Fotbalisté Sparty v Evropské lize na hřišti FC Kodaň nastoupí v sestavě: Blažek - Kušnír, Hubník, Řepka, Pamič - Žofčák, Vacek, Hušek, Kalouda - Prudnikov, Holenda.
Proti poslednímu ligovému utkání s Plzní udělal sparťanský kouč Chovanec v sestavě dvě změny. Levého záložníka Střeštíka nahradil Kalouda, v útoku místo Wilfrieda dostal šanci Prudnikov. Uzdravili se Pamič i Žofčák, kteří museli kvůli zranění střídat. Naopak Kucka kvůli bolavému svalu není ani na lavičce.
Sparťané v prvním utkání Evropské ligy remizovali s Eindhovenem 2:2, Kodaň prohrála v Kluži 0:2. Souběžně se zápasem v Dánsku se hraje i druhý duel skupiny K Eindhoven - Kluž.
V FC Kodaň působí i bývalí sparťané, obránce Zdeněk Pospěch je v základní sestavě, záložník Libor Sionko je připraven na lavičce.
Fotbalisté obou týmů už jsou připraveni na hrací ploše kodaňského stadionu. Domácí nastupují celí v bílém, sparťané mají rudé dresy a černé trenýrky.
1
Začal první poločas utkání FC Kodaň - Sparta
Výkop měli domácí.
3
Po počátečních nepřesnostech po pravé straně pronikal Kušnír a míč se dostal až doleva na volného Kaloudu, který byl v dobré střelecké pozici. Míč si ale špatně zpracoval, rozhodčí navíc odpískal ofsajd.
4
Na pravé straně se dostal k míči bývalý sparťan Pospěch, mezi Pamičem a Kaloudou se snažil přihrát před bránu, tam se ale míče zmocnili sparťané.
6
Po akci středem hřiště dostal míč mezi obránce domácí útočník NDoye, míč si už chystal na střelu, na hranici pokutového území ale stihl zakročit Hušek. Domácí potom kopali rohový kop, ale z něho nezahrozili.
7
Podruhé během krátké doby si NDoye nabíhal na míč za obranu, situaci musel spolu s brankářem Blažkem vyřešit stoper Hubník.
8
Po zákroku Řepky na Pospěcha u rohového praporku zahrávali domácí standardní situaci z pravé strany, centr před bránu byl ale odvrácen.
9
Přihrávka dopředu na Prudnikova mířila do ofsajdu.
11
Sparťané získali míč v obraně a po levé straně měl prostor Pamič. Přihrál dopředu Prudnikovovi, ale ten byl faulován. Hosté tak mohli zahrávat standardní situaci, z levé strany ale Kalouda centroval pouze k zadní tyči do rukavic připraveného Wilanda.
12
Důležité
Hostující Holenda vyhrál hlavičkový souboj a posouval míč na Prudnikova. Přihrávka na něj neprošla, míč se vrátil ke sparťanskému útočníkovi a ten se do něj opřel levačkou z osmnácti metrů. Proti jeho dobré ráně, která mířila k pravé tyči, musel skokem zasáhnout kodaňský brankář Wiland a vyrazit míč na roh.
13
Další střela Sparty, Vacek ale mířil hodně nepřesně.
15
Hosté se na chvíli usadili na polovině Kodaně, žádný z jejich centrů do vápna se ale neujal.
18
Po pravé straně vedl míč domácí Vingaard, od brankové čáry ale nedokázal odcentrovat přes Kaloudu. Následný centr z rohového kopu odvrátil brankář Blažek na další roh, po kterém se k hlavičce na zadní tyči dostal Santin, ale jeho prudký pokus mezi tyče nemířil.
20
Důležité
Na pravé straně byl faulován pronikající Kušnír a do vápna centroval ze standardní situace Žofčák. Holenda míč minul na značce pokutového kopu a na zadní tyči hlavičkoval dobíhající Prudnikov vedle.
21
Z pravé strany centroval kodaňský obránce Pospěch, na míč si vyskakoval NDoye, ale netrefil. Před dobíhajícím Santinem musel na další roh odvracet Kušnír.
23
Na pravé straně pokutového území dostal Vacek k centru, od obránce se ale míč dostal za brankovou čáru. Sparťané reklamovali ruku, ale opakovaný televizní záběr prozradil, že se míč odrazil od hrudi. Po rohovém kopu hlavičkoval na zadní tyči Řepka do náruče gólmana.
25
Góly
Dame N'Doye (FC Kodaň) vstřelil gól. FC Kodaň - Sparta 1:0
Po nepovedeném Hubníkově odkopu si kodaňský útočník naběhl na další míč mezi obránce, měl dostatek prostoru a střelou pod brankáře Blažka poslal domácí do vedení.
