Dobrý večer ze stadionu CZ Bělehrad, kde domácí fotbalisté nastoupí od 20.30 k odvetnému zápasu 4. předkola Evropské ligy proti Slavii. Utkání budeme sledovat v podrobné on-line reportáži.
Do sestavy Slavie se vrátil zkušený gólman Martin Vaniak, který v úvodu sezony jen seděl na lavičce náhradníků. Jan Hanuš tak je tentokrát mezi hráči připravenými na střídání.
Úvodní zápas pražský tým vyhrál 3:0. K postupu mu tak stačí i prohra o dva góly.
Stadion je z velké části zaplněný, Slavia bude hrát v nepřátelském prostředí.
Hráči nastupují na hřiště, utkání za malou chvíli začne. Jako kapitán přivedl slávisty na hřiště Jaroslav Černý.
Slavia bude hrát v tmavých dresech, protože domácí jsou červenobílí.
1
Začal první poločas utkání CZ Bělehrad - Slavia
3
Slávisté šli do protiútoku, po levé straně postupoval Hloušek, ale domácího ho ubránili.
6
Útok domácích zastavil ofsajd.
7
První šance zápasu! Míč propadl na hranici pokutového zápasu na Hlouška, který byl tísněn třemi obránci Bělehradu. Bez větší přípravy proto vytřelil, ale brankář Stamenkovič kryl.
8
A další příležitost Slavie. Hloušek v pokutovém území soupeře vrátil na Černého, jehož střelu brankář Stamenkovič vyrazil na roh. Z něj se Pražané do šance nedostali.
11
Z pravé strany centroval Volešák, ale míč prolétl nad hlavami hráčů a skončil u bělehradských hráčů.
14
Po faulu domácího Saviče zahrávala Slavia přímý volný kop, ze kterého Černý hledal Hlouška, ten ale ve vápně upadl.
15
Po souboji s hostujícím Belaidem musel brankář Stamenkovič odehrát míč na roh. Z něj slávisté nezahrozili.
16
A další rohový kop Slavie. Znovu se ale Pražané do šance nedostali.
17
Po delší době se hrálo na polovině Slavie, ale domácí o míč připravil nepřesnou rozehrávkou Lazetič.
22
Důležité Góly
Vladimir Bogdanovič (CZ Bělehrad) proměnil pokutový kop. CZ Bělehrad - Slavia 1:0
Penalta se kopala za ruku Jandy. Rozhodčí nechal penaltu opakovat, protože se mu nelíbilo postavení domácích hráčů. Blažič na druhý pokus Vaniaka překonal, přestože byl český gólman blízko k tomu, aby míč chytil.
24
Slávistické snažení zastavil ofsajd.
26
Hosté znovu nebezpečně útočili. Míč na hranici pokutového území dostal Šenkeřík, proti kterému se ovšem okamžitě pustila přesila domácích. Slávistický útočník o míč přišel.
28
Domácí Bogdanovič zahrával přímý volný kop, Slavia bez problémů centr odvrátila.
30
Lepším týmem je zatím Slavia. Hraje se převážně na polovině bělehradského týmu, ale do opravdu velké šance se zatím český tým nedostal.
31
Domácí Lekič střílel z velkého vápna, ale nepřesně. Míč se jen zvnějšku otřel o postranní síť Vaniakovy branky.
34
Slavia zahrávala přímý volný kop, kterému předcházela menší strkanice. Savič totiž praštil Hlouška do choulostivých míst. Nakonec se rozhodčímu povedlo udělat pořádek a Černého střela skončila vedle levé tyče.
35
Centr z pravé strany lapil gólman Vaniak.
37
A znovu se hraje na polovině domácích, kteří ale velmi dobře brání a nepouští slávisty do pokutového území.
38
Střídání: CZ Bělehrad: ze hřiště odešel Nikola Ignjatijevič, nahradil ho Eduardo de Fiori Carlos Mendes Kadu.
39
Bělehradský Bogdanovič kličkoval v pokutovém území Slavia a pak centroval na nabíhajícího spoluhráče. Slávistická obrana ale bez problémů odvrátila.
41
Počet diváků 35 000 (63 % z kapacity 55 538)
Brankář Stamenkovič teď vyběhl dvacet metrů od své branky, aby překazil útok Hlouška. Povedlo se mu to.
42
Z pravé strany centroval Belaid, ale míč skončil mimo dosah hráčů.
44
Domácí teď dostali Slavii pod tlak. Po centru z levé strany v pádu hlavičkoval Blažič, ale míč skončil vedle pravé tyče.
45
Slavko Perovič (CZ Bělehrad) vstřelil gól. CZ Bělehrad - Slavia 2:0
Rozhodčí nařídil nepřímý volný kop z pokutového území Slavie, protože Vaniak otálel s rozehrávkou. Domácí nečekali, rychle rozehráli a Perovič střílel do prázdné branky. Zvláštní gól, ale rozhodčí ho uznal.
45
Žlutou kartu dostal David Hubáček (Slavia)
Fauloval Bogdanoviče, který byl z hrací plochy odnesen na nosítkách.
45
Skončil první poločas utkání. Probíhá přestávka 2:0.
