Dobrý večer, vítáme vás u on-line reportáže z úvodního utkání Evropské ligy mezi lídrem italské ligy a Slavií.
Slávistický kouč Karel Jarolím měl problémy se sestavou, kvůli několika zraněným odcestovalo do Itálie jen sedmnáct hráčů. Chybí J. Černý či Vlček. Proti poslednímu ligovému utkání v Liberci udělal kouč v sestavě jedinou změnu, Volešáka v záloze nahradil Janda.
Hráči obou týmů nastupují na hrací plochu. Slávisté budou hrát v tradičních červenobílých dresech, domácí Janov má dresy modročervené. Zápas začne za pár okamžiků.
1
Začal první poločas utkání FC Janov - Slavia
Jako první se míče dotkli slávisté Šenkeřík s Hlouškem, kteří rozehráli ve středovém kruhu.
1
Na pravé straně vybojoval vhazování hostující Vasiljevič, slávisté ale následně o míč přišli.
2
Až před vlastní pokutové území si pro míč zaběhl Šenkeřík, ale provinil se faulem. Po rozehrání standardní situace musel stoper Suchý před pokutovým územím faulovat Bocchettiho a Janov tak bude mít výhodu přímého kopu z velmi dobré pozice.
3
Góly
Alberto Zapater (FC Janov) vstřelil gól. FC Janov - Slavia 1:0
K míči se postavil ve vzdálenosti dvaceti metrů Zapater a technickou střelou poslal míč k pravé tyči Vaniakovy brány.
6
Po pravé straně pronikal domácí Palacio, dostal se s míčem do středu pole a celá akce skončila přihrávkou za obranu na nabíhajícího Crespa, pomezní rozhodčí ale hru přerušili pro ofsajd. Opakovaný televizní záběr ale ukázal, že se o ofsajd nejednalo.
7
Na pravé straně si před pokutovým územím Slavie zpracoval dlouhý pas opět Palacio, dokázal se uvolnit a dostal se do šestnáctky, ale jeho střela, kterou vyslal už v tísni, mířila vedle.
8
Důležité
Stoprocentní šance Slavie! Záložník Hloušek vybojoval míč na levé straně a předložil ho do pokutového území naprosto volnému Šenkeříkovi. Jeho střela levačkou ale pouze těsně přelétla břevno brány gólmana Amelii.
9
Důležité
Domácí útočník Crespo si před bránou Slavie nabíhal na centr z levé strany, na míč ale hlavou těsně nedosáhl.
12
Slávistický záložník Vasiljevič zahrával standardní situaci z levé strany, jeho centr mířil do vápna na hlavu Belaida, ale před ním stačili domácí obránci odvrátit.
15
Na levé straně si na přihrávku do křídla nabíhal Janda, před ním ale stačil zasáhnout domácí obránce Tomovič. Slávisté měli výhodu alespoň vhazování, na útočné polovině se ale s míčem dlouho nezdrželi.
17
První rohový kop zápasu zahrávali domácí z levé strany, centr před bránu přiletěl na hlavu stopera Morettiho, ten ale míč v tísni netrefil čistě a jeho hlavičkový pokus skončil vedle pravé Vaniakovy tyče.
19
Na centr z pravé strany si chtěl u vzdálenější tyče brány Janova vyskočit slávista Janda, vyšel vítězně ze souboje s Rossim, ale hlavou míč netrefil, centr byl příliš dlouhý. Janda běžel za míčem až k rohovému praporku, na hrací ploše ho ale nezastihl.
21
Pěkná akce domácích po pravé straně: krátkými přihrávkami se míč dostal k Rossimu, který se z první pokusil o vysunutí Palacia. Ten ale míč nedostihl, přihrávka na něj byla příliš prudká.
23
Další dlouhé přenesení hry Janova. Z levé strany hledal dlouhým míčem Criscito opět Palacia, ale také tento míč byl dlouhý a postarali se o něj slávistický stoper Vomáčka a brankář Vaniak.
25
Na pravé straně dostal prostor Hloušek a po křídle se hnal za rychlou přihrávkou. Dostal se do šestnáctky, tam ale narazil Morettiho, který míč odehrál na rohový kop.
26
Rohový kop z pravé strany se slávistům vůbec nepovedl, centr mířící na hranici pokutového území odhlavičkoval první bránící Ital.
27
Proti prudké ráně, kterou vyslal ze sedmnácti metrů Sculi, musel zasahovat brankář Vaniak. Míč vyboxoval zpět do pole.
28
