Vítejte ze stadionu v pražském Edenu, kde ve 21.05 začne utkání Slavia - Lille v Evropské lize.
Pětadvacet minut před výkopem je v hledišti jen pár stovek fanoušků, fotbalisté Lille se už čtvrt hodiny rozcvičují, slávisté k předzápasovému rozcvičení vyběhli před několika minutami.
Ochozy v Edenu se zaplňují jen pozvolna, mužstva pomalu končí rozcvičení.
1
Začal první poločas utkání Slavia - Lille
Výkop měli slávisté.
3
Domácí fotbalisté mají na začátku utkání míč na svých kopačkách, kombinují na vlastní polovině a na půlící čáře.
4
Domácí útočník Hloušek si na pravé straně nabíhal na dlouhou přihrávku, byl mu ale odpískán ofsajd.
5
Důležité
Slávisté budou kopat penaltu! Domácí útočník Šenkeřík vystihl rozehrávku Emmersona, šel proti brankáři a ten ho fauloval.
6
Karty
Žlutou kartu dostal Ludovic Butelle (Lille)
6
Góly
Tijani Belaid (Slavia) proměnil pokutový kop. Slavia - Lille 1:0
Domácí záložník vystřelil po zemi na levou stranu, brankář Butelle skákal doprava.
8
Důležité
Hostující Aubameyang si nabíhal na dlouhou přihrávku a z úhlu ještě stačil vystřelit. Brankář Vaniak musel míč vyrazit na rohový kop, po něm se už Slavia ubránila.
10
Další průnik rychlého Aubameyanga, tentokrát na levé straně obehrál Krajčíka a chytrým obloučkem se snažil překvapit slávistického brankáře. Jeho pokus ale na bránu nemířil.
12
Na levé straně vhazoval Hubáček, dlouho si vybíral spoluhráče a slávisté nakonec o míč přišli. Na začátku utkání jsou ale aktivnější.
13
Důležité
Hostující Hazard vystihli Jandovu rozehrávku a hnal se do rychlého protiútoku. Posunul míč Souquetovi, který se dostal do šestnáctky a ještě stihl vystřelit. Jeho pokus se štěstím vyrazil Vaniak.
14
Následný rohový kop zahrával Cabaye, ale jeho centr nebezpečí pro bránu Slavie neznamenal.
17
Na levé straně dostal míč Šenkeřík, chtěl se zbavit obránce, ale nakonec se s míčem dostal za autovou čáru.
18
Po faulu Suchého na Vitteka zahrávali fotbalisté Lille přímý kop. K míči se postavil Cabaye a ze třiceti metrů prudce vypálil. Celou akci a střelu mimo pohledem kontroloval brankář Vaniak.
20
Hostující Vittek se na pravé straně pokutového území dokázal uvolnit a centrem hledal hlavu Aubameyanga, ten v záklonu hlavičkoval nepřesně.
23
Po pravé straně se prodíral aktivni Aubameyang, do pokutového území ale nepřešel přes Vomáíčku, který ho musel faulovat. Tu nakonec zahrával Rami, centrem hledal spoluhráče na zadní tyči, míč ale pouze prolétl vápnem Slavie.
24
Slávisté se dostali do rychlého protiútoku, míč dostal na levou stranu Janda, dostal se do šestnáctky a tam se v souboji s Vandamem dvakrát snažil vymodlit penaltu. Rozhodčí zůstal klidný a hosté se nakonec ubránili.
25
Důležité
DOmácí Šenkeřík našel pěknou přihrávkou za obranu nabíhajícího Hlouška, ten ustál souboj s obráncem, zbavil se ho a stál sám před brankářem Butellem. Z bezprostřední blízkosti se ale neprosadil.
27
Z dálky zkusil vystřelit hostující Cabaye, s jeho pokusem měl brankář Vaniak problémy, ale před dobíhajícím Vittekem ho nakonec udržel.
29
Před Šenkeříkem stačil dlouhý míč sebrat hostující brankář Butelle. Útočník Slavie přes gólmana Lille přepadl, rozhodčí Schörgenhofer správně nechal pokračovat ve hře.
31
Z přímého kopu střílel domácí Hloušek, s jeho pokusem ale brankář Lille žádné problémy neměl.
32
Důležité
Z velké dálky vypálil po přihrávce od Ragueda domácí záložník Belaid, jeho pokus vyrazil hostující brankář Butelle s problémy pouze nad sebe a až poté se mu podařilo míč chytit.
35
