Hezký den z Olomouce, kde v 18 hodin začne odveta 4. předkola Evropské ligy. Domácí nastoupí proti anglickému Evertonu. Utkání nabídneme v podrobné on-line reportáži.
První zápas skončil v Anglii porážkou Olomouce 0:4. Hanáci tak mají jen malou naději, že postoupí do základní skupiny Evropské ligy.
Pokus o zázrak. Fotbalisté Olomouce si přivezli z Goodison Parku čtyřbrankové manko. Za pár minut se jej pokusí umazat. Vítejte prostřednictvím online přenosu na zaplněném Andrově stadionu.
Trenér Sigmy Zdeněk Psotka překvapil, když do branky poslal místo Drobisze Tomáše Lovásika.
1
Začal první poločas utkání Olomouc - Everton
1
Rozehrávku měla Olomouc, která nastoupila v náhradní bílo - modré kombinaci dresů.
2
Skvělé publikum žene Sigmu od první minuty k ofenzivě. Z dálky pálil Janotka do připraveného Howarda.
4
Olomouc se hned v úvodu usadila na polovině Evertonu. Angličané hrají v hustém obranném bloku a vyčkávají, co s míčem provedou Hanáci.
7
Důležité Karty
Červenou kartu dostal Tony Hibbert (Everton) a musí opustit hřiště.
8
Důležité
Po zákroku Hibberta na unikajícího Petra bude Everton dohrávat v oslabení, volný přímý kop těsně před hranicí pokutvého území napálil Bajer do břevna!
9
Olomouci se naskýtá naděje, jak zdolat velkého favorita. Sigma cítí šanci a dobrou kombinační hrou se dostává do koncovky. Druhý pokus z dálky si připsal Janotka. Diváci jsou v euforii.
11
Michal Ordoš americkému brankáři Karamelek Timu Howardovi předvedl, že ani v malém vápně jej nebude šetřit. Rozhodčí po vzdušném souboji zapískal faul, Howard se nechal ošetřit.
16
Trenér Evertonu David Moyes v tričku a v trenýrkách nervózně vystává před střídačkou. Kouč Sigmy Zdeněk Psotka v obleku povzbuzuje Hanáky k ofenzivě.
18
Důležité
Everton mohl udeřit! Přízemní centr Pienaara z levé strany prošel až před Lovásika. Na míč jen těsně nedosáhl skluzující Jo. Sigma měla velké štěstí.
20
Rossi se dožadoval ruky, místo standardky bude Olomouc kopat roh.
20
Oba rohové kopy za sebou nerozehrál Onofrej ideálně. Everton se v poklidu ubránil.
22
Karty
Žlutou kartu dostal Ladislav Onofrej (Olomouc)
23
Karty
Žlutou kartu dostal Dan Gosling (Everton)
Kartu si vysloužil i Gosling za zákrok zezadu na Hořavu.
26
Důležité
Hanáci jsou nastěhovaní v šestnáctce Evertonu. Zahrávají už čtvrtý rohový kop. Odražený míč napálil ze 20 metrů Tomáš Hořava nártem těsně vedle šibenice. Olomouci k první brance moc nescházelo.
28
Sigma nutně potřebuje vstřelit úvodní branku. Zatím se pokouší hlavně o zakončení z dálky. Znovu pálil Janotka, znovu do Howarda.
30
Sigma se dožadovala penalty! Skok letmo Tomáše Janotky přes nohy Fellainiho ale sudí Fautrel jako penaltový neposoudil. Zřejmě správně.
34
Sigma nadále kombinuje, jenže se nemůže dostat do nebezpečného prostoru. Zřetelná převaha Olomouce je tak zatím spíše platonická.
34
Každý kontakt Howarda s míčem oceňuje olomoucké publikum pískotem. Dává tak najevo, že ošetřování z úvodu zápasu po střetu s Ordošem bylo zbytečné.
38
Janotkovu velikou šanci zastavil ofsajd.
40
Olomouci v útoku citelně chybí důrazný Michal Hubník, který byl před týdnem v Goodison Parku nejlepším Hanákem. Kvůli zranění ale není ani na lavičce náhradníků.
42
Ani proti oslabenému Evertonu nemůže hrát Sigma úplný vabank. O ofenzivu Karamelek se stará hlavně Jo, kterého z křídel podporují Pienaar s Osmanem.
43
Důležité Góly
Steven Pienaar (Everton) vstřelil gól. Olomouc - Everton 0:1
Po průniku Osmana z pravé strany přišla přesná příhrávka na značku pokutového kopu, kde byl připravený Steven Pienaar. Ten střelou do šibenice nedal nerozchytanému Lovásikovi žádnou šanci. Pro aktivní Olomouc je to studená sprcha před odchodem do šaten.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 0:1.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání Olomouc - Everton
46