Slávistům se podařilo sehrát povedený brejk. Po levé straně vedl míč Šenkeřík a viděl ve středu pole nabíhajícího Hlouška. Ten si chvilku musel počkat na přihrávku a od Šenkeříka nakonec přišel dlouhý balon, Hlouška vyhnal z úhlu a míč nakonec skončil až za koncovou čarou.
31
Důležité
Na hranici pokutového území se s míčem uvolnil střelec prvního gólu Zapater a prudce vypálil. Proti jeho ráně zasahoval gólman Vaniak s problémy, jednou rukou míč vyrazil nad sebe a poté ho před dobíhajícím Crespem chytil.
32
Na levé straně dosal dostatek prostoru hostující obránce Čelůstka, měl hodně času, přesto vyslal do pokutového území nepřesný centr, který si ze vzduchu stáhnul bez problémů brankář Amelia.
34
Po pěkném vysunutí centroval z pravé strany obránce Krajčík, v pokutovém území Janova si na míč vyskakoval Hloušek, nakonec na něj ale nedosáhl.
36
Na pravé straně si pohybem říkal o míč Krajčík, ale dlouhý pas přišel později, než by si pravý bek Slavie přál. Tísněn útočníkem Scullim míč nestihl na hrací ploše.
38
Dlouhým pasem hledal na hranici ofsajdu Šenkeříka obránce Čelůstka, útočník Slavie si ale s přesilou neporadil.
39
Góly
Giuseppe Sculi (FC Janov) vstřelil gól. FC Janov - Slavia 2:0
Na pravé straně se přes Čelůstku uvolnil obránce Tomovič a od rohového praporku poslal přesný centr na nabíhajícího Sculliho, kterého neuhlídal stoper Suchý. Domácí útočník na malém vápně napálil míč z první do Vaniakovy brány.
41
Po těžkopádné kombinaci slávistů před pokutovým územím Janova se s míčem dokázal dobře uvolnit záložník Belaid a ze třiceti metrů vypálil. Jeho střelecký pokus přelétl břevno brány Janova.
43
Na levé straně pokutového území se míč dostal k Čelůstkovi, obránce Slavie stál proti Tomovičovi a jeho následný centr/střelu chytil brankář Amelia.
44
Při akci Tomoviče vybojoval pravý obránce italského týmu alespoň roh. Centr před bránu odvrátil hostující stoper Vomáčka.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání FC Janov - Slavia
46
Střídání
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Zdeněk Šenkeřík, nahradil ho Riste Naumov.
47
Čerstvý útočník Naumov si nabíhal za obrannou linii domácího týmu pro míč, v době přihrávky ale stál v ofsajdu.
48
Obránce Suchý teď dvakrát vypomohl v útočné fáze. Nejdřív se zapojil do kombinace a dával míč Belaidovi, ten ale zkazil přihrávku na Hlouška. Balon se ale odrazil opět k Suchému, jehož následný centr z levé strany odvrátil na rohový kop záložník italského týmu Kharja.
49
Dlouhou přihrávku mezi obránce na nabíhajícího Hlouška vyslal Janda, na poslední chvíli míč srazil Moretti.
51
Po pravé straně pronikal po lajně domácí obránce Tomovič, čistě si s ním tentokrát poradil Čelůstka.
53
U levé postranní čáry zůstal po souboji s Raguedem ležet domácí Criscito, kterému slávista přišlápl kotník. Janovský záložník ale vstává a může pokračovat ve hře.
55
Po pěkné akci Slavie se o přihrávku mezi obránce na Vasiljeviče snažil Naumov, míč ale poslal příliš prudce a domácí se bez větších problémů ubránili.
57
Důležité
Domácí v posledních chvílích drží slávisty na jejich polovině. Po pěkné kombinaci a přihrávce od Crespa se v pokutovém území s míčem zjevil Rossi, měl dostatek prostoru, ale jeho střela po zemi z úhlu vzdálěnější tyč Vaniakovy brány minula.
59
Důležité
Za dlouhým lobem od Vasiljeviče se hnal do šestnáctky Janova slávistický útočník Naumov, včas mu však pod nohy skočil brankář Amelia. Po střetu s ním je Naumov ošetřován za postranní čarou.
60
Naumov je zpět na hrací ploše.
62
Slávisté zbytečně ztratili míč ve středu pole, Kharja byl u míče dříve než Belaid a hned posílal přihrávku do útoku na Sculliho, míč ale mířil do ofsajdu.
63
Po pravé straně postupoval hostující útočník Naumov až ke koncové čáře, kde míč odevzdal italským obráncům.
64
Dlouhým míčem vzduchem hledal v pokutovém území domácích Naumova opět Vasiljevič, jeho přihrávka ale příliš přesná nebyla.