Ve středovém kruhu byl faulován Belaid. Slávisté jsou zatím o něco lepší než soupeř.
37
Z dálky zkusil vystřelit hostující Cabaye, vypálil ale hodně nepřesně a vykopávat múže brankář Vaniak.
38
Hosté zahrávali standardní situaci od pravé postranní čáry, centrovaný míč z kopačky Cabaye ale u zadní tyče přelétl bránu Slavie.
40
Po faulu Jandy hosté rychle rozehráli a zaútočili po levé straně. Aubameyangovu přihrávku však v pokutovém území Slavie odvrátil Vomáčka.
42
Důležité
Další povedená Belaidova rána! Tuniský záložník se dostal k odraženému míči po rohovém kopu a z voleje vypálil levačkou. Míč mířil přesně do šibenice, na poslední chvíli ho stihnul vyškrábnout brankář Butelle.
44
Po levé straně unikal Šenkeřík, ale u brankové čáry ho odzbrojil Rami. K míči se ještě dostal Janda, ale ani on přes francouzského obránce nepřešel.
45
Domácí stoper Suchý vybojoval míč a dlouhou přihrávkou vpředu hledal Hlouška. Útočník Slavie se k míči dostal, byl ale strážen obráncem a zpoza něj vypálil slabě a nepřesně.
45
Po Vandamově centru se ještě k hlavičce dostal Aubameyang, mířil ale těsně nad.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 1:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Slavia - Lille
47
Góly
Marek Suchý (Slavia) si dal vlastní gól. Slavia - Lille 1:1
Z pravé strany se k centru dostal hostující Hazard a u bližší tyče si míč před útočníkem do vlastní brány nešťastně srazil obránce Suchý.
48
Důležité
A na druhé straně hned příležtost Slavie: z levé strany centroval ze standardní situace Hloušek a před bránou Lille si za obránce vystoupil Vomáčka, míč však špatně trefil a zasáhnout tak mohl Butelle.
50
Karty
Žlutou kartu dostal Stéphane Dumont (Lille)
za stažení Belaida.
51
Z dálky zkusil vystřelit hostující Hazard, mířil ale slabě a pouze do Vaniakovy náruče.
52
Důležité
Na druhé straně se před pokutovým územím dostal ke střele levačkou domácí Hloušek, jeho dobrá střela mířila těsně vzdálenější Butelleho tyče.
53
Slávisté postupovali po pravé straně, míč dostal Belaid, zpracoval si ho do pohybu a odcentroval, u zadní tyče ale žádný z jeho spoluhráčů nebyl a míč tak skončil až v zámezí.
55
Domácí Volešák si nerozumněl s Raguedem a hosté tak mohli jít do otevřené obrany. Na hranici pokutového území cpal Hazard míč na Vitteka, těsně před ním stačil zasáhnout obránce Vomáčka.
57
Slávistický bek Krajčík dostal míč do volného prostoru na pravou stranu, měl dostatek času, ale jeho centr byl z pokutového území Lille odvrácen.
58
Karty
Žlutou kartu dostal Ladislav Volešák (Slavia)
V souboji s brankářem Butellem si slávistický záložník pomohl rukou.
59
Hostující Hazard si ve výskoku v souboji s Vomáčkou pomohl nedovoleně, obránce Slavie inkasoval úder loktem.
61
Slávisté vhazovali na pravé straně, ale ztratili míč a do rychlého protiútoku se hnal Hazard, na hranici pokutového území chtěl předat volnému Souquetovi, ale přihrávka na něho neprošla.
62
Střídání
Střídání: Lille: ze hřiště odešel Pierre-Emerick Aubameyang, nahradil ho Yao Kouassi Gervinho.
63
Střídání
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Hocine Ragued, nahradil ho Peter Grajciar.
65
Hostující Dumont hledal centrem za obranou Slavie volného Vitteka, ten však byl v ofsajdu.
66
Po pravé straně šikovně pronikal mladý Hazard, přihrál do středu hřiště před šestnáctku Slavie Dumontovi, který se snažil z prvni přihrát za obranu. Nepřesně.
67
U pravé Vaniakovy tyče si na centr nabíhal úplně volný Dumont, jeho střelu po zemi gólman Slavie z blízkosti vykop. Dumont stál navíc v ofsajdu.
68
Střídání
