3:1
Pjunik snižuje. Plzeň může být ale i tak v klidu. Jerevanský tým zaútočil středem hřiště, míč se dostal k Malakjanovi, jenž se prosmýkl kolem Rajtorala a Čišovského a přesně vypálil k levé tyči Pavlíkovy brány.
51
Plzeň zahrávala přímý volný kop. Znovu se ho ujal Bakoš, protože to byla pozice spíše pro praváka než pro levonohého Horvátha. Těsně minul levou tyč.
52
Důležité
Pilař se mohl dočkat premiérového gólu v plzeňském dresu. Z voleje se snažil trefil centr z pravé strany, jenomže obránci Pjuniku si ho hleděli a nedali mu moc prostoru. Mladý záložník, který na západě Čech hostuje z Hradce Králové, sice míč trefil, ale bránu už ne.
53
V pokutovém území Pjuniku bylo několik volných hráčů Plzně, ale Pjunik domácí k přímému ohrožení brány nepustil.
54
Střídání
Střídání: Pjunik Jerevan: ze hřiště odešel Hovhannes Hovhannisjan, nahradil ho Ghukas Pogosjan.
56
V prvním poločase se hrál atraktivnější fotbal. Rychlejší, nápaditější, aktivnější.
57
Důležité Góly
Daniel Kolář (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Pjunik Jerevan 4:1
Centr z pravé strany mířil do pokutového území, kde se k míči dostal Kolář. Sklepl si ho ze vzduchu a z otočky vypálil. Pěkný gól.
59
Střídání
Střídání: Pjunik Jerevan: ze hřiště odešel Kamo Hovhannisjan, nahradil ho Gagik Pogosjan.
62
Přímý volný kop z levé strany rozehrál plzeňský záložník Horváth. Na jeho centr si naběhl Limberský, jenž chtěl najít někoho ve skrumáži ve vápně. Jenomže nenašel.
63
Pjunik šel do rychlého protiútoku. Dokonce musel zasahovat proti střele z velké dálky brankář Pavlík.
64
Ještě půl hodiny a Plzeň postoupí do třetího předkola Ligy mistrů. Zatím si zápas užívá a nadále útočí, i když už ne s takovou vervou.
65
Důležité
Mohl mít hattrick, ale místo toho se Kolář směje, jak tuhle šanci mohl neproměnit. Z levé strany centroval Jiráček, Kolář sám na malém vápně přestřelil.
66
Střídání
Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Milan Petržela, nahradil ho Michal Ďuriš.
67
Ve druhém poločase má domácí brankář Pavlík přeci jen trochu víc práce než v první části. Z ostrého úhlu pálil Aleksanjan, jehož ránu plzeňský gólman vyrazil.
68
Plzeňský útok teď zastavil útočný faul Jiráčka.
70
Po faulu na Bakoše bude Plzeň zahrávat přímý volný kop. Míč tentokrát stojí v dobré pozici pro Horvátha. Asi pětadvacet metrů od brány.
71
Důležité
Horváth nevolil přímou střelu. O tu se po jeho centru pokusil Pilař, na něhož ještě Izraeljan stačil. Jenomže míč se odrazil až k Bakošovi, jenž ovšem v jasné pozici přestřelil!
72
Počet diváků 5 400 (46 % z kapacity 11 700)
74
Střídání
Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Marek Bakoš, nahradil ho Jakub Hora.
76
Pjunik Jerevan bude po nedorozumění v plzeňské obraně zahrávat svůj první rohový kop v zápase.
77
Žádné nebezpečí pro plzeňskou bránu. Pjunik se po rohu ani nedostal do pokutového území.
78
Poslední čtvrthodina a Plzeň začne slavit postup do třetího předkola Ligy mistrů. Závěr zápasu si svěřenci trenéra Vrby evidentně užívají. Nikam se neženou, v klidu si přihrávají...
79
Střídání
Střídání: Pjunik Jerevan: ze hřiště odešel David Manojan, nahradil ho Vardar Bakaljan.
80
Hraje se kolem středového kruhu. Oba týmy se snaží o dlouhou kombinaci bez výraznějších výpadů.
81
Střídání
Střídání: Plzeň: ze hřiště odešel Daniel Kolář, nahradil ho Vladimír Darida.
83
Nečekané zakončení. Plzeň rychle rozehrála přímý volný kop, v pokutovém území se do vzduchu vyšrouboval Hora, ale jeho hlavička skončila nad břevnem.
85
I když jsou kvůli rekonstrukci stadionu diváci jen na hlavní tribuně, děkují svým miláčkům skandovaným potleskem.
86
Od pravé postranní čáry rozehrál přímý volný kop Horváth, jehož centr spadl na hlavu maličkého Pilaře. I proto jeho hlavička nečinila jerevanskému brankáři Izraeljanu problémy.
89
Důležité
Přihrávky na vlastní polovině, skandovaný potleskl, spokojený výraz ve tváři trenéra Vrby... Plzeň slaví postup!
90
Budou se nastavovat dvě minuty.
90
Důležité Góly
Václav Pilař (Plzeň) vstřelil gól. Plzeň - Pjunik Jerevan 5:1
Pilař se svého premiérového gólu v dresu Plzně přeci jen dočkal. A jakého. Z hranice pokutového území napřáhl a parádním obloučkem zakroutil míč přímo do šibenice. Krásný gól!
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 5:1.

Sestavy a rozestavení

FC Viktoria Plzeň Plzeň (4-5-1)

33 Pavlík
Pavlík
o hráči
Rajtoral
o hráči
Bystroň
o hráči
Čišovský
o hráči
Limberský
o hráči
Petržela
o hráči
66. min Ďuriš o hráči
Jiráček
o hráči
Horváth
o hráči
26 Kolář
Kolář
o hráči
81. min Darida o hráči
6 Pilař
Pilař
o hráči
23 Bakoš
Bakoš
o hráči
74. min Hora o hráči

Pjunik Jerevan (4-4-2)

Izraeljan
o hráči
Hovsepjan
o hráči
Harojan
o hráči
Juspašjan
o hráči
Hovhannisjan
o hráči
59. min Pogosjan o hráči
Aleksanjan
o hráči
Jedigarjan
o hráči
11 Manojan
Manojan
o hráči
79. min Bakaljan o hráči
Malakjan
o hráči
Manučarjan
o hráči
Hovhannisjan
o hráči
54. min Pogosjan o hráči

Rozhodčí: Munukka - Heininen, Aravirta
Počet diváků: 5 400 (46 % z kapacity 11 700)

Mohlo by vás zajímat