Hezký večer, slovenská Žilina vstoupí do Ligy mistrů zápasem proti slavné Chelsea. Zápas, který má výkop ve 20:45, vám přiblížíme v podrobné on-line reportáži.
Carlo Ancelotti, italský trenér Chelsea, prozradil složení základní sestavy už včera. Chybí v ní zranění Ashley Cole s Lampardem a kanonýr Drogba, který nemůže nastoupit kvůli karetnímu trestu.
To český kouč ve službách slovenského týmu Pavel Hapal má při premiéře Žiliny v nejprestižnější klubové soutěži k dispozici kompletní kádr.
Utkání bude řídit trojice nizozemských rozhodčích, jako hlavní Björn Kuipers.
Fotbalisté obou týmů už jsou na hrací ploše. Zaplněným stadionem zní znělka Ligy mistrů.
Žilina nastupuje v tradičních žlutých dresech a zelených trenýrkách, fotbalisté Chelsea budou hrát v modrých.
1
Začal první poločas utkání Žilina - Chelsea
Výkop měla Chelsea.
1
Hostující Žirkov, dnes levý obránce, podcenil souboj s Rilkem, ten se sice dostal k míči, ale obrana anglického týmu odvrátila na rohový kop.
2
Centr z rohového kopu z pravé strany vyrazil brankář Čech do pole.
3
Hostující brankář Čech musel v tísni odkopávat, míč směřoval k pravé postranní čáře na Sturridge, ale nakonec byl příliš dlouhý.
4
Ve středu pole se uvolnil domácí útočník Ceesay, jeho první rána byla zblokována, Gambijec ale zůstal u míče a nakonec ho z třiceti metrů poslal nad Čechovu bránu.
6
Po levé straně se probíjel domácí krajní obránce Mráz, od rohového praporku se mu dokonce povedlo odcentrovat, ale pouze do rukavic připraveného Čecha.
8
Středem hřiště prošel hladce Benayoun, přihrál míč doprava na hranici pokutového území, kde byl volný Sturridge, jeho přihrávka před bránu byla odvrácena.
9
První rohový kop Chelsea. Od levého praporku centroval Benayoun a na přední tyči se ho nohou snažil prodloužit Terry. Míč se vrátil k Benayounovi a jeho další centr stáhl ze vzduchu gólman Dúbravka.
10
Fotbalisté Chelsea drží míč a rozehrávají na vlastní polovině.
12
Hosté zakombinovali na útočné polovině a Rilke si nakonec musel pomoci nedovoleným zákrokem. Standardní situaci rozehrál z levé strany Malouda, přihrávku do vápna zpracoval Terry nabíhajícímu Sturridgeovi, který přestřelil.
13
Důležité Góly
Michael Essien (Chelsea) vstřelil gól. Žilina - Chelsea 0:1
Povedená útočná akce Chelsea přináší první gól zápasu. Anelka si naběhl na kolmou přihrávku a v pokutovém území posunul míč před bránu. Malouda měl míč na paty, tak ho přenechal nabíhajícímu Essienovi, proti jeho precizní prudké ráně neměl Dúbravka nárok.
16
Na druhé straně si domácí vytvořili šanci na ohrožení brány Chelsea z přímého kopu. Z dvaadvaceti metrů nakonec střílel Mráz a s jeho pokusem měl Čech nečekané problémy, míč před ním skočil a český brankář měl co dělat, aby ho u své levé tyče udržel.
18
Rychlý protiútok Žiliny. Obránce Pečalka prošel z vlastní poloviny až na hranici vápna, kde předal míč doleva Ceesayovi. Jeho přízemní střela mířila do boční sítě Čechovy brány.
19
U levé postranní čáry se snažil uvolnit Benayoun, vybojoval alespoň vhazování. V následném souboji ale fauloval Malouda a míč tak získá Žilina.
20
Z pravé strany střílel z voleje Rilke, z těžké pozice ale mířil až do nejvyšších míst na tribuně.
21
Domácí Vladavič se uvolnil na levé straně, obhodil si Essiena, pak ale prováhal správný moment ke střele a o míč přišel.
23
Domácí obránce Guldan ještě stihl míč u pravého rohového praporku a přihrál do vápna volnému Ceesayovi, který zakroutil míč před bránu. Tam vyhrál hlavičkový souboj Bello, jeho nepříjemný pokus kryl Čech.
24
Důležité Góly
Nicolas Anelka (Chelsea) vstřelil gól. Žilina - Chelsea 0:2
Další výborný Anelkův náběh na skvělou přihrávku Maloudy a Chelsea už vede o dva góly. Z mírného úhlu mířil francouzský útočník po zemí přesně ke vzdálenější tyči.
26
Domácí Bello vyhrál souboj u rohového praporku a poslal míč přes celé vápno na volného Vladaviče, ten byl úplně sám a mohl střílet, při zpracování si však pomohl rukou.
28
Důležité Góly