28
Míč z Blažkova dlouhého výkopu se odrazil na půlící čáru, kde si pro něj běžel na levé straně Pamič. Obránce Sparty byl faulován.
29
Pěkná akce Kodani, na jejímž konci dával z levé strany přihrávaku do vápna Gronkjaer, před sparťanskou brankou ale stihnul zasáhnout a odvrátit míč Řepka.
32
Domácí fotbalisté kombinovali na polovině Sparty, na levé straně si prostor k centru dělal Gronkjaer, ale narazil na Kušníra, který si ale v souboji pomohl faulem.
33
K míči se postavil Vingaard a přízemním centrem hledal někoho ze spoluhráčů. Míč byl v pokutovém území přizvednut a k hlavičce se dostal Pospěch a domácí budou zahrávat další rohový kop.
34
Z pravé strany centroval z rohového kopu Wendt a před bránou hlavičkoval NDoye. Senegalský útočník byl naštěstí pro Spartu v záklonu a bránu netrefil.
36
Do útoku vyvážel míč sparťanský obránce Pamič, na půlící čáře ho zezadu fauloval Pospěch.
37
Po spolupráci Žofčáka s Huškem se ve vápně dostal míč k Prudnikovovi, ruský útočník Sparty vystřelil z otočky, ale obráncem byl jeho pokus zblokován na rohový kop.
38
Rohový kop zahrával z pravé strany Žofčak a na přetažený centr si u zadní tyče vyskočil Řepka. Jeho hlavička mířila na bránu, byla ale slabá a brankář Wiland s ní neměl žádný problém.
40
Kodaňský brankář Wiland vykopl na nohu Wendta, který chtěl míč z první prodloužit do útoku. Špatně ho ale trefil a sparťané tak mohli vhazovat.
42
Sparťané vybojovali míč u půlící čáry, Vacek měl dostatek prostoru i času, ale na levou stranu přihrál Holendovi nepřesně.
43
Domácí Vingaard zahrával dva rohové kopy z levé strany. Na centr z toho prvního si do souboje s Blažkem vyskočil NDoye, ten druhý odvrátil Prudnikov.
44
Důrazní sparťané se snažili vybojovat míč na půlící čáře, Vacek si ale v souboji s Vingaard počínal nedovoleně.
45
Estonský rozhodčí Kaasik nastaví jednu minutu.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání FC Kodaň - Sparta
46
Střídání
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Igor Žofčák, nahradil ho Marek Střeštík.
47
Domácí útočník NDoye vyhrál souboj s Hubníkem, po kterém zůstal sparťanský stoper ležet na hřišti. Kodaňští se nemohli dostat do vápna, míč se dostal až na levo ke Gronkjaerovi, který se pokoušel patičkou uvolnit spoluhráče. Míč ale skončil v autu.
48
Sparťané se pokoušeli útočit po pravé straně, ale Kušnír byl mezi dvěma obránci bez šance.
51
Po několika nepřesnostech na obou stranách domácí přenesli hru na pravou stranu k Pospěchovi a kombinovali před pokutovým územím Sparty. Do vápna se nakonec dostal s míčem z levé strany Gronkjaer, opět zkoušel patičku, ale i tentokrát nepřesně.
52
Když k němu propadl míč, vystartoval za ním domácí Santin, dobrým obranným zákrokem se ale blýskl Hubník.
53
Sparťanský obránce Hubník musel opět zasahovat, tentokrát se pokoušel zasáhnout proti nepřesně střele Ndoyeho.
55
Střídání
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Jan Holenda, nahradil ho Wilfried Bony.
56
Nový muž na hřišti Wilfried se dostal k míči na půlíčí čáře, dobře ho podržel a dlouhou přihrávkou hledal vpředu Prudnikova. Něpřesný pas sebral brankář Wiland.
57
Domácí Hutchinson poslal kolmou přihrávku do pokutového území na Santina a Sparta měla štěstí, že byl dřív u míče její brankář Blažek.
59
Domácí obránce Pospěch běžel za míčem po pravé straně, tvrdě ale narazil na Pamiče.
61
Hosté vvhazovali do pokutového území z levé strany, míč si nezpracoval Santin a před Hutchinsonem ho uhlídal Kušnír.
62
Střídající sparťan Wilfried si zády k obránci chtěl zpracovat vysoký míč, uspěl, ale v pádu rozehrál nepřesně pouze na nohu Vingaarda.
65
U pravého rohového praporku zasahoval před Ndoyem sparťanský obránce Hubník, domácí útočník ale vybojoval rohový kop. Po něm se sparťané ubránili.