Výsledek je vzhledem k vývoji zápasu překvapivý. Lepší totiž byla po většinu prvního poločasu Slavia. I kdyby ale zápas skončil tímhle výsledkem, postoupil by český tým. STATISTIKY 1. POLOČASU: střely na branku 2:3, střely mimo 4:2, rohy 2:4.
46
Přestávka skončila. Začal druhý poločas utkání CZ Bělehrad - Slavia
46
Střídání: CZ Bělehrad: ze hřiště odešel Vladimir Bogdanovič, nahradil ho Nemanja Nikolič.
Bogdanovič je zraněný po faulu Hubáčka.
46
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Petr Janda, nahradil ho Petr Trapp.
47
U levé postranní čáry postupoval Lazetič, ale přes Čelůstku nepřešel a o míč příšel.
49
Po střetu s Lekičem se za stehno drží slávista Vomáčka a kulhá.
51
Úvod druhého poločasu se odehrává převážně na polovině Slavie, jejíž aktivita z první části zmizela.
53
Středem hřiště postupoval Lekič, svou práci ale dobře odvedl stoper Suchý, jenž čistě vybojoval míč.
54
Slávistický centr z přímého volného kopu odvracel Lekič.
55
Žlutou kartu dostal Dejan Lekič (CZ Bělehrad)
Na polovině hřiště fauloval Hubáčka.
57
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Zdeněk Šenkeřík, nahradil ho Stanislav Vlček.
58
Žlutou kartu dostal Vujadin Savič (CZ Bělehrad)
59
První střelu druhého poločasu vyslali slávisté. Belaid z asi dvaceti pěti metrů vystřelil levačkou, ale míč letěl vysoko nad břevnem.
61
Obrovská šance bělehradského týmu! Míč v malém vápně propadl až na Blažiče, jehož střelu k tyči s vypětím všech sil vyrazil brankář Vaniak.
63
Stanislav Vlček (Slavia) vstřelil gól. CZ Bělehrad - Slavia 2:1
Před branku nacentroval Hloušek, Vlček se protáhl kolem obránců a hlavou poslal míč do branky. Bělehrad tak potřebuje vstřelit ještě alespoň tři góly, aby postoupil.
65
Slavia zahrávala rohový kop, ale do šance se nedostala, protože střela Černého skončila ve skrumáži.
68
A mohlo být srovnáno, jenomže Vlček v šanci selhal. Po přihrávce Belaida vystřelil vedle pravé tyčky Stamenkovičovy branky.
70
Přestože útočit by měli domácí, hraje se hlavně na polovině Bělehradu. Lepším týmem je zase Slavia.
72
Bělehradský Nikolič vrátil na hranici pokutového území na nabíhajícího Lekiče, jehož střelu zblokoval stoper Vomáčka.
74
Střídání: CZ Bělehrad: ze hřiště odešel Vujadin Savič, nahradil ho Oliveira do Valle Savio.
76
Centr z pravé strany spadl až k nohám domácího Blažiče, jenž bez přípravy vystřelil. Míč ovšem poslal vysoko nad branku.
78
CZ Bělehrad se dostala k rohovému kopu, ten ale pro Slavii nebezpečný nebyl. Hosté se bez problémů ubránili.
80
Po levé straně šel do protiútoku slávista Hloušek, soupeř mu ale zkřížil cestu a snahu Pražanů překazil.
81
Zápasu už chybí tempo z předchozích minut. Zdá se, že domácí jsou smíření s vyřazením. Ani Slavia už se netačí do útoku, protože tento výsledek jí stačí.
83
Hostující Vlček naprosto pokazil centr z pravé strany hřiště. Míč tak zadarmo odevzdal soupeři.
84
Rozhodčí zastavili bělehradské snažení, signalizují ofsajd jednoho z domácích.
86
Střídání: Slavia: ze hřiště odešel Tijani Belaid, nahradil ho Matej Krajčík.
86
Žlutou kartu dostal Eduardo de Fiori Carlos Mendes Kadu (CZ Bělehrad)
87
Na zemi se po jednom ze soubojů svíjí Trapp.
88
Slávistický záložník bude v pořádku, už je na hřišti.
88
Žlutou kartu dostal Petr Trapp (Slavia)
Podle rozhodčích Trapp nedostal signál, že se po ošetření může vrátit na hřiště.
90
Z třiadvaceti metrů pohotově vypálil Trapp, jehož rána skončila nad.
90
Už běží nastavený čás, podle signalizace by se mělo hrát tři minuty nad rámec normální hrací doby.
90
Po faulu na Vlčka zahrávala Slavia přímý volný kop, ale hosté už se ani nehrnuli před branku bělehradského mužstva. O výsledku je, zdá se, rozhodnuto.
90
Skončil druhý poločas utkání. Zápas byl ukončen 2:1.

CZ Bělehrad CZ Bělehrad (4-4-2)

Stamenkovič
24 Ninkov
Ninkov
28 Savič
Savič
74. min Savio o hráči
Vilotič
Ignjatijevič
38. min Mendes Kadu o hráči
Bogdanovič
46. min Nikolič o hráči

Janda
46. min Trapp o hráči
Volešák
21 Belaid
Belaid
86. min Krajčík o hráči
Šenkeřík
57. min Vlček o hráči