Nicolas Anelka (Chelsea) vstřelil gól. Žilina - Chelsea 0:3
Střelu Sturridge vyrazil Dúbravka se štěstím na rohový kop, ale po něm Žilina inkasuje potřetí. Po Terryho hlavičce se slovenský brankář marně natahoval, míč se od břevna odrazil na brankovou čáru, kde stál Anelka a zblízka dal svůj druhý gól.
30
Na druhé straně střílel zpoza vápna Mráz, jeho zblokovaný pokus kryl brankář Čech.
32
Na kolmou přihrávku mezi obránce si nabíhal Oravec, ale byl mu odmáván ofsajd.
34
Chelsea bez potíží zakombinovala na polovině Žiliny, do hry se na levé straně zapojili i obránce Terry se Žirkovem. První jmenovaný se nakonec uvolnil a přihrával prudce před bránu, tam ale míč kryl Dúbravka.
36
U míče jsou teď domácí, ale pouze si přihrávají na půlící čáře. Chelsea dobře napadá a Žilina se nemůže dostat na její polovinu.
37
Nakonec se jí to podařilo po levé straně, ke střele se poté dostal Oravec, ale jeho pokus byl zblokovaný.
38
Důležité
Po levé straně se do pokutového území Žiliny dostal Žirkov a předložil míč nabíhajícímu Maloudovi, který střílel z první po zemi. Trefil ale nohu Pečalky, od kterého se míč odrazil metr vedle Dúbravkovy tyče.
39
Po následném rohovém kopu se domácí ubránili.
40
Domácí útočník si naběhl na přihrávku od Ceesaye, pěknou kličkou obešel Terryho, pak se ale zezadu nechal obrat o míč vracejícím se Essienem.
41
Mezi dvěma obránci se za přihrávkou do vápna protáhl Žirkov, riskatním skluzem ho musel míče zbavit Piaček. Zasáhl ale čistě.
43
Důležité
Zpoza vápna napřáhl žilinský záložník Vladavič a jeho tvrdou střelou z pětadvaceti metrů dobře zlikvidoval skokem ke své levé tyči brankář Čech. Doposud největší šance slovenského týmu. Do šance se pak ještě po následném centru před bránu dostal Bello, hlavičkoval ale vedle.
44
Po rychlém protiútoku měla Žilina štěstí, že byl Sturridgeovi odmáván ofsajd. Anglický útočník by totiž z pravé strany postupoval úplně sám.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:3.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Žilina - Chelsea
47
Domácí zakombinovali na polovině Chelsea, Bello posunul míč doprava na Rilkeho, který střílel z hranice vápna. Jeho pokus byl sražený a následná prudká střela Ježe z dálky šla hodně vysoko.
48
Důležité Góly
Daniel Sturridge (Chelsea) vstřelil gól. Žilina - Chelsea 0:4
Žilina inkasuje počtvrté hned na začátku druhé půle. Sturridge si za zády stoperů naběhl na přesnou přihrávku Benayouna, obešel brankáře Dúbravku a zakončil po zemi do odkryté brány.
49
Důležité
Na druhé straně střílel zpoza vápna domácí Vladavič a brankář Čech měl co dělat, aby jeho prudký pokus udržel. Nakonec je z toho rohový kop.
50
Z rohového kopu domácí nezahrozili, ale zůstali ještě chvilku s míčem před šestnáctkou. Střela Bella šla hodně mimo.
51
Hostující Malouda prostrkával míč mezi obránce do běhu Sturridgeovi, přihrávku ale na poslední chvíli vystihl Pečalka.
52
Z protiútoku mohla zahrozit Žilina, za dlouhým nákopem se hnal útočník Oravec. V souboji se stoperem Alexem měl výhodu, nakonec byl ale ubráněn.
53
Přihrávka před pokutové území na Bella nečekaně prošla, Nigerijec měl dost prostoru ke střele, zpoza vápna ale pouze nastřelil Oravce.
55
Důležité Góly
Tomáš Oravec (Žilina) vstřelil gól. Žilina - Chelsea 1:4
Premiérový gól Žiliny v Lize mistrů padl po chybě brankáře Čecha. Ten podběhl centr z pravé strany, rukou míč pouze lehce přizvedl na hlavu Ivanoviče, od kterého se odrazil a mířil do opuštěné brány. Z brankové čáry ho nakonec do sítě ještě stihl dorazit Oravec.
57
Střídání
Střídání: Žilina: ze hřiště odešel Emil Rilke, nahradil ho Pavol Poliaček.
58
Důležité
Gól v sítí Chelsea fotbalisty Žiliny nabudil. Od koncové čáry z pravé strany ještě stihl odcentrovat Jež, míč propadl Alexovi k Ceesayovi, ten ho ale nestačil zblízka uklidit do brány.
59
Důležité
A vzápětí další šance slovenského týmu! Zpoza vápna vystřelil Vladavič a jeho slušný pokus mířil těsně vedle pravé tyče Čechovy brány.
60
