Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 2. prosince 2023 Blanka
Dobrý večer z Edenu, vítáme vás u on-line reportáže z 5. vystoupení Slavie v Evropské lize. Od 21:05 nastoupí proti Janovu, kterému v Itálii v prvním zápase podlehla 0:2.
Slavia je ve skupině B v těžké pozici, s pouhými dvěma body za dvě remízy s Valencií je na posledním místě. Aby si udrželi šanci na postup, museli by slávisté zbývající dvě utkání vyhrát a ještě čekat na pomoc soupeřů.
Trenér Karel Jarolím nemůže pro zápasy v Evropské lize počítat se záložníkem Skácelem, místo kterého dnes nastoupí Trubila. Oproti nedělnímu zápasu s Brnem dnes ještě bude hrát od začátku Belaid, který nahradí ve středu zálohy Vaňka, a Vlček, jenž dostal v útoku přednost před Naumovem.
Na tribuně v sektoru hostů je plno, fanoušci Janova sedí i mimo vyznačený sektor a kotel mají pět minut před zápasem větší než domácí.
Trojice něměckých rozhodčích už přivedla fotbalisty obou týmů na hrací plochu. Slávisté nastupují v tradiční červenobílé kombinaci, hosté z Janova budou hrát červenomodrých dresech a tmavě modrých trenýrkách. Utkání začne za několik okamžiků.
1
Začal první poločas utkání Slavia - FC Janov
Výkop měli hosté, rozehráli dozadu a kombinují na vlastní polovině.
3
Domácí Trubila vystihl rozehrávku italského týmu a z levé strany se snažil poslat centr před bránu, tam ale žádný z jeho spoluhráčů nebyl a míče se zmocnili hosté.
5
Důležité
Po levé straně se probíjel hostující Floccari, ale čistě ho odzbrojil Suchý a slávisté tak mohli postupovat do otevřené obrany. Pro přihrávku do vápna si těsně před vyběhnuvším brankářem seběhl Hloušek a obloučkem před odkrytou bránu hledal Vlčka. Slávistický útočník stál zády k bráně a z první trefil protihráče.
6
Na druhé straně standardní situace ze slušné vzdálenosti. Střela hostujícího Zapatera mířila k tyči, kde byl připravený brankář Romanovs.
7
Opět musel zasahovat brankář Slavie: střílený centr z pravé strany, který vyslal Crespo, vyboxoval zpět do pole.
8
Na přihrávku za obrannou linii Slavie si nabíhal Crespo, na poslední chvíli míč před argentinským útočníkem odvrátil Čelůstka.
9
Po levé straně postupoval Floccari, ale proti Krajčíkovi vybojoval pouze vhazování. Následnou nepřesnou přihrávkou přes střed pole Italové o míč přišli.
11
Slávisté zakombinovali na polovině Janova, do pokutového území se ale nedostali. Pěknou přihrávkou do běhu hledal Hloušek na levé straně Hubáčka, ale slávistický obránce byl u míče později než jeho italský protihráč.
13
Nepřesné přihrávky teď na obou stranách: nejdříve o míč zbytečně přišel hostující Jurič, následně nestihl přihrávku u pravé postranní čáry slávista Krajčík.
14
Za dlouhým nákopem z hloubi pole pospíchal domácí útočník Hloušek, na hranici pokutového území byl ale u míče dřív obránce Papastathopulos.
15
Na pravé straně se pokoušel prosadit domácí obránce Krajčík, proti Bocchettimu se pokoušel odcentrovat, ale nakonec z toho nebyl ani rohový kop - míč šel do zámezí od slávisty.
17
Slávisté teď drželi míč ve středu pole, ale žádná dobrá přihrávka dopředu nepřišla. Míč pak ztratil Trubila a za následným dlouhým nákopem se řítil Crespo. Naštěstí pro Slavii byl v době přihrávky v jasném ofsajdu.
19
Po levé straně se pokusil utéct rychlý slávista Hloušek, ale obránce Papastathopulos ho dostihl, odzbrojil a českému reprezentantovi byl nakonec odpískán útočný faul.
20
Střílený centr posílal před bránu Slavie hostující Jurič, před brankářem Romanovsem ho nikdo netečoval a ten tak uklidil míč do svých rukavic.
21
Domácí drželi míč uprostřed hřiště, obránce Suchý měl dostatek času i prostoru k pasu dopředu, Krajčík se mu ale na pravé straně nerozběhl a míč tak sebral Biava.
23
Zapaterův centr stahuje ze vzduchu gólman Romanovs.
26
Důležité
Skvělá akce útočníka Crespa! V pokutovém území přebral přihrávku od Modesta a mezi třemi obránci Slavie si rychlým pohybem udělal prostor pro střelu. Jeho technický pokus mířil ke vzdálenější tyči, ale dobrým zákrokem ho na rohový kop vytěsnil brankář Romanovs.
28