66
Z levé strany dobře odcentroval Sculli a slávisté měli štěstí, že se ke hlavičce nedostal před Vaniakovou bránou Crespo. Domácí se pak dostali ještě k centru z pravé strany, ten ale srazil na roh Vomáčka.
68
Slávisté se drali do rychlého protiútoku. Na levé straně dostal od Ragueda míč do běhu záložník Hloušek a podél postranní čáry se dostal až do vápna. Díval se komu přihrát a míč skončil až za brankovou čarou.
69
Z pravé strany prošla přihrávka do vápna Slavie těsně za nohama Vomáčky, před útočníkem Crespem a musel na poslední chvíli odvracet Suchý.
70
Důležité
Centr z rohového kopu přizvedl u bližší tyče nohou Zapater a míč se snesl až na břevno Vaniakovy brány!
70
Počet diváků 20 629 (56 % z kapacity 36 536)
71
Střídání
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Tijani Belaid, nahradil ho Ladislav Volešák.
72
Po pravé straně vedl míč a k centru se dostal slávistický obránce Krajčík a před bránou se k míči snažil dostat Hloušek, v pádu ale neměl šanci hlavičkovat přesně.
75
Důležité
V pokutovém území Janova se k míči dostal Naumov a z otočky tvrdě vypálil. V dráze letu míče, který by nejspíš skončil v bráně, stála italský záložník Sculli a schytal pořádnou ránu do hlavy.
77
Slávisté postupovali do útoku po levé straně, k míči se po Naumovovi dostal Hloušek a chtěl odcentrovat. Dobře ho ubránil domácí Moretti.
78
Slávisté zůstali s míčem na polovině Janova a z pravé strany centroval Ragued, míč, který směřoval pod břevno, brankář Amelia chytil.
79
Střídání
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Dušan Vasiljevič, nahradil ho Peter Grajciar.
81
Střídání
Střídání: FC Janov: ze hřiště odešel Houssine Kharja, nahradil ho Omar Milanetto.
82
Střídání
Střídání: FC Janov: ze hřiště odešel Hernan Crespo, nahradil ho Luciano Figueroa.
83
Nový muž na hřišti Figueroa se zapojil do kombinace s Palaciem, ten už si ale s tříčlennou přesilou poradit nedokázal.
84
Domácí teď kombinovali před vlastním pokutovým územím, krátkými přihrávkami se zbavovali napadajících slávistů.
85
Důležité
Slávisté měli šanci ke snížení: osmnáct metrů před bránou se k míči dostal záložník Janda a jeho dobrou k střelu k levé tyči vyrazil konečky prstů brankář Amelia.
86
Střídání
Střídání: FC Janov: ze hřiště odešel Alberto Zapater, nahradil ho Giandomenico Mesto.
87
Do rychlého protiútoku se hnal Naumov a před pokutovým územím se mu v cestě objevil Bocchetti. Útočník Slavie volil místo kličky krátkou přihrávku na dobíhajícho Jandu, tomu už se v tísni vystřelit nepodařilo.
89
Domácí si už výhru pohlídají, stejně jako brankář Amelia čisté konto. Janov drží Slavii na vlastní polovině.
90
Nastavovat se budou dvě minuty.
90
Domácí útočník Sculli si naběhl na přihrávku do pokutového území a jeho následnou přihrávku před bránu musel na poslední chvíli odvracet Suchý. Po následném rohovém kopu se Slavia ubránila.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:0.

Sestavy a rozestavení

FC Janov (3-4-3)

32 Amelia
Amelia
o hráči
Tomovič
o hráči
24 Moretti
Moretti
o hráči
Bocchetti
o hráči
7 Rossi
Rossi
o hráči
5 Kharja
Kharja
o hráči
81. min Milanetto o hráči
21 Zapater
Zapater
o hráči
86. min Mesto o hráči
Criscito
o hráči
Palacio
o hráči
9 Crespo
Crespo
o hráči
82. min Figueroa o hráči
14 Sculi
Sculi
o hráči

SK Slavia Praha Slavia (4-5-1)

28 Vaniak
Vaniak
o hráči
Krajčík
o hráči
17 Suchý
Suchý
o hráči
Vomáčka
o hráči
Čelůstka
o hráči
8 Janda
Janda
o hráči
Vasiljevič
o hráči
79. min Grajciar o hráči
6 Ragued
Ragued
o hráči
21 Belaid
Belaid
o hráči
71. min Volešák o hráči
Hloušek
o hráči
Šenkeřík
o hráči
46. min Naumov o hráči

Rozhodčí: De Sousa - Dos Santos, Nogueira
Počet diváků: 20 629 (56 % z kapacity 36 536)