Po sklepnutí Ceesaye se ke střele dostal střídající Poliaček, netrefil však míč vůbec ideálně a z první hodně vysoko přestřelil.
62
Střídání
Střídání: Žilina: ze hřiště odešel Momodou Ceesay, nahradil ho Tomáš Majtán.
62
Střídání
Střídání: Chelsea: ze hřiště odešel Daniel Sturridge, nahradil ho Gael Kakuta.
64
Po centru ze standardní siutace měl Čech zase spoustu práce. Míč mířil na zadní tyč a český bránkář ho v souboji s hlavičkujícím Oravcem vytlačil na rohový kop.
65
Oravec se uvolnil na pravé straně a pod sebe přihrál na nabíhajícího Majtana, ten pohotově vystřelil po zemi, ale jeho pokus vzdálenější tyč minul.
67
Střídající talentovaný útočník Kakuta vedl míč středem hřiště, protáhl se kolem Piačka, pak ale posunul míč Anelkovi do ofsajdu.
69
Z vlastní poloviny vyvezl míč slovenský stoper Pečalka, vyměnil si ho s Poliačekem a pak se snažil uvolnit ke střele. Ta se mu ale vůbec nepovedla, jeho pokus byl slabý a Chelsea se v pohodě ubránila.
72
Fotbalisté Chelsea drží míč, snaží se kombinovat ve středu pole, ale přes dobře napadající hráče Žiliny se jim projít nedaří.
74
Důležité
Po faulu Maloudy zahrávali domácí standardní situaci z pravé strany. Mrázův dlouhý centr prodlužoval před bránou Guldan, míč přizvedl nad břevno.
75
Hosté spěchali do rychlého protiútoku, na levé straně ještě stihl dlouhou přihrávku Malouda, ale přesný centr už nestihl.
76
Počet diváků 10 892 (99 % z kapacity 11 000)
77
Z pravé strany dvakrát posílal míč před bránu Guldan, hostující obránci ale míč vždy dokázali odvrátit.
78
Domácí Majtan se vyhnul Essienovi a posílal míč do vápna, kam si nabíhal Oravec. Před slovenským útočníkem ale míč kryl brankář Čech.
79
Střídání
Střídání: Žilina: ze hřiště odešel Lubomír Guldan, nahradil ho Stanislav Angelovič.
79
Střídání
Střídání: Chelsea: ze hřiště odešel Jossi Benajun, nahradil ho Josh McEachran.
80
Hostující Malouda si vyměnil míč s Kakutou, dostal se do vápna, proti dlouhé přihrávce ale včas vyběhl gólman Dúbravka.
83
Fotbalisté Chelsea kommbinují na polovině Žiliny a snaží se přidat pátý gól. Z třiceti metrů vypálil Essien, jeho pokus musel Dúbravka vyboxovat.
84
Na přihrávku do vápna si nabíhal Malouda, v souboji s obráncem upadl a u rozhodčího se dožadoval odpískání pokutového kopu. Sudí byl ale blízko a nechal pokračovat ve hře.
85
Na levé straně ještě stihl odcentroval Mráz, jeho spoluhráč Oravec se ale k míči nedostal.
86
Zpoza vápna vystřelil Anelka, jeho pokus byl tečován na rohový kop.
87
Po centru z rohového kopu se do zakončení dostal hostující stoper Terry, zpoza vápna napálil odražený míč, míč se po jeho střele odrazil od země a mířil mimo.
88
Kakuta vstřelil gól, ten ale nemůže být uznán kvůli ofsajdu.
88
Střídání
Střídání: Chelsea: ze hřiště odešel Florent Malouda, nahradil ho Patrick van Aanholt.
89
Probíhají poslední minuty zápasu, míč má v držení Chelsea a snaží se kombinovat.
90
Po akci po pravé straně se ke střele dostal obránce Ivanovič, z pětadvaceti metrů ale levačkou bránu netrefil.
90
Nastavují se dvě minuty.
90
Před pokutovým územím Chelsea byl faulovaný Jež, z přímého kopu pak Čechovu bránu přestřelil.
90
Zápas se dohrává za potlesku zaplněných tribun.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:4.

Sestavy a rozestavení

Žilina (4-4-2)

Dúbravka
o hráči
5 Guldan
Guldan
o hráči
79. min Angelovič o hráči
15 Piaček
Piaček
o hráči
Pečalka
o hráči
6 Mráz
Mráz
o hráči
9 Rilke
Rilke
o hráči
57. min Poliaček o hráči
12 Jež
Jež
o hráči
Babatounde
o hráči
Vladavič
o hráči
18 Ceesay
Ceesay
o hráči
62. min Majtán o hráči
14 Oravec
Oravec
o hráči

Loga PL Chelsea Chelsea (4-3-3)

1 Čech
Čech
o hráči
Ivanovič
o hráči
33 Alex
Alex
o hráči
26 Terry
Terry
o hráči
18 Žirkov
Žirkov
o hráči
5 Essien
Essien
o hráči
12 Mikel
Mikel
o hráči
10 Benajun
Benajun
o hráči
79. min McEachran o hráči
Sturridge
o hráči
62. min Kakuta o hráči
39 Anelka
Anelka
o hráči
15 Malouda
Malouda
o hráči
88. min van Aanholt o hráči

Rozhodčí: Kuipers - van Roekel, Simons
Počet diváků: 10 892 (99 % z kapacity 11 000)