Olomouc by potřebovala k postupu do základní skupiny Evropské ligy vstřelit Evertonu šest branek. Místo nemožné mise se tak Hanáci budou chtít hlavně důstojně rozloučit s poháry a neprohrát.
49
Oba trenéři zatím nesáhli ke střídání. Začátek druhé půle nabízí obvyklý obraz hry. U míče jsou domácí, Everton vyčkává.
49
Rána Kaščáka ze 30 metrů ohrozila jen podavače míčů za brankou Tima Howarda, kterého Hanáci v dvojzápase zatím nepřekonali.
53
Stoper Joseph Yobo předvedl nevídaný sprint s míčem a hned několika domácím hráčům ukázal záda. Skvělá technika zadáka Evertonu ale nevedla k ohrožení Lovásikovy branky.
56
Počet diváků 10 212 (81 % z kapacity 12 541)
Vyprodáno.
57
Ačkoliv Sigma má výhodu o jednoho hráče víc v poli, v kombinaci na malém prostoru se jakoby neprojevuje. Everton přistupuje k Olomouci včas a ukazuje vyšší herní kvalitu v technice jednotlivých hráčů.
59
Výborný je hlavně autor gólu Steven Pienaar hrající v křiklavě modrých kopačkách. Sigma se stále nemůže dostat do koncovky.
61
Bajer se pokoušel vysunout kolmící Petra, přihrávce ale chyběla větší přesnost. Domácí jsou v křeči, jejich hra by potřebovala oživit třeba střídáním.
64
Slibnou akci zakončil Ordoš nepřesným centrem. Ve vápně měl přitom hned čtyři nabíhající spoluhráče. Olomoucké publikum se snaží domácí dohnat za vyrovnáním. Střelecký pokus přidal opět ze střední vzdálenosti Hořava. Na Howarda ale podobné pokusy neplatí.
65
Střídání
Střídání: Everton: ze hřiště odešel Leon Osman, nahradil ho Jose Baxter.
65
Střídání
Střídání: Everton: ze hřiště odešel Steven Pienaar, nahradil ho James Wallace.
66
Technický kousek předvedl i Brazilec Rossi. Pronikl po pravé straně a efektivně odcentroval patičkou. Howard ale zasahovat nemusel.
70
Do hry zasáhne i Rudolf Otepka a Pavel Šultes.
73
Střídání
Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Tomáš Janotka, nahradil ho Pavel Šultes.
73
Střídání
Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Lukáš Bajer, nahradil ho Rudolf Otepka.
75
Střídající dvojice Otepka - Šultes se postarala hned o vzruch. První centroval, druhý zakončoval. Howard ránu po zemi kryje.
78
Ani dvanáct minut před koncem utkání nic nenasvědčuje tomu, že se Olomouc dočká alespoň čestné branky.
80
Důležité Góly
Pavel Šultes (Olomouc) vstřelil gól. Olomouc - Everton 1:1
Tak přece Sigma vyrovnává! Krásný signál - Otepka nečekaně přiťukl z přímého kopu Šultesovi, který střelou z první k tyčce ze 20 metrů překonal Howarda. Šultes tak dal vůbec svoji první branku za A tým Olomouce.
84
Střídání
Střídání: Olomouc: ze hřiště odešel Jakub Petr, nahradil ho Vojtěch Štěpán.
87
Otepka se Šultesem viditelně oživili hru Sigmu, která se snaží o vítězný gól.
89
Po krásném centru Rossiho z pravé strany hlavičkoval Štěpán slabě a navíc do Howarda.
90
Rozhodčí nastaví 3 minuty.
90
Souboj loni pátého týmu Premier league se čtvrtým celkem Gambrinus ligy pravděpodobně skončí remízou. Diváci olomoucké hráče oceňují skandovaným potleskem.
90
Poslední vteřiny Sigmy v Evropě doprovází potlesk ve stoje vyprodaného stadionu.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 1:1.

Sestavy a rozestavení

SK Sigma Olomouc Olomouc (4-5-1)

Lovásik
o hráči
Rossi Silva
o hráči
3 Dreksa
Dreksa
o hráči
12 Škerle
Škerle
o hráči
Onofrej
o hráči
23 Janotka
Janotka
o hráči
73. min Šultes o hráči
Kaščák
o hráči
16 Bajer
Bajer
o hráči
73. min Otepka o hráči
17 Hořava
Hořava
o hráči
22 Petr
Petr
o hráči
84. min Štěpán o hráči
7 Ordoš
Ordoš
o hráči

Loga PL Everton Everton (4-5-1)

24 Howard
Howard
o hráči
Hibbert
o hráči
4 Yobo
Yobo
o hráči
18 Neville
Neville
o hráči
3 Baines
Baines
o hráči
19 Gosling
Gosling
o hráči
21 Osman
Osman
o hráči
65. min Baxter o hráči
Fellaini
o hráči
26 Rodwell
Rodwell
o hráči
20 Pienaar
Pienaar
o hráči
65. min Wallace o hráči
11
o hráči

Rozhodčí: Fautrel - Harchay, Gringore
Počet diváků: 10 212 (81 % z kapacity 12 541)