Na pravé straně se dokázal prosadit Krajčík a poslal centr před bránu na Trubilu. V souboji s ním ale vyskočil výše Tomovič a míč z pokutového území odhlavičkoval. Následně střílel z voleje Grajciar, ale mimo.
30
Důležité
Domácí útočník Vlček si dobře našel místo před bránou Janova a centr z levé strany, který k němu propadl, poslal z blízkosti do brány. Gól ale Slavii nebyl uznán pro sporný ofsajd.
31
A ofsajd také na druhé straně, tentokrát byl ale jasný. Svoji pozici mezi obránci neuhlídal Crespo, který by jinak mohl postupovat sám na bránu.
32
Důležité
Z pravé strany se do pokutového území dostal hostující Mesto a jeho nepříjemná prudká střela přelétla těsně nad břevnem Romanovsovy brány.
34
Z rohového kopu Slavie centroval Grajciar, domácí z něj ale nezahrozili.
36
Hostující obránce Biava šel u koncové čáry skluzem do souboje s Vlčkem, útočník Slavie se mu ale stačil šikovně vyhnout a ještě poslat dobrý centr před bránu, kde musel míč vyrazit gólman Scarpi.
38
Potřetí dnes v ofsajdu chycen argentinský útočník Crespo. Obranná linie Slavie zapracovala na hranici pokutového území dobře.
40
Floccariho centr byl z pokutového území Slavie odvrácen. Následný odkop se příliš nepovedl Trubilovi, naštěstí pro něj však budou vhazovat domácí.
41
Další sprinterský souboj u levé postranní čáry, který spolu svedli útočník Hloušek s obráncem Papastathopulosem. Také tento však končí úspěšněji pro Řeka.
42
Přihrávku z pravé strany dostal do středu pole Hloušek, s míčem se otočil a z dvaceti metrů se pokusil o střelu. Jeho pokus byl ale slabý a mířil přímo do náruče gólmana Scarpiho.
43
Důležité
Pěkná akce domácího obránce Krajčíka! Před pokutovým územím oklamal bránícího Juriče, dostal se do vápna a prudce po zemi vystřelil. Mířil však dva metry vedle vzdálenější tyče.
45
Důležité
A další příležitost domácích! Dobrou práci odvedl Grajciar, který potáhl míč na pravé straně a přihrál před bránu volnému Hlouškovi. Jeho střela mířila přímo do italského brankáře, ten ji ale stačil vyrazit pouze k naprosto volnému Vlčkovi. Útočník Slavie si míč dlouho zpracovával a prováhal tak moment, kdy mohl střílet do odkryté brány. Jeho prudká střela nakonec těsně přelétla břevno.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:0.
45
Na hrací ploše stadionu v Edenu se s fanoušky rozloučil Vladimír Šmicer. Příznivce domácího týmu ujistil, že Slavii bude mít v srdci navždy.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - FC Janov
47
Hned v úvodu druhého poločasu si slávisté vypracovali standardní situaci. K míči se postavil Grajciar, jeho prudký centr ale před gólmanem Scarpim nikdo netečoval.
48
Po přenechání od Vlčka na levé straně se z dálky pokusil překvapit italského brankáře slávistický záložník Grajciar. Prudká přízemní střela však mezi jeho tři tyče nemířila.
49
Italský útočník Floccari se probíjel obranou Slavie, prošel přes dva hráče a nakonec ho musel faulovat Suchý. Na nedovolené zákroky už Slavia vede 13:2.
50
Z následného přímého kopu si Janov šanci nevytvořil, vybojoval ale alespoň rohový kop. Po něm přišel další centr a zasahovat musel Romanovs, který musel hodně rychle couvat, aby míč vytěsnil na další roh.
52
Střídání
Střídání: FC Janov: ze hřiště odešel Ivan Jurič, nahradil ho Domenico Criscito.
52
Střídání
Střídání: FC Janov: ze hřiště odešel Hernan Crespo, nahradil ho Giuseppe Sculi.
54
Slávisté zajímavně zakombinovali před pokutovým územím Janova, do vápna se jim ale míč procpat nepodařilo. Odražený míč pak ještě zkusil napálit Ragued, ale trefil pouze hradbu těl před sebou. A nakonec neuspěl ani Hloušek, který se v rohu vápna snažil přejít přes tři obránce.
56
Na dlouhý míč mezi obránce si na hranici šestnáctky vyskakoval Floccari, na hranici nedovoleného zákroku ho ve vzduchu odzbrojil Hubáček.
58
Důležité
Po faulu na Hlouška na levé straně zahrávali slávisté další standardní situaci. K míči se postavil opět Grajciar a tento jeho na první pohled vysoký centr se nebezpečně stočil a nakonec se odrazil od břevna!
60
Z pětadvaceti metrů zkusil vystřelit střídající Criscito, jeho prudký pokus břevno brány Slavie přelétl.
61