66
Domácí Santin si nabíhal za obranu Sparty na kolmou přihrávku, byl mu ale odpískán ofsajd.
67
Střídání
Střídání: FC Kodaň: ze hřiště odešel Cesare Santin, nahradil ho Ailton Almeida.
68
Z pravé strany se k centru dostal sparťanský záložník Hušek, u zadní tyče však v hlavičkovém souboji s bránícím Pospěchem neuspěl Střeštík.
70
Z pravé strany se k centru levou nohou dostal Kušnír, míč byl tečován a v těsném souboji Wilfried nepřetlačil brankáře Wilanda. Navíc mu byl odpískaný ofsajd.
72
V souboji s NDoyem dostal do obličeje loktem sparťan Hušek a zůstal ležet na hřišti. Krvácí mu obočí a je ošetřován za postranní čárou.
74
Hostující Kalouda prošel po pravé straně přes dva hráče až k pokutovému území a přihrál Prudnikovovi, který z otočky hledal Wilfrieda. Míč se ale pouze dokutálel za koncovou čáru.
75
Střídající Almeida běžel za dlouhým míčem na levou stranu, doběhl ho, udělal kličku Hubníkovi a dostal se do vápna. Stihl i vystřelit, ale jeho pokus z úhlu do brány nemířil.
77
Dlouhou přihrávku na pravé straně ještě stihl kodaňský obránce Pospěch, od koncové čáry dával míč naslepo před bránu, tam se ho ale zmocnil Řepka.
79
Domácí Hutchinson se šikovně probíjel mezi obránci Sparty, na hranici pokutového území musel zasahovat stoper Řepka.
80
Střídání
Střídání: Sparta: ze hřiště odešel Luboš Hušek, nahradil ho Václav Kadlec.
82
Sparťanský kapitán Řepka odzbrojil od míče Almeidu, za následným dlouhým míčem od Vacka se hnal útočník Wilfried, ale bylo jasné, že to před koncovou čárou nemůže stihnout.
83
Na půlící čáře ve středovém kruhu bránil Vacek domácího Hutchinsona, s technickým záložník měl ale problémy a nakonec musel faulovat.
84
Důležité
Velká šance Sparty! Po zaváhání domácí obrany mohl sám na bránu postupovat sparťanský záložník Kalouda, obránci domácího týmu byl však rychle dostižen a nakonec si ještě ukopl míč.
85
Sparťané si vynutili tlak. Obléhali pokutové území domácích, ve střelecké pozici byl Vacek, ale posunul míč ještě doprava Kušnírovi. Jeho střílený centr domácí obránci zblokovali.
86
Střídání
Střídání: FC Kodaň: ze hřiště odešel Martin Hansen Vingaard, nahradil ho Hjalte Norregaard.
87
Počet diváků 15 043 (40 % z kapacity 38 050)
89
Důležité
Střídající Almeida dostal přihrávku do otevřené sparťanské obrany a z dobré pozice vypálil vedle!
90
Důležité
A další šance domácích - střídající Norregaard pronikl do vápna Sparty a ke střele z šestnácti metrů se dostal nabíhající Almeida, branku Sparty ale přestřelil.
90
Důležité
Také Sparta si vypracovala na konci zápasu šanci - brankář Blažek rozehrával od půlící čáry, na hranici šestnáctky vyhrál hlavičkový souboj a posunul míč ke Prudnikovovi, který si v gólové pozici nezpracoval míč.
90
Důležité
Sparta mohla rozhodnout v posledních vteřinách zápasu! Prudnikov přistrčil míč na Kadlece, který postupoval sám na brankáře Wilanda, prostřelit ho ale nedokázal.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:0.

Sestavy a rozestavení

FC Kodaň FC Kodaň (4-4-2)

21 Wiland
Wiland
o hráči
Pospěch
o hráči
12 Larsson
Larsson
o hráči
Antonsson
o hráči
17 Wendt
Wendt
o hráči
Vingaard
o hráči
86. min Norregaard o hráči
Jörgensen
o hráči
Hutchinson
o hráči
Grönkjaer
o hráči
11 Santin
Santin
o hráči
67. min Almeida o hráči
14 N'Doye
N'Doye
o hráči

Logo Synot AC Sparta Praha Sparta (4-4-2)

29 Blažek
Blažek
o hráči
Kušnír
o hráči
Hubník
o hráči
2 Řepka
Řepka
o hráči
3 Pamič
Pamič
o hráči
Žofčák
o hráči
46. min Střeštík o hráči
25 Vacek
Vacek
o hráči
27 Hušek
Hušek
o hráči
80. min Kadlec o hráči
19 Kalouda
Kalouda
o hráči
17 Holenda
Holenda
o hráči
55. min Bony o hráči
Prudnikov
o hráči

Rozhodčí: Kaasik - Leevand, Reinvald
Počet diváků: 15 043 (40 % z kapacity 38 050)