Střídání: Lille: ze hřiště odešel Róbert Vittek, nahradil ho Pierre Alain Frau.
69
Důležité
Střídající Frau se hned po svém příchodu na hřiště dostal do velké šance! Převzal přihrávku od Dumonta a v dobré pozici vystřelil do levé Vaniakovy tyče.
71
Góly
Pierre Alain Frau (Lille) vstřelil gól. Slavia - Lille 1:2
Stopeři Slavie potřetí během krátké chvíle neuhlídali střídajícího útočníka, který si nabíhal na hlavou prodloužený míč z hloubi pole. Na gólmana Vaniaka postupoval z levé strany a překonal ho střelou po zemi.
73
Hostujícího Cabayeho fauloval ve středovém kruhu tvrdým zákrokem slávistický záložník Belaid.
75
Po Belaidově ztrátě míče se fotbalisté Lille usadili přd pokutovým územím Slavie. Na pravé straně držel míč šikovný Hazard, přihrávkou do pokutového území hledal Dumonta, míč byl ale sražen na rohový kop. Po něm se ke střele dostal opět Dumont, míč mu ale nesedl a Vaniakovu bránu těsně přeletěl.
76
Střídání
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Tijani Belaid, nahradil ho Dušan Vasiljevič.
76
Střídání
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Zdeněk Šenkeřík, nahradil ho Stanislav Vlček.
78
Nový muž na hřišti Vasiljevič přihrál od levé postranní čáry velmi nepřesně, k míči se dostal Frau a vedl ho k pokutovému území Slavie. Když už byl v tísni, vystřelil, ale Vomáčka jeho střelu zblokoval.
79
Počet diváků 9 158 (44 % z kapacity 20 800)
81
Na Krajčíkův centr z pravé strany si v šestnáctce Lille vyskakoval Hloušek, byl ale tísněn obráncem a jeho hlavička byla slabá a nepřesná.
82
Do dalšího rychlého brejku dostal míč Gervinho, z levé strany postupoval na bránu, na hranici pokutového území ho ale dobrým zákrokem odzbrojil domácí stoper Suchý.
83
Střídání
Střídání: Lille: ze hřiště odešel Yohan Cabaye, nahradil ho Eric Bailly.
85
Góly
Yao Kouassi Gervinho (Lille) vstřelil gól. Slavia - Lille 1:3
Útočnou akci Lille rozjel Frau, potáhl míč středem a přihrál doprava Hazardovi. Osmnáctiletý záložník se na pravé straně prosmýkl okolo Hubáčka a přesnou přihrávkou našel před odkrytou bránou Slavie svého spoluhráče Gervinha, který už byl v jednoduché pozici.
88
Góly
Arnaud Souquet (Lille) vstřelil gól. Slavia - Lille 1:4
Do rozhozené obrány Slavie dostal na pravé straně přihrávku jeden z nejlepších hráčů zápasu Hazard a přetaženým centrem našel u zadní tyče nabíhajícího Souqueta, který v pádu usměrnil míč hlavou do Vaniakovy brány.
90
Góly
Yao Kouassi Gervinho (Lille) vstřelil gól. Slavia - Lille 1:5
Gervinho převzal přihrávku ve středu pole, vyhnul se Suchému a postupoval směrem k Vaniakově bráně, kde si ve vápně položil Volešáka. Tvrdou střelou k tyči nakonec završil debakl Slavie.
90
Nastavují se tři minuty.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:5.

Sestavy a rozestavení

SK Slavia Praha Slavia (4-4-2)

28 Vaniak
Vaniak
o hráči
Krajčík
o hráči
17 Suchý
Suchý
o hráči
Vomáčka
o hráči
Hubáček
o hráči
21 Belaid
Belaid
o hráči
76. min Vasiljevič o hráči
Volešák
o hráči
6 Ragued
Ragued
o hráči
63. min Grajciar o hráči
8 Janda
Janda
o hráči
Šenkeřík
o hráči
76. min Vlček o hráči
Hloušek
o hráči

OSC Lille, logo mužstva Lille (4-4-2)

Butelle
o hráči
3 Vandam
Vandam
o hráči
23 Rami
Rami
o hráči
18 Beria
Beria
o hráči
Emmerson
o hráči
29 Dumont
Dumont
o hráči
7 Cabaye
Cabaye
o hráči
83. min Bailly o hráči
35 Souquet
Souquet
o hráči
Aubameyang
o hráči
62. min Gervinho o hráči
26 Hazard
Hazard
o hráči
14 Vittek
Vittek
o hráči
68. min Frau o hráči

Rozhodčí: Schörgenhofer - Hoxha, Strudel
Počet diváků: 9 158 (44 % z kapacity 20 800)