Nepříjemnou standardní situaci si teď vytvořili hosté, před pokutovým územím Trubila fauloval Modesta.
63
Ze standardní situace nakonec po přiklepnutí pálil Sculi, jeho rána ale mířila hodně vysoko.
64
Důležité
Osamocený domácí útočník Vlček si za obranou Janova naběhl na pas od Krajčíka a z těžké pozice dobře vypálil. Proti jeho střele se musel vytáhnout brankář Scarpi, který míč skokem k pravé tyči vyrazil.
67
A na druhé straně náznak šance Janova: na dlouhý míč si nabíhal Floccari, sprinterský souboj ale zvládl slávistický obránce Čelůstka, který byl u míče o zlomek vteřiny dřív a přihrál ho dozadu brankáři.
69
Odražený míč zkusil z první napálit Belaid, domácímu záložníkovi však střela nesedla, míč skončil vysoko nad bránou.
71
Na pravé straně si na křižnou přihrávku nabíhal Sculi, byl ale v ofsajdu.
71
Střídání
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Tijani Belaid, nahradil ho Štěpán Koreš.
72
Důležité
Z pravé strany se s míčem výborně dostal až do vápna Grajciar a přihrával před bránu střídajícímu Korešovi. Mladý záložník, který nemá odehranou ještě ani jednu minutu v lize, dobře vystřelil, se štěstím proti jeho pokusu zasáhl Scarpi a vytěsnil míč na rohový kop.
73
Z rohového kopu centroval Hloušek, ale slávisté nezahrozili.
75
Ofsajd odpískán také domácímu útočníkovi Hlouškovi.
76
Hosté teď zakombinovali před pokutovým územím Slavie, na levé straně byl u míče Criscito, dobře se ale vrátil Vlček a Itala od míče odstavil.
78
Střídání
Střídání: FC Janov: ze hřiště odešel Giandomenico Mesto, nahradil ho Raffaele Palladino.
79
Ze standardní situace centroval do šestnáctky hostující Zapater. Na míč si dobře naběhl střídající Palladino, předskočil Hubáčka a hlavičkoval mimo bránu.
81
Střídání
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Vitalij Trubila, nahradil ho Petr Mareš.
82
Ze standardní situace střílel z dálky nebezpečně domácí Grajciar, jeho jedovatá rána po zemi prolétla vedle pravé tyče brankáře Scarpiho.
84
Po faulu na Hlouška mají slávisté další šanci k ohrožení brány Janova.
85
A střílel opět Grajciar, tentokrát ale jeho rána nepřeletěla ani dobře postavenou zeď.
86
Slávisté teď několika dobrými přihrávkami uzamkla italský klub před jeho bránou a do pokutového území letí jeden centr za druhým. Žádná větší šance z toho ale nevznikla, neujala se Marešova střela, která byla zblokována.
87
Karty
Žlutou kartu dostal Raffaele Palladino (FC Janov)
za útočný faul na Hubáčka.
88
Střídání
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Stanislav Vlček, nahradil ho Riste Naumov.
88
Počet diváků 11 799 (57 % z kapacity 20 800)
89
Slávisté nadále drží soupeře na jeho polovině. Střídající Koreš se chytře pokusil uvolnit Hlouška, jeho přihrávku ale zblokoval Biava.
90
Podle představ se teď nepodařilo odvrátit jednoduchý centr z levé strany Suchému. Janov tak přišel k rohovému kopu, centr se ale Zapaterovi nepovedl. Slávisté se mohlí řítit do rychlého brejku, celou akci ale zdržel brankář Romanovs.
90
Důležité
Slávisté dostali míč do brány, ale ani tento gól jim neni uznán. Centr ze standardní situace usměrnil ve vzdušném souboji s brankářem Suchý k volnému Hlouškovi, který střílel do odkryté brány. Sudímu se ale souboj se Scarpim nelíbil a domácímu obránci odpískal útočný faul.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 0:0.

Sestavy a rozestavení

SK Slavia Praha Slavia (4-4-2)

Romanovs
o hráči
Krajčík
o hráči
17 Suchý
Suchý
o hráči
Čelůstka
o hráči
Hubáček
o hráči
Grajciar
o hráči
21 Belaid
Belaid
o hráči
71. min Koreš o hráči
6 Ragued
Ragued
o hráči
24 Trubila
Trubila
o hráči
81. min Mareš o hráči
7 Vlček
Vlček
o hráči
88. min Naumov o hráči
Hloušek
o hráči

FC Janov (3-4-3)

73 Scarpi
Scarpi
o hráči
Papastathopulos
o hráči
25 Biava
Biava
o hráči
Bocchetti
o hráči
Tomovič
o hráči
21 Zapater
Zapater
o hráči
28 Jurič
Jurič
o hráči
52. min Criscito o hráči
23 Modesto
Modesto
o hráči
20 Mesto
Mesto
o hráči
78. min Palladino o hráči
9 Crespo
Crespo
o hráči
52. min Sculi o hráči
Floccari
o hráči

Rozhodčí: Kircher - Glindemann, Siebert
Počet diváků: 11 799 (57 % z kapacity 20 800)